Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 29 hónapos kisfiam 1 hete, alig eszik. Mit csinálhatnék? fórum

29 hónapos kisfiam 1 hete, alig eszik. Mit csinálhatnék? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 15. 08:44

Szép napot mindenkinek!!

Egy kérdésem lenne, ha valaki tud, legyen kedves válaszoljon!!

Kisfiam idén januárban (soron kivül) kezdte a bölcsit, és akkor vittem már egy munkáltatói igazolást!!

Most szünet van, de szeptember 1-én kezd a bölcsi, és nem tudom, hogy az új "tanévben" kérnek-e vajon új, friss munkáltatóit tőlem??!!

Ugyanis csak így maradhat a bölcsiben, de jelenleg nincs munkám, bár folyamatosan keresek, és állás interjúkra járok...

17. 2988d6a406 (válaszként erre: 14. - Satrafa)
2009. aug. 7. 16:42

Máris jó hírem van, eszik, iszik, mint szokott!!

Lehet, csak le kellett írnom! :))))

Köszi

2009. aug. 7. 00:25

Szia!

A melegre már nagyon nem lehet fogni mert enyhébb lett az idő.Nem tudom, hogy bölcsis-e, de ha igen akkor lehet, hogy ott változott valami és ezért nem eszik mostanában, de ha ez a dolog csak most fordult elő először akkor biztos, hogy helyreáll a rend és pár nap múlva megint eszik majd rendesen.Menjetek sétálni a családdal sokat, hogy elfáradjon és akkor talán jobban eszik majd.Ez nálunk beválik, ha lefárasztom a fiam akkor utána lenyugszik és kajál sokt:)

Sok sikert!

15. 2988d6a406 (válaszként erre: 14. - Satrafa)
2009. aug. 6. 23:13
Köszi:) amúgy iszik, majd meglátom, változik e napokon belül, remélem igen.
14. satrafa (válaszként erre: 7. - 2988d6a406)
2009. aug. 6. 23:02

Az enyém is ennyi. Mióta meleg van sokkal kevesebbet eszik. Reggel 1 kakaó, este 2 cumisüvegnyi közben meg rengeteg gyümitea. Az ebédet vagy megeszi, vagy nem, vagy csak egy részét. Gyümölcs nem kell neki, csak a leve centrizve - az viszont korlátlan mennyiségben és mellé babapiskóta. Ne ijedj meg, sok felnőtt is jóval kevesebbet eszik ebben a gatyaledobós hőségben. Most kevesebbel is beéri és ennyi. A lényeg az, hogy folyadékot igyon, de ha megnyugtat, akkor inkább hívd fel a haziorvosát/orvosotokat.

Aztán majd írj, hogy mi van a manóddal :).

2009. aug. 6. 22:25
Ne kényszerítsd az evésre! Biztos visszajön az étvágya, ha eddig jóevő volt.
2009. aug. 6. 22:17

A lányomnak is vannak szakaszai, amikor hol többet, hol kevesebbet eszik. A többiek már leírták, mik lehetnek a kiváltó okok.

Mindenesetre ha eddig nem volt ilyen problémátok és tartósan fennáll a nem evés, vidd orvoshoz. (Fül-orr-gégészet, fogorvos, belgyógyász, vérvétel)

11. lego
2009. aug. 6. 21:21
ha mindig rossz evő volt akkor nincs miért,de ha nem akkor van.
10. 2988d6a406 (válaszként erre: 9. - Lego)
2009. aug. 6. 21:11
Komolyan? Minek? Nem beteg, csak nincs étvágya, keveset eszik.
9. lego
2009. aug. 6. 21:08
én elvinném hasi uh.-ra
8. 2988d6a406 (válaszként erre: 2. - 900359ee3d)
2009. aug. 6. 20:59

Nem kell neki semmi, nasi se, gyümölcs se!

Remélem azért majd lesz étvágya, Sajnos nem vasgyúró, de nem sovány!

7. 2988d6a406 (válaszként erre: 4. - Ritkó)
2009. aug. 6. 20:55
:)))))
2009. aug. 6. 20:52
Nálunk is ez a helyzet hogy alig akar enni,engem a doki nyugtatot meg hogy van ilyen a gyerekeknél főleg nyáron a meleg miatt,igyon sok folyadékot és akkor mikor ő kér enni adjak neki,ennyit mondot.Nem vagyok híve a sok édesség evésnek tízóraira 3-4 babapiskóta meg 1 pohár tea vagy víz így kibírja fél 1-ig míg nem ebédelünk.Uzsira meg vagy 1 alma ha megeszi /mostanában nem akar gyümölcsöt enni/vagy 1 jughurt pár szem keksz.
2009. aug. 6. 20:40
Ja és hát azt kérdezted, hogy mit csinálhatnál, hát szerintem sokat nem lehet tenni, én mentem utána a kajával, de úgy meg végképp nem kellett neki, meg nem is igazán jó megoldás, hogy én rohangálok a kajával utána, meg kell várni míg magától eszik.
2009. aug. 6. 20:39

Az én kisfiam 28 hónapos, és Ő is alig eszik. A reggeli és esti kakaóját megissza, de azon kívül nem nagyon eszik, ebédre pár falatot, egy banánt mindennap megeszik, meg joghurtot vagy pudingot, de nem sovány, kis vasgyúró-azt mondják, de biztos a melegtől nem olyan éhesek.


Bár nem tartozik ide, de én mindig tudok enni, akármilyen meleg is van :))

2009. aug. 6. 20:18
Az én kisfiam is szokott ilyet csinálni. vagy a meleg,vagy jön a foga ,vagy tele eszi magát sok édességgel, vagy a nagy játék elvonja a figyelmét. Nálunk ez is előfordul.
2009. aug. 6. 20:06

Szia!!

Nem lehet, hogy a nagy melegtől egyszerűen csak nincs étvágya?!

Ha egyébként jó evő, és nem sovány szerintem nincs miért aggódnod. Esetleg még arra lehet gondolni, hogy napközben több nasit adsz neki, ezért a főétkezések alkalmával nem lesz már éhes, mert a nasival jól lakott:)

2009. aug. 6. 19:59
29 hónapos kisfiam 1 hete, alig eszik. Mit csinálhatnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook