Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Négyéves és még szopik - ennek mi értelme van? fórum

Négyéves és még szopik - ennek mi értelme van? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
155. 04424e865e (válaszként erre: 153. - Selena78)
2017. szept. 24. 13:44

Mivel nem a homoszexuálisokról szól ez fórum, nem akarom részletezni.

A kollégád viselkedése elismerésre méltó.

2017. szept. 24. 13:42

[link]


Bocsánat minden anyukától!

153. selena78 (válaszként erre: 147. - 04424e865e)
2017. szept. 24. 13:40

Na de mégis megteszik. Én is megtettem tinikoromban. Te nem?


A második mondatod nem értem. Mit is tesznek a homók direkt megbotránkoztatás céljából?


Én ilyennel nem találkoztam. Az általam ismert homoszexuálisok ugyancsak visszahúzódott életet élnek. A kollegának 3 év kellett, ameddig annyira megbízott bennünk, hogy elhozta a céges buliba az élettársát. Pedig már mind tudtuk róla, hogy az élettársát nem Rékának hívják, hanem Zoltánnak.

2017. szept. 24. 13:36

Csodâlkozom=csodálom


Talán jobb szó, hogy csodálom, hogy így tudnak tojni a külső ingerekre.

151. gribedli*** (válaszként erre: 147. - 04424e865e)
2017. szept. 24. 13:34

Hát nem tudom összehasonlítani a kettőt. Csókolózni bármikor tudsz, ha akarsz, attól függetlenül, hogy megbotránkoztatásból teszed vagy sem.


De a szoptatás egy érzékeny mechanizmus és nem jön csak úgy a tej, ha az anyuka nincs nyugodt állapotban. Ha bármi miatt feszült, ideges, akkor a tejcsatornák bizony nem nyílnak ki, épp ezért én csodálkozom is, hogy vannak nők, akik a legnagyobb káoszban ki tudják zárni a világot és úgymond lemenni "szoptatási alfába" az utca kellős közepén, mert ez egyáltalán nem ilyen automatikus. Sőt, a babák is izegnek, mozognak, ha hanginger vagy egyéb inger éri őket és nem képesek odakoncentrálni a szopira azalatt a pár perc alatt, amíg még nem szállt le a tej, de nekik szopizniuk kell addig is.


Mindehhez kell minimum egy eldugott sarok (vagy kinek mi, kocsi, vagy pedig csak az otthonában tud ellazulni hozzá), vagy letakarni a kicsik buksiját egy kendővel és az anyuka részéről teljes nyugalom. Nem az, hogy mindenki őket nézze.


Ezért nem tudom a kettőt összehasonlítani.


Te meg úgyse fogod soha kipróbálni, csak szeretném eloszlatni a tévhitedet:D

150. 4331bba7c7 (válaszként erre: 148. - 04424e865e)
2017. szept. 24. 13:33

Nem is a metrón való szoptatásra gondoltam, a szendvicses példa csak a nyilvánosság miatt volt.

Úgy gondolom, ennek is, ahogy mindennek, vannak szolidabb formái is. Lehet mindent, csak ésszel.

149. unom (válaszként erre: 148. - 04424e865e)
2017. szept. 24. 13:29

Igény szerinti szoptatásnál nem lehet kiszámítani.

Egyébként lehet ellene kifogásod, csak épp ez a te dolgod. Attól még nyugodtan szoptathat bárki nyilvánosan.

148. 04424e865e (válaszként erre: 146. - 4331bba7c7)
2017. szept. 24. 13:24

Gondolom egy anyuka tudja mikor kell enni annak a csöppségnek. Nem hiszem, hogy ne találna egy olyan helyet, mielőtt a metróra / buszra, villamosra, HÉV-re, vonatra, hajóra/ felszállna, hogy ne tudná megetetni ( megszoptatni ) a babát úgy, hogy magát ne tegye közszemlére.


Itt nem az evésen van a hangsúly. Ha a baba cumisüvegből inná az anyatejet úgy semmi kifogása nem lehet senkinek ellene.

147. 04424e865e (válaszként erre: 145. - Selena78)
2017. szept. 24. 13:20

Csókolózni a külvilágot kizárva, szerintem egy hetero párnak sem illik nyilvánosan. Én inkább a puszi híve vagyok.


De nem ilyen dolgokra gondoltam, amit te leírtál. Én inkább azokra a dolgokra, amit egyes homoszexuális direkt megbotránkoztatás céljából tesznek.

146. 4331bba7c7 (válaszként erre: 145. - Selena78)
2017. szept. 24. 13:10
Így van. És ha nem lehet a baba éhes útközben, akkor más se egyen szendót a metrón 😄
145. selena78 (válaszként erre: 142. - 04424e865e)
2017. szept. 24. 13:09

Sajnálom, de nem olyan.


A párkapcsolat legintimebb részét mindenki a négy fal között éli meg. Normális ember nem dug a parkban, legyen homo, vagy heteró.


Viszont az, hogy kézenfogja a társát az utcán, megcsókolja ha találkozik vele, elmennek együtt egy buliba, az már nem a négy fal között történik, és erre joga van minden embernek, ha homo, ha hetero.

2017. szept. 24. 13:04

Nekem főleg az jutott eszembe, hogy a gyerekével tol ki a legjobban, aki nem fog tudni leválni az anyjáról.

Különösebben nem undorít, ha valaki nyilvános helyen szoptat, nem nézek oda, annyi.

Bár nyáron, a legnagyobb kánikulában a Balatonon, egy full zsúfolt strandon egy anyuka szoptatta a babáját kendő nélkül. Egyáltalán mit keres egy ilyen pici gyerek a kánikulában ennyi ember közt?

143. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 142. - 04424e865e)
2017. szept. 24. 12:57
Egyetértek.
2017. szept. 24. 12:51
Számomra ez a dolog olyan, mint a homoszexualitás. Ha valaki otthon a négy fal közt csinálja, és mindkét félnek jó, ám legyen, viszont nyilvánosan ilyent látni kicsit visszataszító és azt gondolom senkire nem tartozik.
141. 4331bba7c7 (válaszként erre: 140. - Selena78)
2017. szept. 24. 12:40
😱😱
140. selena78 (válaszként erre: 136. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 24. 12:37

Ne kövezd meg, csak itt most valaki felvetett egy témát, gondolom véleményeket várt, hát őt sem kellene megkövezni.


A szoptatás intim dolog, állítják sokan, én nem igazán értek egyet. Nekem a szoptatás azt jelentette, hogy megetetem a gyereket, ha éhes. Ezért nem is háborít fel a nyilvános szoptatás. Gyerek éhes, meg kell etetni, ha még szopik, hát akkor meg kell szoptatni. És annyi.


Viszont a minap, nagy társaságban, miután az óvodás korú gyerkőc bevágott két szelet grillezett húst szalmakrumplival, és utána felrángadta anyu polóját, és kiszolgálta magát, hát engedd meg nekem, hogy véleményem legyen róla. Anyuról, nem a gyerekről.


Szólni senki sem szólt, udvarias emberek vagyunk...csak valahogy szétszéledt a társaság. És nagy a gyanum, hogy a jövő heti grillezésre nem hívják meg őket.

139. 4c1a787e8f (válaszként erre: 136. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 24. 11:04

Én is látok néha ilyet, és arra gondolok, hogy ahol hatás van, ott lesz ellenhatás is.


Ma már-már szájbarágós és számomra visszataszító módon nyomják a dohányzás elleni propagandát, meg az egészségpárti szöveget. Bár nyilván én is ennek a pártján vagyok, de már akkor is kifordul tőle a gyomrom, már magától a propagandától.


Nyilván nem csak nekem, és van, aki van olyan vagány, hogy látványosan is megmutatja, hogy sz.ik rá, és élvezi, ahogy a sok birka fikázza..


Ez egy ellenhatás a hatásra.. Most mindegy, hogy egyénileg ő milyen, vagy tényleg menyit árt vagy nem árt ezzel.

138. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Hatora)
2017. szept. 24. 11:00

Jézusom erről ennyit témázni.. Ők egy kicsit biztos "túlzottan" természetességpártiak, és nem a 40ezres immunkészítményben bíznak, hanem az anyatejeben. Persze ez sem teljesen igaz, mint ahogy a 40ezres készítmény sem.. Ők ezen a végén vannak a sornak, más meg már a terhessége előtt egy évvel azon párázik, hogy mi lesz a tökéletes melleivel, és ő nem fog szoptatni. Mind a kettő belefér, ilyen az élet, szép és színes.


Attól kevésbé szép az élet, amikor egymást piszkáljuk, meg a látszat alapján ítélünk, és igazából rohadtul nem is érdekel a másik érzése, élete hatásai, csak addig se a saját bajunkról kell beszélni, amíg a másikat fikázzuk.


Erdélyben a mai napig is tovább szoptatnak a nők, nagyanyámék korában simán szokás volt 3-4 éves koráig szoptatni a gyereket, és nem csak a nagy szegénység miatt, hanem csak.. Ott ez volt a szokás, meg bírta is az a fajta erős, makacs nő.. Ettől nem lett senkinek szexuálisan semmi baja, ahol meg sorba sok gyerek jött, simán szopott a nagyobb is, még akkor is, ha tej már a kisebbnek való volt. Ez is mindennapos volt, és nem csak Erdélyben, senkinek semmi baja nem lett tőle.


Persze az ellenkezőjétől sem.


Hálásak lehettek a párnak, hogy volt mivel foglalkozi a hoxán napokig.

137. Kétszoba+nappali (válaszként erre: 136. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 24. 08:59
Ne
2017. szept. 24. 08:35
Tegnap lattam egy anyukat. Etette a piacon a 3 ev koruli gyereket, kozben cigarettazott. Most balhezzak es koveztessem meg itt a hoxan?
135. Cucicsillag (válaszként erre: 131. - Globus)
2017. szept. 23. 23:30

Na igen.... :D

Mekkora igazsag!

Es annyian osztjak az eszt,akinek egy sincs-az a "kedvencem"

2017. szept. 23. 23:16

Magyarországon a szoptatás nagyon intim még mindig, magánügy, tabu; mások meg teljesen nyíltan, már-már zavarba ejtően beszélnek róla vagy épp nyilvánosan szoptatnak.

Úgy gondolom, élni és élni hagyni.

Tulajdonképpen az ő dolga, de érdemes lenne körüljárni, a csecsemőnek, gyermeknek mi egészséges - mind mentális, mind fizikai értelemben.

133. gribedli*** (válaszként erre: 131. - Globus)
2017. szept. 23. 14:48
:D
132. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 131. - Globus)
2017. szept. 23. 14:41
Na igen, nálad a pont. :)
131. globus (válaszként erre: 130. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 23. 14:40
Egyszer volt, hol nem volt, volt egy tökéletes szülő. Aztán megszületett a saját gyereke. Vége.
130. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 129. - Hatora)
2017. szept. 23. 14:34

Ha bevallod, ha tagadod, nagyon nagy jelentősége van, mennyire vagy a családhoz közelálló. Az is az ember véleményét befolyásolja tudat alatt, mennyire szimpatizál az illetővel.

Én egy pszichológus véleményére sem vennék mérget, tisztelet a kivételnek, nagyon sok a kontár, és ugyanez érvényes a pszichiáterekre is.

Van 2 pszichológus szomszédom is. háááát az egyik rettenetesen furcsa, a másiknak, amint saját gyerekei lettek, azonnal változott a gyereknevelésről alkotott véleménye.

Ha van gyereked, akkor tudod, más tanulni tankönyvből, olvasni könyvből, netről, és megint más a valós élet, amikor élesben kell szülőnek lenni. Tanácsot osztani sokkal könnyebb, mint szülőként döntéseket hozni.

Ismétlem magam, minden szülő normál esetben a legeslegjobbat akarja a csemetéének.


Hogy ez nem mindig sikerül, újból ismétlem magam, a kamasz, a serdülő, valamint a felnőtt gyerekek viselkedése a visszajelzés.


Gond akkor van, ha az anya a 5 évesének az anyatejen kívül nem ad mást, maximum nap-fényenergiára kényszeríti a gyereket. Ott belehet avatkozni, de más esetben én nem tenném, nem rugóznék azon, hogy más gyerekét ez, hogy érinti pszichésen.

129. hatora
2017. szept. 23. 13:08

Azt hiszem, semmi jelentősége nincs, hogy én hol vagyok ebben a történetben.

Az zavar, hogy nem vagyok benne biztos, hogy a 4 éves óvodásnak pszichésen javára válik-e, hogy még mindig szopik. Pszichológustól tudom, hogy ebből később adódhatnak problémái, és ez aggaszt.

De ha csak túl van dramatizálva, akkor jó.

128. gribedli*** (válaszként erre: 126. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 23. 07:57

Szerintem se lehet kényszeríteni, ha nem akarja, már kisebb gyerekek is kifejezik, ha nem akarják és kész, nem hiszem én sem, hogy "kötelességből" tenné. Ha egy gyerek nem akar valamit enni, azt kiköpi, visszautasítja, lásd bébiételek, de még a 4 évesekkel sem lehet bármit megetetni, gondolom, mindenkinek ismerős, ha egy gyerek nem eszi meg a zöldséget, stb. Képtelenség rávenni.


Még mindig nem értem, hogy a fórumindìtót miben érinti az egész. Attól, hogy egyszer ott volt és megtudta, hogy még szopizik a 4 éves, ő még nem válik érintetté, legalábbis az ő életét ez semmiben sem zavarja. Tudomásul veszi és ennyi, nem az ő dolga. Túl van ez dramatizâlva:D

127. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 123. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 23. 01:42

Nekem családon belüli is, és ismerősön keresztüli tapasztalat is, hogy vannak gyerekek, akik nem akarnak lemondani főleg az esti szopásról. Oké 4 éves korú tényleg nincs, de közel 3 évesek vannak.


Két anyukáról tudok, aki a körömrágás elleni keserű lakkal kente be a cicijét, hogy elmenjen a gyerkőcük kedve a szopástól.

126. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 122. - Loch ness)
2017. szept. 23. 01:37

Nem biztos, hogy nem a 4 éves igényli, arról nincs információnk, hogyan szóltak neki. Kötelezően menjen, vagy akkor mehet.(Bár, ha egy gyerek nem akar szopni, erőszak nélkül rá nem veheti az ember.)

Elképzelhető, hogy azért figyelmeztették, hogy a kicsi akkor fejezte be az evést.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook