Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rectus diastasis - szétnyílt hasizom műtétek fórum

Rectus diastasis - szétnyílt hasizom műtétek (beszélgetős fórum)


17. Meyara (válaszként erre: 12. - Csmarta)
2021. aug. 29. 13:54

Kedves Csmarta!


Gondolom a műtéten már rég túl vagy. Milyenek a tapasztalataid? Én is dr. Hentes Tibort szeretném megkeresni, a hasonló problémámmal. Nekem már köldöksérv is elkezdett kialakulni, illetve a derékfájás.

Esetleg bőrdarabot is vágnak ki, vagy az teljesen plasztikai asztalra tartozik?

16. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - Moil)
2020. júl. 31. 20:17

Miért kerülne pénzbe amúgy?

Ezt támogatja a tb.

Engem ha minden jól megy októberben műtenek.

15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - Moil)
2020. júl. 31. 20:17
Ez engem is érdekelne..
14. moil (válaszként erre: 12. - Csmarta)
2020. júl. 30. 23:37
Szia Kborsi! Hasonló cipőben járok, mint te. Az érdekelne, hogy megvolt-e már a műtét? Mennyibe került? Köszönöm előre is, ha válaszolsz! Molnár Ildikó
13. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 12. - Csmarta)
2020. jún. 27. 22:02

Ô Pont ott rendel ahol az én életmentő Dr Uram😊Viccelődtünk is anno,hogy milyen érdekes vezetéknév egy sebésznek😁

Drukkolok neked!Írj majd!!

12. Csmarta (válaszként erre: 1. - Kborsi)
2020. jún. 22. 22:33

Kedves Kborsi!


Látom, írtál a hasplasztika fórumra is. Mégis inkább itt válaszolok, mert tematikailag inkább ide tartozik. :-) Én is hasonló cipőben járok, talán "egy picit" durvább kivitelben. Röviden a helyzetem: 3-4 ujnnyira szétnyílt hasizom, köldöksérv (félig befelé fordul, félig kiáll :-( ). Nekem a köldök felett is folytatódik a szakadás. Semmim nem fáj, egyelőre. Teljesen tanácstalanul indultam neki a műtétnek, egy doki ajánlásom volt (dr. Hentes Tibor, Honvéd). Két hete felkerestem őt, megnézte, elvállalta. Teljesen képben volt a problémával. Sietnie kellett, de nagyon szimpatikus volt. Egy hete átestem minden műtéti kivizsgáláson és most szerdán, azaz két héttel a megtekintés után lesz a műtétem. Nagyon izgulok, el sem hiszem, hogy ilyen gyorsan meglesz. (Szeptemberi bölcsis beszoktatás + munkakezdés miatt nem is férne bele nagyon tologatni, így is az esélytelenek nyugalmával kezdtem el szervezni.) Nálam csak a hosszanti vágás jöhet szóba, mert hosszú a szakadás is. A bőröm picit megnyúlt, így nem is húzódott vissza a várandósság után. Ez nem lesz most korrigálva. Plasztikai sebész kellene hozzá, de én most ezzel is megelégszem.


Ha érdekelnek a további részletek, nyugodtan rám írhatsz. Nem garantálom a gyors választ, de vissza fogok ide nézni a műtét után is. Mindkettőnknek sikeres gyógyulást kívánok! Drukkolok neked is! :-)

11. Kborsi (válaszként erre: 10. - Channa*)
2020. jún. 7. 13:53
Channa*, köszönöm a tanácsot. Jó tudni, hogy ilyen lehetőség is van, utána fogok járni.
2020. jún. 5. 22:00

Így közvetlenül nem tudok ilyenről, de amikor a Honvéd kórházba kivették az epehólyagomat, akkor több nőnek ugyan ilyen műtét során, ha már ott jártak, összevarrták ezt is.

Hívd fel a Honvéd kórház II. telepen a sebészeti ambulanciát és kérdezd meg.

Engem dr. Kovács Tünde műtött és én is mondtam neki, hogy ha ilyet lát, akkor csinálja meg, de nekem nincs szétnyílva azt mondta.

9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 8. - Kborsi)
2020. jún. 5. 16:42

Szivesen:)

Minden jót kívánok én is neked.

8. Kborsi (válaszként erre: 7. - Valakivagyok1984)
2020. jún. 5. 16:30
Köszi az infót, ennek utána fogok nézni.
7. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 6. - Kborsi)
2020. jún. 5. 16:15

Én ezt csinálnám!

Amúgy ha jól olvasom a Sote sebészetén csinálnak laparoszkópos műtétet.

6. Kborsi (válaszként erre: 4. - Valakivagyok1984)
2020. jún. 5. 16:04
Komolyan, már erre is gondoltam :)
5. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Kborsi)
2020. jún. 5. 15:55
nekem is hasi műtétem volt,elég nagy vágással.de szép lett,pedig nem voltam már fiatal.ki lehet bírni.
4. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - Kborsi)
2020. jún. 5. 15:50
Én akkor a helyedben kihagynám a tornát ha ezen múlik.
3. Kborsi (válaszként erre: 2. - Valakivagyok1984)
2020. jún. 5. 15:12

Valakivagyok1984, igen azzal össze tudják varrni szépen, meg van aki még egy hálót is beépít, hogy tartósabb legyen. Külföldön rengeteg ilyen műtétet végeznek, itthon valamiért nem találtam még meg az orvosom.

Azért nem javasolták, mert nem hitték el, hogy a szétnyílás csak most ilyen szolid. Ha kihagyok 2-3 hetet a tornából, akkor jóformán belefér a kezem széltében.

Sok sikert a műtéthez és gyors felépülést kívánok! A Honvédról csak jókat hallottam :)

2. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Kborsi)
2020. jún. 5. 15:06

Szia!


Nekem pont ilyen műtétem lesz a Honvédba Októberben.

Nekem 3 nagy hasi műtét következménye a hasizmon szétnyílása és ehhez 2db hasi sérvem is van.

Nem érrem ki az aki emiatt hülyének nézz.

Több dokinál voltam mindegyik műtétet javasolt.Nem is kis műtét lesz.

Én azért megyek plasztikára mert a 21cm függőleges vágásom nagyon csúnya és egyúttal,azt így szebb lesz majd.

Laparoszkópos műtétben nemtudok sajnos segíteni,mert nálam ez az előzmények miatt szóba se jöhetett.Amúgy laparszkópollak a hasizmot is összetudják varrni?

2020. jún. 5. 14:54

Sziasztok!


Szétnyílt hasizommal küzdök immáron 6 éve.

Eredetileg 4 ujjnyi volt a szétnyílás, tornával 2 ujjnyira be tudtam zárni, viszont a terheshas mindig előjön, ha eszek valami olyat, rosszul mozdulok, fáradtabb vagyok vagy csak valami miatt kimarad egy ideig a torna.

Szélmalomharcnak érzem és minden alkalommal elkeseredek, amikor elölről kell kezdenem, és tartok attól, hogy mi lesz így idősebb koromban.

Mostanra gazdagabb lettem emiatt egy köldöksérvvel és derékfájással is, annak ellenére, hogy sportos vagyok és folyamatosan dolgozom érte.

Ezért elhatároztam, hogy megműttetem. Nem szeretnék viszont plasztikát, mert az izmok összevarrásán kívül nem gondolnám, hogy többre lenne szükségem.

Megjártam 2 plasztikai sebészt, akik komplett hülyének néztek emiatt és nem igazán akartak megoldást nyújtani a problémámra, sőt.

Szerintük éljek ezzel együtt, nem nagy dolog.

Viszont én nem akarok együtt élni ezzel, főleg, hogy tudom, lehetne rá megoldás.

Olyan embereket keresek, akik jártak már hasonló cipőben és találtak megfelelő szakembert a problémára.

A legszuperebb az lenne, ha volna olyan sebész, aki laparoszkópiával meg tudná oldani, mert nem szeretnék hasplasztikát.

Köszi a hozzászólásokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook