Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Napirend nélkül nem megy... De hogyan csináljam? fórum

Napirend nélkül nem megy... De hogyan csináljam? (beszélgetős fórum)


1 2
31. reguska1 (válaszként erre: 30. - 0d56c4c6dc)
2010. jan. 22. 08:10
Megpróbálom, köszi!!!!
2010. jan. 22. 06:29

Szia.

Hát az is jó ha reggel korán felébreszted és igy hamarabb elfárad. De mindenképp fektesd le mikor hazaértek mert muszály aludnia. lehet ellenkezni fog de akkor feküdj mellé vagy ahogy szoktátok és hidd el el fog aludni.

2010. jan. 22. 06:24
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Kislányom 3 éves múlt 10 napja jár oviba. fél 9-fél 12 ig jár egyenlőre. Mikor haza jövünk még mindig fel van pörögve, nem akar aludni (előtte fél 1 körül aludt el du. és kb 1,5 órát.) Viszont estig nem bírja ki :( fél 5 felé elalszik, de így meg este nem tudom időben letenni és reggel nehéz kelni. Volt 1 nap, hogy ovi után elmentünk a barátnőmhöz, majd vásárolni utána haza, nehezen bírta, de nem aludt és este 7 kor letettem reggel 7 ig aludt. Jó lenne ha délután már nem aludna, de még nem bírja ki..... Mit tanácsoltok hogy alakítsam a napirendet?
28. annelly (válaszként erre: 25. - Sznebk2)
2009. júl. 23. 23:17
Köszönöm, hamar meg lehet szokni, csak az eleje a nehéz...
27. annelly (válaszként erre: 26. - Ágnestestvér)
2009. júl. 23. 23:16
hát muszáj:)
2009. jún. 8. 12:26
nelly a gyakorlott háziasszony ;)
25. Sznebk2 (válaszként erre: 24. - Annelly)
2009. jún. 1. 11:51
Fú, ez a tökéletes! (csak az a kár, hogy ehhez iszonyú összeszedettnek kell lenni). Gratulálok, csak így tovább! :):):):)
2009. máj. 31. 20:23

Hello!

Én úgy csinálom, hogy este 7-kor fürdetek, aztán szopi és fél8-8 között már alszik is, így az estémbe még beleférnek olyan házimunkák, amik nem járnak nagy zajjal..pl felsöpörni, felmosni stb. Mosógépet is beindíthatok, szerintem nem szégyen este 10kor teregetni, és jóidőben beszárad reggelre, ha sok a szennyes, akkor már tehetem is a következőt. Az evések mindig ugyanabban az időpontban vannak. A szopi nem, és sose volt, a szilárdat eleve úgy vezettem be, ezt szokta meg. Kb 3 naponta főzök, igyekszem akkorra igazítani, amikor a férjem itthon van. Ha fogunkra való nem gáz, de ha nem, akkor lefagyasztom. Ilymódon sok lefagyasztott kisadag van, és csak előveszem. A lényeg, hogy mindig sokat főzz, és akkor tudsz elrakni. legvégső esetben összedobok egy gyors tejbe rizst vagy grízt, vagy tojásrántott, tojásos krumpli, lecsó és társai, de pizzát is lehet néha rendelni. Ha van szabaidőm, meg lóvé sok kajára, akko gyártok félkész előre lepanírozott cuccokat is, ezeknek is jó hasznát vehetem. Az olyan melók pedig, amiben a baba nem akadályoz bármikor elvégezhetők, pl szekrények takarítása, mosogatás, rendrakás. ha egy helyben vagyok, hozok oda magam mellé játékot, közben éneklünk, mondókázunk, meg elmondom, hogy épp mit csinálok, ha nagyon figyel, ha mászkálós, akkor meg mondom hova megyek, és jön utánnam:) ha unja, akkor úgy csinálok, mintha főképp vele játszanék, pl: kapd el anyát kicsim:)

2009. máj. 29. 23:58

Oké, semmi pánik! (most az államvizsgára készülök)

1. először kezdhetnétek azzal, ami már lehet, hogy meg is van: minden este azonos időben vacsi, pici játék, fürdés, meseolvasás, beszélgetés, lefektetés, alvás. A sorrend mindegy, de azonos legyen minden este. Neked is jobb és a picik nagyon hamar megtanulják, hogy hánykor van a vacsi, mennyi idő van még a mese-időből, és egy fix, mindig fix időpont, amikor leoltod a villanyt alváshoz. Nyilván nem fog aludni mindig (nekem hiperaktív mind a kettő, jóformán alig alszanak, még ilyet nem láttatok, de elköszönsz és kész. Nincs utána pisi,meg víz, meg had mondjak valamit, sötét van, akkor alvás.

2. A reggelt ugyanígy be lehet lőni pici lépésekkel. Felkelés, felöltözés, mosakodás, játék, addig Te kávézol. Ez kb egy óra. Reggeli (lehetőleg az is nagyjából egy időben). Ha ezeket kialakítjátok, meglátod, már Neked is százszor könnyebb lesz. Ha ez megvan, akkor jöhet a többi. :)

22. babapiskotaa (válaszként erre: 21. - Sznebk2)
2009. máj. 29. 23:35

hát ikrekkel meg pláne nem lehetett könnyú :)

Hogy öszinte legyek nálunk a pár poros növénynél a helyzet sokkal tragikusabb. Sosem voltam az a rendmániás és ehhez még jócskán társul a halogatónómia. Nem örülök, ha váratlan vendég érkezik. Sajnos a párom sem rendmániás, úgy könnyebb lenne , ha szekálna, akkor tudnám, hogy hol fogjam meg a dolgok végét.

A dolog orvosságát a rendszerességben keresem, napi kis ritmusokban, ezért minden jótanács jól jöhet, még olyan is ami számotokra talán a világ legtermészetesebb dolga.

Tudom, hogy talán furcsa, hogy most jutottam el idáig, de fiam születésekor a párom szabadúszó volt, kiszámíthatatlan időbeosztással, kiszámíthatatlan jövedelemmel, sokszor napokig nem voltunk otthon, vagy csak későn értünk haza. Most már 2 hónapja olyan munkahelye van ahová 7-re jár du fél 4-kor végez. Anyagilag sincsen semmi plusz, hó elején fizetés és ennyi. Ezt is tanulnunk kell még, hogy hogy nyújtózzunk csak a takarónk végéig.

Remélem , hogy ki tudunk alakítani magunknak egy ritmust, abban biztos vagyok, hogy ha rendszer és rend van akkor mindenki sokkal nyugodtabb. Miden jótanács jól jön!

2009. máj. 29. 21:53

Sziasztok!

Most olvastam végig és nagyon irigykedek! :)

Nekem már 7 évesek a fiúk, iskolába megyünk majd. Az első három évem tragikus volt! :) Felváltva aludtak (40 percet), szopiztak, stb. 2 éves koruk körül alakult ki nálunk is, hogy reggeli, délelőtt játszi, ebéd, nem alvás, uzsi, játszi, vacsora, esti program, alvás. Általában éjszaka főztem meg tanultam, meg éjszaka beszélgettünk a férjemmel. Elég gáz így, utólag. De szép volt és nagyon hamar elment! Egy szóval - ikrek lévén - nagyon fontos a napirend. A gyerekek szemszögéből kiszámíthatóbbak lesznek a napok, tehát sok mindent egy idő után természetesnek vesznek (lásd a reggeli kávé, ilyesmi), és mi is tudjuk mihez tartani magunkat. Ne legyen lelkiismeret-furdalásotok egy-két poros levelű szobanövény miatt, meg egy-két elől hagyott játék miatt. Ez nem azt jelenti, hogy nem vagytok képesek uralni a helyzetet, hanem kismamák vagytok, gyermeket neveltek és most ez a legfontosabb! Jó egészséget kívánok hozzá mindannyiotoknak! :):):):)

20. Pné Veronika (válaszként erre: 19. - Babapiskotaa)
2009. máj. 29. 21:12

Nincs mit... :-)


A takarítás nálunk nagyon könnyen ment, ugyanis a lányom imádott takarítani, mikor még alig volt másfél éves, már port törölt és "porszívózott" :-) Mostanra meg akkora a fiam, hogy 1-1 porszívózást már bevállal. :-) A mosogatás és mosás nálunk gépesített, éjjel működnek és reggelre kell csak "lerendeznem" őket.


A kert meg mánia, amikor kicsit "idegbajos" vagyok, akkor szinte 1/2 óra alatt kigyomlálom az egészet. Pedig van vetemény, virágok, bokrok, minden... Csak hozzáállás kérdése az egész. :-)

19. babapiskotaa (válaszként erre: 18. - Pné Veronika)
2009. máj. 29. 20:50

Köszi! Már most sokat segítettél!

A többi házimunkával hogy álltok? takarítás, mosás, mosogatás, kert...?

18. Pné Veronika (válaszként erre: 17. - Babapiskotaa)
2009. máj. 29. 18:23

Igen, ráadásul az egész délelőttöm "szabad", s ha valami máshoz van kedvünk, akkor sincs nagy baj, mert a kész étel a hűtőben figyel. :-)

Most, hogy nyár van, egyébként is hamarabb kell lehűteni a kaját és nem lehet "csak úgy" kint hagyni, tehát így is, úgy is melegíteni kell ebédkor. Hacsak nem a déli harangszó előtt kiszámított időben állsz neki... :-))

17. babapiskotaa (válaszként erre: 15. - Pné Veronika)
2009. máj. 29. 18:06
hmmmm... erre nem is gondoltam. Megfőzöl és be a hűtőbe. Így másnap nem vagy időhöz kötve, a lényeg hogy valamikor elkészüljön, ugye?
16. csgal (válaszként erre: 14. - Babapiskotaa)
2009. máj. 29. 18:04
Én délután főzök, mikor a férjem már itthon van, meg este, mikor a kicsi már alszik. Az ebéd utáni alváskor is néha előkészülök, zöldségeket pucolok, ilyenek, aztán sokszor csak összedobom készre, mikor felébredt.
15. Pné Veronika (válaszként erre: 14. - Babapiskotaa)
2009. máj. 29. 17:43

Nálunk úgy van, hogy amikor hazaérek du-án, akkor állok neki mindig a másnapi kajának.

Úgy szoktam, hogy vasárnap főzök egy nagyobb adagot (bár 4fős családnál, ahol van egy tini és 1pasi is, nem nehéz nagy adagot készíteni...)és akkor hétfőre van "maradék".

Hétfőn a keddit, kedden a szerdait(...és így tovább)főzöm meg. Majd' minden nap még "sütizés" is van, úgyhogy azt hiszem nálunk ez jól működik.


A gyerkőc mellett is mindig csináltam napi szinten kaját, mert elég finnyásak az "enyéim", próbáltam mindig a kedvükre tenni. Azt hiszem jól el is rontottam őket, mert hozzászoktak a változatossághoz, de engem örömmel tölt el, ha ízlik nekik a menü. :-) Egyébként először nekem is nehezen ment, próbáltam gyorsan, könnyen egyszerűen elkészíthető ételeket kitalálni. A párom toleráns volt, nem követelte a napi "másságot", de nagyon örült a sok változatos finomságnak.


Ha van kedvetek nézzétek meg a naplóimat, hátha találtok "magatoknak valót". :-)

2009. máj. 29. 17:32

Mikor főztök? Nekem ha hazaér a párom az hoz egy kis "megváltást" de sokszor neki is lenne egy csomó dolga és nem tud mindig vigyázni a nagyobbra.

Én is szeretnék minden nap főzni, tegnap már összeírtuk, hogy melyik nap mi lesz a menü egy héttel előre és így is intéztük a bevásárlást. A leves kész lett ebédre. A pöri most rotyog...

13. csgal (válaszként erre: 11. - Babapiskotaa)
2009. máj. 29. 16:32
Nálunk is van minden nap főtt étel, ha más nem maradék. A nappaliban is vannak játékok, este fürdés előtt vele nagyjából összepakoljuk, a maradékot miután elaludt. Néha elmarad. :-)
12. Pné Veronika (válaszként erre: 11. - Babapiskotaa)
2009. máj. 29. 16:20

Főtt étel nálunk mindig van, annál is inkább, mert a nagy fiam itthon ebédel a párom meg a munkába visz ennivalót.


A játékokról annyit, hogy nálunk a gyerekeknek van saját szobájuk, így ott nem minden nap vannak a helyükön a babák, stb... A nappaliban és más helyiségekben nincsenek játékok, ott mindig elrakom őket. Viszont a gyerekszoba "játékkal van teli", az az ő birodalmuk. (Ezt most ne úgy értsétek, hogy építőkockák és babák tömkelegén keresztül közlekedünk...) :-))

2009. máj. 29. 16:14
Ti mindig elrakjátok a helyére a játékokat, ha már nem használja a gyerek? Minden nap van főtt étel?
10. babapiskotaa (válaszként erre: 8. - Kírakitti)
2009. máj. 29. 16:02
Nálunk sajnos az is gondot jelent, hogy a kicsi akkor kel amikor a nagy alszik :( Tomi velünk alszik és reggel ha korábban kelek megérzi és nemsokkal rá ő is felébred. Sajnos este sem nagyon tudok "működni" mert Tomi általában csak akkor alszik el , ha mi is bebújunk az ágyba. Mire elaltatom én is elálmosodom...
9. Pné Veronika (válaszként erre: 8. - Kírakitti)
2009. máj. 29. 15:55
Sajna az én lánykám másfél éves korától nem aludt. :-( De mindent meg lehet oldani mellettük is... :-) Az én kislányom tüneményesen tudott "port törölgetni" :-))
8. kírakitti (válaszként erre: 1. - Babapiskotaa)
2009. máj. 29. 15:53
szia! Nekem két gyerekem van egy 4 éves és egy 7 hetes. Lányok. A nagyobbiknál úgy alakítottam ki a napirendet, hozzá igazodva. ő későn kellő így amíg aludt reggel 9 ig én megfőztem, reggelit csináltam, bevágtam a mosógépbe egy adag ruhá vagy vasaltam. Fel kelt evett, lementünk a barátnőimmel a játszótérre játszani. délben haza ebéd és lefektettem aludni. akkor amit tudtam megcsináltam . én tanultam- vizsgára készültem, dolgozatot írtam stb. Délután megint lementünk a játszótérre és este akkor , a levegő mozgás miatt el tudott aludni. így apával is volt idő beszélgetni. Most már óvodás így át alakult az óvodához a napunk. A gyerek alvás szokásához jó igazodni szerintem.
7. csgal (válaszként erre: 6. - 1f9774333a)
2009. máj. 29. 15:52
Igen, felöltözés, fürdőszoba, tejeskávé nyugodtan. Kb. 10-15 perc, hogy jól induljon a nap.
6. 1f9774333a (válaszként erre: 5. - Csgal)
2009. máj. 29. 15:48
reggeli komfort alatt mit értesz? moskodás, kávé?
5. csgal (válaszként erre: 1. - Babapiskotaa)
2009. máj. 29. 15:47
Nekem egy fiam van, 15 hónapos, úgy próbálok uralkodni a káoszon, hogy előre kitalálom, általában este, hogy másnap, illetve a héten mit fogunk csinálni, melyik nap mit fogunk enni, így összehangolom, mikor főzök, mikor milyen házimunkát végzek, mert tudom, mikor van "szabadidőm". Ezen kívül nagyon fontos, hogy a reggeli komfortérzetemhez hozzátartoznak bizonyos dolgok, azokhoz ragaszkodom, mégha a kicsi nyűglődik is miatta.
4. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Babapiskotaa)
2009. máj. 29. 15:43

Sajna tippeket adni nem nagyon tudok, egy időben azt hittem én is, hogy (2 gyerkőc: most 13 és 4 évesek)megbolondulok az összevisszaságban. :-(

Kicsit összecsaptak a fejem felett a hullámok...

Aztán valahogyan automatikusan alakult ki a szokásos napirend. :-) Összeírtam a heti teendőket, majd a reggeli szopi+reggelizés+kávézás volt az első, aztán fokozatosan álltak össze a napjaink.

Minden napra előre kitaláltam, hogy mit fogunk csinálni, mit főzzek, vagy éppen a közeli játszira menjek a gyerekekkel, vagy csak az udvarra. Az sem baj, ha kicsit csúsznak a dolgaid, szerintem nem olyan nagy gond, ha pl. egyik nap nem takarítasz, de másnap kedved van hozzá és hamarabb is megvagy. :-)

2009. máj. 29. 15:43
hasonló:) 6 hetesek vagyunk
2009. máj. 29. 15:38
én is így vagyok, bár nekem csak 1 babám van és még csak 3 hónapos, de néha azt veszem észre este 7 kor hogy hopsz ma nem is ettem még semmit :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook