Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaszerződés fórum

Munkaszerződés (beszélgetős fórum)

2010. aug. 19. 15:28
A törvény az törvény a munkaszerződésben szerepelni kell, hogy milyen munkakörben fog dolgozni, ott ahol felvették és a fizetése mennyi a szabadság is jár majd egy idő után és a munkáért anyagi és fegyelmi felelősséggel tartozom és az is szerepeljen, ha valami probléma adódik, akkor kinek mi a feladata és orvoslásért a Munkaügyi Bírósághoz lehet fordulni. A helyzet az a szabályok betartása mindkét félre vonatkozik. Az életben az a tapasztalat, hogy a munkáltató rendre módra áthágja és ezzel az alkalmazottnak komoly anyagi kárt okoz, hiszen annyi a visszaélés ezzel kapcsolatosan, hogy nem árt az óvatosság. Üdv.Ágnes Úi.Fontos a bejelentés, amit szintén nem nagyon tesznekmeg tisztelet a kevés kivételeknek.
2010. aug. 19. 15:15
Köszönöm a válaszokat. Tegnap erőszakosan az orra alá toltam és megírta. Igaz csak a mai naptól, de a TB-met kifizettetem vele másodikától 19-ig.
2010. aug. 19. 00:10
Mindenképpen ragaszkodj a munkaszerződéshez mert abban állapodtok meg mindenről,ha bármi gond adódna akkor nincs semmi a kezedben.Legyél erőszakos és határozott amig kezedbe nem adja a szerződést ő álltal is aláírva !Ha kell mindennap kérdez rá !
6. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Hte23)
2010. aug. 18. 13:14
ha felhívod a könyvelőjét könnyen utána tudsz járni a dolgoknak! :)
2010. aug. 18. 10:24

Azzal, hogy nem irta meg a munkaszerződésedet, még lehet, hogy bejelentett az APEH felé.

Kérdezz rá. Kérd a 10T1041 sz. nyomtatványt.

4. bikicsunáj (válaszként erre: 2. - 91cab4355a)
2010. aug. 18. 10:23
ez így igaz
2010. aug. 18. 10:22

Szerintem nem igazán! Mert a jogszabályok szerint ha junius végén jelent be, akkor a munkaszerződésednek is azzal a dátummal kell szerepelnie! Tehát a két dátumnak egyezznie kell! és hát szerintem jogilag azonnal meg kellett volna kapnod a munkaszerződésedet!!! Ez az alap egy munkahelyen, mert addig bármi megtörténhet, és ami még fontos:

"A szó elszáll, az írás megmarad!"


Lehet, hogy rendes a munkáltatód, de jobb óvatosnak lenni, mint csalódni!

Sok szerencsét hozzá!

2. 91cab4355a (válaszként erre: 1. - Taylor1977)
2010. aug. 18. 10:21
Apeh felé nem lehet visszamenőlegesen bejelenteni valakit, csak aznap, vagy előtte való nap. Szerintem ezzel már régen elkésett...
2010. aug. 18. 10:18
Augusztus 2-án kezdtem el dolgozni új munkahelyemen, de a főnököm azóta sem írta meg a munkaszerződésem (nem mutat rá nagy hajlandóságot). Van valami idő korlátja a bejelentésnek? Ha hó végén jelent be, attól lehet a munka szerződésen 2-i dátum?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook