Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Náthából "gyors" gyógyulást, de hogyan? fórum

Náthából "gyors" gyógyulást, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2010. okt. 7. 13:07

nekem a cikkekre vágott fokhagyma kanálba, rá méz-verzió jön be.

aztán jó cucc még az echinacea, a lándzsás útifű (ha köhögsz).

inhalálni is szoktam, ha az arc/homloküregemmel van para, vagy csak úgy, na meg infralámpázni.


én ezeket a csodaszereket lestem el otthonról, anyumtól:)

70. nutrilite (válaszként erre: 1. - Bea77)
2010. okt. 7. 13:04
este lefekvés előtt egy deci jó pálesz, rá forró tea citromos, mézes és egy kalpomirin ! utána ágy, dunyha melegítő alsó-felső :) és kiizzadod !
2010. okt. 7. 13:02

Ha köhögsz is akkor nem jó a méz, mert mégjobban rátapad a torkodra és nem oldja fel a cuccot.

Meleg tea, gőzöld sós kamillával az arcod.

2010. okt. 7. 12:56

Felejtsd el mindet! Ezüstkolloidot használj.

Már azt sem tudom mi az a nátha.

2010. okt. 7. 12:55
Én is az acc-t tudom ajánlani,jó nyák oldó hatású.Méz magában..Ha van eredeti tengeri sód+víz+citromlé...Gargalizálás...Ha ezek nem,menj orvoshoz!
2010. okt. 7. 12:52
Sosvizzel gargalizalni. Fertotlenit, nekem bejott:)
2010. okt. 7. 12:50

Én lefekvés előtt egy nagy kanál mézet szopogattam el, és utána NEM ittam rá!

Enyhít! De tényleg!

2010. okt. 7. 12:50

Az ACC köhögésre való!

Neo Citrán forró ital és valamilyen szopogatós torokfertőtlenítő. Abból van, amiben helyi érzéstelenítő is van.

Házi gyógymód: sok-sok fokhagyma és méz vagy mézes tea.

2010. okt. 7. 12:50
tantum verde
2010. okt. 7. 12:49

Én most stepsilst szopogatok és iszom a aspirin komplexet.

Úgy érzem használ.

2010. okt. 7. 12:49
..az ACC-plusz
2009. nov. 18. 18:12
Forralt bor!!!
2009. máj. 20. 13:58

Apróra felvágsz egy gerezd fokhagymát, belerakod egy kiskanálba, majd mézet csurgatsz rá. Bekapod a kanálról (de ne rágd szét!) és küldd le házipálinkával;) (ha nem szereted a páleszt akkor meleg teával) Bármiből kigyógyít, és mivel nem rágod szét a fokhagymát nem leszel büdös sem:D

Napi 2-3 lecsúszhat ha nagyon vacakul vagy...:)

2009. jan. 13. 22:00

Én szilveszterkor voltam dögrováson, ami nagyon segített, hogy citrom és levendula illóolajakat párologtattam egész nap.

Ezek levegőtisztító, vírusölők...

2009. jan. 13. 18:59
gyógyszerrel 7 nap ,gyógyszer nélkül egy hét.....)))
2009. jan. 13. 18:33
Még mindig a forró tea, piritós kenyér és jó sok FOKHAGYMA !!!!!!!!
2009. jan. 13. 18:30
Forró tea, piritós kenyér, jó sok FOKHAGYMÁVAL !!!!
2009. jan. 13. 09:40

na most elkaptam eszt a hülye náthát. Hogy hogyan, azt nem tudom, mert jó melegen öltözöm.

Most fája fejem, ver a víz, fáj a torkom, köhögöm, a nyirok csomóim be vannak dagadva. Már megörülök. Ma jött ki, így el kezdtem inni a teát és a neocitránt, ha valaki tud még valami jó gyógyszert ajánlani, az mondja

2009. jan. 13. 09:36
neocitran, az nálam mindig beválik!! Mellé rengeteg tea gyümölcs és c-vitamin
2008. márc. 7. 07:18

Én a bioptront használom, és mindíg lábon hordom ki, úgy hogy pár nap alatt elmúlik.


Utolján kipróbáltam a napi egy kiló kiwi dolgot, mert úgy hallottam angliában sokan ezt használják.


Megjegyzem nem bírtam fél kilónál többet megenni, de tényleg jó!

51. ibi75 (válaszként erre: 49. - Simonics Antalné)
2008. febr. 6. 10:50
3 hónapja szültem :)
2008. febr. 5. 18:48

bocs elírtam "hajlam"



'rotfusz'

49. Simonics Antalné (válaszként erre: 44. - Ibi75)
2008. febr. 5. 18:47

Lehet betegségtől, gyógyszertől, vagy halam? Orvos meg tudja mondani, vagy műszeres hajvizsgálat.

Üdv.: 'rotfusz'

2008. febr. 5. 07:45
Nálam az erös paprika leve vált be,a párom az apukájától tanulta.A savanyuságnak eltett macskapöcsü (bocs) vagy cseresznye paprika levébe 1 evökanálnyi cukrot belemártani,és megenni.Sokkal rosszabbnak tünik mint amilyen.Viszont napi egy evökanálnyinál több nem kell belölle,mert könnyen meghajt,és nem tudsz elválni a wc-töl
47. Ada12 (válaszként erre: 46. - Ibi75)
2008. febr. 4. 22:35

Pár hónap múlva elmúlik magától is, nekem is nagyon hullott, de tényleg elmúlik. :))


Azért van, mert a terhesség alatt a hormonokmiatt megáll a növekedés, így nem is hullik és most bepótolja, ne aggódj.

46. ibi75 (válaszként erre: 45. - Eracica)
2008. febr. 4. 18:53
Köszönöm szépen. A homeos dolgokat ugyan nem ismerem egyáltalán, de majd kutatok utána :)
2008. febr. 4. 14:46

Ibi ezt találtam a homeos oldalon hajhullásra, tapasztalatom nincs, nem tudom te mikkel próbálkoztál már.


ACIDUM PHOSPHORICUM

Más néven: Phosphoricum acidum. Foszforsav.


Kiváltó ok:


Rossz hír, bosszúság, sérülés.


Javallatok:


Lábadozás, gyorsan növő, fizikailag, szellemileg túlterhelt fiatalok gyakran igénylik ezt a szert. Iskolás lányok fejfájása. Szoptató anyák panaszai. Hajhullás. Csontbetegségek. Daganatos csontfájdalmak.


Jellemzők:


Gyengeség, kimerültség minden panasznál.


Tünetek:


Gyenge fizikumú, közönyös, gondolkodása eltompult. Kimerült, csendes. Reménytelenség érzése. Keresi a szavakat. Nappal álmos. Fényre, szagokra hangokra (főleg a zenére) érzékeny. Füle cseng. Arca sápadt, szemei karikásak. Nyelve közepén vörös sáv húzódhat végig. Étvágytalan. Nyomásérzés fejtetőn, homlok mögött, szemekben, mellkasban, köldöknél. Szapora szívverés. Növekedési, zúzódásos, főleg éjszakai fájdalom. Ha beteg, bőségesen izzad, főleg éjjel.


Javul:


Melegtől, alvás után.


Romlik:


Folyadékvesztéstől. Kicsapongástól, láztól, huzattól, érzelmektől, beszédtől.


PHOSPHORICUM ACIDUM

Más néven: Acidum phosphoricum. Foszforsav.


Kiváltó ok:


Rossz hír, bosszúság, sérülés.


Javallatok:


Lábadozás, gyorsan növő, fizikailag, szellemileg túlterhelt fiatalok gyakran igénylik ezt a szert. Iskolás lányok fejfájása. Szoptató anyák panaszai. Hajhullás. Csontbetegségek. Daganatos csontfájdalmak.


Jellemzők:


Gyengeség, kimerültség minden panasznál.


Tünetek:


Gyenge fizikumú, közönyös, gondolkodása eltompult. Kimerült, csendes. Reménytelenség érzése. Keresi a szavakat. Nappal álmos. Fényre, szagokra hangokra (főleg a zenére) érzékeny. Füle cseng. Arca sápadt, szemei karikásak. Nyelve közepén vörös sáv húzódhat végig. Étvágytalan. Nyomásérzés fejtetőn, homlok mögött, szemekben, mellkasban, köldöknél. Szapora szívverés. Növekedési, zúzódásos, főleg éjszakai fájdalom. Ha beteg, bőségesen izzad, főleg éjjel.


Javul:


Melegtől, alvás után.


Romlik:


Folyadékvesztéstől. Kicsapongástól, láztól, huzattól, érzelmektől, beszédtől.


Böbe szerintem minden a tapasztalaton múlik, én se mondom, hogy a természeti szerek mindig segítenek, lehet hogy kiegészítésként is hasznosak. Odáig eljutottam, hogy egyszerűbb megfázásnál nem a szokásos dolgokhoz nyúlok, mert azoktól sosem lettem jobban, inkább próbálom az immunrendszerem erősíteni és szelíd dolgokkal javítani az állapotomon, ha beteg vagyok.

44. ibi75
2008. febr. 1. 22:25
még nem válaszoltatok a hajhullásomra :(
43. böbe83 (válaszként erre: 41. - Eracica)
2008. febr. 1. 18:00

ja, de hogy mi van a homeopátiás szerekben eddig is tudtam. Hogy mi használ és miért ezt nem tudom mindig pontosan. De sajnos én akkor is az evidencián alapuló orvoslásban hiszek. És ami noncs bebizonyítva...

Talán ezt tette ez a sok tanulás...

42. Ada12 (válaszként erre: 40. - Eracica)
2008. febr. 1. 15:43
Ma is tanultam vmit, köszi :)))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook