Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi problémák fórum

Munkahelyi problémák (beszélgetős fórum)

1 2
35. 91d4989ab9 (válaszként erre: 28. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 19:48

én mondjuk simán felhivnám a szabin lévő kolléganőt is, lehet hogy otthon van, vagy te tud futni, kicsit ráijesztenék hogy az ő meloja is veszélyben van mert vmit nagyon elcsesztem:)meg már a főnök is mérges...:))


aztán ha már bejött, kijavittatnám vele a hibát meg elmagyaráztatnám újra

34. f49b154b31 (válaszként erre: 1. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 18:14
Végezném a munkámat tovább, legjobb tudásom szerint. Minden kezdet nehéz.
33. a78c2ff918 (válaszként erre: 1. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 16:09
Hát ez szomorú.Az a helyzet,hogy amikor bekerül az ember egy új munkahelyre,fogalma sincs,milyen az alaphelyzet ott.Nálunk az,hogy az egyik kollegina nem tetszik a főnöknek,a másiknak meg döntenie kell mellettem.Ez persze menetközben derült ki,nem gondoltam volna.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy a kolléganő valószínűleg pótolhatatlan akar maradni+te mint potenciális kiváltó,fenyegető lény vagy ránézve.Sztem ki akarják rugni.Nos,hülye lesz betanítani.Nálunk mondjuk egyszerűbb volt,mert engem betanított az egyikőjük mindenbe,én ki is fogok állni mellette,meg is tettem,szóval nem fog ő is bajba kerülni,de elég gáz lett volna,ha nekem kellett volna a helyi adottságokat felfedezni.Azzal mondjuk ő is szívott volna,mert ha elmegy szabira és visszajön,az ő munkája van fejre állítva végülis...XD Szóval ez nálunk mindenki érdeke volt.De ne menj el.Viszont kellett volna a főnöknek szólnod már korábban.Ezt meg te hibáztad el.
32. michelle.r (válaszként erre: 25. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 12:30

Nyilván még a szabadságon lévő kolléganőd is itt és természetesen valamennyi fórumon vadászik rád :o))


Egyrészt tényleg mi a fenéért nem jegyzeteltél? Senkitől nem elvárható, hogy egy számára teljesen ismeretlen dolgot elsőre megtanuljon. De az igen, hogy tegyen meg érte sok mindent.


Másrészt, ha a nagyfőnök a hibákat ki tudja javítani, akkor a programot is ismernie kell. Tehát végy egy füzetet, tollat, a legelbűvölőbb mosolyodat és hétfőn csattogj be hozzá azzal, hogy kérsz egy fél órát, magyarázza el.


Harmadrészt kaptál itt nagyon hasznos tanácsokat, kérj külső segítséget. És ne rugózz azon, hogy megint elrontottad. Ha folyton a hibára figyelsz, újra és újra el fogod követni.

31. albérletetkeresek (válaszként erre: 30. - SDitti)
2013. aug. 3. 10:18
köszi
30. SDitti (válaszként erre: 28. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 09:53

Ne vedd úgy hogy téged bírálunk, hanem próbálunk ötletelni, hogy mit lehetne ebben a helyzetben csinálni.


Ha végig zongoráztad már ezeket, akkor se veszítsd el a türelmedet és a tartásodat a főnök és a kollegina felé. Kívánom hogy sikerüljön!

29. 97f33311ff (válaszként erre: 25. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 09:49

Ha inkognítóban akartál maradni, akkor célserűbb lett volna

gy témát feldobni, hogy kapásból az INFOR program használatáról érdeklődsz, és kérsz segítséget, persze te tudod. -remélem kapsz valami hasznos segítséged :)

28. albérletetkeresek (válaszként erre: 21. - 91d4989ab9)
2013. aug. 3. 09:48

Ne gondoljátok, hogy nem próbálkoztam már mindennel, a neten is rákerestem, sőt a cégnél van egy rendszergazdaféle, aki ezzel foglalkozik, de ő külsős. Nahát, róla inkább semmit. Valami miatt ő sosem ér rá, sosincs bent, mert saját cége van, és hozzá lényegében nem lehet fordulni, mert ő állítólag a főnök jó ismerőse és nem is kér pénzt a munkáért, ezért nem is szeret segíteni. Furcsa állapotok uralkodnak ennél a cégnél, annyi szent.


Mindegy, majd megoldódik, maximum kirúgnak vagy én mondok fel.

2013. aug. 3. 09:47
akkor priviben ird meg, mivel foglalkozik a cég?
2013. aug. 3. 09:44

minden programnál a sugó végén van egy ilyen hogy névjegy


abban vannak a program fontos adatai ami alapján kiderülhet a fejlesztő cég neve, és rá tudsz keresni a cégre, majd ez alapján meg tudod találni, hogy Magyarországon melyik cég képviseli őket , és azok honlapján tudsz kérdezni a progiról

25. albérletetkeresek (válaszként erre: 14. - 91d4989ab9)
2013. aug. 3. 09:43
Írtam már a program nevét, de nem szeretném túl sokszor, nehogy rám ismerjen valamelyik munkatárs.
24. SDitti (válaszként erre: 20. - Serry)
2013. aug. 3. 09:40

Igen, kicsit rámenősebbnek kellett volna lenni betanításnál. ("Légy szíves mondd lassabban!")


Én is láttam már ilyen "betanítást". Egyik leköszönő kolléganő tanított be egy újat. :( Mi közben tömeges postázással voltunk elfoglalva, de tudtam figyelni. Abban nem volt köszönet. Hiába mondtam neki, hogy lassabban, úgy hogy a másik fel is tudja fogni, másnap az első két órában még úgy csinálta, utána folytatta a hadarást. (Végül amikor levegőhöz jutottam, kezdtem elölről az egészet.)


Szóval tudom, mire gondolsz. Ez a "hajó" egyelőre elment. Most a lehető legjobban kell a tüzet oltani.

2013. aug. 3. 09:39
Inforból is van vagy öt féle, melyik azon belül?
22. Serry (válaszként erre: 10. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 09:35
Minden programnak van súgója keresd meg! Nekem is a mostani új munkakörömhöz tartozó program súgóját nyomtatták ki azt tanulom.
2013. aug. 3. 09:34

INFOR, ez egy vállalatirányítási információs rendszer neve, ugye?


nézd meg benne ki a fejlesztő, biztos van egy magyar cég aki nektek ezt telepítette, és ott egy ember akit lehet kérdésekkel bombázni

20. Serry (válaszként erre: 7. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 09:34

sokszor csak elhadarta, a felét meg sem jegyeztem és ő letudta ezt és ezután mindig azt mondta, hogy hiszen ő megmutatta nekem, annak ellenére, hogy a főnök is mondta neki


Én ha új programot tanulok, fogom a papírt tollat és leírom amit mondanak. Te jegyzeteltél? most lenne mihez nyúlnod... De bele fogsz jönni...

19. SDitti (válaszként erre: 13. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 09:32
Igen, szerencsére nem vagyunk a helyedben. Én voltam hasonlóban, sőt még rosszabban is, azért írtam, amiket írtam. :) Fel a fejjel! Ha normális a főnököd, a dolgok mögé akar nézni, nem csak szimplán elkönyvel hülyének, tudni akarja, hogy mi a bibi. (A legtöbb főnök nem ennyire elhivatott azonban. Neked is rajta kell lenni, hogy kidomborítsd azt az oldaladat, hogy igyekszel, utána kérdezel, utána nézel neten stb., szóval hogy talpraesett vagy.)
2013. aug. 3. 09:31
*furcsán- bocsánat, elírtam:)
2013. aug. 3. 09:30
úgy magyar nyelvű a program?
16. 97f33311ff (válaszként erre: 10. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 09:29
Furcsén is hangzik. Mindeen programnak van leírása, max. ha saját fejlesztés, de ebben az esetben gondolom nem erről van szó, mivel írtad a Súgó sem jókat ír...az a cég nevére lenne szánalmas, ha olyan programot alkotnának amiben gixer van. Nincs mese, le kell ülnöd, kutatnod, és beseggelned. A neten biztos találsz valamit, vagy tanfolyamot, akár felveheted a fejlesztőkkel a kapcsolatot és segítséget kérhetsz. Ha jól olvastam, új vagy még ott, próbaidős is lehetsz talán, nem hiszem hogy túl jó fényt vet rád a "nemtudás". Csak sajnos a mai világban nem elég az, hogy szeretnél jól dolgozni, meg akarnál is, tenned is kellene érte, vagy így- vagy úgy. Látod, nincs ejnye bejnye a nemtudásért. Miféle program ez, informatika, webfejlesztés, vagy mivel foglalkoztok, mi a munkakörötök?
15. SDitti (válaszként erre: 8. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 09:28

Ohhh, azok a szép kis munkahelyi meggyötrések!


Annyit azért mondhatnál a főnöknek, hogy a munkatársadnak csak a főlépések megtanítására volt ideje, de te azon vagy, hogy megtanuljad. (Így legalább kifejezed azt, hogy nem mindent tanított meg és te igyekszel.)


Kérd el a program leírását. Ha olyan állapotok uralkodnak, mint a legtöbb munkahelyen, nem lesz meg, de azért a főnöknek is tudnia kell, hogy nincs minden feltétel biztosítva és egy nehéz helyzetre nem úgy készülünk fel, hogy odadobjuk az újonnan jöttnek és a betanításra nem figyelünk. Sajnos manapság ez megy.


A főnök nem csak azért ideges, mert a "nélkülözhetetlen" nincs ott és nem is csak azért, mert te nem tudod, az ő idejéből is megy a javítgatásokra, hanem mert ő sem tudja.


Legfőképpen ne parázz, legyél magabiztos, ne látszódjon rajtad, hogy kételkedsz magadban. Ha visszajön a kolléganő, én nem mondanék neki semmit (ne legyen meg az öröme), hanem fokozatosan "rátelepednék" és lassanként megtanulnám. Ne keveredj vele konfliktusba semmiféleképpen.


Az interneten kerested már a program leírását?

14. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 09:27

mi a program neve? kizárt hogy a világon csak a kolléganőd dolgozik vele:D


neten is biztos van róla valami


ha nem titkos ide is kiírhatod a nevét, hátha van valaki aki tud segíteni


meddig lesz szabin?

2013. aug. 3. 09:25
Az a baj, hogy nem vagytok a helyemben, én is így álltam neki, mikor a kolléganőm szabira ment, hogy majd egyedül úgyis megoldom, átböngészek mindent, kitalálom majd a helyes lépéseket. Nem ment.
12. albérletetkeresek (válaszként erre: 9. - 97f33311ff)
2013. aug. 3. 09:24
a súgó sem hasznos, ezt ki is hangsúlyozta a fő-fő-főnök, hogy azt inkább ne használjam, mert a program cégre szabva van kialakítva, így a súgó sokszor butaságokat ír.
11. Cilumiluci (válaszként erre: 9. - 97f33311ff)
2013. aug. 3. 09:23
Igen,pont ezt akartam írni,kell utánanézni,gyakorolni!
10. albérletetkeresek (válaszként erre: 9. - 97f33311ff)
2013. aug. 3. 09:23
Ez nagyon furcsán hangzik biztosan, számomra is érthetetlen, kérdeztem, hogy van-e valamiféle oktató anyag vagy bármi, amiből tanulhatnék, azt mondták, hogy nincs. A program ezen részét csak a kolléganőm tudja, ez is felfoghatatlan, hogy ez hogy lehet. Hogy működhet egy cég így, hogy ha bármi gigszer van, akkor csak egy ember birtokában van a tudás. Az én munkám olyan, hogy gyorsan kell cselekedni, alig győzöm így is, túlórákkal, nincs időm órákat azzal tölteni, hogy kitaláljam, hogy miként is kell megoldani egy-egy problémát, valószínű ezért is hibázok ennyit. Reménytelen.
9. 97f33311ff (válaszként erre: 5. - Albérletetkeresek)
2013. aug. 3. 09:15
akkor segíts magadon, keresd meg hozzá a felhasználói kézikönyvet, vagy kérd el a munkahelyeden!Minden programnak van súgó része, ha másként nem megy. Jegyzetelj, nézd vissza az előző munkafolyamatokat.
8. albérletetkeresek (válaszként erre: 6. - Cilumiluci)
2013. aug. 3. 09:14
Én is így indultam neki, hogy csak azért is megtanulom és bebizonyítom, hogy én is el tudom látni a feladatát, ez jól is ment egy darabig, de a sorozatos hiábák miatt most elkeseredtem és tudom, hogy még nem jön vissza szabadságról még fogok hibázni, hiszen nem tudom a programot rendesen, vagyis a lépéseket sokszor mint egy robot csinálom, azt sem tudom mikor mit csinálok, nem értem a lényegét, így pedig nehéz. Én gondolkodva szeretek dolgozni, átlátni az egészet, úgy sokkal könnyebb megoldani a váratlan szituációkat is.
7. albérletetkeresek (válaszként erre: 4. - 3b1a5ec920)
2013. aug. 3. 09:13
Igen, de hogy, ha senki nem mondja el a lépéseket. Vagyis a kolléganő a főlépéseket megmutatta, az tény, de sokszor csak elhadarta, a felét meg sem jegyeztem és ő letudta ezt és ezután mindig azt mondta, hogy hiszen ő megmutatta nekem, annak ellenére, hogy a főnök is mondta neki, hogy együtt csináljuk, később hadd csináljam egyedül és ő felügyelje, ez nem történt meg. Nagyon összetett a munka, nem egy egyszerű excel vagy world, hogyha elgépelsz valamit akkor kijavítod és kész, vagy a mégse gombra kattintasz, itt nincs hibalehetőség.
2013. aug. 3. 09:12
Sajnálatos.Valószínűleg a régi kolléganő félti a pozicióját Tőled.Sajnos ez gyakori manapság,mivel kevés a munkahely és nincs barátság ha nem inkáb alátesznek a másiknak.Hogy mit tennék? Hát csakazértis jól betanulnám azt a programot,hogy mire visszajön a csaj,ne legyen annyira nélkülözhetetlen:)Kérj valakitől segítséget és mindenek előtt bízz magandban,senki nem úgy született hogy egyből mindent tud,a kolléganődet is betanította valaki:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook