Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Napközben alig eszik a 11 hónapos fiam fórum

Napközben alig eszik a 11 hónapos fiam (beszélgetős fórum)


29. 4561 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2012. ápr. 19. 11:08

Az én kisfiam is kb.:11 hónapos volt és ezt csinálta, azt hittem nem ízlik neki és nem éhes, teljesen meglepődtem, hogy mi lehet az én jóevő kisfiammal.

A pépes kajákat elutasította.

Ekkor kezdtük el "felnőtt" kajcsikat, vajas kenyér, fasírt (neki külön csináltam, nem erősen fűszerezve), és ezeket szerette, mert ő egyedül tudta enni. Különféle leveseket főztem neki.

28. Tücke (válaszként erre: 22. - Zsanci79)
2010. máj. 7. 16:36
Hát mivel nekünk 1éves korára jött ki az első foga akkor:) már azt az egyet is sikáltuk akkor odaadtam neki a fogkefét hogy csócsálja elején csak sima vízzel aztán egy gombostűnyi fogkrémmel:) azóta is imád fogatmosni.
27. Tücke (válaszként erre: 24. - Csibefalat2008)
2010. máj. 7. 16:35
Nem tudom nekünk is volt csőrös poharunk én kicsit megdöntöttem neki és a lyukakon át folyt az itóka és ez nagyon bejött neki.
26. ccd8b44456 (válaszként erre: 24. - Csibefalat2008)
2010. máj. 7. 11:23
aha ugyanez nalunk is
25. zsanci79 (válaszként erre: 24. - Csibefalat2008)
2010. máj. 7. 11:19
Nálunk nem ivott csőrös pohárból, így ez kimaradt. A poharat megmondom őszintén én nem igazán erőltettem, míg nem ment, de egyszer csak megkínáltam egy régi hagyományos kávés pohárból, és úgy kortyolt, nem is folyott ki semmi. Szerintem erre is meg kell érniük. tanulásnak ez a kávés pohár tökéletes
2010. máj. 7. 11:03
Hogy tanitjátok csörös pohárral inni? Az enyém eldobja mert nem jön belőle. Arra még nem jött rá hogy ugyanúgy kell szivni mint a cumis üveget, ha meg kiveszem belőle a szelepet hogy jobban jöjjön belőle mint egy igazi pohárból akkor meg csak 1-2 korty kell neki.
2010. máj. 7. 09:26
anno domikamnak havonta ot db uj cumi!! tele kellett legyen vele:)) martinkanak egy van persze hAvonta csere! hat mar mosni kell a fogat!
22. zsanci79 (válaszként erre: 20. - Tücke)
2010. máj. 7. 09:20

Nem tudom mikor is kezdjem a fogmosást, elől van 8, hátul most jön a 4. rágófoga. Ti mikor kezdtétek?

Amúgy az én fiam nagy cumi király, de mostmár csak éjszaka van cumi. Úgy alszik el, hogy egy a szájában, kettőt pedig morzsolgat a kezében :)

21. Tücke (válaszként erre: 16. - Zsanci79)
2010. máj. 7. 06:24
Amúgy ha körülnézel idősebb gyerek körében lehet ltánia fogakon is hogy ki meddig cumizott vagy hogy szopzta -e az ujját... a felső első 2fog ( azok a nagyobb lapátok) kicsit előrébb állnak .. A fog a növekedési irányt követi amit a cumizás enged neki
20. Tücke (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. máj. 7. 06:22
Hát nálunk ez úgy működött hogy elpoénkodtuk a fogmosást...Meg én is mostam vele és csinálta velem meg jókat röhögtünk közben :D tény hogy utána napokig vakaram a fogkrém maradványokat innen is meg onnan is:DDDD
19. zsanci79 (válaszként erre: 18. - Ccd8b44456)
2010. máj. 6. 22:08

Aha, logikus, mert cumival még tartja egy kicsit a szájában, mielőtt lenyeli. Húú akkor ez hülye kérdés volt :)

Akkor inkább a poharazást erőltetjük

2010. máj. 6. 22:03
hat mert ahogy szopja folyamatosan erintkezik a le a fogaval!! poharb meg nyeli rogton!
2010. máj. 6. 22:01
te babod is cukor:). hat nezd meg ne acukrosat vedd!!!!! azthiszem a gyumolcstea es a kamilla ez a ketto nem cukros! kamillas szolocukros gyumisbe nincs hozzaadott cukor. ezeket max!
16. zsanci79 (válaszként erre: 14. - Ccd8b44456)
2010. máj. 6. 22:00

Amúgy megtudná mondani nekem valaki hogy a cumisüvegből való ivás miért károsítja fogakat? Mindenhol ez van írva, de én nemtudom miért.

Amúgy iszik már szépen pohárból is, de csak ha úgy tartja kedve

15. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Ccd8b44456)
2010. máj. 6. 21:58
Szerintem is fog. Vizet nem iszik, akkor inkább semmit. Én is granulátumos teát adok neki, nagyon ízetlenre, mert nem teszek bele sokat, de még nem néztem, hogy van e benne cukor. De biztos abba is van
14. ccd8b44456 (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. máj. 6. 21:57
koszi :) hat a fogmosas is ne necces mi mossuk nem szereti. hat folso fogai pici szurkek nem feketek inkabb bArnak, es vhogy eltuntek kevesebb mint fele lett a hossza nagysaga kis csonkok:( husz hos koraig igaz o cumisuvegb itta ezeket a leveket ejjel is rengeteget!
2010. máj. 6. 21:53
ezeket o is eszi! de sajna a gyumilevekkel tonkretettem fogat szivem szakad bele fele viz volt de hiaba! attol rettegek h ha jon igazi foga az is ilyen lesz :(. picimnek granulatum teat adtam max de abbol is ketfele van csak ami nem cukros,azt. de most regota vizezunk. issza ugyanugy es foganak srm karos! neki is most kezd alul ket pici foga jonni hegye van kint o sem ugy eszik most en leveseket nem merek adni meg neki. hiab torom ossze darabosabb mint a pepes kaja krumpli repa stb fog hianyaban. bebikajakat eszunk meg pepet. nekem reggelizni nem akar az istenert sem.par kanal pep csak! vizet issza! pedig o mar csak 4 szer eszik. 8 kor elso es 4-4,5 orankent. hiaba foga miatt gondolom! bizt nalatok is!
12. zsanci79 (válaszként erre: 10. - Ccd8b44456)
2010. máj. 6. 21:48

Nagyon csinos vagy, meg a gyerkőceid is :))

A faogai lyukasak, vagy hogy érted a rossz állapotot? Azt sem tudom, hogy kezdejek neki a fogmosásnak, mert semmit nem akar engedni magán

11. zsanci79 (válaszként erre: 10. - Ccd8b44456)
2010. máj. 6. 21:45
Igen, ettől nagyon félek én is. Mindíg mondom is, mert kekszezik, nasizik...egy kis rudi, egy kis ice-ice pingvin
10. ccd8b44456 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2010. máj. 6. 21:11
elso fiam foga negyevesen ne tudd meg hogy nez ki! ezeknek a leveknek koszonhetoen!!! en is higitottam mindig!! picinel mar nem kovetem el ezt a hibat nyolc hos de nem Dtam meg neki ilyesmit!!
9. zsanci79 (válaszként erre: 7. - Ccd8b44456)
2010. máj. 6. 21:03

Most direkt megnéztem a kubut, hogy mi van benne. Azon kívül, hogy cukrozott lötty, nem találtam káros dolgot a leírásában. Még tartósítószert sem tartalmaz.

Én csak nagyon ritkán szoktam adni, de minden ilyen cukrozott gyümölcslét fele vízzel higítom. Mondjuk 11 hósan még nem adtam ilyent neki, csak Kecs....ti bébiitalt.

2010. máj. 6. 19:07

Én is a levesre, levesesre szavazok. Az én kicsimnek most jött 4 rágófoga, és nem akart enni ő se egyik napról a másikra.

A leveseket nagyon szereti, abba kell belecsempészni egy kis szilárdat.

7. ccd8b44456 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. máj. 6. 19:04
juj a kubut en nem adnam neki tele van minden karos dologgal olvasd el!! hat ezek jol eltelitik!!!! max teat vagy vizet itass!
2010. máj. 6. 18:25
Arról nem is beszélve hogy enyém már milánóit evett 10hósan és foga még nem volt:DDDD
2010. máj. 6. 18:24
Sztem a kubu és a tea ha nagyon édesen csinálod nem a legjobb választás azonkívül a sok cukor már most elkezdheti tönkre tenni a fogait :( erre sztem figyelj oda őszintén megvallom nekem a gyerekem 3hós koráig szopizott aztán kb 7hós koráig tápszerezett de mellette rengeteg levest evett meg lehet avval kéne próbálkoznod sok lé és répa krumpli összetörve tésztával meg hússal.... azt csak nyelnie kell nem annyira szilárd állapotú ... És igen elképzelhető hogy jön a foga ha nagyon nyügi meg tudod nézni belenyúlsz a szájába és végighúzod a kezed az ínyén ha érzel egy kis puklit akkor fog születés van :DDDD
4. 7e55627956 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. máj. 6. 17:51

Nem lehet hogy jön a foga és fáj neki az ínye?

De lehet az is hogy piros a torka, nekünk múltkor az volt, nem volt láza nem volt nyűgös de nem evett elvittem doki nénihez és kiderült nagyon csúnyán be volt gyulladva a torka.

2010. máj. 6. 17:42
Csipkebogyó tea, kubu, vagy viz bármelyiket megissza
2010. máj. 6. 17:40

És mit iszik??

Nem nagyon cukros esetleg és az eltelíti?

Anno Én jártam így a fekete ribizli innivalóval.

Teljesen eltelítette és nem volt éhes.

2010. máj. 6. 17:34
Sziasztok! Nem tudom mit tehetnék napok óta alig eszik napközben a fiam. Inkább iszik,korábban mindent megevett de most se gyümölcs, se főzelék(bolti-vagy saját egyre megy). Éjjel 1X felkel akkor kap tápot de vacsira is alig tudok belekönyörögni egykis tejpépet.4 óránként eszik nyafog mint aki enne de mikor étellel kinálom nem kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook