Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi jogász segítségét kérném fórum

Munkaügyi jogász segítségét kérném (beszélgetős fórum)


12. Csillagszem38 (válaszként erre: 11. - Sirga)
jan. 13. 11:21

Igen, meg ezt akartam írni, hogy esetleg a megtévesztés vagy a kényszer hatására írta alá, amibe bele lehet kapaszkodni!


Ez tök jó!

11. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 10:52
Sok éve már, de munkaügyi bíróságon pert nyertem a munkáltatóval szemben. Ugyanígy aláírtam a közös megegyezést - igaz, ott nem végkielégítésről volt szó -, de a bíró elfogadta, hogy a főnök megtévesztett, és az én javamra ítélt (a munkaviszony helyreállítását kértem: mivel gyermeket vártam, a továbbiakban nem voltam kitéve a főnök intrikáinak). A lényeg: nem lehetetlen a helyzet, bár kétségtelenül nehéz.
10. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 13. 09:27

És mit írtatok a közös megegyezesbe? Ha abban nem egyeztetetek meg a végkielégítésben, veszett fejsze nyele, mivel a közös megegyezés mindkét fél akaratát tükrözi.


Mielőtt aláírtad, előtte kellett volna munakjogasz segítseget kérni! (A jövőre nézve írom...)

9. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 12. 22:43

Ha nincsenek bizonyítékaid azzal a munkával kapcsolatban, ami miatt áthelyeztek, ha nincsenek tanúk, akkor a pert felejtsd el, nem fogsz nyerni. Ha nem vetted fel a beszélgetéseteket, akkor még a megfélemlítésre is hiába hivatkoznál, hogy csak azért mentél bele a közös megegyezésbe.


Lépj tovább és legközelebb ha ilyen helyzetbe kerülsz, akkor rögtön ne írj alá semmit, amíg nem beszélsz szakemberrel.

jan. 12. 20:50

Keress egy munkajogászt, ha vesztesz is legalább nem hagytad hogy hülyének nézzenek

Ha minden jó, én a biztósitó ellen inditok pert, a követelés 6% befizetve

Vesztek nem gondolnak hülyének, nyerek röhögök

jan. 12. 19:13

google:


"Csak abban az esetben jár ilyenkor végkielégítés a munkavállalónak, ha arról a felek közösen döntöttek, és a végkielégítés mértékét írásba foglalják a felmondás közös megegyezéssel dokumentumban. Ha ez nem történik meg, akkor jogilag az elbocsátott alkalmazott már nem tarthat igényt a későbbiekben a végkielégítésre"

6. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 12. 17:20

"Az lenne a kérdésem, hogy van-e bármilyen esély arra, hogy legalább a végkielégítést megkapjam? "

Nem vagyok jogász, de józan paraszti ésszel, nincs.

Közös megegyezéssel aláírtad, nem hiszem, hogy hivatkozhatnál arra, hogy meggondoltad magad.

Ami a hivatalban történt visszaélés, nem hiszem, hogy kiteregethetnéd, hiszen gondolom titoktartási kötelezettséget írtál alá.

Hogy megfenyegettek, és nincs tanúd, 1 állítás, 1 tagadás, nem fognak hinni Neked.

Azért sok sikert!

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
jan. 12. 16:15

Igen, én.

Rendben, köszönöm a segítséget!

4. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 12. 15:42

Te fogalmaztad meg?

Nincs személyügy, HR a hivatalnál?


Azt tanácsolom, hogy keress a neten egy online is elérhető jogászt. Itt nincsenek tömegével.


Ja, és vedd elő a munkaszerződésedet. Lehet, hogy az is tartalmaz valamit a felmondásokkal kapcsolatban.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
jan. 12. 15:32

Elég volt ennyi ott bőven! Sokat láttam, és felfordult a gyomrom attól, ami ott ment.

Én nem vagyok jogász, nem tudom minek kellett volna benne lennie. És nyilván segítséget sem kaptam a megfogalmazásban.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 12. 15:25

Szerintem, ha a felmondás közös megegyezéssel, amit aláírtál, nem tartalmaz kitételt a végkielégítésre vonatkozóan, akkor ne reménykedj annak kifizetésében.


[link]


Nem szabad indulatból, pillanatnyi sértettséggel ilyen döntéseket meghozni.

jan. 12. 13:52

11 év után a hivatalvezető áthelyezett teljesen új területre, mert egy ellenőrzésen le mertem írni, amit láttam. Az ellenőrzött fél "védelem" alatt áll. Többször is mondta, hogy minden hatóságnál vannak ismerősei. Többször is feljelentették (jogosan), többször is büntették (jogosan). Mivel az exfőnökünktől annak idején engedélyt kapott bizonyos tevékenységre, így minden feljelentésnél védve volt erre tekintettel. Viszont annyira elbízta magát, hogy számlákat nem tudott bemutatni. Ez jegyzőkönyvbe került, én pedig másnap a hivatalvezető elé. Mondott mindenféle álindokot (elég vicceseket) ami miatt ő más területre helyezett "kisegíteni" 2 hónapra, ami a szakmai tanulmányaimnak nem felel meg. Közben mondta, hogy nem a munkámmal volt a baj...

A 2. napon már ügyet is kaptam. Közben áthívott, hogy ott előtte azonnal mondjam meg egy statisztikai jelentéshez fejből, hogy egy bizonyos ellenőrzésből tavaly hány db volt. Nem mehettem vissza a dokumentumokat megnézni, ott helyben, fejből... Itt már világos volt, hogy mire megy ki a játék, így közöltem, hogy akkor ezek után azonnal felmondok, és igényt tartok a végkielégítésre. Azt mondta hogy innen csak közös megegyezéssel mehetek el, különben megkeseríti a munkakeresésem azzal, hogy rosszakat mond rólam. Ezt így, szó szerint. Így az lett a vége, hogy közös megegyezéssel otthagytam őket.

Mivel nagyon felkavarta a dolog, ezért nem tudom ezt annyiban hagyni.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e bármilyen esély arra, hogy legalább a végkielégítést megkapjam? Ha kell perre is mennék. Bármire hajlandó vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook