Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon félek a fogászaton. Szédülés, sírógörcs..stb. Mit csináljak? Ideje lenne elmennem fogat húzatni. fórum

Nagyon félek a fogászaton. Szédülés, sírógörcs..stb. Mit csináljak? Ideje lenne elmennem fogat húzatni. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. jan. 9. 19:48
Orsóka, nagyon eltűntél, csak nem FOGORVOSHOZ MENTÉL???
41. 1eb84e4bad (válaszként erre: 40. - Megryan)
2009. jan. 9. 19:39
Elvileg nem is szabad szurit adni, ha gennyes a dolog.
40. megryan (válaszként erre: 39. - Orsóka23)
2009. jan. 8. 17:22

Szia!

Én is elég nyúl voltam, aztán egyszer már fájt és muszáj volt elmenni. Kaptam szurit és semmit nem éreztem. Viszont több helyről hallottam, hogy ha nagyon rossz állapotba kerül egy fog, és pl. elgennyesedik, akkor nem biztos hogy tud hatni az érzéstelenítő, még akkor sem, ha beadják.

Na akkor fogadtam meg, hogy soha többet nem húzom a dolgot, mert nem akarok addig eljutni.

2009. jan. 8. 17:00
még mindig nem mentem el
38. Orsóka23 (válaszként erre: 36. - Dee)
2009. jan. 8. 16:59
szia. megírnád légyszi? köszi.
2009. jan. 7. 01:19

Kérjél fájdalom csillapítót, nekem az segített mindig.:)

Muszáj, mert a fogbetegségek sok más szervünkre hatással van :(

Jobbulást.

36. dee
2009. jan. 6. 22:53

Van egy homeós bogyó ami jó erre a problémára!

Priviben segíthetek ha gondolod.

35. 1eb84e4bad (válaszként erre: 25. - Missygirl.e)
2009. jan. 6. 22:45

Na persze, mert akkor még az volt a jó, hogy egyáltalán vitték a gyereket aziskolából az orvoshoz.


Én ma voltam a dokimnál, és hát elmondhatom, már szeretek oda járni:-) Megont egy csomót nevettünk, nagoyn vicces pofa:-) Csak kiderült, hoyg van egy ciszta az inyemben... majd közölte, hogy ő azért szeret :-)) Szóval műtét :-(((

2009. jan. 6. 18:11
Vagy igyál nyugi-teát. Nekem nem hatott, de lehet, hogy neked hatásos lesz. :)
2009. jan. 6. 18:04

Én akkor borulok ki, mikor a régi betegségem miatt megyek kontrollra. Gyakorlott vagyok ilyenekben:

Vegyél fel egy nagy napszemüveget, és ne sminkeld ki magad. Ülj le a fogorvos előtt, jól bőgd ki magad, aztán a rendelőben az első wc-ben mosd meg az arcod hideg vízzel. Miközben vársz, ne gondolkozz, inkább csak nézelődj. :)

Minden alkalommal negyed órát sírok a kórház előtt. A múltkor a buszutat is sikerült végigbőgnöm.

Monjuk én szédülni nem szoktam, csak gyomorgörcs-hányinger-hasmenés van a palettán. :)

2009. jan. 6. 12:43
egy volt kollégám vodkával enyhítette a riadalmát:)
2009. jan. 6. 08:03
El mentél fogorvoshoz?
30. whitehill (válaszként erre: 29. - Orsóka23)
2009. jan. 4. 17:06
Akkor talán fordulhatnál egy olyanhoz aki ért hozzá. Segíthet, mert hipnotikus állapotban, könnyen formálható az ember és elmúlhat a félelmed is. Esetleg azt is kiderítheted nála, mi okozza a félelmet. Pl Trauma stb.
29. Orsóka23 (válaszként erre: 27. - Whitehill)
2009. jan. 4. 17:00
nem próbáltam
28. 2104cc91e8 (válaszként erre: 26. - Orsóka23)
2009. jan. 4. 16:59
Azt tudom javasolni, hogy kérdezgess a lakóhelyeden ismerősöket, hogy Ki tud ajánlani Neked egy JÓ FOGORVOST, és ha nem úgy mész oda, hogy oda tartozol, akkor talán jobban megbízol majd Benne! Én is ajánlamám az orvosomat de talán messze laksz.. (persze, minden pénzbe kerül)
2009. jan. 4. 16:37
Hipnózist próbáltad már?
2009. jan. 4. 16:29
Nekünk is barbár volt az iskolafogorvos, ráadásul az utca ahol laktunk is oda tartozott. Rettegtem tőle. Most más orvos van, mégis be vagyok...
25. Missygirl.e (válaszként erre: 24. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 4. 16:26
Ezt én is megfogadtam, de sajna anyut mindez nem igazán érdekelte....
24. 1eb84e4bad (válaszként erre: 23. - Missygirl.e)
2009. jan. 4. 16:24
én pont emiatt fogadtam meg, hogy ha a gyerek iskolás korú lesz, nem engedem iskolafogászatra. Mert egy életre elijesztik. Szadisták!
2009. jan. 4. 16:22
Engem gyerekkoromban a kötelező iskola fogászatok tettek ilyen félőssé. Az a doki könyörtelen volt. Mindig üvöltözött mindenkivel és senkit sem kímélt. Ha egyszerre öt fog volt rossz, akkor egyszerre ötöt kezelt, amit ugyebár mások nem szoktak. 8 éven keresztül kezelt....borzalmas volt. Sajnos elég gyenge fogakat örököltem,így minden évben talált rosszat
2009. jan. 4. 16:22
Nem a tűtől félek. De nem tudom megmagyarázni mitől. Talán gyerekkori rossz emlék.
21. Martian (válaszként erre: 20. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 4. 16:15
ez főként pánik ami elég jól kezelhető, valahogy rá kell hangolódni a helyzetre, és úrrá lenne a pánikon
20. 1eb84e4bad (válaszként erre: 19. - Martian)
2009. jan. 4. 16:08
ez így van, de a félelem nagy úr .-))
19. Martian (válaszként erre: 18. - 1eb84e4bad)
2009. jan. 4. 15:53

ha normális rendes alapos emberséges fogorvost találsz, akkor ettől sem kell félned, mert az enyém addig nem kezd bele amíg totál el nem zsibbadt az egész, ha szól, hogy esetleg érezni fogok valamit, az meg semmi ahhoz képest ahogy fájna


amúgy arra kell gondolni, hogy egy életre le van tudva gond, ha megcsinálta

ez egy szükséges rossz, de semmi ahhoz képest ahogy egy kezeletlen fog tud fájni

2009. jan. 4. 15:31

Én pl nem a szuritól félek, mert arra fel lehet készülni. Tudom ogy fájni fog mint állat, és kész, vége lesz. Én attól félek/dféltem ami utána van. Mert oké, hogy szuri, na de mi van, ha mégis érzek valamit?


Ügyeletet nem javasolnám :-))

17. Martian (válaszként erre: 15. - 447230ace0)
2009. jan. 4. 15:30
én nem félek, mert jó fogorvosom van
2009. jan. 4. 15:22
Ha fáj és van a közelben ügyelet, most rögtön indulj el. Ilyenkor nem kell várakozni, 10 perc mulva már jőssz is kifelé és azt mondod hülyeség volt igy parázni.Legyél rajta túl.
2009. jan. 4. 15:15

A fogászattol mindenki fél, ez a normális.

A szimpatikus fogorvos oldja a frusztrációd, nagyon fontos, hogy elnyerje a bizalmad, mert csökken a félelmed.

Tudod vannak férfiak akkik annyira félnek,fogni kell a kezüket.Vagy egyfolytában remeg, a fejét tartani kell végig, hogy ne mozgassa.

A fogászat tényleg nem egy cukrásza.

De ha nem gondolkodsz rajta, csak elindulsz tul leszel rajta hamar.

A szuri valóban fáj de lehe elötte kérni Lidokain sprait, akkor már elviselhetőbb.

2009. jan. 4. 15:13
Én is rettenetesen félek a fogorvostól. Amikor kicsi voltam és először elmentünk, rögtön kettő fogamat kiszedett (muszáj volt, mert nem akart férni a többi), azóta ha menni kell... Máskor is elájultam a székben, annyira féltem. Aztán persze jól leszidott a doktornő, aki egyébként aranyos kedves, hogy ne csináljak ilyet, mert így nem lehet dolgozni. :S
13. 1eb84e4bad (válaszként erre: 2. - Orsóka23)
2009. jan. 4. 15:12

Megértelek, ugyanígy voltam. Aztán már vészhelyzet volt, és elmen apám fogorvosához (eg yfiatal pasi, akiről azt mondták nagyon jó fej és a munkatársaim is őt ajánlották ), szóval elmentem hozzá. 27 évesen anyám jött be velem, gyerekkel a pocakomban, és fogta a kezem .-)

Mivel én sem mentem sokáig a félelem miatt (rendszeresen bőgtem, hazajöttem stb...), most már szinte 2 hetente megyek,hogy rendbetegye amit eddig elmúlasztottam. És nem félek.

Szóval a titok egy oylan fogorvos, akiben megbízol teljes mértékig. Hajrá!

Amúgy a foghúzás szerintem nem nagy dolog, csak a szuri kellemeten, onnantól pedig nem érzel semmit.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook