Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyen való dohányzás , a nem dohányzók szemszögéből . fórum

Munkahelyen való dohányzás , a nem dohányzók szemszögéből . (beszélgetős fórum)

1 2
44. 06718ca650 (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2012. márc. 23. 12:28
hát persze már. elmennek a... :)
43. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - 06718ca650)
2012. márc. 23. 12:27
Én otthon az erkélyen cigizek, de nagyon arra tendálunk, hogy ott is megtiltják:)
2012. márc. 23. 12:24
én nem is tudok zárt helyen cigizni, hogy végképp olyan legyen mindenem. blöe. kint okés, de pl. utcán szinte soha nem cigizek. kijelölt helyen, meg ottohon. de lassan már az otthon cigizést is betiltják. az ivást, azt nem...
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - 0e45280179)
2012. márc. 23. 12:17

Milyen ajtóba?

Nálunk az épületben nem lehet dohányozni és a bejárattól 5 méteren belül sem.

40. 0e45280179 (válaszként erre: 34. - Csgybzs)
2012. márc. 23. 10:58
A füstszag nem áll meg az ajtóban. Nálunk pl. hiába van külön helyiség....így is érezni néha a füstszagot.
39. RockyRoad (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2012. márc. 23. 10:06

Nincs abban semmi kulonos amit irsz. En is 7-kor kezdek papiron, de mar 6.40 -45-kor bent vagyok. En is monitor elott reggelizek mindig, mert erre van idom - reggelente rengeteg a munka. Ha van ido ebedszunetet kivenni, kiveszek valamennyit (egy ora lenne, de max 25 percet veszek ki heti 2x kb), ha viszont ninsc ido, nem a vilag vege, monitor elott ebedelek. Vasarlast elintezem munkaba jovet, nem jarok ki.

Orankent 5-10 percre felugrok ide, ha van idom/kedvem, ha nincs igy jartam.

Es mindezek mellett nem dohanyzom.

Ez az amit korabban irtam, a naplopas nem attol fugg, dohanyzik-e az ember.

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - RockyRoad)
2012. márc. 23. 09:43

De eszek én is természetesen, de én nem megyek ki boltba vásárolgatni órákat és itt a monitor előtt eszem meg a kajámat, miközben akár dolgozhatok is, sőt a legtöbb esetben szoktam is.

Valamint elég felnőtt vagyok ahhoz, hogy tudjam a munkaidőből elvett időt be kell hozni, így reggel nem 8-ra esek be, hanem már fél 8 körül bent vagyok, valamint a munkaidő végén sem ugrok fel percre pontosan, hanem befejezem azt, amibe bele kezdtem. Ráadásul az én munkám bár heti 40 óra, de vannak napok, amikor előbb kell bemennem hetente egyszer és van olyan nap, amikor 2 órával később végzek, tehát a cég kap ingyen több óra munkát havi szinten. És a telefonom éjjel-nappal hívható (és hívnak is sokszor), így munkaidőn túl is dolgozok sok esetben. Persze nem csak én, hanem a nem dohányzó kollégák is.

A főnökeim elégedettek a munkám minőségével és mennyiségével, nem zavarja őket, hogy időnként kimegyek elszívni egy cigit, mert tudják, hogy rám bármikor számíthatnak. És addig, amíg őket nem zavarja, addig nehogy már egy olyat zavarjon, aki azt sem tudja ki mit csinál.

37. RockyRoad (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2012. márc. 23. 09:32
Sajnos nem mindenki ilyen jofej. Az igaz, hogy a kulturaltsag nem a dohanyzastol fugg, de a nemdohanyzo nem tud senkit zavarni a nemdohanyzasaval. Massal persze igen, de a dohanyzo is. Azert jo, hogy vannak figyelmes dohanyosok :)
36. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - 0e45280179)
2012. márc. 23. 09:23

Biztos igazad van.

Én a tiltás előtt sem gyújtottam rá buszmegállóban, valamint sehol, ahol zavarhattam bárkit.

És engem is zavar, ha más a képembe fújja a füstöt. Az ha valaki nem kúltúrált nem attól függ, hogy dohányzik e vagy sem.

2012. márc. 23. 08:46
Nem vagyok senki partjan, de dohanyosok irjak, hogy a nemdohanyzok meg lognak, neteznek, boltba jarnak stb munkaido alatt. Kerdem en, ez dohanyzo-nem dohanyzo fuggo? Azt jelentene, hogy a dohanyzo annyira lelkiismeretes, hogy na jo, ha mar extra szuneteket vesz ki munkaido alatt, akkor o mostmar nem netezik / eszik / megy boltba akarmi? Hat szerintem ez nem dohanyzas fuggo. Napot lopni lehet igy is ugy is, nemcsak dohanyzassal.
2012. márc. 23. 08:25
Szerintem addig, amíg egy ember a munkahelyén a pihenőidejében, vagy a folyamatos robot közben egy külön (erre fenntartott) helyiségben dohányzik, addig a nem dohányzó munkatársnak vajmi kevés köze van hozzá. Egyet értek Kékkel, mindenki a saját munkájára figyeljen, lehet, hogy az adottságai miatt így is kétszer annyit termel, mint egy nem dohányzó. Akkor lenne baj, ha a közös légteret szennyeznék, de ilyen már nincs, vagy csak nagyon kevés helyen. Én élvezeti dohányos vagyok, napi 2-3 szálat szívok el lazításként, otthon, munkaidő után. Eszembe sem jut a munkahelyemen rágyújtani. Viszont mivel 8 órát ülök a számítógép előtt bent és minden órában tíz perc szünet jár a szemem védelmében, így azt azzal tölteném, amivel akarnám. Lehetetlen igazságot tenni és nem is tisztje senkinek. Mindkét "fajtából" van jó és rossz munkaidő is, és mindkét fél előszeretettel cseszegeti a másik tábort. Ez a magyar mentalitás. Éljen!!!
33. michelle.r (válaszként erre: 32. - 0e45280179)
2012. márc. 23. 08:13

Szerintem egyszerűen csak udvariatlanok és illetlenek. Én léptem már ki munkahelyről azért, mert tele volt a hócipőm azzal, hogy nem voltak hajlandóak a kedvemért nem teledohányozni az irodát.


Most viszont olyan jó érzés bemenni egy kávézóba, étterembe és nem fulladozni :)

32. 0e45280179 (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2012. márc. 23. 08:00

Nekem ehhez a vitához és az egész dohányos-nem dohányos konfliktushoz egy észrevételem lenne:


A fő probléma, hogy a dohányosok fejlebbvalónak hiszik magukat a nem dohányzóknál.


Míg nem voltak kitiltva a zárt terekről soha egy sem kérdezte meg tőlem, hogy zavarna-e ha rágyújtana, mert úgy érzik nekik mindenhez joguk van.


Szerintem a nem rágyújtási jog nincs egy szinten a rágyújtási joggal, mert, ha én nem gújtok rá az senkinek sem árt!

31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - *anyatigris*)
2012. márc. 22. 21:25

Rosszul érezted.

Csak sugallni akartam, hogy a fórumozás helyett te is dolgozhatsz és akkor nem olyanokkal foglalkozol, amihez tulajdonképpen nincs semmi közöd.


Én csak nálunk tudom megítélni ki, hogy dolgozik és az biztos, hogy a mi területünkön 7 emberből egyedül dohányzok, de a nem dohányzók többet nem dolgoznak, mint én. Persze én nem kávéval vonulok le a kertbe dohányozni, hanem tényleg csak 5 percre. És mint tudjuk ez sem lógás, mert a számítógéppel dolgozóknak óránként 10 perc pihi jár és ráadásul a dohányzásom alatt munkaügyben telefonálok, tehát akkor is dolgozok.


A véleményem változatlan, mindenki söprögessen a saját háza táján. Én nem szólok, nem nyomom fel, nem piszkálom a nem dohányzót, akármit is csinál, így elvárom, hogy engem se piszkáljanak.


Egyébkén: ki vagyunk tiltva egy csomó helyről, nem elég a nem dohányosoknak?

2012. márc. 22. 19:58

Újra itt vagyok :-) vissza olvastam :-(

Nem veszekedni akartam hanem beszélgetni

elnézést kérek azoktól akiket ezzel zavartam .


Kék irisz nem volt konfliktusunk ez így van .

Nem lett volna semmi gond mert a te véleményed is egy vélemény még ha nem is értesz velem egyet ,nincs is ezzel gond elfogadom ,mind ezt a 18.hsz edben olvashattuk .

de azzal hogy a végére oda biggyesztetted azt hogy ahelyett hogy megnyitottam a fórumot és ide írogatok inkább dolgoznék az nem igazán volt sportszerű .

Én úgy érzem te kezdtél támadni :-(

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2012. márc. 22. 19:37

Egyébként nem értelek anyatigris mi a bajod velem. Nem is volt konfliktusunk.

?

28. 06718ca650 (válaszként erre: 27. - Vöröscica)
2012. márc. 22. 19:28
talán ismerd meg az előzményeket...
2012. márc. 22. 19:19
Nem akarnák beleszólni,semmi közöm a vitátokhoz,de nem bírom ki,hogy ne jegyezzem meg:ez nagyon durva volt.Sőt bunkó. Az előzmények ismerete nélkül.
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - *anyatigris*)
2012. márc. 22. 18:38

És te mondasz rám bármit?

Fúrod a kollégákat, ahelyett, hogy dolgoznál.


Kedves anyatigris, nem, nem cinikusnak tartalak, hanem egy önző, másokat kukkoló, pletykás, rosszindulatú kollégának, aki meg sem érdemli a munkáját.

Ha a kollégáiddal is ilyen vagy, mint velem, akkor nem lehetsz túl népszerű.


Engem te ne sajnálj! Én sem sajnállak azért, ami nincs meg benned.


Egyébként az is ronda dolog, hogy másik fórumon történt egyet nem értést ide citálsz. Ez gerinctelen. Ha normálisan állnál hozzá bármihez, akkor nem is emlékeznél egy konfliktusra sem. Én pl. nem jegyzem meg, hogy miben nem értek egyet valakivel, mert nem szeretném, ha ez befolyásolná a hozzászólásaimat. Én nem vagyok haragtartó, sőt nem is haragszom senkire, ha nem értünk egyet. De téged megjegyezlek és utánad nézek.


Visszakapod majd ezt az örökös elégedetlenségedet és hidd el nem a dohányos kollégától. Ha normális a főnököd, akkor rájön majd, hogy mennyire összeférhetetlen vagy.


Nem, nem vagyok a munkahőse, de az biztos, hogy az én munkámhoz több agy kell, mint a tiedhez.

25. 06718ca650 (válaszként erre: 24. - 06718ca650)
2012. márc. 22. 18:25
ezt most csak arra értettem hogy nem biztos hogy aki cigizik az sokkal többet lóg. :)
2012. márc. 22. 18:24
én dohányzom, és néha sokkal többet haladok a melómmal mint egy nem dohányzó. ilyen is van.
2012. márc. 22. 18:20

Én dolgozom is,és dohányzom is.(Sokat)

Amikor cigiszünet van,megy ki mindenki,és hívjuk magunkkal a nem dohányzókat is,beszélgetni...

Vagy addig isznak egy teát,vagy mellékhelység...stb.

Nem igazságos,hogy amíg én lazulok és pöfékelek,addig ők húzzák az igát. A pihenő,szünet mindenkinek megjár,főleg 12 órában naponta.

22. michelle.r (válaszként erre: 1. - *anyatigris*)
2012. márc. 22. 18:12

Ez egy remek fórum arra, hogy egymásnak essenek a dohányzók a nem dohányzóknak. Főleg egy ilyen irányított indítással :))


Nos, a véleményem: az ember a saját munkáját felügyelje, arra legyen igényes, és végezze el. Ennyi tartozik rá.

A főnök meg majd ledolgoztatja velük a lógást, ha úgy gondolja. Szerintem régen rossz, ha valakinek nem a munkája minősége számít, hanem az, hogy mennyi időt tölt vele.

2012. márc. 22. 17:34

Kedves kék írisz ,az én munka időm ma 14.00ig tartott tehát másfél órával a munka befejezte után indítottam a fórumot,olvasgattam és válaszolgattam a SZABAD IDŐMBEN!!! ha nem baj ??

-sajnállak a kolléga nőd miatt, más miatt is de azt most nem írnám .

-te vagy a munka és a dohányosok hűse !!


és ha esetleg most cinikusnak tartasz az azért van mert egyébként ismerem a megnyilvánulásaidat itt a hoxán :-(


Kedves kék írisz :-) menjél szívjál el egy cigit ahelyett hogy itt idegeskedsz :-)

2012. márc. 22. 17:27

Mondjuk én eleve azt sem értem miért kötelezö dohányzási szünetet adni. Miért téma, hogy valaki kimehet cigizni vagy sem. Ez nem pisi vagy gyógyszer, hogy nincs mit tenni, be kell venni vagy meg kell mozgatni a lábadat vagy pisilni kell menni vagy inni egy pohár vizet.

Természetesen lehetne sorolni a netezést is ide, vagy egyéb dolgokat, de most kifejezetten a dohányzásra írom. Ez nem fekete vagy fehér hogy valaki dohányzik, s neki jár a szünet, s ráadásul zokon veszi, ha ezt szóvá teszik. Nem..azért járjon szünet, hogy kicsit kinyújtózhasson, pisilhessen az ember, stb...de ne azért, mert valaki dohányzik.

19. Lencsy
2012. márc. 22. 16:51

Én nem vagyok dohányzó és nem dolgozom, de ettől még van véleményem :)

Ha a dohányzónak megjár időközönként az az 5-5 perc szünet akkor megjár a nem dohányzónak is . 15 éve dolgoztam utoljára , akkor még más volt a felfogás és a szünetrend ,...de az 5 perces szünetek minden dolgozóra ugyanúgy vonatkoztak . Akkor lehetett dohányozni vagy ami tetszik .. Ez persze "fizikai" munkánál volt így . A könnyű munkát végzők körében ,mint pl egy irodai alkalmazott stb ..szerintem is kiakasztó ,hogy míg a kolléga feláll az asztaltól és rágyújt ..a nem dohányzó milyen indokkal álljon fel ? Ahányszor ők dohányozni mennek ..én pisilni vagy inni mennék :D

2012. márc. 22. 16:45

Nekem is van egy kolléganőm, aki állandóan azon puffog, hogy a dohényosok lógnak ő meg bezzeg mennyivel többet dolgozik.

Csak feszültséget akar kelteni, irigy mindenkire, és ha ő rossz kedvű, akkor legyen mindenki az.


Nekem meg az ilyenekből van elegem! Szeretek jókedvű lenni a munkahelyemen is, és engem ne cseszegessen egy nem dohányzó sem, hogy lemegyek naponta 3 cigit elszívni, ami összességében nem több 20 percnél, ami pont annyi, amennyi az ebédidő, amit ugye ledolgozunk. Én lemegyek erre a 20 percre, de a nem dohányzó kolléganőm pampogására töltött ideje hosszabb, mint nekem ez a 3 cigi, valamint ő kimegy naponta a tescóba, ami persze nem fér bele a 20 percbe csak 40 percbe, majd naponta elmegy pisilni 20x elmegy pletyizni házon belül, és mindent bentről intéz (netbankról utalgat, népszámlálást bent tölti ki (neki ehhez 4 óra kellett), adóbevallás, fehérjeturmixpor és különböző dolgok megrendlése, azok átvétele, stb. És ráadásul darabszámra is kumutatható, hogy mennyivel kevesebbet dolgozik nálam.

Kedves fórumindító, amíg megnyitottad ezt a fórumot és olvasgatod a hozzászólásokat, válaszolgatsz rájuk, stb. addig dolgozhattál is volna, mert ugye ebben a helyzetben lehet, hogy egy dohányos helyetted dolgozik.

Ja, és félreértés ne essék, nekem megfizetik a munkámat, nekem belefér a netezés is a munkaidőmbe és ráadásul most kb. 14 perce túlórázok. Tehát ismát nem a munkaidőmet töltöttem nem munkával:)

17. andi6020 (válaszként erre: 16. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 22. 16:42
Vagyis?
2012. márc. 22. 16:22

Minap szórakozóhelyen jártam, és lám...reggelre nem lett büdös a ruhám.

Hihetetlen!

2012. márc. 22. 16:04

Neeeeeeeeeeeeeeeemmm nincs itt megoldás nem is azt vártam :-)

csak kíváncsi voltam hogy kinek mi erről a véleménye !

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook