Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nefrózis gyermekkorban fórum

Nefrózis gyermekkorban (beszélgetős fórum)


14. szuzi87 (válaszként erre: 13. - Kubi)
2019. júl. 22. 16:51
Szia.Azóta többször visszaesett,ilyenkor kapja a szteroid kezelést.Jelenleg február óta nem áll kezelés alatt :) Átlagjában minden évben 1 szer visszaesett,de volt 1 év amikor minden hónapban gond volt.Én nagyon remélem,hogy kinövi a pubertással.De ha bármi kérdésed van nyugodtan irj privátban :)
13. Kubi (válaszként erre: 11. - Szuzi87)
2019. júl. 3. 22:20
Szia. Látom már régi a topic de érdeklődnék hogy alakult a sorsotok a nefrózissal? Mi most vagyunk benne sajnos.
12. bowie (válaszként erre: 11. - Szuzi87)
2013. aug. 31. 16:36

Örülök, hogy minden jól alakul!:)

Igen, a gyermeki szervezet minden gonddal el tud bánni, kinövi biztosan.:))

2013. aug. 31. 10:19
Már itthon van lassan 1,5 hónapja!Szedi a gyógyszereket amit szépen lassan csökkenteni kell!Gyermek korban kinőhető ez a betegség,de nem minden esetben.Eddig jól reagált a csökkentésre a fehérje azóta nem jött elő a vizeletében.Kontrollra kell járnunk,remélem hogy addig is minden rendben lesz..
10. bowie (válaszként erre: 9. - Szuzi87)
2013. júl. 10. 09:51
Azt meg majd visszaszedi otthon..:) Meg még tuti ürül ki belőle víz is...én anno 55 kilóval kerültem be (alapjáraton 40-42 voltam), tizenpár nap múlva 38 kilósan jöttem ki, mire kiürült belőlem a víz ennyi lettem.:) Majd eszik jókat, ha már melletted lesz.:)
9. szuzi87 (válaszként erre: 8. - Bowie)
2013. júl. 10. 09:26
köszi a pozitiv szavakat!ma reggelre ment lejebb a fehérje!A lényeg hogy hat a gyógyszer!!!azt mondták klinikailag jól van csak a sulya csökken majd 1kg fogy minden nap remélem hogy nem lesz ebből baj...mégegyszer köszi hogy irtál!
8. bowie (válaszként erre: 7. - Szuzi87)
2013. júl. 9. 13:02
Akkor az szupi, ha nem szenved, mert a leállásnál pl nekem életemben nem volt még olyan fájdalmam, mint az...nyugi, minden rendben lesz, a gyerekek olyan sok mindent, olyan könnyedén vesznek.:)
2013. júl. 9. 09:27

vidám,játékos még amikor vizes volt akkor sem volt "beteg"állapotban.Ő 24,5 kg val ment be ma reggel a sulya 21kg de kb 3 hete mért sulya 22,5kg volt!Szenvedni csak azért szenved mert nincs itthon a szüleivel....Neki bennt tartja a vese az ásványokat,vitamin hiánya sincs egyedül kálciumot adnak neki meg nátrium szegény diéta sok fehérjével.

Remélem a napokban csökken a vizeletébe a fehérje mert állitólag az a gyógyszer hatékonyságát jelenti.tegnap 5 volt a fehérje ma 6 ....de tegnap kimaradt 3 om vizelés gyüjtése.remélem hogy csak azért magasabb,de már nem is bizok...

6. bowie (válaszként erre: 4. - Szuzi87)
2013. júl. 9. 08:58

Hát nekem már végigkíséri, mert mire a megfelelő kezeléseket megkaptam, addigra tropák lettek a veséim..de mondom, nekem sokkos állapotra is azt mondták, hogy "látom már jobban van".

A kisfiadnál időben elkapták, ne aggódj. Lehet többé elő sem fog neki jönni.


Én éveken keresztül szinte havi szinten tömény vért pisiltem, és a doki csak felfázással kezelt, ezért harapózott így el nálam a dolog. Aztán amikor felvizesedtem (3 hét alatt 15 kiló plusz), akkor is azt mondta a doki, hogy diétázzak..utána ugye jött a leállás, és tizenpár nap alatt ki is ürült a víz a szervezetemből.

Szenved? Nagyon fáj neki? Vagy nem érez semmit?

2013. júl. 9. 08:14
Mi most arra várunk hogy hat e a gyógyszer ha nem a kkor minta a veséből,de torok gyulladással és mandulával kezdődött előtte semmi baj nem volt soha nem is voltunk kórhézba vele!Nagyon rémisztő ez az egész!Nekem nem engedik hogy bennt maradjak vele mert terhes vagyok,de szegénykém nagyon kivan nélkülem most apukája van vele,de nagyon nehezen nyugszik meg.Látogatni pedig nehézkes mert ez a gyermek klinika 2 órára van tőllünk...
4. szuzi87 (válaszként erre: 3. - Bowie)
2013. júl. 9. 07:54
köszi a választ!Nálatok elmúlt vagy ez végig kiséri az életét?!mire számithatok?Tudnál valamit ezzel kapcsolatban irni?előre is megköszönöm!
2013. júl. 9. 07:27
Figyelj nagyon majd az étkezésére, nekem akkor a tejtermékeket kellett minimálisra csökkenteni.
2. bowie (válaszként erre: 1. - Szuzi87)
2013. júl. 9. 07:25

Nekem 14 évesen kezdődött, 22 évesen állt le először az egyik vesém, majd 24 évesen a másik, terhesség alatt. Aztán évekig szinte teljesen tünetmentes voltam, majd egy egy évben voltak vesepangások, ciszták, utána megint tünetmentesség, és most néhány hónapja megint bekerültem, öt követ pisiltem ki.

De az, hogy idáig eljutottam, csak azért történt, mert 5 éven keresztül egy hanyag orvos kezelt.

Ha már 6 évesen a nephrológián van, akkor szerencsés vagy, persze a helyzetet tekintve, ott nagyon jó kezekben van..és lehet soha többet nem lesz gondja, nyugi.

2013. júl. 9. 07:15

A kisfiam 6 éves múlt és a veséi áteresztik a fehérjét bevizesedett most is kezelik...várjuk hogy hat e a gyógyszer valószinű hogy mandula,torokgyulladás hozta elő.

Arra lennék kiváncsi,hogy ha valki járt már igy milyen kimenetel volt a betegségnek?

Meggyógyult e a gyermeke?

Kérlek aki tud irjon én már nagyon kivagyok!Most járok a terhességem 35 hetében és még a kórházba sem engedik hogy vele legyek megszakad a szivem+ fogalmam sincs milyen kimenetelü lehet ez a betegség!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook