Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ne adjatok senkinek pénzt, aki külföldi munkát ígér fórum

Ne adjatok senkinek pénzt, aki külföldi munkát ígér (beszélgetős fórum)

2012. szept. 22. 22:02

ne bizony!!!!!


/jo a balfelso 2-es billentyu a gepemen...rendben mehetunk tovabb/


kovetkezo kerdes?

18. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2012. szept. 22. 21:59
Őszintén csodálkozom, hogy még mindig vannak akik bedőlnek ezeknek.
17. ghost68 (válaszként erre: 4. - Tavasz007)
2012. szept. 22. 15:06

Szia!

Hírdetés lejárt ezért nem tudom megnézni.Megírnád a nevét a csaló úrnak?

2012. aug. 16. 21:35
A magyar törvények szerint senki sem kérhet pénzt azért, hogy munkát ajánl, vagy szerez valakinek. Sem regisztrációs díj címen, sem máshogy. Tehát, ha valaki pénzt kér, azt törvénytelenül teszi, és teljesen biztos, hogy átverés.
15. michelle.r (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. aug. 16. 21:10
Aki elhiszi azt, hogy nyelvtudás nélkül, 8 általánossal, mindenféle képzettség nélkül bárhol fizetnek neki 1.400 eurot, az nyilvánvalóan mindent bevesz :/
14. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Tavasz007)
2012. aug. 16. 16:10

Aki valódi munkát kínál az soha nem kér pénzt.

Az fizet, a munkáért.

13. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Kira88)
2012. aug. 16. 15:20
Alapfok aminimum úgy akartam írni, de igen azzal már eltudsz indulni. Inkább úgy és képzed magad odakint közben, mint egyáltalán semmivel elindulni.. és persze az is lényeges hogy senki ne induljon el tartalék pénz nélkül.
12. Kira88 (válaszként erre: 11. - 5236d12e25)
2012. aug. 16. 15:17

Elliana, örülök hogy mások is így gondolják.


Azért tegyük gyorsan hozzá, hogy az alapfok is kb. csak mosogatáshoz elég...én egy erős középfokot javasolnék, arról nem beszélve, hogy még a különféle akcentusokkal, tájszólással is meg kell majd küzdeni odakinn.

11. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Kira88)
2012. aug. 16. 15:09

Teljes mértékben egyet kell hogy értsek veled!


Aki ilyen buta hogy előre adja a pénzt , sőt még ő fizet azért, hogy dolgozhasson annak úgy kell.


Mennyien mondják, hogy nem kell nyelvtudás meg minek, majd kint rád ragad... NEM!

Soha nem szabad elindulni nyelvismeret nélkül, sose lehet tudni mi történik. Aki nem tud egy alapfokon társalogni, az el se induljon.

2012. aug. 16. 14:54

tényleg van még aki bedől az ilyen csalóknak? :/ durva!


egyik barátomat tönkre tette 1 ilyen,de talpra állt.. jött még 1 ilye ncsaló, neki is bedőlt.. szintén padló :( miután megtudtam, figyelem minden ilyen lépését, nehogy megint csalók keze közé kerüljön.. bár mára csak tanult a dologból..

2012. aug. 16. 14:52

Leírom a véleményemet az egész jelenségről, bár előre szólok, hogy sokaknak nem fog tetszeni.


A gond ott kezdődik, hogy ha valaki külföldre akar menni dolgozni, akkor mi a fenéért magyar nyelvű hirdetésekben keres munkát???

Gondolkozzunk logikusan: külföldi munkát szeretnék, tehát:


- külföldi (ausztriai,német,brit)állásportálokon böngészek

- kiutazom némi tartalékkal, és helyben keresek állást


Persze, ezekhez BESZÉLNI KELL A NYELVET!


A dolgok normális menete valahol ez lenne. Ezzel szemben a sok agyoniskolázott, aki nyelvtudás nélkül akar kimenni külföldre, felmegy az apród.hu meg a hasonló nívós oldalakra, és belefut a 'jól fizető külföldi munka' című hirdetésekbe. Ezeknek a 99%-a átverés, ugyanis ezek a 'munkaközvetítők' azt használják ki, hogy sok a buta ember, aki nem tud németül/angolul, de havi 1000 euró reményében bármit elhisz, és még regisztrációs díjat is hajlandó fizetni.


Fordítóként dolgozom, ne tudjátok meg, hány olyan külföldre induló munkavállaló van, aki egy épkézláb önéletrajzot MAGYARUL nem bír összehozni, mit akar akkor pl. németül? Hogy akar egy munkaszerződést aláírni? Hogy fog egy lakást kibérelni?


Összegezve: ne hagyja magát senki, ne engedje, hogy a saját tudatlanságát kihasználják. Akkor menjen külföldre, ha már megtanulta a nyelvet, ha pedig mégis sietős, legalább tolmácsra, fordítóra ne sajnálja a pénzt - életmentő lehet!

2012. aug. 16. 14:37
Ha van név, elérhetőség és több sértett, aki tanúsítja, hogy átverés történt, akkor jelentsétek fel közösen a céget. A tévé is felkapja az ilyet, és igen is ilyen esetekben nem félnék szétkiabálni a hirdető nevét sem.
2012. aug. 16. 13:52

Oda van írva hogy munkaközvetités ingyenes...akkor miért fizetett előre az ismerősöd?

Ha van valakinek egy kis félretett pénze én azt mondom kapja fel magát és utazzon el,vegyen ki egy olcsó szobát és nézzen munka után maga...ha valami már van akkor a többi majd alakul....

vagy pedig keressen valakit akit ismer és külföldön dolgozik de hirdetés utján ismeretlenül csak úgy nagyon necces....

2012. aug. 16. 13:39
én sem fizetek senkinek semmit sem.
2012. aug. 16. 13:38
Én soha senkinek nem adok,van még aki bedől ilyennek???
2012. aug. 16. 13:34

és képzeljétek még mindig van ember, aki ad nekik!

Be is linkelem a hírdetését!


[link]


ott a NÉV IS!

én simán kiírnám a nevet a netre, de nem én vagyok a sértett! Ha személyi jogokat sért, akkor jöjjön elő, és jelentsen fel.


amúgy a hírdetés tötölve lett, ezért csak ezt a linket tudom adni.

2012. aug. 16. 13:29

Ezt (elméletben) szinte mindenki tudja.

Mégis megtörténik újra és újra :)

2012. aug. 16. 13:28
Pedig ez már elég régi trükk.
2012. aug. 16. 13:27
sajnos MÉG MINDIG vannak emberek, akik bedőlnek csalóknak. EGy kedves ismerősöm elég jelentős összeget adott egy "munkaközvetítőnek", aki azután ELTŰNT!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook