Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi légkör fórum

Munkahelyi légkör (beszélgetős fórum)


1 2
2016. nov. 15. 10:57
Igen, ez engem is érdekelne. Remélem, rendbe jöttek a dolgok.
31. Kriszti515 (válaszként erre: 30. - Bbe8e56e9e)
2016. nov. 15. 08:47
Mi történt végül? Lett változás?
30. bbe8e56e9e (válaszként erre: 27. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 2. 18:43
Tetszik! Pár napja csak mosolygok! De ha hiszitek ha nem, itt komoly problémák vannak, minden nap összeveszik valaki valakivel! Vannak akik már nem is beszélnek észre sem veszik egymást! Mások úgy nyalják egymást, hogy már fáj! Most mosolygok! S várom mi lesz ennek a vége! Valaminek csak történnie kell!
2016. szept. 28. 18:49
Szerintem túl okosnak gondolod magad, aki mindenkinél jobban tud mindent, és meg akarja mondani,hogy a másik miként csinálja a dolgokat. Ilyen stílussal nem sokáig fogsz azon a munkahelyen dolgozni,mert úgy kib*sznak,mint a macseszt.. Szerintem változtass. Sok sikert hozzá.
28. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 22. - Panna.33)
2016. szept. 27. 20:28
a 3.) pont a nyerő. mindig beválik
27. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 21. - Bbe8e56e9e)
2016. szept. 27. 20:27
drukkolok neked!!! hidd el nem bánt téged ott senki és nem akarnak veled kiszúrni, csak te félreértelmezted. ez a gondolat legyen benned mert így van és kezdj rájuk mosolyogni és kedves, vicces jókedvű lenni velük. ezt próbáld ki egy hétig és utána írd meg nekünk milyen klassz lett a helyzeted. én tudom hogy így lesz. ez egy varázsrecept!!!!
26. ina87
2016. szept. 27. 12:47
ne csinálj semmit biztos h mindenkibe bele kötnek vagy csak te látod így,ne te legyél a szemükbe a szálka saját munkáddal törődj egyszerű tégy úgy mintha ott sem lennének.
25. bbe8e56e9e (válaszként erre: 23. - Bekacomb)
2016. szept. 27. 11:54
Köszi! Most próbálok stratégiát váltani!Sok jó tanácsot kaptam itt! Lehet nagyképűnek fog hangzani, de szakmailag képzettebb vagyok mindegyiknél, próbálok emberileg is ezek után.
24. bbe8e56e9e (válaszként erre: 22. - Panna.33)
2016. szept. 27. 11:51

Tök jó ! Köszi!Próbálkozom!

Veszek valami cukorkát, leszarom tablettának és mielőtt megszólalok bekapok és elszopogatok egyet!

23. Bekacomb (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. szept. 27. 11:13
Én is azt tudom tanácsolni, amit már előttem is írtak. Ne törődj velük, csakis a munkád minőségével. Viselkedj úgy, hogy egyértelmű legyen, hogy te kimaradsz ezekből a szarkavarásokból. Nekem ez anno bevált. Minden energiám a munkámba fektettem, hogy ne találjanak fogást rajtam, ennek ellenére igyekeztem megtalálni a közös hangot alap szinten mindenkivel. Az alap szinten alatt azt értem, hogy nem kell feltétlenül jópofizni, de azért az nem árt, ha kedvelnek a kollégák. Mégis volt a viselkedésemben egy minimális távolságtartás, amit nagyon nehéz lenne megmagyarázni. Nem reagáltam, ha valakit mondjuk kibeszéltek, rosszat mondtak egy másik kollégáról. Mivel nem vettem részt ezirányú poénkodásokban illetve gúnyolódásokban, hamar rám untak, nem voltam jó szarkavaró, így meg sem kérdezték nagyon a véleményem. Egyéb témákban elcsevegtem mindenkivel ha úgy adódott. De mélységeiben te ismered a benti légkört, és azt is te tudod, te milyen személyiség vagy. Ha tényleg túl erősen fogalmazod meg a véleményed, aránytalanul erősen, az sosem jó. Vagy ha ellenségességet éreznek rajtad. Remélem, picit tudtam segíteni. Szurkolok neked, mert egy rossz munkahelyi légkör tönkre tudja tenni az ember mindennapjait.
2016. szept. 27. 10:51

1./ leszaromtabletta

2./ ne kiabálj folyton

3./ mosolyogj, ez összezavarja őket.

21. bbe8e56e9e (válaszként erre: 19. - 4705d7a6b8)
2016. szept. 26. 20:06
Köszi! Próbálkozom.
20. bbe8e56e9e (válaszként erre: 18. - Bichter1)
2016. szept. 26. 20:05
Ez jó lesz kulcsmondatnak! Köszi Gyakorolom: "én ebből ki szeretnék maradni!"
2016. szept. 26. 19:48
megértelek és sajnálom a helyzetet. de próbáld meg valahogy kihúzni magad belőle, mert a munkahelyek 90 %-án megy a kavarás. mondjuk nekem állati szerencsém van mert a mi irodarészünkben 4 cuki főnököm van, állati nagy tudásúak és mégsem beképzeltek jó fej röhögős társulat és amellett, hogy egész nap gépelek "rájuk" nagyon jól elvagyunk. a kolléganőim nagy részével pedig jó a viszony (házi sütésű süti csere, együtt kaja stb.nagy röhögések stb.) de azért van pár hülye kolleganőnk is. viszont amit megfigyeltem, akiket elkezdenek "marni" a többiek (kollegák és főnökök) azok általában gyenge sérülékeny emberek, ez olyasmi mint a madaraknál a gyengébbnek nekiesnek. az nem baj ha gyenge vagy de próbáld ezt kifelé titkolni, jó az őszinteség de nem minden esetben. próbáld meg!!! drukkolok neked
2016. szept. 26. 19:33

...dolgozik is ott valaki nálatok?


Tényleg ne foglalkozz másokkal, csak a saját munkáddal. A vége az lesz, hogy soha nem fogod magad semmiből sem kitisztázni ...bármi legyen, mond azt, te ebből ki szeretnél maradni és kész.

17. unom (válaszként erre: 14. - 408020f45e)
2016. szept. 26. 19:17
A férfi főnököket meg látványos dekoltázzsal lehet befolyásolni, ha már sztereotípiák.
16. 4975ebdc2f (válaszként erre: 6. - Bbe8e56e9e)
2016. szept. 26. 19:16
Érdekes hogy ezt egy főnök megengedheti magának a mai világban. Hol dolgozol?
2016. szept. 26. 17:53
Egy munkahelyen nem kell, hogy szeressük egymást. Az csak egy plusz ha az embert kedvelik és szívesen jár be.
14. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. szept. 26. 17:53

Sajnos ahol sok nő dolgozik egy helyen és ráadásul a vezető is nő, bizony előfordul ilyen.

A férfi vezetőnél nem lehet hízelegni, dícsérgetni, bókolni a ruhája miatt...stb. Ott a munka számít, korrekten tárgyilagosan. Minél több a férfi egy-egy munkahelyen, annál kevésbé tudnak ilyen kiváltságokat szerezni egyesek. Te biztosan nemrég kerülhettél oda, hogy ennyire felbőszített a dolog.

Három út lehetséges: az első, hogy elfogadod a helyzetet és megpróbálsz valamelyik "bennfentes" barátságába férkőzni. A második, hogy szembe mész az árral és nagy szájjal szóvá teszed amit tapasztalsz, a harmadik, hogy ha nagyon nem szíveled a helyzetet keresel egy másik munkahelyet.

13. csikil4ny (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2016. szept. 26. 17:47

Én azért fenntartásokkal kezelem, ha valaki mindenkiben hibát lát...


Meg aztán van egy egészséges önbizalmam, felőlem mondhat bárki bármit ha én tudom, hogy jól dolgoztam azt nem veheti el senki. A jó főnök meg arra figyel, hogy mit csinál a beosztottja, nem arra, hogy ki mit mondd róla. Persze ahhoz szakértő kell legyen a vezető is.

12. csikil4ny (válaszként erre: 10. - Massalhangzo)
2016. szept. 26. 17:44
Hozzáállás kérdése is: egyik kolléganőm szerint nálunk is rossz a hangulat, gonoszak a kollégák, én ebből meg semmit nem érzékelek: akitől amit kérek szívesen megcsinálja, mindenkinek van egy-két jó szava hozzám, persze nem mindenki és nem mindenkor végez jó munkát, de az már nem tartozik rám. Attól még nem hoznám haza mindegyiküket, de nem is kell. :)
11. 408020f45e (válaszként erre: 3. - Csikil4ny)
2016. szept. 26. 17:43
Ilyen helyen szerintem meg nem az a lényeg mit mond, még az sem, hogy hogyan, hanem az hogy ki mondja?!
10. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. szept. 26. 17:32
ne akarod mas szarvat letorni. vegezd a munkadat, amit szeretsz, ne foglalkozz azzal, ki milyen szart kavar. ha banto a stilusod, akkor ne csodalkozz, ha alattad is vagjak a fat. ha ki akarsz jonni a tobbiekkel, akkor ugy allj hozzajuk. megvaltoztatni ugysem tudod a jellemuket, de egy semleges vagy felebarati munkatarsi viszonyt meg tudsz teremteni
2016. szept. 26. 16:45

Hát nem tudom....

Nekem nem nagy szám van, hanem érdekes a stílusom, emellett még a cég legnagyobb vezetőjének az ismerőse is vagyok:DDDDD

A szarkavarokat elég munkás lerendezni, de nem lehetetlen. Nem tudok tippeket adni, mert nem ismerlek téged sem, a munkahelyi körülményeket sem, stb.


Úgy érzem, hogy nem csak a kollégákkal van baj nálatok, hanem veled is, így lehet tök felesleges hadakoznod. Mindenki a saját habitusa szerint teszi ugyan azt.


Csak, hogy tudd:

Nem mindenki fut a főnökhöz árulkodni, bemártani a másikat, pusztán azért, mert a főnök ismerőse.

Nem minden főnök ismerős hülye, lusta, stb.

És nem is feltétlenül befolyásos, aki a főnök ismerőse.


Persze, van egy pici előnyük, de jó esetben nem használják ki, sőt!

8. 388b941089 (válaszként erre: 6. - Bbe8e56e9e)
2016. szept. 26. 16:26
Inkább legyél nagyszájú, mint sz.rkavaró!
2016. szept. 26. 16:16

Szarkavaró, dolgozni nem akaró emberek mindenhol vannak. Szerintem csak magadat frusztrálód ha ezen rágódsz és agyalsz.

Márpedig tojd le őket, végezd el a munkádat tisztességgel, becsülettel, ezt általában a vezetők is értékelni szokták oszt'jónapot.

6. bbe8e56e9e (válaszként erre: 5. - Barai)
2016. szept. 26. 16:15
Értem de akkor az az érzésem én is abban a sz..n ülők ami fortyog alattunk! Engem a számért bántanak, mást másért!Mindenkin találnak fogást!
2016. szept. 26. 16:11
Ha ott akarsz maradni, meg kell tanulnod csendben maradni, tűrni, átlépni dolgokon. Mindenhol ez van, vagy ha nem is, de sok helyen :(
2016. szept. 26. 16:04

Nem tudom. Még végigolvasni sem jelenleg, mert ez véget nem érő panaszkodás lett csak számomra :S

Fogadd el, ez ilyen, nem tudsz megváltoztatni senkit. Max más légkörű helyet keresni.

3. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2016. szept. 26. 16:04
Tényleg érdekes a stílusod. :) Beszélni is felkiáltómódban szoktál? Így nem fog sikerülni. Sokszor nem az a gond, hogy ki mit mond, hanem az ahogyan mondja...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook