Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Napi irányadónk a Hold! fórum

Napi irányadónk a Hold! (beszélgetős fórum)


258. tundek
2009. júl. 25. 09:19

Jó reggelt


Mára:


5. holdnap:


A nap szimbóluma: unikornis.

A lélek és a testi táplálék alkímiájának napja, amikor az elfogyasztott élelem közvetlenül asztrális energiává alakul át. Lehetőségünk van arra, hogy a mai napon elfogyasztott táplálék az egész holdhónapra elegendő energiát képezzen.

Ezen a napon világosan láthatjuk, hogy mi vagy ki szolgálja a fejlődésünket, illetve gátolja azt. Figyeljünk a hozzánk eljutó információkra, mert azok fontos támpontokat tartalmazhatnak.

Az 5. holdnapon nem tanácsos böjtölni, még a diétát sem kell szigorúan venni. Mindenképpen étkezzünk bőségesen, de ne együk túl magunkat. A piaci vásárlásnál hallgassunk az ösztöneinkre, vegyük meg, ami azonnal kínáltatja magát. Magvakat, savanyú káposztát és gombát azonban nem javasolt ma fogyasztani, ám a friss tej, a túró és a méz ilyenkor nagyon hasznos eledel. Aki szeret átgondolt döntéseket hozni, annak ez a nap alkalmas arra, hogy megtervezze az életében éppen előtte álló változásokat.

Az 5. holdnapon születik a legtöbb lovag és mágus, sőt a szent emberek többsége is. Ők nagyon sokat esznek, miközben igényesek az ételekre, mivel azt közvetlenül asztrális energiává alakítják.


Ma szégyenlős hangulatban lehetünk, ha nem fontos ma ne menjünk társaságba, inkább maradjunk otthon a családi körben. Fogyasszunk sok rostban gazdag ételt, vigyázzunk emésztésünkre.


Dolgozzunk a kertben a ház körül javítgassunk ezt azt.


Szép napot mindenkinek


Már csak 12 nap van 7-éig.

257. tundek
2009. júl. 25. 09:12
Gyöngyi nagyon jó nyaralást nektek. Biztos jó a fürdőruci képet majd kéérünk róla.
2009. júl. 24. 09:27
Ma takarékos leszek, mert tegnap elvertem a pénzemet! Vettem egy egészen csini fürőrucit, pedig az nagy szó ha rajtam is jól áll!
2009. júl. 24. 08:17
Hát csak holnap lesz masszázs.
254. tundek
2009. júl. 24. 00:34

Jó reggelt mindenkinek! Így éjjel


Mára:


A hold ma belép a szúz jegyébe ezért:


Kedvező:

Tanulásra, tanításra, szellemi munkára, levél, üzlet, tanulmány, írásmű, létrehozására. Kereskedéssel, pénzügyekkel való foglalkozásra. A hastáji masszázs különösen kedvez az emésztésnek. Ha ezeken a napokon böjtölünk, megelőzhetjük az emésztési panaszokat


Kedvezőtlen:

Házasságra, vízi útra, ingatlanforgalomra.


Hűvösebb idő:

hajlamosabbak vagyunk a fázásra, megfázásra


Gyökérnap:

ilyenkor fogyasszunk minél több gyökérzöldséget. Fokhagyma, répa, cékla, hónapos retek, retek, karórépa, cukorrépa, zeller, fekete gyökér, burgonya, hagyma, karalábéIlyenkor kell azokat a növényeket ültetni, amiknél a gyökeret hasznosítjuk.


Táplálékminőség: Só

Itt a legjobb sóminőségek vannak túlsúlyban, melyek a vér táplálása szempontjából kedvezőek.előnyben részesítjük a sós ételeket


Hangulatunk: visszafogottá válik, aprólékosan átgondoljuk a költségeket. Takarékosabbak, és kritikusabbak vagyunk, mint az elmúlt napokban. A praktikus dolgok keltik fel az érdeklődésünket, szívesebben rendszerezünk, és címkézünk fel dolgokat. Ilyenkor jó vásárolni, olyan dolgokat, amik a mindennapi szükségleteinkhez nélkülözhetetlenek. Apróságok, tisztítószerek,

tisztálkodási dolgok, gyógyszerek, gyógyteák, gyógyászati segédeszközök homeopátiás szerek.


Ne műttessük, csak életmentő műtét esetén, de gondoskodjunk a megelőző kezelésekről: hasnyálmirigy, belek


Növő Hold a Szűzben


Olykor nem könnyű a szexről beszélni a pároddal, nehéz szavakba önteni, hogy mire vágysz. Nem is kell elmondanod, hanem csupán tedd azt vele, amit szeretnél, ha veled is megtenne. Tíz-tíz percig felváltva utánozzátok le egymás mozdulatait. Próbáljátok megjegyezni, mi az, amit a másik máshogy csinált. A kívánságok direkt kimondása helyett szavak nélkül is megvalósulhatnak az álmaitok.


Ma megfontoltabbak és figyelmesebbek lehetünk már.


Vigyázzunk beleinkre mert székrekedés könnyen előfordulhat.


Fogasszunk ma sok zöldségfélét és olyan ételt amiben sok a rost esetleg sok zöldséglevet


Munkahelyünkön türelmesebbek és toleránsabbak lehetünk és ez a komprosmisszumkészség meghozhatja a gyümölcsét.


Kényeztessük bőrünket a mai napon és a hajunkat

gyógynövényes pakolással


Intézzünk ma ha van hivatalos ügyeket, varrást, ma a várakozás sem visel meg minket annyira mint egyébként.


Szép napot mindenkinek

253. tundek
2009. júl. 23. 19:26
igen azon én is gondolkodtam
2009. júl. 23. 17:11
Háát: a masszázs menni fog, de a hrcművészetekkel várok még!
251. tundek (válaszként erre: 250. - Szöszipanna)
2009. júl. 23. 10:12
hát akkor nincs gond nekem tegnap reggel fájt
2009. júl. 23. 09:59
Így hogy visz a fejem, tuti nagyon figyelni kell, hogy ne legyek akkor hisztis. Bár egymagamban, ez senkit nem fog zavarni. :)
249. tundek
2009. júl. 23. 09:51
augusztus 7-ig még 14 nap van kitartás
248. tundek
2009. júl. 23. 09:50

Na megírtam köszke Szöszi az előbb az utsó sornál szállt el minden azt hittem megüt a guta, de ma ahogy nézem kicsit hírtelen lehet az ember. Vigyáznom kell nekem is erre.


Kata óvónéni köszi hogy benéztél ha érdekel mindennap olvasgasd kevedre és alakítsd a magad formájára.


Gyöngyi a meleg teszi majd estére felélenkülsz.

247. tundek
2009. júl. 23. 09:47

Mára:


Már a növő hold itt van és befolyásolja napjainkat erősen.


Növő Hold az Oroszlánban


A mai napon kevésbé vagy toleráns, különösen a délutáni és esti órákban. Egyszerűen torkig vagy azokkal az emberekkel, akik nem mondanak igazat, és akik elfelejtették, hogy te pontosan tudod, hogy ők korábban mit cselekedtek. Most pedig megpróbálják magukat beállítani ártatlan bárányoknak, amitől neked háborog a gyomrod. Hallasz egy olyan hírt is, amely megdöbbent, és elgondolkozol a világ mulandóságán.


Tegnap elírtam bocsi érte a második holdnap volt. így ma a 3. van:


3. holdnap:


A nap szimbóluma: párduc.

Az asztrális küzdelem napja. Míg az első két holdnapon a test és a lélek tisztítása történt meg, addig a harmadik nap az asztrális tisztításé. Az asztrális szintű tisztítás eredményeként energetikai védelmet alakítunk ki, ami nemcsak a harcművészetek szempontjából lehet fontos.


Ezen a napon mozgassuk meg jól az ízületeinket, mert ezeknek energetikai szempontból kiemelt szerepük van. Gyúrjuk át, húzogassuk meg az ujjainkat, mozgassuk meg a vállunkat és végtagjainkat, mert az ízületek kötöttsége nemcsak energetikai blokkokat jelent, hanem érzelmi életünkre is káros kihatással van. Az egész testünkre nagyon jó hatással van, ha alaposan átdörzsöljük a fülünket és a nyakunkat. A harcművészetek gyakorlására ideális nap. Ha a 3. holdnapon kifolyt olajat látunk, az annak jele, hogy nem rendelkezünk kellő energiával. Fémöntéssel ezen a napon ne foglalkozzunk, de vágóeszközök élezésével se.


3. nap: Jó nap szellemi tevékenységre, mozgalmas dolgokra, karrierépítésre.


A következő két hét a Növő Hold ciklusa: a befogadás, begyűjtés, felhalmozás optimális időszaka. A folyamatok kívülről befelé hatnak. Ezért erre az időszakra időzítsünk minden olyan tevékenységet, ami testünk, lelkünk, szellemünk táplálását szolgálja. Minden sokkal könnyebben és hatékonyan érvényesül ilyenkor. Kozmetikusnál a bőrtáplálás, tetoválás hatékonyabban végezhető el. Edzésen az izmokat növelhetjük.


TŰZ: kolerikus, lobbanékony vérmérséklet vigyázzunk ne sértsünk meg feleslegesen másokat inkább számoljunk 10-ig.


Vágassunk ma hajat, süssünk kenyeret, szellőztessünk.


Együnk sok vitamint fehérjét zöldséget óvakodjunk a ch-tól.


szép napot mindenkinek

2009. júl. 23. 09:46
Sziasztok.Köszi Tünde a meghívást:)most olvasgatom az írásokat...
2009. júl. 23. 09:30
Ráérek! Rád és a szövegre bármennyit várnék!
244. tundek
2009. júl. 23. 09:28
Jó reggelt mindjárt írom csak már egyszer megírtam és minden elszállt.
2009. júl. 23. 09:24

Jó reggel!

Hát igen, már jó meleg van. De már fejfájásom van, szóval jön a front. :(

2009. júl. 23. 09:21

Jó reggel!

Remélem ma a punnyadás napja van! Nem leszek sem aaktív, sem kreatív úgy látom...

241. tundek
2009. júl. 22. 22:31

Igen egyébként én is néztem már hogy nagyon sok minden tuti ellentétesen alakult volna ha nem olvasom el a napi kiírást.


Szöszi egészségedre mindkettőt. Megyek én is aludni jó éjt reggel jövök.

2009. júl. 22. 19:22
Fehérje kajcsi meg volt, és az alvás is. :)
2009. júl. 22. 11:13
Pont fontos döntések előtt nem olvasom el, nehogy véletlenül befolyásoljon.
238. c4f059c04b (válaszként erre: 237. - Tundek)
2009. júl. 22. 11:06

Vannak napok amikor félelmetesen jól bejön. (főleg az egyik volt nagyon konkrét eset).

Régebben én is megnéztem előre. Mostanában a heti horoszkópokat is utólag olvasom el.

237. tundek
2009. júl. 22. 10:01

nagyon édesek vagytok


Igen Graywolf tudom, hogy te hasonlítod remélem azért bejönn belőle valami. Az az igazság hogy én sokszor e szerint alakítom az életemet. Nekem ezért tetszett meg és azért mert ez nem általános mint a másik már úgy értve, hogy végülis én tehetem olyanná a napom amilyenné írja.


Nagyon drága én is szemeztem már többel de jövőre lehet veszek egyet.

236. c4f059c04b (válaszként erre: 229. - Tundek)
2009. júl. 22. 09:34
Minden nap benézek amikor tudok, de inkább este hogy előre ne tudjam mi várható, és összehasonlítom a történtekkel.
235. szöszipanna (válaszként erre: 233. - Tundek)
2009. júl. 22. 09:31

7től van?? Hmm, az jó mert ebben benne van a női napjaim, szóval akkor egyszerre hat a kettő, na de utána ... Remélem már nekem is megindul a fogyás!


Miért ilyen drága a holdnaptár? Láttam a dokinénimnél és nagyon megtetszett!!

2009. júl. 22. 09:30

Hú de sok minden vonatkozik mára csak kapkodom a fejem, ez a mécses, gyertyás ez nagyon vonz ezt megcsinálom és iszok ma mégtöbbet, mint máskor..

Már hiányoztál Tundek!!

233. tundek
2009. júl. 22. 09:28

oké akkor mától mindennap vissza számolunk vágjuk a centit.


Tehát augusztus 7-étől van fogyóhold azaz: még 15 nap.

2009. júl. 22. 09:06

Remélem az ismét fogyó holdról is beszámolsz! :)

Kellene valami visszaszámláló! ;)

2009. júl. 22. 08:47
Hát eddig sem úgy fogytam, ahogy szerettem volna, most pedig még a hold is nől...
230. tundek
2009. júl. 22. 07:58

Jó reggelt


Mára:


Sajnos a fogyó holdnak vége, de remélem nem rontom el vele a kedveteket. Ma újhold, holnaptól növő hold.



Újhold az Oroszlánban és teljes napfogyatkozás


A Nap és a Hold kozmikus esküvőjére kerül sor, amely főként Kínából lesz látható. Az emberek gondolkodása, véleménye lassan átalakul, és más dolgokat tartanak fontosnak, mint eddig. Még azok sem fognak kételkedni a magasabb erő, az isteni rendezésben, akik korábban ezt elutasították. Persze mindez nem megy gyorsan, de ennek a teljes napfogyatkozásnak meglesz a hatása. Amennyiben ma fáradtabbnak és lustábbnak érezed magad, fokozott aktivitást kell kifejteni, s nagyon fontos, hogy a szervezetedet megfelelő ásványi anyagokkal és vitaminokkal lásd el. Sportolni kell, teljesen mindegy, hogy mit, mert az adrenalin termelődését segíti, és a szexhez is nagyobb lesz a kedved.


1 holdnap

Jelkép: Mécses

A lélek tűz által történő megtisztításának napja. A nap sugarai elhamvasztják a lélekben felgyülemlett gonoszságot. Minden negatív szituációt és sérelmet úgy kell tekinteni, mint a tanulás lehetőségét.

Ha ezen a napon semmilyen sérelmet nem tudunk felidézni, akkor ez nagyon kedvező jel arra vonatkozóan, hogy lelkünk tisztulásában eredményeket könyvelhetünk el. Ha ezen az úton haladunk, akkor lelkünk egyre tisztábbá válik, és az életet nem a múltbeli sérelmeink alapján értelmezzük, és mások jó szándékában sohasem fogunk kételkedni. Életünk egyre örömtelibbé válik és a negatív helyzetek nem mozdítanak ki egyensúlyunkból.

Az 1. holdnapon mindenképpen foglalkozzunk önmagunk mentális tisztításával. Ehhez legjobbak a megfelelő légzőgyakorlatok, de nagyon jó az is, ha tűz előtt ülve meditálunk. Legjobb egy kandalló elé telepedni, de megteszi egy gyertyaláng is. Az ily módon megtisztított mentális modellt is felépítünk önmagunk számára, ami a teljes holdhónapon keresztül kísér majd bennünket.


Újhold:


Ekkor a Hold ugyan abban a jegyben jár, amelyikben a Nap, így a Nappal együtt kel, és vele nyugszik. Fénye így nem látható, ezek a legsötétebb éjszakák. A naptárak fekete koronggal jelzik ezt az időt. Aki ezen a napon böjtöl, sok betegséget előzhet meg ezzel, mert a test, méregtelenítési készsége ilyenkor a legmagasabb. Ilyenkor a legkedvezőbb a műtétek végzése, hiszen a legkevésbé véreznek a sebek, és a növő Holddal együtt a gyógyulás folyamata is gyorsul.A szex most kevésbé érdekel minket, inkább aludni vágyunk.



A hold ma az oroszlán jegybe lépett:


Kedvező:


Magas állásúakkal való barátkozásra, arannyal való üzletre, ékszer és fényűzésre, szórakozásokra, díszes- divatos öltözködésre és ruházkodáshoz. Fodrászhoz, hajápoláshoz különösen kedvező, a hajvágás gyorsabb és dúsabb hajnövekedést eredményez.


Kedvezőtlen:

Mindenre, ami hosszan elhúzódó, hosszú tartalmú, lefolyású, ezeket még hosszabban elnyújtja. Úgyszintén üzleti társulás és hurcolkodásra, vetésre, építésre. Kiszárítóan hat, igyunk sok folyadékot.


A vártnál melegebb idő: Kirándulásra különösen alkalmas.


Gyümölcsnap:Ilyenkor étrendünkbe illesszünk minél több gyümölcsöt, illetve a gyümölcsfák ültetésére, gondozására is ezek a napok a legideálisabbak. Bab, borsó, kukorica, paradicsom, tök, lencse, szója, uborka, padlizsán, cukkini, bogyós gyümölcsök, gyümölcs, csili, paprika, füge, avokádó, dinnye, olajbogyó


Táplálékminőség: fehérje

Előnyben részesítjük a fehérje dús élelmiszereket. Ezeknek a napoknak van a legjobb fehérjeminőségük. Ez különösen a fizikai testre és az érzékszervekre hat.


Hangulatunk: Kényelmes, játékos. Megnő az igényünk a luxuscikkek iránt. Bőkezűen költekezünk. Nem sajnáljuk a pénzt ékszerekre, gyertyákra, ajándékokra sem. Eszünkbe jutnak gyerekeink és a saját gyerekkorunk, így a játékboltok forgalma is növekszik. Megkísértjük a szerencsénket is egy-egy sorsjeggyel, vagy lottószelvénnyel.


Ne műttessük, csak életmentő műtét esetén, de gondoskodjunk a megelőző kezelésekről: szív, hát, rekeszizom, vérkeringés, ütőerek


Szép napot mindenkinek

229. tundek
2009. júl. 22. 07:37

Sziasztok drágáim bocsi itt vagyok csak egyszerűen ez a nyár, teljesen elvagyok havazva itthon. Most meg jönnek majd ablakot cserélni, meg az udvar is hú bocsika.

Graywolf örülök, hogy néha te is benézel. Gyöngyi azt én is nagyon szeretem


Bár a nyaralás alatt nem ment a diéta, tegnap sikerült egy egész jó fogyis napot összehoznom.

Aug 22-én lagzi már nem nekem, addigra jól kell kinéznem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook