Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkajoggal kapcsolatban tudtok segíteni? fórum

Munkajoggal kapcsolatban tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)

15. ájrin (válaszként erre: 14. - Vkj77)
2013. dec. 12. 20:16

Szia,

köteles visszavenni és annyi órában, ahány órás a szerződésed. Érvényes munkaszerződésed van, amit egyoldalúan nem lehet módosítani.

Többesélyes a dolog:

- visszavesz 8 órában, mert ragaszkodsz a szerződésedhez, aztán kirúg valamilyen indokkal

- aláírod a munkaszerződés módosítást és reménykedsz, hogy nem rúg ki


Az első esetben simán perelheted, ha kamu indokkal mond fel, viszont ebben az esetben a 8 órás béred után kapod a felmondási béredet és s nem kevés végkielégítésedet.

Ha 4 órásként mond fel, akkor a 4 órás béred alapján jár minden - szerintem itt van a kutya elásva.


Sok sikert!

14. vkj77
2013. dec. 12. 09:31

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném a segítségeteket kérni.December 31.-én lejár az iker-gyesem.Jelentkeztem a munkáltatómnál.Dolgoztam mosodavezetőként,majd amikor visszajött a Főnök felesége,csak mosodai dolgozóként.Gyesre is így mentem el.A munkaviszonyom 2000.01.17-től van a cégnél.Eddig azt mondta,hogy nem vesz vissza,mert nagyon sok pályázó van.Most felajánlott egy 4 órás helyettesítő takarítói állást.Januárban akarja az eredeti 8 órás munkaszerződésemet 4 órásra módosítani.Ez jogilag rendben van?Válaszotokat előre is köszönöm!

2012. jún. 7. 08:06
Visszatértem. Az eredeti kérdést azért tettem fel, hogy megtudjam, ha el kell hagyni a céget, várjam meg míg elbocsájtanak vagy alkudjak meg a közös megeggyezéssel? Melyikkel járok jobban?
2012. jún. 6. 11:00
Köszönöm De akkor miért nem adja ki a papirokat miért jó ez neki?
2012. jún. 5. 19:22

Eljárás a munkaviszony megszűnése, illetve megszüntetése esetén


97. § (1)231 A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az erre előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakör-átadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles megfelelően biztosítani.


(2)232 A munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat. Ha a munkaviszony


a) a próbaidő alatt azonnali hatállyal,


b) rendkívüli felmondással,


c) azonnali hatályú közös megegyezéssel,


d)233 a 94. §-ban foglalt lehetőség alkalmazásával,


e)234 a 101. § (1)-(2) bekezdése szerint vagy


f)235 a 10. § (1) bekezdésében foglaltak alapján


szűnik meg, a munkáltató legkésőbb a jognyilatkozat közlésétől, illetve a megállapodás megkötésétől számított harmadik munkanapon, egyébként legkésőbb az utolsó munkában töltött napon köteles a kifizetésről és az igazolások kiadásáról gondoskodni.


(3)236


98. § (1) A munkáltató a munkaviszony megszüntetésekor (megszűnésekor) a munkavállaló részére a (2) bekezdésben meghatározott tartalmú igazolást állít ki.


(2) Az igazolás tartalmazza:


a)237 munkavállaló személyi adatait (név, leánykori név, anyja neve, születési hely, év, hónap, nap);


b)238 a munkavállaló TAJ számát;


c)239 a munkáltatónál munkaviszonyban töltött idő tartamát;


d)240 a munkavállaló munkabéréből jogerős határozat vagy jogszabály alapján levonandó tartozást, illetve ennek jogosultját;


e)241 a munkavállaló által a munkaviszony megszűnésének évében igénybe vett betegszabadság időtartamát;


f)242 a munkavállaló 95. § (5) bekezdésében meghatározott, emelt összegű végkielégítésben való részesülését.


(3)243 A munkáltató köteles igazolni azt is, ha a munkavállaló munkabérét a (2) bekezdés d) pontjában meghatározott tartozás nem terheli.


(4)244 Az igazolásnak tartalmaznia kell a munkavállaló pénztártag által választott magánnyugdíjpénztár megnevezését, címét, pénzforgalmi számlaszámát. Ha a tagságra kötelezett pályakezdő munkavállaló nem választott pénztárat, ezt a tényt jelezni kell, és meg kell jelölni az illetékes területi pénztár megnevezését, címét.


99. § (1) A munkavállaló kérelmére munkaviszonyának megszüntetésekor (megszűnésekor), illetve az ezt követő egy éven belül a munkáltató köteles működési bizonyítványt adni.


(2) A működési bizonyítvány tartalmazza:


a) a munkáltatónál a munkavállaló által betöltött munkakört,


b) a munkavállaló munkájának értékelését.


(3) A munkáltató a (2) bekezdés b) pontjában foglalt körülményről csak a munkavállaló kifejezett kérésére adhat tájékoztatást.

1992. évi XXII. törvény


a Munka Törvénykönyvéről1

[link]

10. f303be5590 (válaszként erre: 9. - Mano0176)
2012. jún. 5. 19:17

pontosabban a munkaviszony megszűnésétől számított 3 (szerintem) munkanapon belül

de bárki részére ott a munka törvénykönye

9. mano0176 (válaszként erre: 8. - Ogrené)
2012. jún. 5. 18:20

Bemész a munkaügyi központba és panaszt teszel.A felmondástól számítva 3 napon belül kötelesek odaadni a papírjaidat.Még lehet jól meg is büntetik őket.Ezt ne hagyd ennyibe.Én lépnék a helyedbe.

(egy volt üzletvezető) :)

2012. jún. 5. 15:20
Sziasztok kérdeznék valamit hátha tudtok segiteni.A munkáltattom több mint 1 hónapja nem adja oda a ki lépő papirjaimat.Decembertől májusig beteg állományba voltam januárba fel hívtak hogy benne vagyok a létszám le építésbe.Májusba be mentem a papirjaímért de csak hitegetnek hogy mikor menjek érte igy még az adó bevallásom sincs meg
7. 9f98008a3b (válaszként erre: 5. - ElErIm77)
2012. jún. 5. 15:12
Ez idén januártól változott, akkor is kap.
2012. jún. 5. 15:12

Bizonyos értelemben nem mindegy, hogy neked mondanak fel (mert nem felelsz meg),

te mondasz fel (mert neked nem tetszik),

nincs szükségük rád (elbocsájtanak).

2012. jún. 5. 15:11
úgy tudom,ha felmondasz,nem jár munkanélküli segély,csak 3 hónap múlva. közös megegyezésnél, vagy ha elküldenek,akkor jár rögtön.
4. 9f98008a3b (válaszként erre: 3. - 9f98008a3b)
2012. jún. 5. 15:10
mármint: munkanélkülit
2012. jún. 5. 15:10

Teljesen mindegy, kapsz egy darabig munkanélkülis, és ennyi.


Mit szeretnél konkrétan tudni?

2012. jún. 5. 15:07
Közel két éve vagyok egy cégnél. Melyikkel nem járnék a legrosszabbul?
2012. jún. 5. 15:06
Munkajog-közös megegyezés, elbocsájtás, felmondás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook