Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi joggal foglalkozó segítségét kérném! fórum

Munkaügyi joggal foglalkozó segítségét kérném! (beszélgetős fórum)


2010. júl. 25. 13:52

Ezt egy munkaüggyel foglalkozó jogászt is felkereshetsz, mert az információt kötelessége szolgáltatni számodra, hogy a te ügyeddel mindenképp tisztában legyél. Sajnos én azt tudom,

hogy a munkáltatók nyeregben érzik magukat és már nem jótékonysági hivatal egyik sem. Azt hiszem ezt hazánkban elrontották teljesen, hiszen valamikor mindenkinek meg volt a biztos megélhetése és közel sem jelentett akadályt egy elhelyezkedés. Ma már mások az elvárások, de sokszor a mérce elég magas és a követelményeknek szinte nem olyan könnyű megfelelni. Üdv.Ágnes

2010. júl. 25. 13:51

A szabidat 15 nappal korábban kell bejelentened.

Ha a munkáltató küld szabira, akkor neki viszont 30 nappal korábban írásban kell értesítenie téged.


Én úgy tudom, hogy szabis ütemtervet azért kell készíteni, mert az üzemi tanácsnak kell leadni.

12. b4c06bc553 (válaszként erre: 11. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 25. 13:45

Így van! Mindig is szemetek voltak a főnökök, mintha nekük nem lett volna gyerekük, mintha a feleségük nem szült volna, mintha nem lettek volna betegek soha a gyerekei...az ilyen dolgokat miért nem tudja egy "un." férfi megérteni, attól a pillanattól, amikor kinevezik főnöknek?

Kérdeztem én is már, hogy mit szólna, ha a feleségével bánnának úgy, mint ahogy ő velünk, nőkkel?

Biztos vagyok benne,hogy az ilyen főnök otthon egy papucs, és a munkahelyen próbálja megleckéztetni az asszonyokat? Pedig csak a sajátjával kellene csak foglalkoznia és otthon!

2010. júl. 25. 13:37
Egyébként meg ma Magyarországon lehet, hogy az egész okoskodásunknak nem volt semmi értelme.... Sajnos el tudom képzelni, hogy a saját, eddig fel nem használt 25 %-om kivételéhez ragaszkodva holnap már nem lenne munkahelyem egy-egy rosszabb munkáltatónál... :(((
10. b4c06bc553 (válaszként erre: 9. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 25. 13:34
Remélem hasznát tudja venni, elvégre ott a két gyereke, akiknek szükségük van a szüleivel együtt töltött nyaralásra, hogy feltöltődjenek lelkileg is, mivel ma már annyira kevés időt tudnak úgyis a szülők a gyerekükkel együtt lenni (nevelni).
9. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 8. - B4c06bc553)
2010. júl. 25. 13:31
Viszont a már meglevö, a munkavállaókkal ismertetett tervtöl is csak indokolt esetben térhet el a munkáltató. :) Szóval szarban van az ember lánya, ha szemét a fönökség. Viszont ha a fönökség a jogszabályokkal takargatná a szemétségét, akkor vissza lehet vágni az általad és általam most közzé tett ismeretekkel. :)
8. b4c06bc553 (válaszként erre: 7. - 3f5c70e7b8)
2010. júl. 25. 13:25

Az a bizonyos szabadságolási terv március végéig kell elkészüljön. Ezt a munkáltató kérése alapján írják be, de a munkavállaló dönthet máshogy.

Minden a főnökség hozzáállásán múlik, itt előtérbe kerül az emberi megértés, amiről mostanában igencsak elfeledkezik mindenki! :(

7. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 5. - B4c06bc553)
2010. júl. 25. 13:22
Szóval akkor nagyjából jól emlékeztem fejböl is.... a szabiterv viszont mindenhol kötelezö.... és a munkáltatónak is elöre kell veled közölnie, hogy mikor menjél.
6. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 3. - B4c06bc553)
2010. júl. 25. 13:20

Csak nagy vonalakban: te a szabid 25 %-ával rendelkezel, a többivel a munkáltató. A saját "részedet" legalább 2 héttel (vagy 30 nappal??? erre most nem emlékszem pontosan) elöre be kell jelentened, hogy mikor veszed ki. A "munkáltató részét" is elöre közölnie kell veled, hogy mikor akar küldeni. Az is szabály, hogy éves szabitervet kell készíteni mindenhol, amit írásban ismertetni kell a dolgozókkal. A már megkezdett szabiról visszarendelhetö az ember, de csak gazdaságilag nagyon alaposan indokolt esetben és az emiatt bekövetkezö anyagi kárt meg kell téríteni.


Szóval papíron sokkal szarabb ez az egész, mint azt mi a gyakorlatból képzelnénk... (Úgy értem, a többség azért ennél szabadabban veszi ki a szabit.)


Fontos: nem emlékszem minden részletre pontosan, lehet, hogy valamiben tévedek, de az alapok így vannak. Valamint: a jogszabálytól el lehet térni munkaszerzödésben vagy kollektív szerzödésben, de csakis a munkavállaló javára.

2010. júl. 25. 13:19

A szabadság kiadása

"134. § (1) A szabadság kiadásának időpontját - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató határozza meg.

(2) Az alapszabadság egynegyedét - a munkaviszony első három hónapját kivéve - a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét a szabadság kezdete előtt legkésőbb tizenöt nappal be kell jelentenie."

2010. júl. 25. 13:14
A szabadság egy részével a munkáltató rendelkezhet (talán a felével), a többit szabadon választhatod. Sajnos részletesebb infót nem tudok.
2010. júl. 25. 13:13

Sajnos nem te rendelkezel a teljes szabadságoddal, hanem a munkáltató. :(

Van egy bizonyos százalék, amiről viszont Te dönthetsz, hogy mikor akarod kivenni, de a többiről a munkáltató dönt.

2010. júl. 25. 13:12
ha te kiveszed a szabidat, köteles elengedni, nincs olyan, h nem mehetsz, csak igazolással. A Szabidat bármivel töltheted, semmi köze sincs hozzá. Annyi talán, hogy ha nagyon sok a munka, vagy egyáltalán nincs más munkatársad helyetted, aki téged, ill. a munkádat végezné, akkor azt hiszem szólhat, hogy halaszd el egy kicsit.
2010. júl. 25. 13:09
Azt szeretném tudni,hogy a fix szabadságodat ha kérted egy bizonyos napra,azt kötelező-e megadni a vezetődnek vagy sem. Nálunk a személyzeti vezető csak akkor adja meg a fix szabadságodat,ha viszel igazolást,hogy kifizetett nyaralásod van. Én úgy tudtam,hogy a fix szabadságommal én rendelkezem és nem kell semmilyen igazolás. Erre szeretnék minél hamarabb olyan választ amivel érvelhetek is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook