Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vállalnátok a műtétet ilyen előzmények után, ebben a kórházban? fórum

Vállalnátok a műtétet ilyen előzmények után, ebben a kórházban? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. vidéki3 (válaszként erre: 36. - Globus)
2021. okt. 27. 11:51

Köszönöm. Igen rendes volt, ezért lett UH vizsgálat, aminek már többször leírtam az eredményét. Ott volt "szakorvos" előtt a lelet, és úgy kérdezte meg, miért küldtek. Volt már sűrű bennékű cysta régebben, azt is ki kellett venni. Ezért voltam felindult.

Változatlanul vagyok. Amíg meg nem lesz az összes lelet, nem tudják milyen műtét szükséges. Nem vagyok nyugodt. Ami megvan: RCP 17,6, CEA 3,02. Gondolom ez nem túl súlyos, de szeretnék túl lenni az egészen.

36. globus (válaszként erre: 29. - Vidéki3)
2021. okt. 27. 11:12

Kétféle sürgős van. Az egyik életveszélyes állapotokra vonatkozik, úgymint infarktus, vérzés, súslyos traumák, óriási fájdalom, embólia, légzési nehézség stb. stb., ezek valók az SBO-ra.

Másik eset, amikor ezek nem állnak fenn, de gyorsabban kellene kivizsgálni, sürgetvén az előjegyzést, ilyenkor az orvos (rendesebbje) általában felhívja a szakrendelést, és kér soron kívüli időpontot. Ez nem azt jelenti, hogy azonnal lehet menni, hanem pl. három hónap helyett egy hét múlva.

Remélem, jobban vagy már.

35. liliom10 (válaszként erre: 33. - Vidéki3)
2021. okt. 27. 10:18

Epéd van, csak epehólyagod nincs.

Szerintem sose hagyd ott az orvost, a rendelőt, hanem lehetőleg udvariasan, de vitatkozz ! Ne hagyd magad lerázni, amíg nem tisztáztátok a dolgokat, amíg nem érted, mit miért tesznek vagy nem tesznek !!!

34. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Bozsu55)
2021. okt. 27. 09:16
nekem is azt mondták az ortopédián,aztán megnézte egy másik orvos,azt mondta nem az.de akkor már a fájdalomtól alig tudtam járni.mikor a kórházban voltam, olyan volt,mint a diliház.csütörtökön azt mondták,hogy hazamehetek,de hétfőn menjek vissza.valószínű,hogy úgy számoltak el,mint aki végig ott volt,mert ebédet,vacsorát is kaptam.akit meg rendesen hazaküldtek semmit,üldögélhetett kint a kis motyójával,míg érte nem jöttek.
33. vidéki3 (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2021. okt. 27. 09:05

Igen, mindenben hibáztam.

Háziorvos UH lelet alapján kérte a vizsgálatot, UH lelet eredménye: "cysta vagy egyéb terime" tisztázása és CRP 17 miatt. Ezek után kérdezte miért küldtek.

EESZT:-re kicsit sarkítva tizen éve nincs epéd, és azt írják hogy epekő miatti görcsök, azért fura.

32. VendrinerPiroska (válaszként erre: 29. - Vidéki3)
2021. okt. 26. 20:54

Talán, ők az eredmények alapján, mint szakorvosok, nem látták olyan sürgősnek, mint a háziorvos. Ez megesik. Ha ketten is megkérdezték, akkor lehet, hogy igazuk volt. Egy sebész egy kicsit jobban ért a ciszták megítéléséhez, mint a háziorvos, legalábbis általában. Attól, hogy megkérdezik, még nem kell ajtókat csapkodni.

Sajnos, az hogy az EESZT-n megjelennek olyan dolgok, amik nincsenek. Én a múltkor a háziorvosommal szerettem volna beszélni telefonon. Vagy két tucat próbálkozás után felvették, majd miután bemutatkoztam, és elmondtam, mit akarok, várakozóba tettek, majd letették. Többet aznap nem próbálkoztam, viszont az EESZT-n megjelent, hogy aznap ellátott a háziorvos.;)

31. vidéki3 (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 25. 17:30

Másik orvos megvizsgált, elküldött vérvételre, egyéb vizsgálatokra. Vérvétel eredménye megvan, egy vizsgálat van hátra meg egy harmadiknak az eredménye,

Őszintén, egy ilyen előzmény után egy amúgy sem kellemes vizsgálatnak vessem alá magam. Amikor szinte utálkozva áll hozzá a "szakember"?

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Vidéki3)
2021. okt. 25. 16:59
Most őszintén kivel csesztél ki magadon kívül? Lehet már túl lennél a vizsgálatokon.
29. vidéki3 (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2021. okt. 25. 16:52
2 nap alatt ő volt a harmadik, aki megkérdezte miért sürgős? Ott van a beutalón/leleten az indok. Elváltozás jó/rosszindulatú mivoltának megítélése.
28. globus (válaszként erre: 22. - Bozsu55)
2021. okt. 25. 16:23

Nem amit akarnak, hanem amire enged a választék következtetni. Például hiába akarja írni, hogy az ilyen-olyan bütyök gyulladása átterjedt a tőle harmadik ízületre és romantikusan zenél, ha ilyen BNO kód nincs :D

Remélem, érthető... legtöbben bemagolnak kb. 30 BNO kódot és azt használják mindenre. Ízületi fájdalom, ízületi gyulladás, vírusfertőzés stb. stb. Még ha finomítaná is a diagnózist, erre csak maga a szöveges leírás alkalmas. Ez fontosabb, mint a BNO kód.

Még pár éve olvastam, ha valahová, pont az eü-be nem alkalmas a számítógépes uniformizálás.

27. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Vidéki3)
2021. okt. 25. 15:00
Azért mert megkérdezte, nem kellett volna elrohanni. Ha úgy ítélik meg, hogy nem volt sürgős, a háziorvos felel érte.
26. bozsu55 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 25. 14:30
Evvel azt akartam érzékeltetni,hogy vannak hibák,túlkapások.
25. bozsu55 (válaszként erre: 23. - Zsoffka002)
2021. okt. 25. 14:26
Igazad van,piros pont.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Bozsu55)
2021. okt. 25. 14:15

Nem a diagnózisra gondolt szerintem, hanem arra, hogy nem írták rá, önkényesen távozott, hiszen bármi baja lett volna, a kórházat veszik elő, miért engedték el.

Ha elmegy, akkor alá kell íratni a beteggel egy nyilatkozatot, ha nem teszi meg, akkor viszont tanúkkal aláíratni, hogy elhagyta a kórházat a beteg.

23. zsoffka002 (válaszként erre: 22. - Bozsu55)
2021. okt. 25. 14:12
NEM LÁSZLÓ, LAJOS
22. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Globus)
2021. okt. 25. 14:09

Miért lenne fura?Amikor Molnár László volt az eü miniszter,megnézte a saját "kartonját",kiderült hogy megműtötték,(talán vakbél).


Ortopédián is azt írnak vizsgálat gyanánt,amit akarnak.Nálam kalapács ujj,cipőben,megállapítva.

Szerencsére nincs ilyen deforfitásom.

21. Imisz
2021. okt. 25. 13:51

EESZt...vannak furcsaságok. Amikor salmonellával voltam kórházban az EESZT-ben műtét utáni szövődmény szerepelt.

Szerintem azt írnak bele ami után több pénzt kapnak. De legalább tudnék róla, hogy ha egyszer valaki megkérdezi milyen műtétem volt ami után olyan szövődményem lett, hogy kórházba kerültem legalább egyfélét hazudjak azzal az orvossal aki az EESZT-be feltöltötte a hazugságát. :)

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Vidéki3)
2021. okt. 25. 13:48
A tapasztalataim alapján nem mérvadó. Maximum jelentheted az esetet, hogy ilyen vizsgálatod nem is volt.
19. vidéki3 (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2021. okt. 25. 13:25

Nem mérvadó? Hmm. Az is belefér, hogy el nem végzett vizsgálat van rögzítve. Tünetnek meg olyan valami,ami fizikailag nem lehetséges. (Nem ez a helyzet, csak szemléltetésül: epekő miatti görcs, holott nincs is epém.)

Nem fáradt voltam, de nyűgös igen. Nem minden alap nélkül. Nem rohantam, kirohanást úgy értettem, hogy felháborodtam. Nálunk kifejezetten azt kérik, hogy minden vizsgálatot kórházon kívül végeztessünk el. UH orvos kifejezetten szakorvosi konzíliumot kért az általa látott valami tisztázására. (sűrű bennékű cysta miatt volt már műtétem, talán érthető az aggodalmam.)

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Vidéki3)
2021. okt. 25. 12:44

Az EESZT nem mérvadó.Elveszítettem a labor beutalómat, gondoltam kinyomtatom az EESZT-ből. A vizsgálat címzettje egy debreceni fogászat volt.


Biztos te is fáradt voltál és nyűgös, de valahol igaza volt az orvosnak, ha rosszul vagy , nincs erőd rohangálni.

Az SZTK hiába csináltat labort, azt a kórház felülírja, majd ők eldöntik a módját és idejét.

17. vidéki3 (válaszként erre: 7. - Libikóka)
2021. okt. 25. 12:35
Köszönöm. Lehet nem gondolta, hogy van ügyfélkapum és látom, hogy mit csinált/nem csinált velem.
16. vidéki3 (válaszként erre: 15. - Globus)
2021. okt. 25. 12:32
Nem. Vizsgálat megvolt, az eredmény 5-6 hét. (Nem írnám ide milyen vizsgálat, lehet csak felénk ennyi idő)
15. globus (válaszként erre: 13. - Vidéki3)
2021. okt. 25. 12:28
Mi lesz ilyen sokára készen? Képalkotó vizsgálat?
14. libikóka (válaszként erre: 12. - Globus)
2021. okt. 25. 12:24
Igen.Nem elég a baj,,még túrázni is ,,bele se gondolok.
13. vidéki3 (válaszként erre: 8. - Globus)
2021. okt. 25. 12:24
Ott kezdtem, háziorvos sebésztől kért sürgős UH vizsgálatot, diagnózis gyanúval, magas CRP/fájdalom miatt. Na, oda nem küldött a sebész, hanem röntgenre. 3 nap után jutottam UH-ra utána jött, amiket írtam. Még van egy vizsgálat 11.09-én, egynek az eredménye kb. november végén lesz meg.
12. globus (válaszként erre: 10. - Libikóka)
2021. okt. 25. 12:20
Én is egy másikban műttettem.
11. vidéki3 (válaszként erre: 6. - Globus)
2021. okt. 25. 12:19
Fura bizony. Azt írták: beteg ajtót becsapva távozott. De ott van elvégzett vizsgálat kódszámmal.
10. libikóka (válaszként erre: 9. - Globus)
2021. okt. 25. 12:19
Hát jaja.Bár nem tudom most hogy van,,de régebben sokan mentek a műtétekkel pl.Sárvár,Zala.
9. globus (válaszként erre: 7. - Libikóka)
2021. okt. 25. 12:15
Nálunk nincs választék. Kórház csak 1 van ☹
8. globus (válaszként erre: 5. - Vidéki3)
2021. okt. 25. 12:14
Sebészetet próbáld meg, oda beutaló sem kell.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook