Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munka törvénykönyvében jártas jogász van itt? fórum

A munka törvénykönyvében jártas jogász van itt? (tudásbázis kérdés)


5. Vanessa82 (válaszként erre: 3. - Oneday)
2020. júl. 4. 05:09
Igen, mindketten. Nem próbaidő alatt.
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Vanessa82)
2020. júl. 3. 22:05

Igaz, hogy március óta eltelt már pár hónap, de tudjuk, hogy ügyeket intézni nehezen lehetett.

Nem jogászként az a javaslatom, lépj kapcsolatba a volt munkáltatóval, és mondd el,hogy biztosításról van szó, és nem csalást akarsz elkövetni, hanem azt kéred, hogy írjanak bele egy megszűnési okot is.

(Persze nem tudhatom, milyen körülmények között jöttél el onnan, ilyet csak békés távozáskor lehet kérni.)

Jogilag szerintem az aláírás kötelez.

3. Oneday (válaszként erre: 1. - Vanessa82)
2020. júl. 3. 20:48

Nem vagyok jogász, de miért közös megegyezéssel lett írva? Mindketten így gondoltátok? Általában az egyik fél szokott felmondani. Ha a munkáltató, nyilván próbaidő után indokolnia kell. Szerintem közösnél nincs ilyen, hiszen közös a döntés elvileg, mindketten akartátok, legalábbis a papír szerint.

De ez csak az én meglátásom.

2. mazsolyka (válaszként erre: 1. - Vanessa82)
2020. júl. 3. 11:01
Tedd fel ezt a kérdést a jogpontok.hu oldalon. Ingyenes, anonim.
2020. júl. 3. 08:03

Avagy 2 szék közé ültem....

Olyan valakit keresek, aki jártas a munkatörvény jogaiban.

Márciusban közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszonyom. Nincs felmondó levelem, egy megállapodást írtunk alá. Ebbe nem került bele a megszűnés oka. Van egy lakáshitelemhez, amihez van törlesztési biztosításom. Munkanélküliség esetén akkor fizet a biztósító, ha a közös megegyezés mellett az ok is szerepel.... A volt munkáltató nem ad ki több papírt, arra hivatkoznak, hogy minden törvényileg előírt papíromat kiadtak. Tehetek valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook