Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Négyéves és még szopik - ennek mi értelme van? fórum

Négyéves és még szopik - ennek mi értelme van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
95. gribedli*** (válaszként erre: 94. - Hatora)
2017. szept. 22. 16:07

A borgiákban volt. És igen, egy öregembertől undorítónak tartom én is. Meg nem az anyjáról volt szó ugye.


Így össze sem hasonlítható a kettő, nem anya-gyerek kapcsolatáról van szó

94. hatora
2017. szept. 22. 16:04

Volt valami novella vagy csak mesélte valaki, lehet hogy kitalált történet, hogy egy öreg ember az éhhalál szélén állt, és az mentette meg, hogy egy kismama megszoptatta.

Az ilyenektől a gyomrom felfordul.

A másik, ezt konkrétan nekem mesélte egy ismerősöm, hogy amikor a feleségének be volt gyulladva a melle, annyira, hogy hozzáérni se lehetett, akkor ő szopta ki hogy könnyítsen.

Ez nálam mind gusztustalansági kategória, pedig még magyarázat is van.

93. gribedli*** (válaszként erre: 90. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 22. 16:01
Szerintem is az ovi, bölcsi, vagy korábban az anya munkába menetele. Igaz, van erre szabad óra, hogy el lehet kéredzkedni szoptatni de kevesen élnek vele.
92. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 15:58

Ez nem az èn nézetem, hanem egy tudományos tény, hogy meddig van erre ösztön. A tied igen, az egy nézet, vagy inkább bíráskodàs.


Az én nézetem annyi, hogy ez a dolog csak az anyàra és a gyerekére vonatkozik ès addig, amíg egyikük sem érzi kènyszernek, és mèg természeti tényezőkkel megalapozott, szóval ha a gyerekben az ösztön hamarabb múlik el, ő is lehet az, aki már nem akar szopizni, ha pedig az anya életvitele, vagy bármi más tényező (nincs teje, nem akar szoptatni, egyéb dolgok) nem engedi tovább,akkor meg ő fogja mondani, de akkor is ez kettejükre tartozik.


Megbélyegzés nem jár érte. Ahogy azért sem, ha valakinek meg nincs.

91. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 89. - Hatora)
2017. szept. 22. 15:58

Miértre, miért nem ott érdeklődsz, ahol tapasztaltad?

Lehet mindenkinél más az ok.

Az is lehet ételallergiás, és ha már adott az anyatej, hát szoptatja.

több oka lehet.


Anyós, sógornő, netán barátnő vagy?

90. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 87. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 15:54

Oké, én meg a 7 éves korig tartó szoptatásra válaszoltam.

Tiszteletben tartom a véleményed, habár én nem osztom.

Azért gondolom 7 évig nem igazán szopnak a gyerekek, az óvoda már vízválasztó.

89. hatora (válaszként erre: 86. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 22. 15:54

Most se találok jobb szót a jelenségre, minthogy gusztustalan. De nem köpködőket keresek ennek alátámasztására, hanem választ arra, hogy miért?

Miért kell egy négyéves gyereket szoptatni?

88. hatora (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2017. szept. 22. 15:50

Igen, gondolom ebben az is benne volt, hogy ne érezze úgy a nagy, hogy meg van rövidítve a kicsi születésével. Meg hát van tej bőven, akkor miért ne.

De másik nézőpontból meg azt lehet mondani, hogy te már nagy vagy, csak a picik szopnak, és legyen büszke rá, hogy ő már mennyire megnőtt.

Rég le kellett volna szoktatni a ciciről, ahogy terhes lett.

Nekem két gyerek (testvér, nem ikrek) szoptatása is elég nonszensz, de három...!

87. Bözsi néni (válaszként erre: 86. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 22. 15:48
Lehet, hogy amit látott, annak az apropóján indította a témáról a beszélgetést a fórumindító, de én pl. fél szóval sem említettem azt a családot, csak a témára - 4 éves gyereket/vagy idősebbet szoptatni/ reagáltam, írtam meg a véleményemet.
86. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 85. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 15:43

Természetesen nem tabu maga a téma.


Nálam a gusztustalanság verte ki a biztosítékot, hogy a fórumindítót beengedte valaki a magánszférájába,olyat hallott, ami számára magas, és itt keres további "köpködőket" a szülőpár ellen. Főleg az édesanya ellem, mert aztán kiemelte, az apa csak az anya kérését tolmácsolta.

Na ez a gusztustalan, hogy amit ott látott, azon csámcsog.

Valaki írta, hogy erről nem lehet beszélni, de a terhesség alatti szexről meg igen?


Más, annyiban más, hogy egyiket az érintett fél teszi fel, másikba meg az érintett fél meg sem szólalhat. Magyarázatot sem adhat. Bár egyeseknek felesleges is lenne.

85. Bözsi néni (válaszként erre: 84. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 22. 15:23

Nem pofáztam bele semmibe, ahogy voltál kedves megjegyezni.


De ugye talán lehet beszélgetni egy témáról? Akár erről is? Vagy ez tabu?

84. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 83. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 15:14

És bármelyikünk véleményétől változni fog valami?


Nem. Hála a magasságosnak.


Legalább ebbe mi nők, többségében anyánk, ne pofázzunk bele. Addig szopik, amíg igényli és kész.

A gyereknek is eljön az az idő, amikor már ciki lenne, ha szopna.

83. Bözsi néni (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2017. szept. 22. 15:11

Tehát szerinted 7 éves korig teljesen rendben lévő a szoptatás.


Ez a te véleményed, elfogadom. Az enyém meg ettől eltérő.

82. gribedli*** (válaszként erre: 75. - Hatora)
2017. szept. 22. 15:08
Azért gondolj bele, hogy egy kistesó születése nagy esemény egy mindössze 2 éves gyereknek és lehet, hogy ezzel a dologgal sikerült átsegíteni őt egy kisebb érzelmi válságon, megnyugtatta. Ha pedig mennyiségeket szopizott, akkor nyilván nem cumizásra használta az anyukája mellét.
81. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - Dominós)
2017. szept. 22. 15:04
De van ilyen eset is. Azért tudják eladni.
80. Bözsi néni (válaszként erre: 74. - 5fd0bd70c7)
2017. szept. 22. 15:04

Értem. Szép visszavonuló. De tényleg nincs értelme, ha meg sem próbálod, hogy megérts, mit írok.


További szép napot.

79. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 56. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 15:03

Pont most írtad le, hogy vannak lépcsőfokai az érésnek, a leválásnak.

Az meg ugye nem egyforma, ha már az iskolát említetted, hát bizony van több gyerek, aki akár 8 évesen kezdi az iskolát, mert fejletlen.


Az, hogy az anya igényelné minden esetben cáfolni tudom, közeli ismerősöm 3 éves gyereke, nem akarta abbahagyni a szopást, pedig az édesanyjának már terhes volt a dolog. És nem mások előtt akart szopni a gyerek sem. Ez egy intim dolog volt az anyjával.

Tudod, ha hiszed, ha nem, ilyen is létezik.

78. gribedli*** (válaszként erre: 74. - 5fd0bd70c7)
2017. szept. 22. 15:01
:D
77. gribedli*** (válaszként erre: 71. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 15:00
Az embernél a szopási ösztön 7 éves korban múlik el. Gondolom, senki se szoptatja addig, csak az ösztön addig van meg, 1 éves kor alatt spontán nem hagyja abba a baba, csak ha sztrájkol. És akik sokáig szoptatnak, nem tudhatjuk, meddig teszik, mert a többség ezt otthon teszi, vagy egy nyugodt, zavartalan helyen, nem mutogatja, nagyon sokan 3 éves korig is, csak nem kötik mások orrára, sőt, van, aki tovább is. Nyilván, ha erre ösztön van,akkor nem a természet csinálta úgy,hogy le kell választani egy éves korig, hanem az ipari forradalom egyik következménye, mert a nőknek dolgozni kellett menni a gyárba. És attól, hogy létezik ez az ösztön, senki sem köteles addig szoptatni, nincs is mindenkinek annyi teje, sem ideje, se kedve, meg dolgozik, társadalmi szokásaink, stb.
76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - 4331bba7c7)
2017. szept. 22. 14:49
Leírnád, miben nyilvánul meg a tapasztalatod?
75. hatora (válaszként erre: 57. - Dominós)
2017. szept. 22. 14:46

Hát, van ilyen pedig...

Jól tejelő anyának lenni mindig is büszkeség volt, sőt még nem kevés pénzt is hozott a konyhára, ha valaki leadta az anyatejgyűjtőnek. Tisztelet érte, segít beteg, koraszülött kisbabákon.


Az említett négyéves 2 volt, amikor a testvére született, és volt, hogy egyszerre voltak cicin (milyen szerencse, hogy kettő van belőle). Olyan mennyiségeket szopott kétévesen, hogy nem akart enni, elég volt neki ebédre.

Ezt én nem tartom normálisnak.

74. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 72. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 14:41
Hoxás mentorom a fejemre koppintott, hogy ne konfrontálódjak. Igaza van, nincs értelme😂😂😂
2017. szept. 22. 14:38
jav: nem tudod = nem tudom
72. Bözsi néni (válaszként erre: 70. - 5fd0bd70c7)
2017. szept. 22. 14:37

Köszönöm. Tehát fogalmad sincs, hogy micsoda, de azt legalább tudod, hogy nem jól írtam vagy nem tudod, micsoda.


Megfelelően alátámasztottad a véleményedet :-))

71. Bözsi néni (válaszként erre: 69. - Gribedli***)
2017. szept. 22. 14:35
Akkor szerinted hány éves koráig normális, ha szoptatja a gyereket? Négy évesen még oké szerinted. Esetleg 10-15 éves koráig? Vagy meddig?
70. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 68. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 14:35
Nem.
69. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Bözsi néni)
2017. szept. 22. 14:33
Ki mondta, hogy szoptassa 18 éves koráig?
68. Bözsi néni (válaszként erre: 65. - 5fd0bd70c7)
2017. szept. 22. 14:32
Ha neked annyira van, akkor megírnád, kérlek?
67. Bözsi néni (válaszként erre: 64. - Gribedli***)
2017. szept. 22. 14:31
Megbotránkoznál, ha a 18 éves gyerekét szoptatná vagy akkor sem???
66. Bözsi néni (válaszként erre: 62. - 5fd0bd70c7)
2017. szept. 22. 14:30

Szerinted mit jelent akkor? Egyébként nem azt írtam, hogy a szoptatás perverzió, hanem az a perverzió, ha valaki egy óvodás gyereket szoptat, kvázi visszakényszerít a csecsemőkorba.


Ha akarnád, értenéd.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook