Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fagyos légkörű munkahely fórum

Fagyos légkörű munkahely (beszélgetős fórum)


28. Érdekes73 (válaszként erre: 26. - E6e53c9032)
2016. márc. 8. 22:01
1 évet így szenvednél ?
27. e6e53c9032 (válaszként erre: 25. - 70c6cee9f9)
2016. márc. 8. 21:34
Nem hallgathatok zenét,még fülhallgatóval sem.Kis iroda,nyitott ajtók,itt az a módi,hogy mindenki kussban ül és teszi a dolgát.
2016. márc. 8. 21:21
Köszönöm,hogy ennyien írtátok.Egy kis tanácsadó cégnél dolgozom,irodai munka egész nap a monitor előtt.Azért is nehéz,mert az előző munkámban rugalmas munkaidőn volt,akár alkalmanként otthonról is dolgozhattam.Baromi sok munka volt,de legalább eldönthették,hogy mielőtt bemegyek a céghez hajnalban pizsiben lehúzott már 1 órát,vagy este ülök le még otthon.Ehhez képest nehéz beleszokni hogy itt a lábam ki nem tehetem még egy db banánért sem,és még egy kávézás sincs a kollégákkal.Tudom én,munkahely és nem klubdélután,de ennyi kéne,hogy ne mindennap fejfájással,zombiként essek haza.Egy darabig igyekszem kibírni és tanulni a szakmát,de nem akarok egy évnél tovább itt maradni.
25. 70c6cee9f9 (válaszként erre: 1. - E6e53c9032)
2016. márc. 8. 18:15

Halgass kis zenét, tedd színesebbé az egészet és ha ez sem tetszik a főnöknek mond meg neki a magadét.


Nem dolgozhatsz olyan helyen ahol terrorban élsz.

Nálunk szo szo. Megvan a hangulat, de a főnök néha olyan mint amit írtál. De akkor ahogy tudunk kitartunk és meghúzzuk a határvonalat is tehát nincs akkora frusztráció.


Inkább akkor van..ha az embernek nincs senkije..

Mert ha van valakid akiért érdemes jókedvűnek lenni ez sem számít és erősödsz is.


De azért ne szúrj ki magaddal ha lehet.

24. 388b941089 (válaszként erre: 1. - E6e53c9032)
2016. márc. 7. 17:44
Mit dolgozol?
23. Marilyn83 (válaszként erre: 1. - E6e53c9032)
2016. márc. 7. 15:17

Nagyon nehéz dolog, megértelek. Én is hasonló helyzetben voltam egy darabig, nyeltem, tűrtem, de kb. 1,5 éve merek a főnök túlzott és irreális elvárásaira nemet mondani. Pl: munkaidő vége előtt 10 perccel rendkívüli túlóra bejelentése, ami nem is indokolt, egyenlőtlen bánásmód az alakalmazottak között.

Fontos, hogy mit és hogyan adok elő. Abszolút higgadtnak tűnjön kifelé :) Kiabált velem, na és? Úgy érzem ez nem engem minősít. Már teljesen lepereg rólam. De akkor is van egy határ.

Sajnos nagyon kevés "jó" munkahely van, idegből nem szabad váltani. Járj nyitott szemmel és próbálj, tudom, hogy nehéz, munka után kikapcsolni és nem ezen kattogni.

22. ina87
2016. márc. 6. 20:09
egyszerü mièrt vàltotàl.amugy ha nem megfelelö vàlts ha nem megy hàt szàrnyald tul a fönököt
2016. márc. 6. 07:47

Én is keresnék másik munkát. Nem tudom mennyire egyszerű ez mostanában, de mindenképp megpróbálnám. Főleg, ha úgy tűnne, hogy változtatni itt lehetetlen.


Nálunk is ilyen volt a légkör ezelőtt 7 évvel. Senki nem szólt senkihez, egy hétvége után senki meg nem kérdezte volna a másiktól, hogy mit csinált hétvégén, ha beteg lett valaki, senkit nem érdekelt, hogy mi a baja, mindenki az íróasztalánál evett valamit, stb.

Akkor nehéz volt állást változtatni, így az elején kínlódtam, majd próbáltam változtatni. El kezdtem én érdeklődni és fecserészni. A főnökkel is. Sokszor bementem hozzá és érdeklődtem tőle munka ügyben, majd beavattam néhány "magánügyembe" (pl. miért megyek orvoshoz vagy szabira) és szép lassan elfogadott lett, hogy szóba állunk egymással. Persze ekkor jöttek a gondok, mert a kollégák között volt olyan, aki hazugságokkal tett mások alá, de szerencsére annyira buta volt az illető, hogy ezzel csak összekovácsolta a csapatot.


Ma már nagyon jó kis csapatunk van, és bár nem mindig nézik jó szemmel, hogy mi kedveljük egymást, de közösen túltesszük magunkat ezen:D

A mi cégünknél 28-an dolgozunk és persze nem egy irodában. Nálatok nem tudom, hogy van, mennyire lehet esetleg a közvetlen kollégákkal kialakítani valamit. Próba szerencse, de ha végképp nem megy, akkor lépni kell. Nem szabad hagyni, hogy te érezd magad rosszul valami miatt, ha van esély máshol dolgoznod.

20. Csukamáj (válaszként erre: 1. - E6e53c9032)
2016. márc. 5. 23:34
Lépj le, lépj tovább! Ez a hely sekélyes, terméketlen.
19. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - E6e53c9032)
2016. márc. 5. 21:46
Ha van másik mhely ne tétovázz egy percig se . Ez a hely leépít és kicsinál felesleges itt szenvedni...
2016. márc. 5. 14:57
Mondjuk a gyomorfekélyt én sem várnám meg... jó ez most arra, hogy ne légy munkanélküli, de maradj nyitott, és ha valamit találsz, ne sokat gondolkodj...
17. Panna.33 (válaszként erre: 14. - Panna.33)
2016. márc. 5. 14:40
szokócskám = jócskán
16. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - E6e53c9032)
2016. márc. 5. 14:30

A magántelefon nem használatával egyet értek.

Kiszaladni a munkahelyrôl vásárolni? Nem igazán szabályos.

Magányos ebédelés? Az tényleg kellemetlen. Próbáljatok a fônökkel egy picit

egyezkedni ilyen téren, hogy jobb legyen a hangulat.

2016. márc. 5. 14:27
Érdekes főnköd van...most attól fél, hogy a beszélgetés, és az együtt ebédelések hátráltatják a munkát? Vagy fél, hogy kibeszélik a háta mögött? Én is keresnék a helyedben, nem maradnék olyan helyen, ahol nem érzem jól magam. Túl rövid ahhoz az élet.
2016. márc. 5. 14:15

Keresnék másik helyet, ha ilyen helyzetben lennék.

Buta dolog így dolgoztatni az embereket, elvégre nem gépek vagyunk, vannak szociális szükségleteink is, melyek ha nem elégülnek ki, szokócskám a munka rovására megy.

Nem véletlen, hogy máshol a csapatépítést erőltetik.

2016. márc. 5. 11:17

A párom is olyan munkahelyen dolgozik,ahol az általuk hirdetett csapatmunka,kollektív munkahelyi légkör csak papíron létezik egy kereskedelemmel foglalkozó cégnél.

Úgy van ezzel,hogy elvégzi az általa betöltött munkakörrel kapcsolatos feladatokat,csak a szükséges kommunikáció a munkatársakkal,konfliktusokat kerüli.

Mindig csak az adott munkanap 'terheivel' foglalkozik.

Közelében lévő egyik cégnél a következő 1-2 hónapban 'lépcsőzetesen' küldik el a dolgozókat,szinte lehetetlen a környéken más vállalkozásnál elhelyezkedni.

Megélni pedig kell valahogy.

2016. márc. 5. 10:46

Hát nem könnyű. Gyakorlatilag nincs is szabadidőd, mert, hogy utazol is és nem keveset. Gondolom túlfizetve sem vagy. Hosszútávon nem éri meg, én szépen, lassan keresnék másik munkahelyet.

Azért nem mindegy, hogy a napjainkat hol és milyen körülmények között töltjük. Előbb utóbb az egészséged rovására is mehet. Frusztrált, kiégett, ideges leszel.

11. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2016. márc. 5. 10:27

Nem néznek a kollégák hülyének, ha egyébként normális emberek, inkább vennék a lapot, és előbb utóbb a bátorságot, hogy kövessék példádat.


Ha pedig mégsem, akkor ez biztos válasz arra, hogy mielőbb távozz közülük, mert előbb-utóbb te is olyan "ütődött" leszel, mint ők...

Már bocsi, de ha a főnöknek ezt a fajta viselkedését minden kritika nélkül természetesnek, normálisnak vélik, akkor ők sem normálisak.

10. lusza (válaszként erre: 1. - E6e53c9032)
2016. márc. 5. 10:20
Keresnék más helyet. Egy ilyen főnök mellett, diktatórikus, ésszerűtlen elvárásokkal nem lehet hosszú távon dolgozni. Agybeteg.
9. moonlight13 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2016. márc. 5. 10:04
Hogy reagálnának? Egyszerűen hülyének néznének!
2016. márc. 5. 09:18
Ugyanez a problémám. Hűtőházban dolgozom.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2016. márc. 5. 08:03
Szóval azért néhány napig megcsinálnám, és figyelném, hogy akár a főnök és akár a többiek hogyan reagálnak rá??? Meglehet, hogy esetleg a többiek is követni kezdenék a példádat, és utána már "vennék a bátorságot", hogy ebédszünetben egymással is beszélgessetek, ne csak saját magatokkal!
6. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - E6e53c9032)
2016. márc. 5. 08:01

Lehet, hogy megpróbálnám:

ebédszünetben, kajálás-kávézás közben "hangosan beszélgetni saját magammal!!" Pl. de jó is volt ezt az ebéd, köszi, hogy ilyen finomat hoztál, készítettél nekem mára. És a választ is hangosan: kedves egészségedre... jó lett ez a kávé is, illatos, finom, stb. stb.


Majd ha valaki (főnök) rákérdez, hogy kivel beszélgetsz, vagy mi ez, amit most csinálsz, megmondhatod, ha itt senki nem áll szóba a másikkal még ebédszünetben sem, akkor tudsz te néhány kedves szót szólni, beszélgetni saját magaddal is!!!

2016. márc. 5. 07:42

Megértelek! Én kb. egy éve váltottam, és az új helyen, hát.... a csapat fogalmát nem is ismerik. A hangulat az enyhén csipkelődőtől a feszülten vitatkozósig szokott terjedni. Rémes hónapjaim voltak, és nagyon sokszor le akartam lépni.

Viszont mostanában két kollégával kezdek jóban lenni. Na nem nagyon jóban, de annyira igen, hogy segítsen kapaszkodót találni, oldottabb légkört, egy kis "bajtársiasságot". És ez rengeteget segít! Pedig a problémákat gerjesztő kollégák még mindig ott vannak és maradnak is. És nálunk is az van, hogy ha a főnök meglátja hogy beszélgetsz vagy csak rápillantottál a telefonodra, onnantól kezdve te el vagy könyvelve lógósnak.

2016. márc. 5. 00:43

Ha van munkahelyed akkor könnyebben találsz mert legalább nem görcsösen keresel.De keress,mert így rámész,mert az a munkahely ahova úgy megy be az ember hogy gyomorgörcse van az már régen rossz!

Ugyanígy voltam én is...olyan kollégákat kaptam vagy ők kaptak inkább engem akikkel még egy asztalhoz sem volt kedvem leülni.

El is jöttem legyenek boldogok továbbra is egymással.

2016. márc. 5. 00:24
Nem az ideálisat keresem,nincsenek illúzióim.:-) Csak jó lenne reggel nem úgy bemenni,hogy számolom a perceket,mikor léphetnek ki az ajtón este...és ne lenne egyik-másik kolléganő olyan,hogy a hideg futkos a stílusától a hátamon.Ha vagyunk huszan,és abból egy-kettő ilyen,az OK.De itt még tíz ember sincs az egész cégben,főnökkel együtt.
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - E6e53c9032)
2016. márc. 5. 00:15
Helyed van, közben keress másikat! Bár a mai világban már kevés olyan hely van, ahol a hangulat, munkaidő, fizetés, stb. ideális.
2016. márc. 5. 00:01
Néhány hónapja dolgozom új munkahelyen,ami számomra pálya változtatást is jelentett.Az előző helyem egy relatíve nagy cég volt,azon belül a mi kis kollektívánkban fantasztikus jó légkör volt.Ez hét évig megtartott engem a cégnél.A munka érdekes volt,de embertelen mennyiségű.(Éjszakázás,hétvégi munka teljesen magától értetődő,heti gyakoriságú volt,külön pénz nélkül.)Nehéz volt a csapat miatt váltani...és sajnos nagyon vacakul érzem magam az új helyen.Ez egy pici,párfős cég.Az ember azt hinné,hogy ideális ez a méret a jó közösség megteremtéséhez,de óriási a fluktuáció.Írni kell,mikor érkezünk és mikor megyünk.Rossz szemmel nézi a főnök az együtt ebédelést,ezért legtöbbször mindenki magányosan dobja be az ebédjét a konyhában.Munkaidő alatt nem szál adhatok ki még a boltba sem venni egy db ételt.Egy kolléga "megsúgja",hogy a főnök nem szereti ha beszélgetés alakul ki,vagy magán telefont bonyolítunk.A munka persze nem nyolc óra,amin nem csodálkozom,de így 9 és fél órát meredek a monitorra és börtönben érzem magam.Nem vagyok lógóg,sőt,szívós munkaerőnek tartom magam,de egy nap közbeni kávé és pár mondat szocializáció a kollégákkal új lendületet ad a munkának.Estére fáradtan vagyok,mint a régi munkámban egy este tízig tartó vidéki utazással tarkított napon.Próbálom ösztönözni magam hogy egy évet bírják ki itt,de azt hiszem elkezdek keresni.Előző helyei én 7 illetve 5 évet voltam...Érdekelne,más mit tenne ilyen helyzetben:tűrne és próbálna még beletanulni az új szakmába egy rémes helyen,vagy megpróbálna elmenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook