Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehéz kezdet fórum

Nehéz kezdet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nehéz kezdet

24. jak27
2011. nov. 21. 16:08
Mindenkinek köszönöm még egyszer a hozzászólásokat és a sok jelet! :) Sok erőt merítettem belőlük!
23. jak27 (válaszként erre: 12. - Sysy66)
2011. nov. 21. 16:07

Veled is teljesen egyet értek,inkább nézzenek túlaggódó anyukának,minthogy később nagyobb baj legyen.Az orvosok/védőnők hozzáállását én sem értem,mondta a gy.tornász,h minden gyerekorvosnál ott van a telefonszáma,mégsem ajánlotta egyszer sem,nekem is:lusta,dagi,azért nem mozog...Nem tudom,h mért nem tudnának együtt dolgozni az eü.-ben.Majdnem védőnő lettem,jártam fősulira,és ott ezt egy órán tanították,h itt ahelyett,h együttműködnének,inkább egymás ellen dolgoznak.Bár erre tapasztalatból is rájön az ember.

Sajnálom,h neked is nehéz szülésed volt,és következményei is lettek,de a lényeg,h jó kezekben van,és magadra hallgattál,és a tőled telhetőt maximálisan megtetted.

Minden jót!

22. jak27 (válaszként erre: 15. - RÁCZNÉ77)
2011. nov. 21. 15:57

Teljesen egyet értek veled.Én már arra is gondoltam,h azért ilyenek,mert egész nap gyerekbőgést hallgatnak,de ha nem megy nekik,akkor váltsanak munkát.Egyik ismerősöm csecsemős volt régen,és mondta,h el nem tudja képzelni,h h a francba tudták kiszárítani... Kérdezni abszolút nem lehet tőlük semmit,én már szerveztem a hazautat,mire nagy nehezen tudtam beszélni a doktornővel,aki kicsit túldramatizáltan adta elő,ami egy frissen szült embernek nem túl kedvező,aztán meg még én voltam a nyomi,h bőgök.

Ha valaha újra szülök,én is baba-mama szobán kívül másban nem leszek hajlandó lenni,csak első babával nem mertem bevállalni.Ha kell inkább adok neki végső soron tápot,minthogy kiszáradjon.

További szép és gondtalan terhességet,és könnyű szülést kívánok!

21. jak27 (válaszként erre: 16. - Bettike2007)
2011. nov. 21. 15:48

A csecsemősöket leszámítva én sem vagyok rossz véleménnyel,annak ellenére,h itt Félegyházán olyan pletykák is keringtek,h a félegyháziakkal másként bánnak,én ezt nem tapasztaltam.

Neked is minden jót!

20. jak27 (válaszként erre: 17. - D0b7178f40)
2011. nov. 21. 15:45

Jól látod,sajnos elég türelmetlen típus vagyok,de erre is megtanít a babázás.Nagyon ijesztő volt,h bár én nem éreztem magam nagyon idegesnek,a vérnyomásom mégis az egekben volt,úgy éreztem kicsúszott a talaj a lábam alól.Amúgy az idegen kívül gyanakodtak szülés utáni toxémiára,nagyon vizes voltam,a májfunkcióm nagyon rossz volt,csak épp fehérje nem volt a vizeletemben.Napi 6 gyógyszer mellett állt be kb.:140-es átlagra,de mára már nem szedek egyet sem,és helyreállt.Még azt kellene felfognom,h attól,h ideges leszek,nem fog egyből kiugrani,szülés után érdekes dolgokat tud a test produkálni,de ez nem jelenti azt,h mindig így fogok reagálni.

Köszönöm a biztatást!

19. Kurán
2011. nov. 19. 09:33

Szia!


A legjobbakat Nektek! Kívánom, hogy sok örömet és boldogságot élj át a kislányoddal.

A Dévény módszer tényleg nagyon jó. A kisfiamat is tornáztatták, és teljesen rendbe jött a lába.

18. d0b7178f40 (válaszként erre: 8. - Coffeefee)
2011. nov. 18. 20:51
hát igen. hiába ogyan azok a szülők, és mégsem ugyan olyan a terhesség. Nálam császár és császár között is baromi nagy különbség volt.
2011. nov. 18. 20:46

a Dévényi módszerrel hozták helyre a párom unokaöccsét is. neki is izomgyengesége volt. És már 1,5 éves és szalad. bízz a gyógytornászban. ez a módszer nagyon jó.


Hát a cserben hagy a tested meg szerintem nem igaz. Te annak mondod. De akkor amikor az ember megszül, szinte dinamitként robbannak hormonok. Nem vagy türelmes, azt várod, hogy minden ösztönösen menjen. Nem. És tény, hogy vannak szülések amik körülményesebbek, és az anyukák(szerinted)jobban állják a sarat. Nem vagyunk egyformák. Máshol meg lehet,hogy Te vagy a jobb, és ezen ne emésszed magad. Fölösleges. Eőre nézz ne azon rágódj, mi lett volna ha... nem úgy lett változtatni meg nem tudsz.Legközelebb már okosabb leszel.

én mind a 2 gyerekemet császárral szültem. ÉS mind a kettőnél volt, hogy tehetlennek éreztem magam és igen sírtam. Pedig tanultam acsecsemőgondozást. De voltak olyan dolgok amik abszolút nem mentek gyakorlatban.


Kívánom, hogy teljen sok sok örömed a kis anygalkában, a gyógytorna szerintem fog sokat sokat segíteni. Bízz a kicsiben és magadban is.

2011. nov. 18. 17:31
Szia.Gratulálok a lányodhoz.Én is itt szültem,habár a csecsemősök bunkók voltak és nem sokat segítettek voltak akik igen,a védőnő aki bejár a kismamákhoz és segít szoptatni és az orvosom is nagyon rendes volt!Igazából a szerencsétlen helyzet is közrejátszhatott a dologban,de a lényeg jól vagytok és jártok tornára.Sok szerencsét,egészséget kívánok!
2011. nov. 18. 13:33

Akit, vagy akiket hibáztatni lehet azok csak a csecsemősök.Legalább is szerintem.Nagy ívben tojnak az újszülöttekre.Legalábbis a többsége. Csak tudnám hogy miért válassztották azok a bizonyos emberek ezt a szakmát. Sajnos már Én is tapasztaltam a Kecskeméti kórházban, hogy hogyan végzik az eggyes csecsemősök a munkájukat.Úgy dobálják, és fogják meg a picikéket mint valami rongyot.Szerintem felháboritó. Most 25 hetes kismama vagyok, és már előre rettegek,de eldöntöttem, hogy ha eljön az ideje a szülésnek, és minden rendben is lesz, akkor a baba-mama szobába szeretnék bejutni. Remélem hogy lesz majd a számunkra hely.Ott legalább reggeltöl estig az anyával lehet a baba, és egész nap ő gondoskodik róla, hogy igény szerint mindig tele legyen a pici pocakja.És persze együtt lehetnek.Kívánom hogy hosszú,boldog, és egészséges élete legyen a pici lányodnak. :)

Egy kecskeméti 2 (+ fél :))gyerekes anyuka.

2011. nov. 18. 12:58

Sok erőt és kitartást, sajnálom, hogy így alakultak a dolgok, de nem hibáztasd magad, nem hagytad cserben a babádat. Nem tehetsz róla, az pedig, hogy 4 napig különvoltál tőle, arra szükség volt, hiszen rendbe kellett, hogy tegyenek téged, mert ha beteg vagy, Őt sem tudod ellátni.:-)

Fel a fejjel!

2011. nov. 18. 00:54
Sok erőt, kitartást, és nagyon sok boldogságot nektek! A kistesó dolgot meg nem kell sürgetni, de soha ne mond hogy soha. :)
12. sysy66
2011. nov. 17. 18:22

na most végig olvstam a sztoridat. az enyém is igy volt 3800 gr. 52 cm és szegény beszorult szulés kozben nagyon nehezen jott ki hematomái is lettek a fején az ilyen vérömleny...na

aztán én is aggodni kezdetm hogy nem forog hat honaposan még nem forgott semerre sem.. védono mondja biztos a sulya miatt meg hogy nagy baba bla bla bla...sablon szoveg!!!

ne hallgassatok ezekre, csak magatokra. én is milyen jol tettem elvittem dévényeshez? hipoton szegénykém kilenc honapos most van meg hason orákat az elején semmit sem. még nem kuszik de lehet nem is fog. na szoval ne hagyjátok magatokat. a tornász csaj is mondta hogy nem hiszi el hogy ezt nem vették észre sem a v. nő sem a gy.orvos.

11. sysy66
2011. nov. 17. 18:17
szia, csak azt szeretném mondani hogy nekem sem indult be a tej. aztán átmentem a novérekhez és pont akkor jott egy koraszulott anyuka babájához és aláirt egy papirt..mondom mi ezM?? azt mondjja a novér hogy ez azért van ha a szulo aláirja hogy potlást kér csak akkor kap a baba, ha nem ir alá nem kap. ennyi. én is csak azért tudom mert pont ot voltam...:) jo mi???
2011. nov. 17. 16:11
Drága, a legjobbakat Nektek! És a következő babához is, ha lesz, nem gondolom, hogy ezeknek ismétlődnie kellene. Sajnálom, hogy olyan kevés empatikus egészségügyi dolgozóval kerültetek össze, azok is vannak pedig! Magadat pedig ne hibáztasd, Életet adtál, ez nem csak nagy szó, ez egy Csoda. Puszi Neked!
2011. nov. 17. 15:40

A mi történetünk kísértetiesen hasomló:

PCOS, Closty, majd szoptatási gondok, hypotónia és Dévény.

A terhesség alatt nem volt gond.

Azóta már kilábaltunk a nehézségekből, szeretnénk kistesót is majd, remélem nem lesznek ilyen gondok.

2011. nov. 17. 15:22

Na, ezt nem bírtam ki bőgés nélkül... ilyenkor mindig eszembe jut az én szülésem, az sem volt egyszerű, burkot repesztettek, de nem jöttek a fájások, úgyhogy oxitocin mindig a duplájára... de hála az Égnek minden rendben volt :)

Egy pillanatig se hibáztasd magad, és ne haragudj a testedre, hiszen kihordta a tündér babádat :) A szülésre meg nem lehet felkészülni, elképzelni sem lehet, hogy milyen lesz, és most még ne is gondolj a következőre, élvezz ki minden másodpercet a kislányoddal, mert tapasztalatból mondom, hogy repül az idő :) Nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek!!!!

2011. nov. 17. 14:27

Örülök, hogy kezdenek jól alakulni a dolgok.

Sok-sok öröm ér, és azok mindent feledtetni tudnak.

Nagyon örülök annak is, hogy gyógytornász segít a picinek, lányom is gyógytornász.

Kívánom, hogy egyszer majd újra örlj egy pozitív tesztnek.

Sok boldogságot és jó egészséget kívánok!

2011. nov. 17. 13:58
Sajnálom, ami veletek történt, és kívánom, hogy legyetek nagyon boldogok! Meg persze egészségesek!
2011. nov. 17. 13:47

Köszönöm szépen a jókívánságokat,aranyosak vagytok. :)


A nyugtatást is,de sajnos Hanni azért nem fordul vissza,mert nagyon gyenge a lába,ha a hóna alatt tartva fogom,mint egy rongybabának,gyűrődik maga alá. :( Ezt a gyerekorvos és a gyógytornász mondta,de a torna hatására egy picit néha már tartja,és én örülök minden apró javulásnak.

2011. nov. 17. 13:31

Fél évesen elég, ha az egyik oldalra fordul, ez az átlag. Ebből a szempontból nincs lemaradva!


AZ én kislányom is fél éves múlt és csak hasra fordul, hátra mostanában próbálgat, de a kezét nem tudja, hova kell rakni.

Ha melette egyéb dolgot próbálgat (popsit, lábakat felhúzni, vagy ülni-felülni), akkor semmi gond, nyugi! :)

2011. nov. 17. 13:23

Nagyon sok sok boldog évet kívánok a picurkádnak! Nagyon édes csajszi:) Gyorsan utoléri majd a kortársait ne félj.


Sajnálom, hogy a születése után ilyen rossz élményekben volt részed és, hogy nem figyeltek úgy a babádra, ahogy azt kellett volna... Nagyon felháborító!


Az újabb babavállalásra van még pár éved! Lesz időtök átgondolni. Nincs szebb mint anyukának lenni és te biztos jó anyukája leszel, hiszen figyelsz a jelzéseire és azt is észrevetted, hogy segítségre van szüksége.


Legyetek nagyon boldog család! :)

2011. nov. 17. 13:17
Sajnálom,ami veletek történt!Egy anya megérzése sosem hazudik.Remélem hamar rendbe jön a babócád.Sok boldogságot kívánok nektek!
2011. nov. 17. 13:08
Nem pont így álmodtam meg a szülést és az azt követő napokat, de sajnos ezen már nem lehet változtatni, és a lényeg, hogy most már mindketten jól vagyunk, bár még vannak utóhatásai a történteknek, előbb-utóbb azok is elmúlnak.

Ugrás a teljes írásra: Nehéz kezdet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook