Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pilates torna fitt labdával - mennyi idő múlva tapasztalható a szemmel látható alakváltozás? fórum

Pilates torna fitt labdával - mennyi idő múlva tapasztalható a szemmel látható alakváltozás? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 2. 18:51

Senki nincs itt...

Ühüm ühüm..

Valaki lécci lécci lécci....

2010. febr. 24. 08:21

Sziasztok!

Vann itt még valaki? Nekem is van fitt labdám,csak nem nagyon ismerek hozzá gyakorlatokat. Hol lehet dvd-t beszerezni? vagy esetleg netről valamit letölteni?

mennyi idő után hatásosak a gyakorlatok?

26. kisstoth (válaszként erre: 21. - 5a5c6c6a02)
2010. febr. 2. 16:53

Szia Kiara !

Hol rendelted a DVD-t ? Mennyiért és megéri az árát ?

Köszi M

2009. jan. 4. 11:27

szervusz! remélem megéri, mert azét nem egyszeru gyakorlatok vannak benne :)

szeretem csinalni!

24. Tiduj30 (válaszként erre: 23. - 5a5c6c6a02)
2009. jan. 4. 08:26
Most néztem körül a neten. Érdemes megnézni a www.agipilates.hu oldalt. Látom az edző is innen vette ezt a 10-20-30 órát! Nagy küzdelem ez, de biztos megéri. :)
2009. jan. 3. 20:06

szia!

koszonom a választ!napi egy órákat szoktam csinalni, heti 3szor!ergo 10hét!jol van, végulisnem sietek sehova!koszonom

22. Tiduj30 (válaszként erre: 21. - 5a5c6c6a02)
2009. jan. 3. 20:04
Én ma voltam 1 órán. Azt modta a tanár: 10 óra után már érzed belül a változást, 20 óra után már kivülről is látszik és 30 óra után kapsz egy új testet. :) Nekem nagyon tetszett, a lényege a koncentráció, hogy azt az izmod mozgasd, és úgy amire szükség van ahhoz a feladathoz. Olyanokat mutatott a csak néztünk :D
2008. dec. 28. 23:07
erre én is kiváncsi vagyok,mert most rendeltem dvd-t, meg már van fitt labdám! remélem pár héten belül már latható az eredmény!
2008. márc. 24. 14:25
Erre én is kíváncsi vagyok, mert megvettem a csomagot.
2007. okt. 14. 20:53

Én is pilatest tornázok fit labdán.Kezdetben nehéz volt,mert meg kellett tartanom az egyensúlyomat,meg odafigyelnem magamra,hogy a gyakorlatot úgy,ahogy helyesen hajtsam végre,de utána nagyon bele lehet jönni.Én súlyzót vettem a kezembe,meg homokpántot a bokámra,hogy nehezítsem a gyakorlatokat.A pilates nagyon hatásos,kímélő torna,de mint a többinél,tovább kell lépni a haladó gyakorlatokra,és nehezíteni kell,hisz a megszokott ingerre már alig reagál a test,legfeljebb csak szintentartáshoz elég a már megszokott gyakorlatsor.Ebben is,mint általában az életben,a változatosság gyönyörködtet.Minden tornázónak kitartást kívánok,bármilyen fajtáját űzzék is.A lényeg,hogy örömünket leljük a kiválasztott mozgásformában.

Mindenkinek szép napot kívánok!!!

2007. febr. 19. 15:24

én egy hete tornázok rajta!

Feladatsort nem találtam én se,de van egy-két gyakorlat,ami szerintem hatásos!

PL:

hasra: ráfekszel háttal a labdára!Térdeid és lábszárad derékszöget zárjanak be!Végezz kicsi haspréseket felfele és mindkét oldalra!


fenékre: Hason fekszel a labdán,kezeiden támaszkodsz,mindkét lábad legyen nyújtva a levegőben!Végezz először a bal,majd a jobb lábaddal is emeléseket!Ezt lehet hajlított lábbal is.


karra: Hason fekszel a labdán,ill, a labda a comjaid táján legyen!Így végezz fekvőtámaszokat.


combra: Ülj rá a labdára,úgy hogy terpeszben kinyújtott lábaidon is támaszkodj!Billenj a bal,majd a jobb oldaladra!Mindig amerre billensz,az a lábad legyen behajlítva!


hátra: Hason fekszel a labdán, kezeid tarkón,emeld fel a melkasodat!Nehezítheted,ha a kezeid kinyújtva,szororsana füled mellett vannak.


Nah,most ezek jutottak eszembe hirtelen!Remélem érthetően leírtam mindegyiket!Fontos az,hogy minden gyakorlatot lassan végezz!


sok sikert!

2007. febr. 15. 12:57

Sziasztok , hol lehet feladatsort talalni a labdahoz ? most kaptam es nagyon ki akarom mar probalni :)


vagy tippetek van vmi ?

2007. jan. 29. 19:11
Én is Béres Alexandra hívő vagyok, vagyis jobban tetszik mint a Réka.. de a többieket is szeretem, mint pl. Norbi, Czanik Balázs vagy ilyenek...
2007. jan. 29. 18:28
Nekem Béres Alexandra edzésprogramjai sokkal jobban tetszenek. A has jobban meg van dolgoztatva, van rendes nyújtás a végén és gyönyörűek a helyszínek. A z összes dvd-je megvan, az Új kihívás nagyon jó. Alexandra dvd-je után azonnal laposabb lesz a hasam, szerintem jobban lehet tőle fejlődni, de ez mindenkinél más.
2007. jan. 4. 11:16

Melyik Rubint R. Add önmagadra gondoltok? A 3-ra? Azt én sem tudtam még soha végigcsinálni, mert begörcsölt az összes izmom. Viszont az 1-et és a 2-t

4-5 alkalom után már meg fogod tudni csinálni, hacsak nincs nagyon sok felesleged.R.R.-nak könnyű a max 10 kilós lábait emelgetni, de nekem a szerintem kb. 25 kilósokat egy kicsit nehezebb. Szóval kitartás, a környezetemben edig elsőre senki se tudta normálisan megcsinálni a feléig se, de ma már mindenki lazán megcsinálja. Viszont a 3. részből kerek 15 percig bírtam és aztán feladtam. Aúgy tényleg az a jó ha váltogatjuk a tornákat, mert úgy sokkal jobban lehet fejlődni. Most éna Béres Alexandra italitást csinálom, annyira nem brutális mint a Rubint Réka, viszont kevésbé unalmas, és tényleg minden tesstájékon végigmegy. De egyáltalán nem könnyű ez sem (elsőre).

2006. dec. 28. 19:04
Én sem tudtam végigcsinálni, a fekvő gyakorlatok még csak-csak, de az a sok guggolás...
2006. dec. 28. 15:47
Rubint Réka az "Add önmagad" című edzés programját ki tudta rendesen végig csinálni?? Mert én nem, olyan nehéz...
2006. dec. 28. 15:44
Szerintem is válogassatok az edzés programok között, mert ha egynél leragadsz akkor arra fognak ráállni az izmaid. Nekem jelenleg 8 edzés programom van, a Rubint Rékától a Jógáig és felváltva csinálom őket..!
10. mikormarta (válaszként erre: 8. - Dudka)
2006. okt. 19. 22:36
Sajnos nem ismerem a Rubint dvd-t, de ha felfedezem belenézek. Egyenlőre tetszik ez a pilátes, mert nem ugra-bugra, s ennek ellenére érzem az izmaimat rendesen, sőt olyanokat is amit nem is tudtam, hogy létezik. Tehát hatásos!
9. mikormarta (válaszként erre: 7. - Ilikefitt)
2006. okt. 19. 22:33
Köszi a tanácsokat, kipróbálom!
8. dudka (válaszként erre: 5. - Mikormarta)
2006. okt. 19. 00:47
Eleinte én is csak joga és pilates gyakorlatokat csináltam(2 hónapig),de nem volt hatásos.Utána kipróbáltam Rubint Réka dvd-jét(Az Igényes nők edzésprogramja).Utána alig bírtam lábra állni.Szerintem váltogatni kell az edzéstípusokat és nem egynél leragadni!
2006. okt. 16. 23:15
Szerintem 1 nap 1 óra bőven elég.Hiszen az izmoknak is pihenni kell.Igen próbáld meg az adott gyakorlatot több sorozatszámban.Ha könnyűnek találod mindig növelj rajta.A hagyományos hasi gyakorlatokat biztos ismered.Ezeket mind megcsinálhatod a labdán úgy,hogy hanyatt fekvésben fenekedig behúzod a labdát,és a két lábad behajlítva felteszed a labdára.A térdhajlatoddal szorítva tartod a labdát és így csinálod a felüléseket.Aztán egyik lábad a magasba emeled,másikkal tartod a labdát,és kis felüléseket csinálsz.Vagy bal bokádat ráteszed a jobb térdedre,és ellenkező könyökkel csinálod a felülést.Hát egyenlőre ennyi.Minden jót!!
6. mikormarta (válaszként erre: 4. - Cskata)
2006. okt. 16. 22:42
Köszi cskata, arra is rákeresek, nem voltam figyelmes.
5. mikormarta (válaszként erre: 3. - Ilikefitt)
2006. okt. 16. 22:40
Köszi, elfogadok minden segítséget, tapasztalatot, mert csak tanulhatok belőle. Most a kezdőknek szóló dvd-t csinálom, napról napra jobban megy.Szerinted meddig csináljam, hogy növeljem a hatást? Ez kereken 35 perc az egész. Csináljam többször egy adott gyakorlatot, vagy kétszer egy nap ugyanazt, vagy haladóknak való dvd-t keressek.Azt gondoltam addig sincs gond, amíg ezt csinálom, de szerintem egy idő után már nagyon könnyű lesz, akkor lépni kellene valamerre.Egyébként hasi gyakorlatok érdekelnének, arra tornázom.Nemrég szültem,bocs szóval 11 hónapja volt a szülés, de nekem az nemrég van.
4. cskata (válaszként erre: 2. - Mikormarta)
2006. okt. 16. 16:06
szia! pilatessel kapcsolatban már van egy fórum az oldalon: Pilates vagy Callanetics? címmel...
3. Ilikefitt (válaszként erre: 2. - Mikormarta)
2006. okt. 16. 15:19
Szia! A fittlabda szerintem nagyon jó dolog,én is rendszeresen tornázom rajta.Ami viszont lényeges,hogy elsősorban az izmok nyújtására,egyensúly javításra,és a helyes testtartásra hat.Ha jelentős alakváltozást szeretnél elérni,1-órát mindenképp tornázz rajta,és mindig nehezítsd a gyakorlatokat,vagy a sorozatszámot növeld.Bármilyen más gyakorlatot is meg tudsz csinálni a labdán.Ha tudok szívesen segítek a gyakorlatokban.Sok sikert!!
2006. okt. 14. 21:56
Nagyon nehezen szánom rá magam a mindennapos mozgásra az alakom érdekében.Most találtam egy fittlabdás dvd-t és megtetszett, mert minden gyakorlatot lassan és megfontoltan kell végezni. Van-e valakinek tapasztalata vagy jótanácsa a pilates tornával kapcsolatban.Érdeklődve várom a tapasztalatokat. Ha becsületesen végigdolgozom a napi 30 percet, mennyi idő múlva tapasztalható a szemmel látható alakváltozás?Már csúcs vagyok, 2 hete minden nap megcsináltam a harminc percet.
2006. okt. 14. 21:51
pilates torna fitt labdával

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook