Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Munkáltató által kikényszerített COVID oltás fórum

Munkáltató által kikényszerített COVID oltás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2021. jún. 23. 18:14

Gondolkodtam, hozzászóljak-e a témához. Végül is miért ne?

Sok idő telt el azóta, hogy véleményt írtam kovid témában. Hónapok óta megy különböző fórumokban oltáspártiak és oltásellenesek szájkaratéja, ami kivétel nélkül minden esetben veszekedésbe, egymás sértegetésébe torkollik. Kár.


Engem ami a téma kapcsán most leginkább foglalkoztat, az a jogi háttér. Ennek a topikcímnek kapcsán merült fel bennem, hogy ez vajon van-e már jogilag szabályozva. Kényszerítheti-e a munkáltató oltásra a munkavállalót, illetve felmondhat-e a munkavállalónak, ha nem oltatja be magát. Merthogy mai napig nem kötelező az oltás. Márpedig amíg nem kötelező, csak választható, akkor meddig ér a munkáltató keze?

Van valaki, aki tud érdemben hozzászólni ehhez?

148. be95e6ff22 (válaszként erre: 147. - D1d33a8bba)
2021. jún. 23. 17:20

Értelek.

De vajon az orvosok mindent megtettek azért, hogy valaki ne kerüljön az intenzívre?

Nagyon sok olyan tapasztalatot hallottam, hogy a háziorvos annyit mondott az otthon kínlódó, nem vizsgálható, karanténban lévő Covidosnak, hogy egyen vitamint, meg igyon folyadékot, és ha nem kap levegőt, hívjon mentőt.

Van egy doktornő, aki a FB-on megosztotta, ő milyen szerekkel kezeli a Covidos betegeket. Nagyon konkrétan, gyógyszer márkákat, vitaminokat, hány mg-ot, hány napon keresztül. Leírta, hogy rögtön ad antibiotikumot is a Covidosnak. Vajon ha mindenki így csinálta volna, kórházba kerül ennyi ember?

Aztán olyat is hallottam (hülye szó, mert nem pletyka, hanem tény, de nem tudok rá jobbat most) hogy a háziorvos "felőtte"a felhőbe a Favipiravirt, de hiánycikk volt, sehol nem kapták meg a szert.

És, azok sem érdemelték meg a halált, akiket kidobáltak a kórházakból, mondván, hogy kell a Covidosoknak a hely.

Pillanatnyilag pont egy magán eü cégnek csinálunk kutatást a munkámban, és jópár pácien mondta, hogy aCovid miatt lepattintották a bajával. Szívproblémával nem fogadták- biztos nem súlyos, mondták, most Covid van, nem foglalkoznak vele. Rossz mell ultrahang lelet után be volt foglalva a mammográfia időpontja a lánynak, Covid miatt lemondták. Ha nem lett volna pénze magánban elmenni, és rákos, akkor az ő halála mennyivel lett volna "méltóbb", mint a Covidban megfulladtaké?

És azoké az öregeké, akik szintén magányosan haltak meg az idős otthonokban, mert a Covid miatt nem mehettek be a látogatók elbúcsúzni? Tudom, a családon belül is volt ilyen, az volt a szerencse, hogy a jó kapcsolat miatt szkafanderben, "fű alatt" bemehetett valaki.

147. d1d33a8bba (válaszként erre: 143. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 16:54

5%-uk nem esett át, 95%-uk igen.

Nyilván én is nyersen fogalmaztam, ezért elnézést. De senkinek nem kívánom a mögöttem levő hónapokat. Ha bárki elmondta volna, hogy mi fog történni 100%, hogy másik szakmát választok. Erre szerintem egyetlen egy orvos és ápoló sem volt felkészülve, még akkor sem, ha ITO-n dolgozott előtte. És nyilván ezért, nagyon rosszul érint a téma. És lehet álszentségnek gondolod, de ettől mindenkit meg akarok védeni. Ilyen halált senki sem érdemel, távol a szeretteitől, fuldokolva. Embertelen.

146. d1d33a8bba (válaszként erre: 145. - Eandi78)
2021. jún. 23. 16:51

Eléggé konkrét adatok vannak arról, hogy melyik oltás milyen hatékonysággal és milyen mutánsok ellen véd meg.

Lehet, hogy megint én leszek a népszerűtlen, de én nem érzem a felelősséget azok iránt, akik nem oltatták be magukat. Nem érzem úgy, hogy nekem kellene odafigyelnem rájuk, mivel a lehetőség mindenki előtt adott. Én elfogadom, ha valaki nem oltatja be magát, de onnantól kezdve a saját maga felelőssége, hogy elkapja-e a betegséget. Sajnos a betegen dolgozás eléggé nagy probléma, ezzel én sem értek egyet. De pontosan itt jön képbe a munkáltató. Mivel az emberek "gyarlóak" ezért az oltás az eszköz (és a biztosíték arra), hogy nem fertőzik le az alkalmazottak egymást, nem esnek ki hosszú-hosszú hetekre (néhány esetet kivéve). Ez nem magánügy. Ennyi erővel tüdőszűrőt se kérjenek senkitől.

De nagyon sokszor leírtam már, a munkád nem alanyi jogod. Mint ahogy nagyon sok mindent mérlegelsz (fizetés, munkaruha, bármi), úgy ezt is lehetőséged van mérlegelni. De egy cég nem fogja leállítani azért a működését, mert Te nem akarsz "teszpéldány" lenni.

145. eandi78
2021. jún. 23. 16:29
Jól elkanyarodott a fórum a kérdéstől és megint oltott vs. nem oltott lett belőle. Annyira biztos, hogy az oltás megvéd minket és másokat? Ha oltott vagyok nem kell figyelni semmire? Ebben az önző világban azért oltassak, hogy másokat megvédjek, másokat, akik ezzel nem foglalkoznak? Amíg a munkahelyemen zárt térben senki nem hord maszkot (értekezleten sem) és betegen is bemegy dolgozni valaki addig ne beszéljünk a másikra való odafigyelésről. Addig nem érdekel ki oltott. Meg sem kérdezték egyetértünk e azzal, hogy mától nincs maszk, csak egyszerűen nem hordják. Egy munkáltatónak ezzel kellene kezdeni, hogy ebben rendet tart és nem az oltott/nem oltott magánügyben érdeklődni. Csak reménykedni tudok, hogy a delta még nyári szünetben beüt és nem fázok rá a sok felelőtlen ember miatt. Sajnos a munkahelyemet nem kerülhetem el és jogom sincs szólni, hogy engem ez zavar. Ők hisznek abban, hogy az oltás megvéd, én nem tudom, de nem is óhajtok még egyszer tesztpéldány lenni. A maszk sem véd meg, de a semminél biztos több.
144. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 142. - Jucus43)
2021. jún. 23. 16:12

Kórházba került? Mit takar a "soha nem volt olyan beteg"?

Nyilván minden oltásnak vannak mellékhatásai, biztos voltam benne, hogy itt is előkerül legalább egy valaki, aki vígan jelentkezni fog. De azért a lakosság nagy részének semmi problémája tőle, főleg ha minden évben visszamegy oltatni.

143. be95e6ff22 (válaszként erre: 137. - D1d33a8bba)
2021. jún. 23. 15:57

Köszönöm, ez értelmes és hasznos magyarázat. Mondom, nem vagyok fafejű meg fanatikus sem...

Meglepő, hogy a felnőtteknek csak ilyen kis aránya volt bárányhímlős. Én voltam, és néhány éve, egy magánéleti erős stresszhelyzet miatt övsömöröm is volt. A bőrgyógyász el szeretett volna küldeni mindenféle vizsgálatra (labor, tüdőszűrő), mert azt gondolta, akár valami daganatom is lehet, hogy a relatíve fiatal korom ellenére ez kijött rajtam. (Nem volt súlyos egyébként, néhány hólyag a hátam egy kis részén, a legrosszabb az volt benne hogy egy ideig viszketett). Én iszonyat hipochonder vagyok, de nem mentem el ezekre a vizsgálatokra, mert atombiztos voltam benne, hogy ez komoly stresszhelyzet hozta elő.

Akkor a páromat is kikérdeztem, hogy volt-e bárányhímlős, és szerencsére ő is volt, reméltem, hogy nem kap el tőlem semmit.

Azt tudom, hogy felnőtt korban iszonyúak ezek a "gyerekbetegségek"- apukám volt mumpszos, elkapta tőlem,amikor én óvodás voltam.

Elég sok fertőző betegségem volt, bárányhimlő, mumpsz, kanyaró, mononukleózis (Ebstein Barr vírus, ez is egy herpeszvírus).

Kíváncsi lennék, hogy azt, hogy náéam milyen volt a Covid, és hogy úgy tűnik, a szaglásom mindig korlátos marad már, mennyire befolyásolták ezek a fertőzések.Tudom, hogy totál laikus vagyok, de a szaglóideg károsodása is valamiféle ideg dolog... (Szedtem is rá Milgammát egy ideig. Én a saját hülye fejemmel találtam ki, de egy bolgár csajnak, aki szintén tag volt ebben a Covid csoportban, orvos ajánlotta.)

142. Jucus43 (válaszként erre: 141. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 23. 15:23

De lett.

A férjem egyetlen egyszer adatta be az influenza elleni oltást magának, orvost kellett hívnom hozzá, soha nem volt olyan beteg, mint akkor. Megfogadta, hogy soha többet nem adatja be.

141. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 140. - Aszparagusz)
2021. jún. 23. 15:07

És az influenza oltástól esett bárkinek baja? Nem.

Nyilvánvalóan, amennyiben meglesz a "covid gyógyszer" a covid oltás is pontosan ugyanabba a kategóriába fog esni, mint most az influenza. Kár ezen rugózni.

140. aszparagusz (válaszként erre: 139. - PöttyösPanka)
2021. jún. 23. 14:25

Ezekből az oltásokból elég volt egy (egyiket-másikat egyszer meg kellett ismételni) és életre szóló védettséget adnak.

A covid ellenit, ugyanúgy, mint az influenza elleni is viszont évente ismételni kell.

2021. jún. 23. 14:05
Tudom, hogy nagyon naiv vagyok, és egyáltalán nem releváns, amit írok, de én hiszek az oltásokban, hiszen gyerekkoromban beoltottak többek közt TBC, mumsz, kanyaró, gyermekbénulás ellen, és hatott. Legalábbis egyik betegségem sem volt :D
138. d1d33a8bba (válaszként erre: 136. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 14:00

Azt még elfelejtettem, hogy a bárányhimlő elleni oltás (és ez nagyon butított lesz), olyan, mint a COVID oltás. Megkapod az oltást, és olyan, mintha átestél volna rajta. Nem megelőző oltásról van szó. Ezért lehet, hogy aki oltott bárányhimlő ellen, elkaphatja az övsömört, mert a vírus ugyanúgy elvándorol ebben az esetben a gerincvelő idegsejtébe.

Csak nem mindegy, hogy egy "fiatal, élettel teli vírus" vagy egy "gyenge, öregecske" vírus tanyázik a szervezetedben.

137. d1d33a8bba (válaszként erre: 136. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 13:57

Magyarországon ha jól emlékszem, a 90-es évek vége óta lehet oltatni vele, azért 20 év már biztosan eltelt, így vannak tapasztalatok. Az övsömör tipikusan "felnőtt" betegség valóban, de nagyon sok kismama felvette az oltást, mivel terhesség alatt rendkívül veszélyes a bárányhimlő kihordása.

Az is igaz, hogy csak az eshet át övsömörön, aki átesett bárányhimlőn. Akár bárányhimlő során, akár oltás során a vírus (ez minden herpeszvírus sajátja, ezért mondják, hogy "fogékony lesz a herpeszre") az idegdúcokba életben marad egy életen át. Bármilyen immunihányos állapotban előjöhet, így lesz övsömörös az ember. Valóban van összefüggés a COVID FERTŐZÉS (és ezt fontosnak tartom kiemelni) és az övsömör között is, mivel a betegség során olyan immunhiányos állapot alakul ki, hogy előjön. Nyilvánvaló, ha belegondol az ember, mivel COVID-ot a felnőtt lakosság, és közülük is az idősebbek kapják el, akik nagy valószínűséggel gyermekkorukban bárányhimlősek is voltak.

Természetesen felmerülhet a kérdés, ha nincs oltás, nincs bárányhimlő és nincs övsömör sem?! Ez valóban így van, és abban az esetben, ha a bárányhimlő egy ritka betegség lenne, egyet is értenék. De az egyik leggyakoribb gyerekbetegségről beszélünk, és ezt az adatot most fejből mondom, de úgy tudom, hogy a felnőtt lakosság mindössze 5%-a nem esett csak át bárányhimlőn élete során. Ezért ebben az esetben az oltás igenis hasznos. Hiszen sokkal jobb egy legyengített vírus. Azt is fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy egy övsömörös bőrfertőzöttel való kontaktus után egy nem védett személy bárányhimlős lehet.


Az autoimmun folyamatokat pedig persze, hogy belobbantja, mivel az immunrendszered elkezd dolgozni egy olyan vírussal szemben, amivel eddig nem találkozott. Övsömör pedig az oltotás során ritkán alakul ki, főleg autoimmun betegeknél, sokkal jellemzőbb a fertőzés során.

136. be95e6ff22 (válaszként erre: 135. - D1d33a8bba)
2021. jún. 23. 13:32

Ok, nem szeretnék hülyeséget beszélni, ellenben mindig kész vagyok arra, hogy logikus, hiteles érvekkel meggyőzzenek és tanuljak. Ez ebben az oltás-nem oltás vitában lehet paradoxul hangzik, de így van.

Szóval: Az oltottak nagy százalékban kevés tünettel esnek át az övsömörön.

Úgy érted, hogy akiket bárányhímlő ellen oltottak? Ők akkor nem lehetnek túl idősek, hisz tudtommal nemrég óta kötelező ez az oltás, lehet hogy Mo-n még nem is (nincs gyerekem így nem tudom, mivel oltják őket, az én gyerekkoromban még nem volt).

De ha oltották őket bárányhímlő ellen, akkor egyáltalán, hogy jutnak ez az övsömörig? Hiszen ahhoz az kell, hogy először bárányhímlős legyen, de ugye védőoltást kapott ellene, ami arra szolgálna, hogy ne legyen bárányhímlős...

Ha itt most a Covid oltottakra gondoltál, valóban olvastam olyat, hogy ahogy a betegség maga, úgy az oltás is kihozhatja az övsömört (meg az autoimmun betegséget fellobbanthatja, pajzsmirigy betegségen ronthatm stb, stb, de ugye ez mind jobb mint oltás nélkül a garantált Covid halál), és elhiszem, hogy ezek a mellékhatások nem komolyak.

135. d1d33a8bba (válaszként erre: 133. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 13:12

Nem-nem-nem! Megint hülyeséget beszélsz!

Az oltottak nagy százalékban kevés tünettel esnek át az övsömörön.

Kérlek ne orvoskodj, maradj a szakmádnál és fejezd be a hülyeség terjesztését.

134. be95e6ff22 (válaszként erre: 132. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 23. 12:58
Bár dolgoztam HR területen, fejvadász cégnél, de alapvetően közgazdász vagyok és marketing területen dolgozom egy multinál.
133. be95e6ff22 (válaszként erre: 126. - Jucus43)
2021. jún. 23. 12:58

Csodálom a doktornődet, hogy ilyet mondott.

Müller Cecília TV-ben azt mondta, a betegségen átesettek is spurizzanak az oltásért, mert sokkal jobban véd az oltás, mint az, hogy átestél a betegségen. (Meg ugye a WHO megváltoztatta a Covid miatt a nyűjimmunitás fogalmát is. Régen mind a betegség által megszerzett, mind az oltással elért immunitás is része volt, ma már kizárólag az oltással lehet nyájimmunitást elérni. )

Nekem lassan szégyellnem kell magam a közel 800-as antitest értékemmel, még azok előtt is, akik a kínait kapták és egy db antitestjük sincs.

Nem vagyok alapból oltás ellenes, vannak nem kötelező oltásaim is, de abban nem hiszek, minél több oltást adunk egy embernek, annál inkább egészséges marad. Most olvastam egy '19-ben, tehát korona előtt megjelent cikket, ami azt taglalja, hogy pl. azokban az országokban, ahol kötelező a bárányhimlő oltás, jelentősen megnőtt a felnőttkori, akár kórházi kezelést is igénylő övsömörök száma. (Ugyanaz a vírus okozza mindkettőt, először bárányhímlős leszel, aztán évekig megmarad benned a vírus, és stressz vagy legyengülés hatására okozza az övsömört, főleg időseknél).

Szóval az oltás nem mindenható, ellenben orbitális business, mint minden a gyógyszeriparban.

Vajon miért van, hogy 10 reklámból 9 gyógyszerreklám? Ennyire érdekli őket az emberek egészsége? Nem, ez az az iparág, ahol annyi pénz van TV reklámokra is, hogy nem számít.

Persze nekik az lenne a legjobb, ha minden létező dolog ellen be lehetne oltani az embereket. Aztán olyanok lennénk, mint a tápos csirke, ami a legelső fuvallattól kidől.

132. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 129. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 12:57

Itt egy magát felsőbbrendűnek gondoló ember van, mégpedig Te.

Amúgy neg hr-es vagy, tisztában kellene lenned a jogaiddal, a munkáltatód jogaival, ez a fórum megint csak hangulatkeltés. Sikerült, taps-taps.

131. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 126. - Jucus43)
2021. jún. 23. 12:55

Nem, az oltás a járvány megfékezésére szolgál. A vita, ami körülötte alakul pedig teljesen normális jelenség. Sosincs egyetértés emberi csoportok között, mindig lesz minimum egy A és egy B csoport.

Mindenkinek a szive joga eldönteni, hogy oltat-e vagy sem. De! Azt erősen felháborítónak tartom, hogy eljutottunk odáig, higy szídjuk az eüsöket és oltottak halálat kívánják egyesek, de legalábbis valami jó kos maradandó mellékhatást.


És ahogy már sokszor leírtam, a munka nem alanyi jogon jar. Hány diszkriminatív folyamat van egy toborzás során? Rossz egyetemre járt, tetovált, túl fiatal, túl idős, kövér, vékony. Mégis mindnekinek most éppen az oltás fáj a legjobban. De a döntés itt is adott mindneki előtt, hogy feláll, vagy elfogadja a feltételeket. Ez egy ilyen helyzet, és nem a hoxan fog megoldodni.

130. Zsifi1 (válaszként erre: 128. - Amaunet)
2021. jún. 23. 12:53
Igen, én ilyen vagyok. Jóhiszemű... de közben én is tudom, hogy ez nem valósulhat meg.
129. be95e6ff22 (válaszként erre: 122. - 3c253ca4d3)
2021. jún. 23. 12:49

Voltam Covidos, meg sem próbáltam, hogy ellássanak.

Nem egyetemesen szidok senkit, van bőven oltott ismerősöm, vannak egészségügyben dolgozó ismerőseim is, természetesen eszembe sem jut szidni őket.

Csak a magukat felsőbbrendűnek képzelőkből kezd elegem lenni, legyen az oltott ember, kórházi nővér, stb.

128. Amaunet (válaszként erre: 127. - Zsifi1)
2021. jún. 23. 12:36

"Hol van itt szeretet, empátia, elfogadás?"


Naivitás lenne azt hinni, hogy ezeket az érzéseket tömegeknél ki lehetne váltani. Az ember is csak egy faj az élővilágban és ha az életéről van szó, akkor a saját fajtáját is támadja. És mi még meg is magyarázzuk, indokoljuk magunknak, mert civilizáltak vagyunk.:/

127. Zsifi1 (válaszként erre: 126. - Jucus43)
2021. jún. 23. 12:28
Így is egymásnak mennek az emberek... Most meg már tényleg odajutunk, hogy oltott vs. nem oltott veszekedik. Hol van itt szeretet, empátia, elfogadás? :(
126. Jucus43
2021. jún. 23. 12:25

A cégnél, ahol dolgozom, mindenki be van oltva, csak én nem :). Védett vagyok, átestem a betegségen, megvan a kártyám is. Az antitest vizsgálaton elmondta a Doktornő, hogy sokkal védettebbek azok, akik átestek a víruson, mint akik bármilyen oltást felvettek. Szerintem megint csak arra megy ki a játék, hogy ellenségek legyenek az emberek egymásnak. Látom, hogy ez itt is sikerül....

Egyik virológusunk mondta a tv-ben, hogy a mutációk a védőoltások hatására jönnek létre, és jelenleg emberkísérlet folyik oltások tekintetében.


Szerintem jócskán diszkriminatív ha a munkáltató kényszeríti a dolgozót a oltásra. Ha nekem ezt a munkáltató szóvá fogja tenni, tudja, hogy felkelek, és többet nem lát :D :D

125. Flóra76 (válaszként erre: 120. - D1d33a8bba)
2021. jún. 23. 12:18
Szívemből szóltál, minden szavaddal egyetértek!!!!!!
124. globus (válaszként erre: 121. - Globus)
2021. jún. 23. 11:41

[link]


"a tüdőgyógyász kifejtette: az eddigi módon gyógyítja továbbra is a hozzá fordulókat, de a súlyos eseteket kórházba irányítja.- a Maszol.ro portálról"

123. Amaunet
2021. jún. 23. 11:40

"100 %-ban meggyógyultak a betegei?"


Ilyen csodák is csak romániában fordulnak elő.:)


(tudom, hogy tulajdonnév)

122. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 119. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 11:30

Mégis meddig szeretnél még elmenni?

Szídod az oltottatakat, kb. a halálukat kívánva, szídod az orvosokat és a nővéreket akik Téged is el fognak látni, ha esetleg covidos leszel. Mi lesz a következő?

Mit gondolsz magadról?

121. globus (válaszként erre: 119. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 11:30
Ha megnézed a vele készült beszélgetést figyelmesebben, láthatod, hogy azokat gyógyította meg, "akik nem igényeltek kórházi kezelést".
120. d1d33a8bba (válaszként erre: 119. - Be95e6ff22)
2021. jún. 23. 11:29

Na, akkor tisztázzunk valamit. Szépen foghatod a cókmódodat és elindulhatsz még most is bármelyik COVID osztályra megmutatni, hogy Te mennyire ügyes vagy és hogy csinálnád.

SEMMI JOGOD NINCSEN SEM AZ ORVOSOKAT, SEM A NŐVÉREKET A SZÁDRA VENNI, AKIK A SAJÁT EGÉSZSÉGÜKET KOCKÁZTATVA, 12-16 ÓRÁS MŰSZAKOKAT LENYOMVA PRÓBÁLTAK MINDEN BETEGEN SEGÍTENI.

TE ANNYIRA FÉLTED A TYÚKSZ.ROS ÉLETEDET, HOGY EGY OLTÁST FÉLSZ BEADATNI, OTTHONRÓL A KANAPÉDON ÜLVE OSZTOD AZ ÉSZT, KÖZBEN MEG RETTEGSZ.

És hogy tisztázzuk, azok a kismamák nem elvetéltek, hanem meghaltak a babáikkal együtt, csak hogy tisztán lássunk. Nagyvárad pedig romániában van, nem tudom (és nem is érdekel), hogy ott mi volt a protkoll, de az én osztályomon összes dolgozó nevében kijelenthetem, hogy sokszor a fizikai és a lelki tűrőképességünk összes határát átlépve harcoltunk életekért, akkor is, ha már reménytelen volt a helyzet.


Szánalmas, buta és korlátolt vagy. Menjél vissza a barlangodba rettegni, vagy be lehet sétálni bármelyik kórházba önkéntesként és meg lehet mutatni mekkora Rozi vagy.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook