Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagymama temetésére koszorú, de milyen? fórum

Nagymama temetésére koszorú, de milyen? (tudásbázis kérdés)

27. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2010. jún. 21. 08:54

Fogadd őszinte részvétem.


Nincs szabály, annyi szál virágból csináltasd, amennyit a pénztárcád megenged. Lehetőleg a Nagymama kedvenc virágaiból álljon. Azzal ne törődj, hogy kinek mi a véleménye!

Az unokáknak nem kell "egyen-koszorút" vinni.

26. Pné Veronika (válaszként erre: 24. - KRISZTAL)
2009. aug. 4. 22:31

Köszönöm a tanácsot, nekem is ez volt a gondolatom.


A krizit szerette a leginkább, telis-tele volt a kertje szebbnél-szebb virággal. Így abból lesz.

A narancs és sárga árnyalatúra voksoltunk, a fehér, az olyan "semmilyen" szerintem. De amit kinéztünk azok nagyon szépek.

Csütörtökön lesz a temetése...:-(

25. csutika100 (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2009. aug. 2. 08:31

Fogadd öszinte részvétem

Nincs semmi szabály. Nem kell feltétlen külön- külön venni.Szoktak többen is összedobni pénzt és egy nagy koszorút vesznek.Úgy irassák meg a szalagot, hogy unokáidtól. Álltalában igy az egyedülállók szokták. AS családosok vesznek külön, de akkor csak közepest.

Olyat vegyetek ami tetszik, vagy a mi a kedvenc virága volt. Álltalában idösnek vörös szegfű, fiatalnak fehér.

24. kRISZTAL (válaszként erre: 23. - Pné Veronika)
2009. aug. 2. 07:08
Az Ő kedvenc virágaiból!!!
2009. aug. 1. 23:50
Meghalt a nagymamám, sajnos nekem is olvasandó lett a fórum... :-((((((((
2009. júl. 24. 17:34

Szia gabika0630, örülök, hogy sikerült megrendelni, leírásod alapján szép lesz a koszorú.

Kitartást a szertartáshoz!

2009. júl. 24. 16:51

Sziasztok!


Megrendeltem. Nagyon halvány rózsaszín szegfűk, körbe kardvirág. Nem mertem Szaszy a tanácsod miatt a gerberát. Képről választottam, szerintem szép lesz, meg egy idézetes szalag.

Köszönöm mégegyszer!

20. klarika5 (válaszként erre: 19. - Szaszy79)
2009. júl. 24. 07:31
Sajnálom, hogy a munkát keresők táborában vagy.Szerencsét hozzá, hogy találj is hamar! Tudod, a környékünkön egyetlen kis vegyesbolt van, de a szomszédok, s én is gyalogolunk egy távolabbiba, mert ez a boltos sokszor eljátszotta a hitelességét.Ha neki megéri, hogy csak a mámikák járnak hozzá, akik már nem vállalkozhatnak gyaloglásra...
19. Szaszy79 (válaszként erre: 17. - Klarika5)
2009. júl. 23. 20:57

Klárika, köszönöm szépen... már nem dolgozom a szakmában, áttértem aktatologató irodai munkásnak.... ám jelenleg még ezt sem mondhatom el magamról, mert munkanélküli vagyok :D

Ám a dicséretet köszönöm, az mindig jól esik az embernek. Tudod,az ember a birkát többször meg tudja nyírni, levágni azonban csak egyszer. Én mindig így álltam a vevőkhöz, és vissza is jártak mindig... a mai napig ;)

2009. júl. 23. 20:41

Köszönöm mindenkinek az együttérzést és a hozzászólást!

Kricat! Őszinte részvétem papád miatt!

Szaszy! Megfogadom a tanácsod.

17. klarika5 (válaszként erre: 14. - Szaszy79)
2009. júl. 23. 17:50
Gratulálok Szaszy-kiváló szakember vagy!Nem az a célod, hogy lehúzd a megrendelődet.Mértékletes vagy,reálisan gondolkodó, és ha valaki a malomkerék nagyságú koszorúval akarja megmutatni mély gyászát, akkor fizessen. Tisztább a lelkünk, ha a temetésen arra tudunk gondolni, hogy az életében, és az utolsó napjaiban milyen örömöket adtunk halottunknak.
2009. júl. 23. 17:42

sziasztok Az én papámnak holnap lesz a temetése:-(

Mi (férjem, lányom, én) külön csináltatunk egy koszorút, hisz már egy család vagyunk.

Anno, mkor még nem volt családom, a szülőkkel együtt szerepeltem illetve szerepeltek az unokák egy koszorún.

Persze ha az unokák között lyan szoros a kötelék, akkor nyugodtan lehet egy unokás koszorút is csináltatni.

Sajnos azt kell mondjam, rohadtul mindegy!!!!!

15. tina68
2009. júl. 23. 17:20

Fogadd részvétem, tudom mit érzel!


Mi az öcsémmel, olyan koszorút csináltattunk, hogy egy nagyon nagy koszorú alapra, két egyforma kis koszorút köttettünk. A felírat mindkettőnknek más volt, de a virágok egyformák!

Nem tudom, érted-e?

2009. júl. 23. 17:15

Szia,


mint virágkötő próbálok most a segítségedre lenni:

- az egyforma koszorút azért szokták alkalmazni, mert így nincs rivalizálás a családon belül, max színben térnek el, hogy legyen egy kis különbség

- hány szál legyen, ebben a pénztárcád döntsön, hisz a Nagymama már nem fogja örömét lelni -ezen a világon- a rá költött dologban.

- szívből jöjjön, olyan legyen, amilyet ajándékba is adnál neki (természetesen a virágra gondolok)

- gerberát ebbe a nagy melegben nem javasolnék, mert sokszor a ravatal végét sem éli túl (akármennyire is friss volt)

- margarétakrizantént, szegfűt, kardvirágot (kizárólag a szélére) javasolnék

- klarika5 "sajnos" nem csak vidéken téma az hogy ki milyet, mekkorát, milyen felirattal.... Én a pesterzsébeti temetőnél dolgoztam, ott ez rendszeres volt. :(

- mivel család vagytok, egy kisebb fekvőkoszorú (normál) lenne ideális, vagy ha kreatív a virágos, akkor egy nagyobb sírcsokor (15-20 virággal gondolkodva


mint embertársad írok most:

Őszinte részvétem!


Remélem tudtam segíteni

2009. júl. 23. 17:04
Általában faluhelyen beszédtéma, hogy ki, milyet, hány szálból...és ezen olyan jól el lehet a temetés után beszélgetni. Pedig ez a hozzátartozó magánügye, szegény nagymamád ebből már mit sem lát.Csináltass olyat, amilyen virágot életében szeretett. És nem kell óriási-szerintem. Egy szép szalag rá, kedves felirattal.És tartsd meg emlékedben a nagyit, meg a vele kapcsolatos szép dolgokat!
12. winny
2009. júl. 23. 17:00
Fogadd őszínte részvétem.
11. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Manon)
2009. júl. 23. 16:47
Részvétem a nagypapád miatt!
2009. júl. 23. 16:46

Köszönöm:(((


Azért kérdem, mert mikor meghalt a párom nagypapája 4 éve, a 2 tesója és mi gerberából csináltattuk, 15 szálból, és mind a hárman más színből, de formája, fajtája azonos volt.

Csak az öcsém, és unokaöcsém mint unokák nem keresők, tehát a családdal közös koszorú lesz, én adok csak külön, mivel már saját családom van.

DE ha nincs iratlan szabály, akkor majd érdeklődöm holnap a virágosnál.

Köszönöm mindenkinek!

9. Tulipános Fanfan (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2009. júl. 23. 16:41
Úgy gondolom, nem a közönségnek viszed a virágot, hanem a nagymamának. Egyéni döntést kell hoznod, ahogy érzed, ahogy ismerted és tudod milyen virágot szeret. Nem gondolom, hogy egyformának kell lenni a koszorúnak. Hallottam olyat, hogy annyiból csináltatnak koszorút ahány éves volt. A temetés sajnos szomorú és drága. Intézd úgy, ahogy a pénztárcád is bírja.
8. Manon (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2009. júl. 23. 16:40

Kérlek ne haragudj...


Őszinte részvétem!

2009. júl. 23. 16:40

Én ezekről még nem is hallottam, hogy db. szerint kell és egyforma kell:(


Szerintem a szeretet határozza meg mit és mennyit visz valaki!

Bár, Mindenkit életében kell szeretni! Halála után egy malomkeréknyi koszorú sem jelent semmit!

6. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2009. júl. 23. 16:40

Érdeklődd meg a helyi szokásokat mindenhol más,akár a helyi virágostol általában elmondják hogy szokták....

Itt ahol most lakok az a szokás hogy az unokák külön csináltatnak egyformát esetleg más más szinböl...van ahol a családiba szállnak bele.Mikor az én mamim halt meg én különálló vagyok csináltattam külön a családom nevében,a szülői házban lakó unokatesóim és az én tesóm benne voltak a családiban.....szóval helyileg váéltozik,amugy meg ahogy te akarod.

2009. júl. 23. 16:39

Szia!

Szerintem nincs konkrét szabály...


A lényeg, hogy a szívedből jöjjön.

Egyetlen dologra figyeltünk mikor a nagypapám meghalt idén, hogy a családban ne legyen egyforma virágú, színű, felíratu stb...


Nekem fontos volt, hogy ne a szokott szöveg legyen, hanem az első gondolat ami eszembe jutott mikor megtudtam....

2009. júl. 23. 16:39

Fogadd őszinte részvétem!


sajnos - vagy inkább szerencsére - nem tudom.

2009. júl. 23. 16:38

Sajnálom a nagymamát:(

Nem hiszem, hogy kötődne hozzá szabály.

Ha a család megbeszél valamit, akkor esetleg, ha nem akkor csináljon mindenki olyat, amit tud, tetszik neki.

2009. júl. 23. 16:36

Sziasztok!


AZ lenne a kérdésem, hogy hány szál virágból kell? Van erre valami szabály? Az összes unokának egyformát kell? Mert ilyet is hallottam.

Köszönöm!

2009. júl. 23. 16:36
Nagymama temetésére koszorú?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook