Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » HR-esek, munkaügyisek segítségét kérném! fórum

HR-esek, munkaügyisek segítségét kérném! (beszélgetős fórum)

11. 97f33311ff (válaszként erre: 10. - Saintpaulia)
2012. márc. 29. 10:55
Mindenképp, ha már kaptál GYED-et (ott is a két év m.viszony számított). De ezeket tényleg kikérheted a pénztártól is. (tán ott is le kellett adni a munkáltatói igazolást, meg a jövedelem igazolást. Az utóbbiból állapítják meg a m.nélküli ellátás összegét is.
2012. márc. 29. 10:42
Hú ez jó, akkor lehet, hogy így munkanélküli ellátásra is jogosult leszek. Jó lenne legalább míg munkát találok!
9. 97f33311ff (válaszként erre: 8. - Saintpaulia)
2012. márc. 29. 10:31
igen, az ügyintézőre gondoltam. Rémlik, hogy ha a munkáltató nem működik együtt a volt munkaerővel, és nem adja ki a papírokat (bármi oknál, mert bu..i ,lelép,bunyesz...stb), akkor hivatalból kérik ki. Próbáld meg, sok sikert!
2012. márc. 29. 10:21
ja bocs MEP=OEP. Munkaügyis alatt a munkaügyi központ ügyintézőjét érted?
7. 97f33311ff (válaszként erre: 6. - 97f33311ff)
2012. márc. 29. 10:13
Most jut eszembe, írhatsz a MEP-nek, hogy ez van, A MÁK-nak is, hogy amiket te oda beadtál, azok másolatát küldje meg neked, vagy a központnak. Én is így csináltam anno, és elfogadták.
6. 97f33311ff (válaszként erre: 5. - Saintpaulia)
2012. márc. 29. 10:11

Egészségpénztár, onnan folyósítják a GYED-et, vagy már a MÁK-tól küldik?

A munkaügyiseknek mondd, kérd írásban a kirendelt munkaügyistől, hogy kérje ki hivatalból a papírokat! Köteles megtenni, ill. kiadatni az E.W. nekik, mert további intézkedésekre kerül sor. Én a biztonság kedvéért levélben intézném, és a kirendeltség vezetőnek is címeznék egyet, email-ben, meg postai formában, ajánlottan, mert ezek a munkaügyisek nem nagyon segítőkészek, ha már tényleg tenni kell valamit.

2012. márc. 29. 10:06

Köszi a segítséget! Még nincs sajnos új munkám, de nagyon gyorsan össze kell hoznom, mert így munkanélkülire sem tudok elmenni. :(

Az tuti, hogy simlis, nem titok az Electro World-ről van szó, nincs ember aki ne hallott volna róla, hogy mi folyt ott.

Mi az a MEP?

4. 97f33311ff (válaszként erre: 3. - Saintpaulia)
2012. márc. 29. 10:00
De a NAv-nál, OEP-nél nyoma kell lennie, mikor téged lejelentett, hogy foglalkoztatott, nem? Tuti simlis alak lehetett, h már az OMF sem találja. Már van új munkahelyed? Ott mit mondott a munkáltató? A MEP-nél kikérheted a jövedelemigazolást (azt hiszem ez alapján állapították meg anno a GYED összeget), nem az összes papír, de valami. Na meg ott van az adóbevallásból visszamaradtak is. (talán ilyen esetben elég lesz az új helynél)
3. saintpaulia (válaszként erre: 2. - 97f33311ff)
2012. márc. 29. 09:54
Úgy ahogy írom: eltűnt. Munkaügyi Felügyelet sem találja. Minden papírt elvitt a könyvelő cégtől, csak a 2011-eseket foglalta le a NAV. Én 2008-tól dolgoztam náluk, jogosult voltam GYED-re.
2012. márc. 29. 09:36
?i az, hogy eltűnt? Hogyan? Jogosult voltál GYED-re? Ha igen, onnan megpróbálhatod az igazolásokat kikérni (talán jövedelemigazolás kellett oda, meg még valami)Mehetsz NAV-hoz is, hogy hova voltál bejelentve szülést megelőzően, onnan is tudnak igazolást kiadni.
2012. márc. 29. 09:26
Azt szeretném megtudni, hogy ha lejárt a gyesem és az előző munkáltatóm eltűnt a céges papírokkal (tehát nincs aki kiadja a papírjaimat), akkor ettől függetlenül munkába tudok-e állni egy másik munkahelyen? Vagy egyáltalán mi a teendő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook