Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Munkáltató által kikényszerített COVID oltás fórum

Munkáltató által kikényszerített COVID oltás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
179. Channa* (válaszként erre: 154. - Michelle.r)
2021. jún. 23. 20:49
Nem csak a kínai oltás esetében van szó a harmadik dózisról, hanem a pfizernél is, és mindnél...
178. Channa* (válaszként erre: 153. - Dfc04c70e4)
2021. jún. 23. 20:48

Nehogy azt hidd, hogy a munkaügyi bíróságot érdekli, hogy téged kirúgtak...


Egyetlen egy dologban partner, ha nem fizetnek ki szerződés szerint, egyéb esetben egy szalmaszálat sem tesz keresztbe a munkáltatónak;)

177. Channa* (válaszként erre: 149. - Dfc04c70e4)
2021. jún. 23. 20:45

Van valami jogiháttere. Világjárványra hivatkozva kikényszerítheti az oltást a munkáltató.


Egyébként, ha az oltsás hiánya miatt meg akar valakitől szabadulni a munkáltató, akkor egyszerűen valami más indokkal elküldi és már meg is szabadult tőle.

176. Zsifi1 (válaszként erre: 167. - Dfc04c70e4)
2021. jún. 23. 20:45
Amúgy bennem is ez merült fel a fórum kapcsán, hogy mi a jogi háttér? Sajnos, elment más irányba a beszélgetés.
175. Channa* (válaszként erre: 148. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 20:42

Igen, igazad van, de erről nem a kovidosok tehetnek és nem az eüsök, akik egy teljesen ismeretlen betegség ellen küzdöttek.


A nem megfelelő szabályozásokat a fentieken kell leverni.

174. Zsifi1 (válaszként erre: 170. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 20:38
A szintetikusról jutott eszembe, hogy én pl. semmi olyat nem szedek, de mondjuk GAL vitamint igen. Szerintem senki nem mondhat rá rosszat. :) Gondolom, Te is ilyesmiket szedsz.
173. Channa* (válaszként erre: 143. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 20:37

"A bőrgyógyász el szeretett volna küldeni mindenféle vizsgálatra (labor, tüdőszűrő), mert azt gondolta, akár valami daganatom is lehet,"


Ebben van valami, mármint az elhúzódó és nagyon fájdalmas övsömörnek.

Apósomnak és egyszerűen nem akart elmúlni neki és nagyon nagy fájdalmai voltak. Megemlítettem a gyerekorvosunknak aki azt mondta, hogy nem akar elkeseríteni, de ha ilyen hosszadalmas és fájdalmas, akkor jellemzően egy súlyos betegség, akár daganat is lehet a háttérben.


Igaza volt. Hamarosan jöttek a daganat tünetei és a vizsgálatok igazolták is...

172. Channa* (válaszként erre: 140. - Aszparagusz)
2021. jún. 23. 20:33

Ezt még nem tudjuk, hiszen még 1 éve sem telt el szinte az első oltás óta.

Ez még a jövő zenéje.


Egyébként a gyermekbénulásos oltás sem volt megfelelő, amikor elkezdték vele oltani a gyerekeket, mert bár kevesebb gyerek lett beteg és halt meg ebbe a betegségbe, de nem annyival, hogy bizonyítsa az oltás hatékonyságát, így a "feltalálónak" módosítania kellett a vakcinát és az már jó volt...

171. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 170. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 20:23
Nem is jutott eszembe, hogy nekem is ki kell dobni a méhpempőt, bodorrózsát és az Allergodil orrspray-t. Köszönöm az ötletet, le velük, éljen a vakcina!!!!!
170. be95e6ff22 (válaszként erre: 169. - 9b10f3d7ff)
2021. jún. 23. 20:17

Ne adj ötleteket, Enissa:-)

Én már vizionálom a csak oltással igénybe vehető tömegközlekedést, és az oltatlanok számára kijelölt két órás vásárlási sávot az üzletekben.

Pontosabban, nem az oltatlanok tömegközlekedéshez és vásárláshoz való jogát korlátozzák, hanem az oltottaknak lesz az a plusz előnyük, hogy BKV-zhatnak meg bármikor mehetnek vásárolni.

Persze, éljen a vakcina, népünk szabadságának záloga, az emberiség megmentője!

Szerintem megyek is, kidobom a 10 féle, magyar kisvállalkozás által gyártott "szintetikus" (by Channa) vitaminjaimat, kiöntöm a lefolyóba a huminsavat, kidobom a vész esetére vásárolt egynyári üröm teát, kitörlöm az agyamból, amit a béta glükánról tanultam, és megyek oltatni. Hiszen úgyis mondta Müller Cecília: nem gondolkodni kell, hanem oltatni. Gondolkodó embert ez az ország nem szereti.

169. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 166. - Timycat)
2021. jún. 23. 19:54

Érdekes ez, az üzletekben WHO járvány miatt x embert, x távolságra engednek be, de dolgozni mehetsz test a testtel érintkezve. Fel lehet arra a M potlóra zsúfolni 300 embert is.

Szurkolni lehet test, a test mellett maszk nélkül, inni egymás üvegéből. Akkor nem kell betartani a WHO által kimondott kovid járványt.

Van aki a 4 fal között megkapja, van aki meg a tömegben sem.

Tudom--tudom csakis azt szabad mondani, éljen a vakcina!!!!!!

168. dfc04c70e4 (válaszként erre: 157. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 23. 19:41

Elhiszem.

Azt is elhiszem, hogy ahogy írod: "olyan felmondást fognak rittyenteni, hogy nincs az a munkagyügi bíróság, ahol nem állná meg a helyét."

Csak nem nekem.

A kérdésfelvetés ugyanis nem magam miatt történt. Írtam lentebb, hogy nem vagyok érintett, csak felvettem a témát, de temethetjük is. Kivesézve. :)

167. dfc04c70e4 (válaszként erre: 159. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 19:36

Jó. Csak próbáltam más szemszögből megközelíteni a témát. De valóban úgy van, ahogy többen is írtátok: nincs igazság a Földön. Vagy az igazság odaát van.

Na jól van, részemről ennyi volt, azt hittem, talán többekben felmerül a jogi háttér kérdése.

De jó, hogy nem így van. :)

166. timycat (válaszként erre: 165. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 19:27
De jelenleg nem TBC járvány van, hanem WHO által kimondott COVID járvány. Ez a különbség.
165. be95e6ff22 (válaszként erre: 163. - Timycat)
2021. jún. 23. 19:24
Ez esetben a munkáltatóm követelhetne egy francos tüdőszűrőt is, hátha TBC-s vagyok. De nem követel. Anno a tanár szüleimnek kellett járni, az én munkám meg az "ántivilágban" (pre Covid) ugyanolyan F2F munka volt, mint az övék. Csak én nem 30 gyerekkel ültem egy teremben, hanem 6-8 felnőttel- de ugyanúgy elhasználtuk a levegőt a beszélgetés végére és ugyanúgy oroszlánszag volt, mint anno az osztálytermekben.
164. timycat (válaszként erre: 163. - Timycat)
2021. jún. 23. 19:16

De nagyon alá kell bástyázni, ahogy lentebb írtam, pl szükségesség - arányosság.


Felmérni milyen folyamatok vannak, át lehet-r szervezni azokat, megoldható-e a munka home officeban, megoldható-e más védőeszközökkel az egészséges, biztonságos munkakörnyezet kialakítása stb. A listázás csak a végső megoldás lehet, és akkor sem úgy hogy kiakasztja az egyes munkavállalók oltási státuszát a faliújságra vagy körbeküldi a "mindenki@"-ra.

163. timycat (válaszként erre: 161. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 19:12
Mivel fertőző betegség (itt most senki ne jöjjön a nemi bajokkal, AIDS-szel stb. mert azok "normál munkavégzés" során nem fertőznek) ezért vezethet nyilvántartást, hisz a munkáltató kötelezettsége az egészséges, biztonságos munkakörnyezet biztosítása.
162. timycat (válaszként erre: 160. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 19:09

Nem csak ez, rengeteg sok alkalmatlan ügyvéd/jogász van. Volt olyan ahol nem mi nyertük meg a pert, hanem a volt munkavállalónk ügyvédje veszítette el. Van hogy az ügyvéd a saját ügyfele legnagyobb ellensége.

Nagyon híg a szakma, és egyre rosszabb.

161. be95e6ff22 (válaszként erre: 156. - Timycat)
2021. jún. 23. 19:04

Már jelenkik meg olyan álláshirdetés, hogy feltétel az oltottság.

Az, hogy nyilvántartást vezethet az oltási státusról, ez új nekem. Ez valami új rendelkezés, eltörölte a GDPR-t a Covid? Vagy ez mindig is így volt?

Ez pillanatnyilag egy nem kötelező oltás. Ez esetben is nyilvántarthatja a státuszunkat?

Egyébként ha nem hagynak békén, tervezem elmondani a főnökömnek, hogy én azt akarom mindenkiről látni, milyen az antitest szintje. Az oltás vagy hat, vagy nem, tessék akkor nyilvánosan kilistázni minden egyes dolgozóról, mennyi az antitestje, vagy minimum, hogy annyit, hogy az 50-es értéket (amitől az oltatlan, betegségen átesett embernek megadják az igazolványt) átlépi-e. Mert én "nem vagyok hajlandó" pl. a kínaival oltott, nulla antitestes kollégával kockáztatni magamat. Ha már g.cik velem, én sem leszek nyúl, és nem érdekel, ha kirúgnak se. Volt már olyan munkahelyi kizsigerelt helyzetem, hogy azt mantráztam, nem vagyok ranszolga, van szabad akaratom- most is ez van.

160. be95e6ff22 (válaszként erre: 158. - Timycat)
2021. jún. 23. 18:59

Így így, undorító a világ. Hasonló eséllyel lehet perelni egy munkáltatót, mint egy bankot. Vagy esetleg egy orvost műhiba perben.

Ahol a pénz és a hatalom, ott az igazság.

159. be95e6ff22 (válaszként erre: 149. - Dfc04c70e4)
2021. jún. 23. 18:57

Igazán érdemben nem tudok hozzászólni, bár olvastam jogi fejtegetéseket HR portálon, LI-es önjelölt szakértőktől, stb.

Amit én ebből leszűrtem, az az, hogy konkrétumot senki nem tud mondani.

A jognak van egy olyan tulajdonsága, hogy értelmezni kell. Vagyis, soha nem fekete-fehér, okoskodni kell, le kell vezetni különböző logikák szerint, hogy akkor most tényleg az a helyzet állt-e fenn, tényleg olyan munkaköre van a dolgozónak, ami megköveteli az oltottságot stb.

Viszont, az is igaz, amit itt többen írtak: nem azért rúgnának ki engem sem, mert nincs oltásom. Azt mondanák, hogy rosszabbul megy az üzlet, le kell építeni valakit, és mondjuk a főnököm az én munkámmal van legkevésbé megelégedve. Vagy nekem nincs gyerekem, nem függ valakinek a léte attól, hogy nekem van-e bevételem vagy sem , és más kollégáknak meg van, vagy épp most akarnak.

Más gyönyörű indokot is lehet találni, anno az anyámat a tanítói állásából pár évvel nyugdíj előtt azért rúgták ki, mert a "családi vállalkozásból" biztos megél amúgy is. (másodállásban megműveltek némi földet mert a két pedagós szülőm keresete nem volt túl izmos, költői túlzás családi vállalkozásnak nevezni).

Szóval itt szerintem értelmetlen lenne bármi jogorvoslatot keresni az embernek, ha emiatt tennék lapátra.

158. timycat (válaszként erre: 157. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 23. 18:56

Valahogy így.


Eddig minden munkaügyi pert megnyertünk munkáltatóként. Még olyat is amire én sem tettem volna nagy összeget, aztán mégis, minden fokon nyertünk.

157. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 153. - Dfc04c70e4)
2021. jún. 23. 18:54

Ugyan én pályaváltó vagyok, most nem dolgozom a szakmában, de hosszú évekig dolgoztam munkaügyi osztályon hr-esként.

Hidd el, veled együtt nagyon sokan túlbecsülitek a munkaügyi bíróság erejét.

Ebben a kérdésben leginkább a multik érdekeltek. Hidd el nekem, olyan felmondást fognak rittyenteni, hogy nincs az a munkagyügi bíróság, ahol nem állná meg a helyét.

156. timycat (válaszként erre: 149. - Dfc04c70e4)
2021. jún. 23. 18:53

Effektíve jogszabály n mondja így ki, de elég jól lehet analóg használni a már meglevő szabályozást, így nincs is szükség rá. A járványra való alkalmazása, értelmezése is egész jól kialakult a munkajogászok között.


A munkáltató érdeklődhet, nyilvántartást vezethet oltásról-oltatlanságról, még a munkavégzéshez kötelezővé is teheti az oltást, de ha nem oltatsz fel nem mondhat erre hivatkozva, állásidőre viszont tehet. Ez a munkáltatónak nagyon nem éri meg, vagy fogalmazzunk úgy hogy ez sem.

Persze mindennek alapja a szükségesség - arányosság teszt.

Azt megteheti, hogy állásinterjún oltás hiánya miatt nem vesz fel, de csak akkor ha jól megalapozott szükségesség - arányosság teszt eredménye alapján kötelezőnek előírta a munkavégzéshez a már meglevő munkavállalóinak is az oltást.

155. dfc04c70e4 (válaszként erre: 154. - Michelle.r)
2021. jún. 23. 18:49

Csak az első 2 mondatodra reagálva: éppen erre írtam imént a munkaügyi bíróságot.

Mondom, nem vagyok érdekelt, de tuti nem hagynám magam indokolatlanul kirúgatni. Az alapos indokot pedig bizonyítani kellene a munkáltatónak.

Szóval, azért nem olyan könnyű kirúgni valakit. Szerintem.

154. michelle.r (válaszként erre: 149. - Dfc04c70e4)
2021. jún. 23. 18:42

Nem, nem kényszerítheti. Ezzel az indokkal nem mondhat fel, de öt perc alatt talál olyan okot, amivel megteszi. Szerintem soha nem lesz kötelező, mert akkor nem lehet egy nyilatkozat aláíratásával a páciensre tolni a felelősséget. Van egy ismerősöm, kemoterápiát kap éppen, egyik doki küldözgeti a másikhoz, egyik szerint az oroszt kérje, a másik szerint bármit, csak azt ne. De egyik se érti, hogy miért nem oltatja magát 🙄


Ezer és ezer aspektusból vizsgálgathatjuk a felelősséget. Pl. a teljesen hatástalan kínai vakcinával oltottakkal mi a helyzet? Oltottaknak minősülnek, vagy újra kell őket oltani?

Oltanak még kínaival? Hallomástól úgy tudom, igen.

153. dfc04c70e4 (válaszként erre: 152. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 23. 18:37

Persze, de akkor jöhet a munkaügyi bíróság. Amennyiben jó állása van valakinek, jó fizetésért, akkor biztosan nem fogja hagyni magát mondvacsinált okkal kirúgatni.


Hozzáteszem, engem nem fenyeget ilyen veszély, nem vagyok érintett, csak felmerült bennem a jogi kérdés.

152. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 149. - Dfc04c70e4)
2021. jún. 23. 18:33

Biztosan nincsen megfelelő jogi háttér biztosítva, de biztos egyetlen felmondásnak sem lesz az alapja a nem oltás papíron.

Mint ahogy amikro a főnök nem bírja a fejedet, akkor sem ezt fogják ráírni a papírodra.

151. d1d33a8bba (válaszként erre: 148. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 18:31

Erre a kérdésre nem tisztem válaszolni, úgy gondolom, hogy a többségük biztosan.

Holnapig tudnám sorolni, hogy hány helyen hasalt meg az egészségügy. De ez nem mostani probléma, ez évtizedekre vezethető vissza.

És igen, ezek nagyon súlyos problémák amiket leírtál. Senkinek sem kellett volna meghalnia, sem covidosnak, sem pedig más betegnek. De pontosan az ilyen eseteket elkerülendő mondom, hogy oltasson mindenki. Mert szerintem ez a rendszer, még egy hullámot nem fog elbírni. És ezt a kormány is tudja, nem véletlen megy az oltás lobbi (mert ez van, ez tény).

150. michelle.r (válaszként erre: 148. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 18:26

Erről mind nem az orvosok tehetnek. Vészhelyzet alatt kb. parancsokat teljesítettek. Nyilván van ennek a helyzetnek felelőse, de azok nem az orvosok és nem az ápolók. A munkám kapcsán rengeteg kórházban megfordulok, vittem már a büfé összes megmaradt sütijét szendvicsét a teamnek, aki éppen egy szivet operált, és láttam az operáló orvost sírva kijönni a műtőből, mert hiába volt a sok órás műtét.


Korábban én is összehánytam hetet-havat, de amióta ilyen közelről látok dolgokat, halálosan biztos vagyok benne, hogy amikor ott állnak a beteg ágyánál, a nyitott mellkas felett, pont nem érdekli őket, hogy mennyi a fizetésük, mióta vannak talpon, hány ki nem fizetett ügyeletük van, akkor és ott életet akarnak menteni.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook