Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napi egy óra torna mennyi idő után eredményez látható változást? fórum

Napi egy óra torna mennyi idő után eredményez látható változást? (tudásbázis kérdés)


17. Spiritus (válaszként erre: 16. - Giorcub)
2010. jan. 16. 14:00
irodai dolgozóként heti 5-6 edzéssel jelentős fogyást és alakformálást értem el. Persze nem csokit reggelizem, erre oda kell figyelni de lehet enni rendesen. (1800-2000 kcal)
16. giorcub (válaszként erre: 2. - Welker Melinda)
2009. júl. 13. 19:30
sztem tevedesben elsz. a testsulycsokkentesben kb 70-80% szerepe van az energiabevitel csokkentesenek es 20-30% a mozgasnak (most egy atlag iordai dolgozorol van szo nem elsportolorol v kohaszrol). azaz a torna formalasra es a meglevo izomtomeg megtartasara jo, de fogyast elsosorban a dietaval lehet elereni.
2009. júl. 11. 20:57
Most látom, hogy ez egy évvel ezelötti kérdés:-) Sikerült leadni a felesleges kilókat?
14. ibuska1990 (válaszként erre: 2. - Welker Melinda)
2009. júl. 11. 20:55
Szia! Ha rendszeresen csinálod a napi egy órát heti 5-6 alkalommal akkor tuti lesz eredménye, hogy mennyi idő alatt, ez sztem emberenként változó. Gratulálok a kisfiadhoz, nagyon édes:-)
13. 0c930ce391 (válaszként erre: 2. - Welker Melinda)
2009. júl. 11. 12:45
Egy hónap alatt feszesebb leszel (tapasztalat!), centikben mérhető eredménnyel, de kiló nem fog lemenni, csak ha diétázol is. (Értsd: csökkented a kalóriabevitelt, de nem éhezel)
2008. júl. 17. 13:13
Nimpha üzi ment.
2008. júl. 17. 11:33
Honnan lehet azt beszerezni. Én is próbáltam, hiába.
2008. júl. 17. 09:14
Sikeresen beszereztem a callanetics dvd-t. Frankón izomláz van a combomban. Ma is hamar elvégzem a munkáimat és állok is neki.
2008. júl. 15. 11:46
Szóval apumra visszatérve: 115ről 100on tartja magat már hosszú évek óta. Az a 190es magasságához és az 52 évéhez nagyon jó.
2008. júl. 15. 10:57

Szerintem ne az legyen a célod hogy minnél hamarabb fogyj, mert az nem tesz jót a bőrödnek, elveszti a feszességét. Szerintem fontos hogy egy életre válts életmódot.


Édesapám elhízott volt, magas volt a vérnyomása, agyvérzése lett. Miután hazajött a kórházból teljesen életmódot váltott. Nem tornázik minden nap egy órát, csak minden nap biciklivel megy a munkába. Ott is elég kemény fizikai munkát végez, hazajön, a kertet művelgeti. Szóval nem spórol le semmi mozgást.


Nem eszik csak feketekenyeret, nem hagy ki semmit az étrendjéből, de míg régen ujjnyi vajat, zsírt vagy margarint tett a kenyerére most vékonyra keni. Míg régen 4 szendvicset tettünk neki uzsonnára, most 1et. Régen éjjel is felkelt hogy egyen, most este nem eszik sokat.


De mindenesetre azt mondom mindenkinek hogy hiába tornázik, mint anyum koleganője, ha mellette, anyumat küldi fel a másodikig a kabátjáért, hogy ne kelljen lépcsőt mászni, ha közben a sarki közértbe nem megy el csak autóval.


Én egy kisvárosban lakok, nem járok villamossal mert nem félek a napi 2 óra sétától a munkámba és vissza. Nem is hízok soha egy kilót sem, csak most hogy itthon vagyok 2 hét alatt 2 kiló plusssz, pedig napi 45 percet tornázom. De a nap többi részében a számítógép előtt ülök, tévét nézek.

2008. júl. 15. 09:51

Nagyon kedvesek vagytok, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok.

Van Rubint Réka kártyám, Norbi duci tréningem, Már rá is áltam a callanetics dvd beszerzésére, van itthon egy elliptikus trénerem.

Nagyon-nagyon elszánt vagok. És itt a Hoxán lévő kedves emberek segítségével és támogatásával biztos könnyebb is lesz.

Úgy örülök, hogy írtatok. Most elrongyolok a pici fiam oltást fog kapni és rohanok vissza hozzátok illetve a tornához.

2008. júl. 15. 09:45
ehhez igazából egy fitnesz edzőt kellene megkérdezni meg egy orvost aki konkrétan ezzel foglalkozik.Minden esetre az alkati,hormonális dolgokat is szembe kell állítani egymással,azzal is foglalkoznod kell,hogy ne egyél többet mint amennyi az elégséges táplálkozáshoz elegendő,nem azt mondom,hogy ne falj ha jól esik csak válogasd meg mikor és mit eszel.
2008. júl. 15. 09:40

Szia! szerintem ez sokmindentől függ, pl hogy milyen intenzitású a torna vagy hogy milyen jellegű: erősítő vagy kardió...

De mindenképpen eredményez változást:D

2008. júl. 15. 09:39

Csatlakozom az előttem szólóhoz. :o)

A Callanetics tényleg nagyon jó.

Én a DVD alapján csinálom, de az is a régi. :o)

Minden torna, mozgás jó, és segít, de nem mindegyik okoz egyforma gyors változást.

Én sajna sokkal több kiló vagyok, mint Te, és az utóbbi időben 6-7 kilót sikerült csak lefogynom, ami nem sok, viszont a Callaneticstől többnek látszik. :o)

2008. júl. 15. 09:37

Ez a tornától függ. Én még a régi Calanitics-re esküszöm. Kipróbáltam egyszer, és a napi egy óra torna 3 hét alatt döbbenetesen látványos változásokat okozott.

Persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy közben azért odafigyeltem a táplálkozásomra is és az egy órás programot csináltam, ami azért nekem eleinte úgy másfél óráig tartott, de azért mert otthon csináltam, könyv alapján, így nem volt senki, aki hajtott volna.

2008. júl. 15. 09:36

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. 75 kg vagyok a 160 cm-hez. A családom hölgy tagjai hasonló paraméterekkel rendelkeznek, de én 28 évesen nem akarok ebbe beletörődni.

Elkezdtem a 90 napos diétát, de nem bírtam nem azért mert nem volt kitartásom hanem szédültem, hisztis voltam stb..

Sajnos pánikbeteg vagyok 10 éve és erre olwexya-t és atarax-ot szedek amitől szerintem híztam ( 5 hónapja volt gyógyszerváltás mert a másik amit hosszú évekig szedtem semmit sem ért). Nagyon keveset mozgok, de most elhatároztam hogy napi 1 órát fogok tornázni.

Kédésem hogy ettől mennyi idő múltán fogok elkezdeni változni?

Az étkezésre figyelek fekete kenyeret eszek és a köreteket elhagytam.

Köszönöm a válaszokat.

2008. júl. 15. 09:30
Napi egy óra torna mennyi idő után eredményez látható változást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook