Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Muszáj kiírnom magamból... fórum

Muszáj kiírnom magamból... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Muszáj kiírnom magamból...

1 2 3 4 5 6 7
46. Csipkerózsika (válaszként erre: 41. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 5. 14:17

Ez elsősorban nem neked szólt.

Az írás, amit te javasoltál, tényleg nagyon hasznos. Rengeteget írtam én is, füzeteket írtam tele.

45. lepke99 (válaszként erre: 43. - Vortexia)
2013. febr. 5. 13:54
ez így van, a rákkal is, meg van, hogy melyik szerv milyen típusú megbetegedése milyen lelki okokra vezethető vissza. csak sajnos ezzel a mai modern orvoslás nem foglalkozik, csak elég kevés ember foglalkozik a holisztikus gyógymódokkal, de őket meg lekuruzslózzák, mert nem dr. XY. bocsi, tudom, hogy ez nem annyira kapcsolódott a témához
44. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 36. - H.Ancsi)
2013. febr. 5. 13:50
Hasonlókat ajánl a pszichiáter is!
43. Vortexia (válaszként erre: 11. - 130454e42d)
2013. febr. 5. 13:48

MINDEN betegség lelki eredetű!


Avea, mondd el a szüleidnek, mi történt veled. ha elhiszik, ha nem. Nem kell bizonygatnod, csak elmondanod. Mondj el mindent, ami nyom. Azt is, h rosszul esik a segítség felemlegetése. És azt is, hogy nem kellett volna apádnak ütnie téged.

Aztán pedig indulj el a gyógyulás útján. A gyermekedért, a párodért, és önmagadért!

2013. febr. 5. 13:37
Bocsássatok meg, én ezt úgy kérdezem, hogy nekem szerencsére nem kellett hasonlón átesni, de ezt egy szülő, aki foglalkozik a gyerekével, hogy nem veszi észre a saját gyerekén? Nem okoskodni, megbántani akarok, de nem értem az ilyen szülőket.
41. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 37. - Csipkerózsika)
2013. febr. 5. 13:31
Miért ne tudnám, hogy mirôl beszél, mit élhetett át??? :( Felejteni el nem lehet. Csak nagyon mélyre süllyeszteni. Mint egy mûtét helye... csak ez az egész lelken, az egész életen üt sebet.
40. Csipkerózsika (válaszként erre: 38. - Muraja)
2013. febr. 5. 13:26
Hajjaj, nem csak azt, akármilyen betegséget. Én állandóan beteg voltam, míg nem voltam hajlandó szembenézni a történtekkel.
39. Csipkerózsika (válaszként erre: 36. - H.Ancsi)
2013. febr. 5. 13:22
Abszolút egyetértek.
38. Muraja (válaszként erre: 12. - Tamcs1987)
2013. febr. 5. 13:21

Bocsanat ennek a hozzaszolasnak nincs nagyon köze miröl a forum megy.

Egy kis megjegyzes , igenis egy fiatalkori trauma el is tud indittani egy 1 typusu diabeteszt . Nem beszelve arrol ha van genetikus diszpozicio a csaladban.

2013. febr. 5. 13:20

Hm, olyan okosak azok, akik semmit sem tudnak... Akikkel sosem történt ilyesmi, nem félemlítették meg, nem bántották őket, nem kerültek méltatlan, szégyenteljes, kiszolgáltatott helyzetbe és aztán nem cipelték titokban magukban ezt egy életen át félve attól, hogy ettől ők nem szerethetőek, értéktelenek, sőt az egész az ő bűnük...

És ők dobálják itt a szavakat, hogy nézz előre, meg ne foglalkozz vele, meg nem vagy már gyerek, meg szedjél gyógyszert, az megoldja...

Már bocs, de sajnos van tapasztalatom és ez nem így működik. Akit ilyen trauma ér, a személyiségének egy része egyszerűen "ottragad" a múltban, a depresszió pedig nem a rossz időnek köszönhető, hanem annak, hogy egy csomó feldolgozatlan érzés, fájdalom van a lelkében, amivel sosem nézett szembe. Ezen nem segít se a vegyszer, se az "előre nézek és erős leszek" kijelentés.

Engem is molesztáltak gyerekkoromban és senkihez nem fordulhattam, tudom milyen ez. Nem tudsz előre nézni, amíg nem nézel SZEMBE. Minden érzést, fájdalmat, félelmet, szégyent meg kell élni, ki kell mondani, el kell sírni és azután lehet elengedni. Amíg ez nem történik meg, a nap 24 órájában bármely pillanatban bármi történhet, ami egy pillanat alatt odarepít abba félelemmel teli, szégyenteljes pillanatba és azt érzed és úgy reagálsz, mint amikor gyermekként ott voltál.

Ahhoz, hogy az ember ilyen élmények után egészséges és boldog életet tudjon élni, kitartó és nehéz belső lelki munkával - amihez szerintem elengedhetetlen szakember segítsége is - fel kell dolgozni a traumát.

Persze lehet úgy tenni, mint ha meg sem történt volna, de akkor nem változik semmi, egy részed gyerek, sérült marad. A személyiséget, az önértékelést és a viselkedést meghatározzák az elfojtott érzések: a bűntudat, szégyen, félelem, kiszolgáltatottság, öngyűlölet, a test elidegenítése, a szex, a nemiség elutasítása, az értéktelenség érzése és a tudat, hogy nem tudja magát megvédeni az ember, ezért másoktól, az erősebbektől függ.

Szóval szerintem igenis fontos például elmondani a szülőknek is a történteket, nem azért mert megváltozna tőle a múlt, hanem mert ezzel elismerést és figyelmet kap a trauma és az ember bátran és jogosan megélheti a vele kapcsolatos érzéseket, fájdalmat, dühöt. Meg szembenéz azzal a félelmével is, hogy emiatt őt nem lehet szeretni, mert meg fogja látni, hogy lehet.

Szóval én azt tanácsolom kedves sorstársamnak, hogy először is keressen egy jó szakembert és a trauma élményeit ossza meg a hozzá közel állókkal. Ha nagyon fél, akkor először a bizalmas barátaival, aztán majd - ebben a szakember is segít - a családdal. Nem szépítem, ez fájdalmas és nehéz "munka", ami akár évekig(!) is eltarthat, de csak így válhat kiegyensúlyozott, lelkileg egészséges emberré.

Nekem sikerült és ezt kívánom mindenkinek, akinek hasonlóban volt része!

2013. febr. 5. 12:57
lehet hogy fura, de én azt csinálnám a helyedben, hogy robbantanék, részletesen leirnék mindent, a molesztálásokat, az apai verést, az akkori és mostani érzéseimet és egész egyszerüen a szüleim orra alá dugnám...... , mi bajod lehet. ha nem nézel szembe ezekkel a dolgokkal, sosem fogod tudni lezárni és az egész életed, a családod rámehet.
35. neni1
2013. febr. 5. 12:55

"Soha ne add fel.

Nem számít mi folyik körülötted,

nem számít mi történik:

Soha ne add fel!"


Kívánom, hogy mihamarabb rendeződjön az életed!

34. 408020f45e (válaszként erre: 19. - 342402de6d)
2013. febr. 5. 12:25
A tudatunk nagyon jól van "megszerkesztve", szelektálni képes. A 2-3 éves korunkból persze sok mindent elfelejtünk, vagy inkább a tudatalattin elraktározza és csak időnként egy-egy érzés hozza felszínre.Nem is lenne jó, ha mindig mindenre emlékeznénk. Az annyira megterhelné az embert, hogy összeomlana. De azért az is érdekes, hogy minél idősebb valaki, annál inkább előjönnek a gyerekkori emlékek.Szokták mondani, hogy arra már nem emlékszik, hogy mi történt tegnap, de arra, hogy mi történt 20-25 évvel ezelőtt, arra kristálytisztán!:) Aztán persze van olyan is, mint a cikk írója, aki szeretne elfelejteni vagy legalább is jó mélyre elraktározni emlékeket és nem sikerül. Ilyenkor szerintem is a megoldás az, ha ki tudja beszélni magából. Vagy ki tudja írni, mint most. Így kell!:)
2013. febr. 5. 12:12
[link] Itt a cikk vege fele felsorolja, hogy hol lehet segitseget kapni...
2013. febr. 5. 12:09
2013. febr. 5. 12:07
Amit talalok meg, ide csatolom, hatha segit....Nagyon sajnalom ami veled tortent.
2013. febr. 5. 12:06
Itt vagy egy kis tovabbi informacio... [link]
2013. febr. 5. 12:01

Jól tetted, hogy kiírtad magadból, mert a végén felemésztett volna ez az egész. Őszintén sajnálom, hogy lelkileg ennyire összetörtél, és remélem jobban leszel!

Fel a fejjel! Kitartást! És ha szükséged lenne egy "vállra, ahol kisírhatod magad" hozzám nyugodtan fordulhatsz!

2013. febr. 5. 11:52
Kedves avea000, legeloszor is azt szeretnem neked mondani, hogy ami tortent veled kicsi korodban az NEM A TE HIBAD. Nincs olyan 5 eves, vagy akar idosebb gyermek sem, aki olyat tesz, amivel szexualis molesztalast okoz. A csaladtagod, aki bantott egyertelmuen sokkal idosebb volt mint te, kihasznalta, hogy kicsi es kiszolgaltatott voltal. Az ilyen emberek (pedophile) pontosan arra appellalnak, hogy egy kicsi gyerek nem meri elmondani, hogy mi tortent vele. A te esetedben te olyan kicsi voltal, hogy nem is tudtad a szavakat, amivel egyaltalan el tudtad volna mondani, hogy mi tortent veled. Kicsi voltal, konnyen "sebezheto" es kihasznalhato. Az unokabatyad egy gyava, sunyi gonosz szemely volt, es fogadok, hogy meg mindig az... te artatlan vagy es voltal ebben az egesz tortenetben. Szuleid megbiztak benne, te megbiztal benne es o szemermetlenul kihaszalta ezt es eletre szolo lelki sebeket okozott neked. Ez az igazsag. Kerlek keress magadnak professionalis segitseget, pszichologust, aki ert ahhoz, hogy hogyan kell kezelni azokat akik ateltek a borzalmakat amiket te is tapasztaltal. Teljesen ertheto es nem szokatlan/ ismeretlen ahogy te erzel/ ereztel az eleted nagy reszeben egy ilyen eroszak utan. Udvozletem kuldom neked, vigyazz magadra.
27. lepke99 (válaszként erre: 21. - F7586d2534)
2013. febr. 5. 11:45
szerintem ha valaki segít azt önzetlenül tegye és ne rója föl, ha meg nem, akkor inkább ne is segítsen. nem azért segítünk valakinek, hogy aztán azt folyamatosan felhozhassuk
26. Annie1130 (válaszként erre: 11. - 130454e42d)
2013. febr. 5. 11:41
Természetesen a feldolgozatlan lelki dolgok kezelèsère gondoltam és tartom a vélemenyemet, hogy a gyògyszeres kezelések nem szüntetik meg a problémákat!
2013. febr. 5. 11:33
Sokszor nehéz a sorsunk..Nehéz a terhet cipelni.De a legfontosabb hogy már nem csak magadért felelsz.aZ A pici gyerek csak töled függ,csak rád számithat,de tudod te ezt!Ö miatta légy erös és azert se emésszen a multad!Sajnos megváltoztatni nem tudod.Ha akarsz,erös tudsz maradni és nem bánt meg senki és semmi!Akarj erös lenni!A gyermekedtö kapsz annyi örömet amiert érdemes a jövö felé nézned!Nézz rá a kicsi arcára és tudni fogod,miatta folytatni kell még ha bántanak is..Sok szerencsét kivánok neked ehhez!
2013. febr. 5. 11:26

Ami megtörtént, és a múlt, azzal nem tudsz mit kezdeni. Szüleidnek felesleges elmondanod, nem biztos, hogy megértik, csak felzaklatod őket, és egyébként is szereted mindkettőt.


Inkább nézz előre, és valósítsd meg amire vágysz.



Ami mögöttem van,azt elfelejtve,ami pedig előttem van,annak nekifeszülve futok egyenesen a cél felé./Filippi 3,14/

23. ittmost (válaszként erre: 14. - 130454e42d)
2013. febr. 5. 11:19
Szerintem nagyon nem mindegy,hogy valaki különösebb ok nélkül depressziós,(inkább úgy mondom,hogy van oka,de azok "csak" rossz érzések saját magában:,mondjuk nem boldog a kapcsolatában,de nem tud-mer lépni),vagy egy csomó traumát hord magában,és azok kínozzák.Ezért én először pszichológushoz,vagy kineziológushoz mennék a topiknyitó helyében,mert ezt meg kell valakivel beszélni,hogy az ember képes legyen "feloldozni magát" ezek alól az események alól.Persze van,aki egyedül is meg tudja csinálni(a topiknyitó is megtette,még fiatalon 1-2 ügyben),de ha vkivel már iylyen sok rossz dolog történt,és most is mélyponton van,akkor egy szakemberrel való beszélgetés sokat segíthet.
22. b582d3c5d9 (válaszként erre: 1. - Avea000)
2013. febr. 5. 11:13

Szia! Jól tetted, hogy kiírtad magadból, mert ez az első lépés ahhoz, hogy végre magad mögött hagyd, (vagy legalábbis megpróbáld) a keserves múltad. De ez még kevés. Az biztos azonban, hogy a gyermekkori traumák az egész életet végig kísérik. Kell, hogy legyen melletted olyan ember, aki feltétel nélkül elfogad és megért, akire minden körülmények között számíthatsz.

Az öngyilkosságot pedig felejtsd el, mert felelős vagy a gyermekedért!!! NE tedd tönkre az életét egy felelőtlen cselekedettel!!!

"A virágom... felelős vagyok érte. Hiszen olyan gyönge! És olyan gyanútlan. Egyebe sincs, mint négy semmi kis tövise, hogy a világtól védekezzék."

2013. febr. 5. 11:08
Hát nem is értem, fájnak a szavai de a pénzt elfogadod. Nem felnőtt eljárás. Kívánom hogy sikerüljön rendezned a a dolgokat. Egy valami még nem hagy nyugodni, ha az unoka bátyád egy 5 évest molesztált akkor pedofil, beszélj vele a környezetével( feleség család, szülei), tudjanak róla. MEGELŐZHETSZ MÉG TÖBB MOLESZTÁLÁST, ÉS NEM VAGY MÁR GYEREK.Lelkednek is jó, tettél valamit.Szép életet.
2013. febr. 5. 11:02

Értleek én, de már felnőtt vagy és már nem nekik kellene anyagilag segíteni titeket, hanem fordítva.Menj el dokihoz, mert így sosem tudod lezárni a múltat.

Kívánok sok erőt neked és jó egészséget!

19. 342402de6d (válaszként erre: 17. - VFanni01)
2013. febr. 5. 10:57
Nem csak rosszat de a jót is elfelejtik sokan,én pl azon lepődök meg aki nem emlékszik semmire,mármint a 3 éves körüli énjére....
2013. febr. 5. 10:56
szia. Engem a szomszéd bácsi molesztált,de senkinek nem mertem elmondani,úgysem hitték volna el.Még ma is eszembe jut.Úgy próbálj rá gondolni hogy ez is része az életednek,te értékes ember vagy és nem te tehetsz róla,elmúlt,el kell felejteni.Csak a mára gondolj...
17. VFanni01 (válaszként erre: 15. - Szivárványlepke)
2013. febr. 5. 10:49
Örülj, hogy veled nem történ ennyi idősen olyan, amit soha nem tudsz elfelejteni:(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook