Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit gondoltok az urnafalas temetéséről? fórum

Mit gondoltok az urnafalas temetéséről? (beszélgetős fórum)


2022. jan. 7. 06:52

Személytelen,takarékos megoldás.Virágot,koszorút nincs mód kitenni.

Ettől már csak a “kiszórjuk a természetbe” az egyszerűbb megoldás.Tudom,van amikor így rendelkezik az elhunyt és tényleg ezt akarja,de én láttam olyat,hogy egyszerűen azért döntöttek így,mert nem macerás és nem kell sírra költeni.

(Lehet elfogult vagyok,az én családomban maga a hamvasztás sem jön szóba,mindenkinek koporsós temetése volt.)

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2022. jan. 7. 04:39
Köszi, szerintem is
2022. jan. 5. 22:30
Ízléses, letisztult.
2022. jan. 5. 22:21
Többnyire anyagi okai vannak.De olyan is van,hogy a hozzátartozó tudja,hogy a sírt nem tudná gondozni,mert nem a közelben él.
16. Cicamica3 (válaszként erre: 12. - Ef818f7ead)
2022. jan. 5. 22:19
Megkönnyeztem...
2022. jan. 5. 22:16
Mindenkivel addig kell törődni/ szeretni amíg él...
14. sanyinak (válaszként erre: 4. - Bichi)
2022. jan. 5. 21:17
Társasház, ott nem kell foglalkozni a "kerttel" 😄.
13. birebora (válaszként erre: 9. - Papája)
2022. jan. 5. 11:44
A templomba vagy melléképületében vagy ahol ezt kialakitották szervezetten összeszedik, kidobják. Tisztaság, jó illat, nyugalom van. Takaritják, gondozzák. Gondolom a sekrestyés vagy templomszolga vagy, hogy mondják.
2022. jan. 5. 11:30

Nagyapámat kérdeztem a halálos ágyán, hogy milyen temetést szeretne ha meghal ?

Azt válaszolta, hogy : “ Nem tudom,

lepjetek meg !

11. syria (válaszként erre: 8. - Birebora)
2022. jan. 5. 09:29
A szüleim hamvai is hasonló, szép helyen, az altemplomban vannak. Gondolkodom, hogy ideje lenne helyet vennem a közelükben.
10. syria (válaszként erre: 7. - Birebora)
2022. jan. 5. 09:26
Egyetértek.
2022. jan. 5. 08:45

A mi temetőnkben kb. 10 éve van urnafal.

Még nem tanulták meg a hozzátartozók hogyan kell/ene ott megemlékezni. Sajnos olyan az emlékhely, mint a szemétdomb, mert továbbra is sok és nagy virágot, koszorút hoznak, így elfoglalják még a megközelítéshez vezető utat is. Az elszáradt virágokat pedig szervezetten senki nem viszi el. A hozzátartozó meg van hogy évente csak 1-2 alkalommal jelenik meg.

2022. jan. 5. 08:18

Pl. ilyen, de sok féle van.

Rajta van a nevük születési és a halálozási évük is.


[link]

2022. jan. 5. 08:11
Szerintem rendben van. Egy szál virágot tudsz vinni, mécsest tudsz gyújtani. Én láttam ilyet temetőben, templom falában, templom pincéjében. Az utóbbi kettő zárt hely, sokáig birják a virágok, szépek, mindig jó illat van, gondozott, ápolt, tiszta. Egész nap nyitva van, takaritják, a hervadt virágokat elviszik. Bármit csinálhatsz amit a temetőben a szabad ég alatt. Le is ülhetsz vannak székek, vázák, mécsestartók. Nekem szimpatikus. Ha meghalok nekem jó lesz.
2022. jan. 5. 08:05
Ha nincs más/jobb megoldás, akkor rendben van, de számomra kiábrándító. Virág elhelyezésére alig van lehetőség. Ráadásul sokan művirágot visznek, ami az én szememnek bántó kontrasztot alkot akár egyetlen szál élőével is - és itt nincs akkora távolság 2 emlékhely között, mint akár egy urnás temetői részen.
2022. jan. 5. 08:02
Épp mint a többi,,ott is lehet kis virágot ,,emléket elhelyezni,megemlékezni ,ha valaki kilátogat a temetőbe.
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 07:14
Ha anyagilag mindegy akkkor én biztos nem választanám, nekem olyan személytelen. De persze megvannak a maga előnyei, nem kell ápolni, rendben tartani, szóval, kinek mi...
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 06:33
Nem az a lényeg mi mit gondolunk, az a lényeg, aki ezt veszi igénybe annak mi a véleménye. Kényszer anyagiak miatt, vagy egy számára elfogadható alternatíva, mert szimpatikusabb.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 5. 06:29

Nálunk nagyon szép.

[link]

2022. jan. 5. 06:23
?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook