Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tehet a munkavállaló, ha hónapok óta nincs munkaszerződése? fórum

Mit tehet a munkavállaló, ha hónapok óta nincs munkaszerződése? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. febr. 26. 13:26
Ha!
2009. febr. 26. 13:26
Ha valami betegség utoléri,és nincs bejelentve, az nagyon zsebbe nyúlós!
2009. febr. 26. 13:23
A férjedet alaposan átverték,biztosan nem volt bejelentve. Érdemes lenne utána nézni, hogy mikor jelentették be, valószinű csak akkor, mikor megkapta a munkaszerződését. És a munkaszerződésen milyen dátum van?
30. Ginfizz (válaszként erre: 28. - Hettikem)
2009. febr. 26. 09:52
Munkaszerződés fejében kötelezhető és számonkérhető a cég, hogy pótolja a hiányosságait, mint szolgálati idő, mint járulékai fejében. Persze jó kis büntit kaphat... Szerintem ha évekről van szó, akár hónapokról, érdemes egy kört futni, kezdeni az Oep-ben.
29. csókica (válaszként erre: 28. - Hettikem)
2009. febr. 26. 06:39
Csak a feltett kérdésre ugrott be nekem,kb 2 éve volt.
28. hettikem (válaszként erre: 27. - Csókica)
2009. febr. 25. 19:18
Szerintem ez akkor is fontos,mivel így legalább jogilag van mibe kapaszkodni,és nem rajtunk múlik a dolog.Igaz,hogy attól még TB-je nem lesz az embernek,és a számonkérés sem tuti,de van fogódzkodó
27. csókica (válaszként erre: 22. - Ginfizz)
2009. febr. 25. 11:50
Egy ismerősömnek is volt munkaszerződése,és mikor munkanélküli lett,akkor derült ki hogy nem volt mégsem bejelentve,amikor dolgozott.
26. nyta (válaszként erre: 22. - Ginfizz)
2009. febr. 25. 11:36

Tisztában vagyok az Mt,szabályaival,de azért köszönöm az idézetet.

biztatás lett volna?

szerintem ha jobban elolvasod egy vélemény volt!

2009. febr. 24. 17:41
Te vagy a sikersztori széles magyar honban...Gratulálok.Persze az is lehet,hogy csak egy hanyag ember nem tette meg,amit kellett
2009. febr. 24. 17:26
Örülök! Lehet, csak hanyagság volt... Lényeg, hogy már megvan és rendben! :)
23. macs77 (válaszként erre: 21. - Ginfizz)
2009. febr. 24. 11:31

Szia, minden okés a szerződéssel. Csak azt nem értem, miért kellet ezért balhézni + hónapokat várni ???

No de a lényeg h megvan :)

22. Ginfizz (válaszként erre: 19. - Nyta)
2009. febr. 20. 14:32

Ne haragudj, de nagy hülyeség amit írsz! Bár e szerint Te dolgozhatsz, de másokat ilyenre bíztatni, egy fórumon megosztani...


A munkaszerződés a munkaviszony létesítéséhez szükséges jognyilatkozat. Az írásba foglalás elmaradása miatt érvénytelenségre kizárólag a munkavállaló és csak a munkába lépést követő 30 napon belül hivatkozhat [Mt. 76. § (2) bekezdés]. Ilyen esetben érdeksérelem ott jelentkezik, hogy az írásbeliség elmulasztása miatt vitathatóvá válik, hogy mire jött létre a megállapodás, milyen munkakörben, mennyi bérért kerül foglalkoztatásra a munkavállaló. A munkáltató jogkövető magatartásának jövőbeni elősegítését célozza, a munkaszerződés írásba foglalására kötelezés a munkavállaló szempontjából jogbiztonsági szerepet tölt be.

21. Ginfizz (válaszként erre: 20. - Macs77)
2009. febr. 20. 14:18
Kiváncsi vagyok! Majd mesélj!
20. macs77
2009. febr. 20. 11:11

Sziasztok, képzeljétek, megérte balhéznia a férjemnek: mára már a kész szerződéssel várta a főnöke!!

Term. hazahozza + átnézzük (ügyvéd ismerőssel is), hát kivi vok.

19. nyta
2009. febr. 20. 07:33

amennyiben egyik fél sem ragaszkodik hozzá,nem kötelező a munkaszerződés.

ha a munkába-állás első napjaiban nem kapja meg,de tovább ugy dolgozik,egyetért a munkaköri szabályokkal.

ha pedig mindent fizetnek utána,nincs gond.

18. Ginfizz (válaszként erre: 17. - 580dbd446c)
2009. febr. 19. 20:41
Ezt mondom én is... Az én ügyem már a Munkaügyi Bíróságon van. Meguntam, hogy nyeljek! Most jól odavágok és fizethet, kamatostul.
2009. febr. 19. 18:18

A férjemmel is szokott ilyen lenni. Laadja az adatait a munkábaállás napján, igérik, hogy lesz munkaszerződés, aztán semmi. Pár hónap múlva meg az utolsó havi fizetést benyelik és elhajtják a bandát, és utólag kiderül, hogy nincsennek is bejelentve.

A másik, ami gyakori, hogy ha van is munkaszerződés,akkor sincsennek bejelentve, 3 havonta új lesz a cég. 2 évet húzott le így, gyanús is volt, hogy 3 havonta új cégnév, új szerződés, de utánanézet és ténylegesen be volt jelentve, csak éppen nem volt utána fizetve semmi. Mikor a munkanélkülit meg számolni kellett volna probléma volt ezzel a 2 év miatt, még munkanélkülinek se tudták miatta felvenni, aztánazt mondta felejtsék el ezt a 2 évet és úgy számolták neki el :S

Sajnos itt a keleti régióban nagyon nincs munka és a legtöbben ilyen munkaerőkölcsönző révén tud elhelyezkedni , akik viszik őket másik városba és rendesen még be sincsennek jelentve :S Ezt csináljuk már 6 éve, ebből majd csak 2,5 évet tudtunk elszámolni, dehát nincs más, ha meg akarunk élni...

16. macs77
2009. febr. 19. 15:42

köszi a tanácsot!

az meg tényleg érdekes h féléve nincs rá idejük...

15. emagdi (válaszként erre: 12. - Macs77)
2009. febr. 19. 15:40

biztos ami biztos alapon kérjétek el az apeh nyomtatványt, amin bejelentették.

akkor legalább azt látjátok, hogy tényleg be van-e jelentve munkavállalóként, és hogy mekkora bérrel, milyen időtartamra, hány órás munkaidővel.


persze attól még a munkaszerződését is mihamarabb próbálja meg kisajtolni a főnökéből.

titkárnőnek kb 10 perc beírni a szerződésbe az adatait és kinyomtatni, szóval az hogy nincs rá idejük az nem lehet kifogás

14. macs77
2009. febr. 19. 15:39
Ja, ez jó ötlet.
13. Ginfizz (válaszként erre: 11. - Macs77)
2009. febr. 19. 15:37
Probálkozzon azzal, hogy bankba lenne ügylete, ahhoz be kell mutatni egy határozatlan idejű munkaszerződést.... hátha, ha másképp nem megy.
12. macs77
2009. febr. 19. 15:36
most amúgy várunk, mert tegnap újból megígérték
11. macs77
2009. febr. 19. 15:36
ő a legújabb kolléga, és azt hiszem csak neki nincs. (titkárnő ezer éve a cégnél + még 1 srác van + a 2 főnök, kis cég)
10. Ginfizz (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2009. febr. 19. 15:34
A munkaügyön jártam, elhajtottak, nehogy dolguk legyen. Forduljon az OEP panasz-osztályához. Majd azok kimennek ellenőrizni, persze név nélkül és hátha lesz eredménye...
9. emagdi (válaszként erre: 6. - Macs77)
2009. febr. 19. 15:31
egyébként a kollégáinak sincs, vagy csak neki egyedül hiányzik?
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Dancingqueen)
2009. febr. 19. 15:31
ja, onnantól kezdve már nemcsak munkaszerződése, de munkája sem lesz:))
2009. febr. 19. 15:29
munaügynél feljelenést tesz,esetleg a tb-t és az apeh-et ráküldheti a cégre.
2009. febr. 19. 15:27
Hát persze hogy abszolút jogellenes! Tegnap egy kis személyes vita után hozta ezt fel a férjem a főnökhelyettesnek. Hát kiváncsi vagyok, most tényleg lesz-e, mert most megígérték. Na ja.
2009. febr. 19. 15:24

Amúgy arra is figyeljetek, hogy mit írtok alá... inkább aludjon rá egyet, akár nézesse meg jogtudó emberrel is.

Sajnos nekem nem először van problémás főnököm. Csak mostanra elégeltem meg, hogy lépjek is ellene. Pl.: 3. eset, hogy benyelik a fizetésem. Most perelek, de ezt nem kívánom senkinek! Jártam felügyelőségen, minisztériumba, jogásznál. Tanácsot és együttérzést kaptam, mellém-állást nem. Hiába védik a jogok a kisember munkavállalót... Ember legyen a talpán aki végigjár egy munkaügyi pert! Ezt érdemes mérlegelni.

2009. febr. 19. 15:16

Alapjáraton jogellenes! Ha megfenyegetné a céget, max kiteszik és utólag pereskedhet, de nem éri meg... Akkor van gond, ha munkával kapcsolatos probléma lép fel bármely részről. Mert nincs mire hivatkozni, se egyik, se másik félnek. Félő, ha a munkáltatónak van gondja a munkavállalóval, utólag bármit mögé tólhat egy szerződéssel.

Valahogy mindenképp jó lenne, ha kieszközölné, hisz a törvény szerint a munkábaállás napján mindkét fél által aláírt szerződéssel kell rendelkezni. Biztosíték mindkét félnek.

Talán az lenne a legjobb, ha valahogy halkan tájékoztatná a főnököt, hogy neki is megnyugvás lenne, ha kezébe kapja a munkaszerződést és egy esetleges ellenőrzéskor a munkaadó se fizet vagyonokat büntiként. Amúgy kilépéskor mindenképp kézben kell, hogy legyen és akkor mit csinál, ha utólag tesz bele olyan pontot amivel rosszul jár a férjed?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook