Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaszerződés nélkül felmondás? fórum

Munkaszerződés nélkül felmondás? (beszélgetős fórum)

1 2
14. f98502dd0b (válaszként erre: 8. - Silk)
2010. júl. 19. 11:55
Sztem is simán belemennek. Nekik sem érdekük,hogy az legyen a felmondásban,hogy te mész el. Írj egy felmondólevelet. Ha nem akarják a közös megegyezést,akkor "rendes felmondással" menj el. Ebben az esetben fogalmazd bele a felmondólevélbe,hogy "rendes felmondás"-sal szeretnél elmenni. Így nem kell ledolgoznod a felmondási időt,csak a felét,a többit pedig kifizetik szabiba.
13. milegyenmost? (válaszként erre: 10. - Tücke)
2010. júl. 19. 11:55
Igen, tőle tudnék kérdezni. De nem kérdezhetek nyíltan, mert ő szereti a munkámat és nem szeretné, hogy elmenjek. Nem fog maga ellen beszélni, mert ő csinálja a munkaügy részét is. Vagyis ő nem küldte meg idáig...
12. milegyenmost? (válaszként erre: 8. - Silk)
2010. júl. 19. 11:54
Érdekes. Hisz a munkába állást követő 30 nap az még mindenhol próbaidő, nem kell hivatkozni semmire. Több dolog is van amire hivatkozhatok, ha azonnal felállok, ez csak ilyen kis plusz dolog lenne. Csak a közös megegyezést kellene kivívnom, mert biztos alám akarnak majd tenni...
11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - F98502dd0b)
2010. júl. 19. 11:53
Meg hát.
10. Tücke
2010. júl. 19. 11:53
martadjunk annyiban hogy nekem se volt és mégis be voltam jelentve.... és nem volt semmi gond amikor el jöttem nem kötött felmondási idő meg semmi... amúgy meg a könyvelő azért van hogy tőle megérdeklődj minden ilyent
9. f98502dd0b (válaszként erre: 7. - Milegyenmost?)
2010. júl. 19. 11:51
Azért ez elég gáz. Elvileg ezért megbüntetik a vállalkozást,ha ellenőrzés van.
8. silk (válaszként erre: 1. - Milegyenmost?)
2010. júl. 19. 11:51

Ez egy érdekes dolog. Ugyanis, van egy olyan dolog, hogy, a munkaszerződést írásba kell foglalni (Mt. 76. § (2)). Ha nem foglalják írásba, a szerződés érvénytelen, de csak akkor, ha erre a munkavállaló a munkába lépést követő 30 napon belül hivatkozik. 30 nap elteltével akkor is szabályosnak kell tekinteni a munkaviszonyt, ha nincs írásos szerződés, így tehát ugyanúgy működik a felmondás, közös megegyezés is, mintha lenne róla írás. De egyébként meg valószínűleg úgysem lenne akadálya a közös megegyezésnek, vagy igen? Szerinted akadékoskodnának? Ha igen, akkor azért előhozakodhatsz azzal, hogy nincs szerződésed és mész a bíróságra, hátha nem olyan jártasak a munkajogban és megijednek...

Első sorban próbáld meg a közös megegyezésre való törekvést.

2010. júl. 19. 11:49
Be vagyok jelentve első naptól kezdve. De higyjétek el, nincs munkaszerződésem. A könyvelő intézi. Mióta itt vagyok nem írtam alá semmit. Ő úgy emlékezett, hogy van aláírva. De én tudtam, hogy nincsen. Megkértem, hogy küldje át. S most küldte, hogy kitöltötte amit tudott, de majd írassam alá a főnökkel.
6. f98502dd0b (válaszként erre: 1. - Milegyenmost?)
2010. júl. 19. 11:47
Ha be vagy jelentve,akkor tuti van munkaszerződésed. Abból tudod,hogy mikortól és mennyire van bejelntve+mennyi az éves szabadságod,abban jelölik meg a munkaköröd...Anélkül nem jelenthetnek be!
5. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Kinni)
2010. júl. 19. 11:46
A két dolog nem igen függ össze. Elvileg igen, kéne, hogy legyen, mert alkalmazzák, de a bejelentés nem szerződésfüggő.
4. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 1. - Milegyenmost?)
2010. júl. 19. 11:46
Munkaszerződés nélkül munkaviszony?????
3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Milegyenmost?)
2010. júl. 19. 11:45
Hát fura, hogy nincs munkaszerződés. De ha nincs, akkor nincs is mihez tartani magad, tehát sztem simán eljöhetsz.
2010. júl. 19. 11:44
Szerintem valami nem stimmel. Ha be vagy jelentve kell, hogy legyen munkaszerződésed.
2010. júl. 19. 11:43

Sziasztok,

elég "kellemetlen" szituációban vagyok. Egy kisebb vállalkozásnál intézek minden irodai dolgot. Kb. 1 éve dolgozom itt, szeretnék elmenni a cégtől, több okból. Közös megegyezéssel. Be vagyok jelentve és több papírt is aláírtam, pénztárral kapcsolatosan.. De nincs munkaszerződésem. Én úgy tudom, hogy ilyenkor mivel nincsen, a felmondásomra sem vonatkozik semmi. Tehát felállhatok máról holnapra, kiharcolva a közös megegyezést. Jól tudom?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook