Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munkát hogyan lehet gyorsan találni? fórum

Külföldi munkát hogyan lehet gyorsan találni? (tudásbázis kérdés)

13. bb439e0ca9 (válaszként erre: 12. - Pancsi2013)
2013. jún. 25. 20:02
Köszi szépen! Már ez is egy segítség!
2013. jún. 25. 19:08
Külföldi munkát gyorsan találni? Hűha! Az én párom már két éve dolgozik Németországba,az elindulás nem volt egy egyszerű dolog. Négyen indultak el. Biztosnak tűnő helyre. Amikor fizetésre került a sor nem kapták meg csak egy részét. Szerencsére meg ismerkedtek Magyarokkal akik segítettek nekik. Volt amikor nekem kellet itthonról küldenem pénzt hogy haza tudjanak jönni. Most már a kinti barátoknak köszönhetően normális munkájuk, és fizetésük van. Ez nem úgy működik, hogy nyelv tudás,és pénz nélkül fogom magam és ki megyek. Nekünk is meg kellet fizetni a tanuló leckét.
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. jún. 25. 14:42
Erre a problémára már az is orvosság lenne, ha külön költözne, de ha ilyen anyámasszony katonája, hogy se költözni, se új munkát keresni nem tud, mégis hogy fog helytállni egy idegen országban?
10. Napra_forgó (válaszként erre: 9. - Bb439e0ca9)
2013. jún. 25. 14:15
Megírtuk...
2013. jún. 25. 13:19
Értelek én titeket, csak érdeklődtem, milyen módon lehet elindulni ezen az úton. Nem kértem senkitől, hogy konkrét munkát szerezzen, csak a segítséget, hogy hogyan szokták ezt elkezdeni. Mert nem vagyok jártas ebben.
2013. jún. 25. 07:24
Üljön fel egy Budapest-Sarti járatra, de nagyon gyorsan, és jöjjön ki. Itt még csak most kezdődik a szezon, talál felszolgálóit. Gyakorlat nem kell, megtanulja, de nyelvtudás KELL!!!! A szállás árak: 1500Euro egy teljes szezonra, de általában mindenki lakótárssal vállalja be, mert ezt egyedül kifizetni.... Ha kifog egy éttermi munkát, ott megvan a kajája is. De ez itt csak szezonális munka, max. szeptember végéig tart. Utána esetleg induljon meg Angliába. Otthonról nem fog tudni sok mindent csinálni. Valóban üljön fel egy buszra, és induljon meg. Akár ide, akár máshová.
2013. jún. 25. 07:02
Egyetértek Napra_forgóval, és még azt is hozzátenném, hogy miért csak külföldön akar munkát találni. Ha már van fizetése, akkor miért nem megy el albérletbe? Nem hiszem, hogy kötelező a szüleinél laknia. Más lehetőséget is kell keresni a probléma megoldására.
2013. jún. 25. 06:48

Egyébként általában igaz, hogy egyszerűbb úgy munkát találni külföldön, ha már kint vagy.


Arra lenne pénze, hogy kimenjen? Hogy valahol lakjon?


Vagy olyan munkaadót akartok, aki mindent fizet?

Na, olyan elég ritka...

5. Napra_forgó (válaszként erre: 4. - Bb439e0ca9)
2013. jún. 25. 06:47

Ne haragudj, ne hidd, hogy gonosz vagyok, de tulképp miért segítsünk?


Még csak azt se írtad meg, hogy milyen nyelven beszél (ha egyáltalán) és mi a szakmája, mit csinált eddig, stb...


Ha jól körülnézel, még itt a Hoxán is találsz hasonló témájú fórumokat...

De a neten keresve meg aztán pláne lehet infokat találni.


Lehet, hogy bunkó vagyok, de én nem szívesen ajánlanék be senkit munkára, akiről nem tudom, hogy utána nem hoz rám szégyent...

2013. jún. 25. 06:44
Ha esetleg írnátok nekünk linkeket, nagyon megköszönném. És ha véletlenül tudnátok segíteni pl. külföldi ismerősön, rokonon keresztül, azért is nagyon hálás lennék. Most el kell mennem dolgozni, de napközben felnézek ide, ha tudok.
2013. jún. 25. 06:42

Először is nem árt hozzá nyelvtudás...

Aztán előny, ha van szakmája.


Ezen kívül el kéne dönteni, hogy mégis hova akar menni...

2013. jún. 25. 06:41
Munkaközvetítőn keresztül találhat munkát, de függ a szakmájától és a nyelvtudástól is.
2013. jún. 25. 06:28
Sziasztok! Sürgős segítség kellene! Az unokaöcsém nagyon szeretne kimenni külföldre dolgozni. Ami otthon van, azt már nagyon nehezen bírja. A szülei az összes fizetését elveszik, alig adnak neki pénzt, nem tud szórakozni, és 20 éves. Már teljesen kivan. Az anyja alkoholista, az apja egy papucs, ő maga egy értelmes, szorgalmas fiú. Szeretnék neki segíteni, hogy lépjen ki ebből az őrületből. Még tartós kapcsolatot se tud kialakítani ilyen körülmények között. Hogy lehet külföldi munkát találni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook