Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Négyéves és még szopik - ennek mi értelme van? fórum

Négyéves és még szopik - ennek mi értelme van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
35. hatora (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2017. szept. 22. 11:55

Az indítékom csupán annyi, hogy nem értem, miért van erre szükség. Ha lenne egy normális észérv, vagy érzelmi indok, akkor azt mondanám, oké, szopjon a gyerek akár vőlegénykoráig is.

De szerintem ez mostanában inkább divat, mintsem a gyerek szükséglete.

Persze mindenkinek magánügye.

2017. szept. 22. 11:54

[link]

" Nem csak a gyerek igényelheti


A pszichológus a gyermek szempontjának megvizsgálása mellett kitért a szülői aspektusra is. Úgy véli, anya is igényelheti a gyerek szoptatását:


- A gyerek az anya belső rezdüléseire reagál, az ő érzelmi állapotát veszi át. Számos ok húzódhat meg annak hátterében, ha egy óvodás korú gyermek még szopik, ami gyakran nem is tudatosul az anyában. Előfordulhat, hogy a szülők párkapcsolata nem működik, és az anya a gyerekkel való kapcsolatában keresi a meghittséget, intimitást. De szerepet játszhatnak különböző félelmek, aggodalmak, amiket az anya saját korai tapasztalataiból hoz. Hangsúlyozom: ezek az élmények, érzések, a valódi okok ritkán tudatosak - mondta Lipták Zita."

33. gribedli*** (válaszként erre: 30. - 4331bba7c7)
2017. szept. 22. 11:49

Ezt hogy érted? Az emberiség eddig sem nyomorodott bele a szoptatásba, pedig tápszer csak olyan pár évtizede létezik.


Tehéntejet kisbabának meg csak a pasztőrözés feltalálása óta adnak, olyan max 200 éve, ehhez képest az emberiség elég régóta szoptat.


Szoptatja a gyerekét, nem veri, én más szempontokból nem értek egyet vele, de ettől függetlenül az ő dolga.

32. Bözsi néni (válaszként erre: 31. - Nana06)
2017. szept. 22. 11:48

A szex terhesen nem magánügy? Arról lehet kiírni fórumot?


Beszélgetni szerintem bármilyen témáról lehet, arra valók a fórumok.

31. nana06
2017. szept. 22. 11:42
Nem is èrtem ezt a fórumot...kinek mi köze hozzá, hogy meddig szoptatja az èdesanya a gyermekèt. Azt megkèrdezted tőlük hogy hányszor szexelnek egy hèten? Ugyan ez a tèma. Senkinek semmi köze hozzá. Az meg hogy ez perverzió egyenesen nevetsèges....
30. 4331bba7c7 (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2017. szept. 22. 11:39
Én sem félek, ezt tapasztalom.
29. gribedli*** (válaszként erre: 27. - 4331bba7c7)
2017. szept. 22. 11:34

Az apukák régen is kihúzták magukat emiatt:)


Én nem félek attól, hogy sok nő vagy gyerek megnyomorodna.

28. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 11:29

2 évnél hosszabb idejű szoptatás véd igazán a mellràktól, vagy több gyerek esetén összesen minimum ennyi. Kevesebb szoptatás kevésbé véd.


De én a perverz szón akadtam ki, szerintem semmi perverz nincs ebben, ők így döntöttek és kész. Pláne, hogy egy anyát perverznek titulàlni a gyerekével kapcsolatban, hát ne már, ez rosszindulatú is. Nem muszáj nézni őket.

2017. szept. 22. 11:27

Sztem újszülöttnek kiváló táplálék. Ehhez egyetemet se kell végezni.

Később, 5-6-7 hónapos korban jó, ha van.

Ami a halálom, a "komfortszopi" és ez a hú de meghitt kapcsolat. Jaj apa nem is tudja elaltatni. Jaj én kellek mindenhez. Anyu az ász. Ez kicsit gáz manapság.

Négy éves.... Az elég brutál.

Senkinek semmi köze, de ilyen felfogással, ilyen "neveléssel" meg lehet majd nézni a jövő nemzedékét.

A szoptatás túl van lihegve, szuperanyuk szuperapuk kihúzzák magukat "ANYATEJES!".

Tény, eleinte nagyon jó, ha van. De ettől az őrült divattól sok mai nő megnyomorodik (meg később a gyerekek...) ki így, ki úgy.

Mindenben az aranyközép, és Marcsi néni ne kiabáljon ki az utcára, h "és szopik rendesen?"

😄

26. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2017. szept. 22. 11:21

Szoptattam csecsemőt, de nem "nagy" gyereket, aki már önállóan eszik, jár, beszél, stb.


Ennyi erővel szoptassa még 18 éves korában is? Anyukát védi a mellráktól akkor is, ha addig szoptatja, amíg az indokolt.


De azért ugyebár az sem garancia a mellrák ellen.

25. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 11:16

Miért lenne perverzió? Te szoptattál már? Perverz gondolataid támadtak tőle? A többségnek nem.


Anyukát meg védi a mellráktól. Van funkciója a szoptatásnak.

24. Bözsi néni (válaszként erre: 23. - Globus)
2017. szept. 22. 10:54
Nem biztos, hogy jó csecsemőként bánni egy 4 éves gyerekkel.
23. globus (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 10:43
Valószínűleg neki jó. Gyerek ez ügyben ártatlan.
2017. szept. 22. 10:37
Szerintem anyuka perverziója még akkor is szoptatni a gyereket, amikor már tud enni.
21. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 22. 10:36

Megkövezni nem kell, de azért lehet véleménye az embernek erről a témáról is, nem?


Egyébként pedig szerintem addig magánügy, amíg egyrészt nem a nyilvánosság előtt műveli, másrészt pedig amíg nem árt vele a gyereknek.


Márpedig nem gondolom, hogy jót tenne a 4 éves lelki fejlődésének az, ha szoptatják.


Mert mindennek meg van a maga ideje, így az anyamellről való leválásnak is. Ha nem így lenne, akkor akár még 18 vagy 25 éves korában is szoptathatná??


Szerintem nem véletlenül és nem dísznek nőnek ki a fogai annak a gyereknek...

2017. szept. 22. 09:54

Maganugy.

Netalan kovezzem meg oket arctalanul?

2017. szept. 22. 09:50

Sztem is nagyon furcsa hogy negy evesen szopizik meg...foleg ha nem o igenyli. Viszont megbotrankozni max csak azert tudok ha nyilvanosan teszik mindezt. Nem mondom h negy fal kozt annyira nem lepne meg a gondolata de vannak dolgok amik a tarsadalmi eliteles ellen szolnak.

Csak az jutott kapasbol eszembe hogy az anyatej nem csak taplalek hanem gyogyszer is...benne van minden betegseg ellenanyaga a tejben amivel az anyuka az elet folyaman talakozott, es igy azoktol vedi a gyereket. Errol nem vagyok teljesertekben meggyozodve de ellene sem tudok mit szolni. Elkepzelhetonek tartom hogy azok a gyerekek akik sokaig szopiztak/szopiznak azok kevesbe betegesek es kevesbe hajlamosak az etel intoleranciara.

En ugyan elso gyermekemet 10 hos koraig a masodikat csak 4 honapos kaoraig sikerult szoptatni de nem bantam volna ha tovabb igenyli vagy tovabb van tejem. Nem tudom mit tettem volna ha 4 evesen is igenyli...de sztem abban a korban mar nem igenyrol van szo.

Ahogy a forumindito is irta az apukaja kuldte oda nem magatol akarta. Kivancsi lennek miert ragaszkodnak hozza h a nagy is szopizzon?

18. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. szept. 22. 08:53
Ez mindenkinek a saját magánügye, de szerintem is undorító, még belegondolni is...
2017. szept. 22. 07:28

Egyébként meg nem divatról van szó, ùgy értem, azért vagyunk emlősök, mert szoptatunk, mi így tápláljuk a kicsinyeinket, de van, akinek egyáltalán nincs teje, és azért nem szoptat, nem azért, mert ő nem száll be ebbe a "divatba".


Ezt jó lenne tisztázni, hogy egy nőnek a nőiességét nem kell szégyellnie semmilyen megnyilvánulásában, akár ha sokâig szoptat,akár egyáltalán nem szoptat, illetve másoknak ezt természetességgel kellene kezelnie. Pl én a gyerekeimet pár hónapig szoptattam, de engem nem zavar más szoptatós anyuka látványa (persze nem is nézem túlzottan, mert diszkrét is vagyok).


Ettől függetlenül a 4 éves az nagy, de kára ebből sem származik, csak szerintem túl nagy már.

16. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. szept. 22. 07:17

Uristen, még apuka szólt?!:O


Mellesleg azért sincs értelme mert az anyatej mindig a gyerek korához igazodik, így semmiképpen nem jó különböző gyerekek "sorban" szoptatása, még akkor sem, ha nem lenne ilyen nagy a gyerek.

2017. szept. 22. 07:11

Akkor ki kell tolni a gyest 4-5 évre.

Nagyim szomszédjában volt egy kisfiú, 5-6 éves volt, nem hagyta békén a későn szülő anyját; álltak a kapuban, ahogy "illett", beszélgettek, a kicsi vitt egy sámlit, mert már nem érte el, kigombolta anyja ruháját és szopizott.

Inkább nem minősítem.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. szept. 22. 07:09

Ez, az a téma, amihez a világon senkinek semmi köze , az érintetteken kívül.


Ez olyan, mint a szex, azt sem ildomos korhoz kötni.


Nem kellene másokkal csámcsogni rajta, kérdezd meg az érintetett, nekik mi a jó benne, és bármit mond fogadd el!!


Édesapám 3 éves koráig szopott, kevés embernél tapasztaltam azt, hogy annyira szereti a szüleit, családját, mint Ő. Tök normális ember lett belőle,normális identitással.

2017. szept. 22. 06:47

Szerintem lehet erről nyugodtan vitatkozni, van-e értelme vagy nem, de a "gusztustalan, undorító, baromarcú" jelzőket erős túlzásnak találom. Szerintem primitív dolog ilyen jelzőket aggatni másokra. Nekem ez a visszataszító, nem a négyéves gyerek szopizása.


Saját vélemény: én is furcsának találom és amennyire meg tudom ítélni, nem helyesnek, hogy a négyéves gyereket szopizni küldik, mikor láthatón nincs rá igénye. Nem tudom, milyen apropóból csinálja így a család. Ugyanakkor nagyon komoly véleményt olvastam arról is, hogy egy gyereknek igazából ötéves koráig szopizni kellene, más helyen viszont arról, hogy annyi idős korban kellene befejezni a szoptatást, hogy a gyerek már ne emlékezzen rá. Fogalmam sincs, mi lehet az igazság, de inkább a második verziót érzem igaznak.

12. Panna.33 (válaszként erre: 11. - B598e4912b)
2017. szept. 22. 06:37
Tej nélkül azért már nekem bizarr a dolog.
11. b598e4912b (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2017. szept. 22. 06:21

Ő úgy szoptatott, hogy már nem is volt teje.


Itt vagyok, lehet leköpni, megkövezni, én 3 évig szoptattam és még 4 hónapig volt tejem.

10. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. szept. 21. 23:22

Azzal, hoyg egy éves koron túl nincs értelme, én nem értek eget, én el tudom fogadni a WHO ajánlását, hogy két éves korig legyen hat hónapos kora után egyre inkább átszokva a vegyes táplálkozásra. Az én lányom 22 hónapos koráig igényelte, a vége felé csak reggel és este, majd a legvégén már nem is emlékszem hogy reggel, vagy este. Nem hiszem, hogy kára származott volna belőle, vagy nekem.

De a négy évesnek szerintem már nagyon túlzás. Ő már nagy.

9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. szept. 21. 22:57

Ez megint az egyik olaj a tuzre tema...

Sose lesz vege :D

Nincs ilyen ismerosom, de pl.lattam Balint Antoniat, akk 5 eves kislanyat is szoptatta. Nem ertem,mindemelett szopi parti vok.

" normalis" mertekben.


Honnan jutott ez eszedbe?..es amugy miert zavar annyira, hgy emiatt forumot indits?

2017. szept. 21. 22:55
Gusztustalan, és visszataszító.
2017. szept. 21. 22:40
Már divat is... Szerintem h.ülyeség de...
6. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. szept. 21. 22:37
Ezt hol láttad?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook