Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Munkába ingázók fóruma fórum

Munkába ingázók fóruma (beszélgetős fórum)


2010. márc. 14. 11:17

Kedves ingázók, utolsó szalmaszálként órákat vagy kénytelen tömegközlekedni munkahelyedre, mert helyben évek óta nem találsz munkát! Van egy rossz hírem, erről az utolsó lehetőségről magad leszel kénytelen előbb-utóbb lemondani!

"M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2010. évi 27. szám 9475


A Kormány 39/2010. (II. 26.) Korm. rendelete

a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésrõl

(3) A munkáltató által fizetett hazautazással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás

ellenében azok árának legalább 86%-a, legfeljebb havonta

a) 2010-ben 30 000 forint,

b) 2011-tõl minden évben az elõzõ évben irányadó összegnek a Központi Statisztikai Hivatal által a megelõzõ évre

megállapított és közzétett éves átlagos fogyasztói árnövekedés mértékével növelt összege.

(4) A hazautazással kapcsolatos költségtérítés e rendeletben meghatározott felsõ korlátjának a tárgyévre vonatkozó

mértékét a foglalkoztatáspolitikáért felelõs miniszter 2011-tõl kezdõdõen minden év január 25-ig hivatalos lapjában

közzéteszi."

Ismét roppant igazságos döntés született, hiszen a vonzáskörzetben élők térítése akár 80-ról 86 %-ra emelkedik, azok kárára akik embertpróbáló körülmények közt órákat utaznak a munkahelyre lassan a fizetésük felét a bérletbe fizetik! Inkább otthon maradjanak munkanélkülin?

2009. máj. 2. 07:02
7. éve ingázok én is Sopron és Ausztria között.Ez napi 150-160 km,de szeretek vezetni és van munkám!!!
2008. aug. 9. 12:18

Én is ingázom az "otthon" és a suli között, napi négy órát. Ha nem késik a vonat...

Volt már olyan is, hogy egy órával előbb bent lettem volna zh-n, mint kellett volna, de egy órát késtem róla... És akkor is csak azért értem be, mert a sógorjelöltemék autója épp szabad volt, és ő elvitt a Keletiig...

Nem kívánom senkinek...


A másik kedvencem, igaz kéthetente csak, de 2x8 óra... Ha haza akarok jönni egy hétvégére... Autóval max. 2x4...

14. vica66
2008. jún. 7. 17:48
Érdekes, hogy ez a téma sokakat érint, mégis alig szólnak hozzá. Most ugyan itthon vagyok, de hosszú évekig ingáztam, s valószínűleg még fogok is. Nem is lenne ezzel nagy baj, ha néhány probléma nem lenne. Pl. a közlekedés színvonala az évek alatt nem javult, hanem romlott. Egyre drággább, állandóan késő vonatok, stb. Az utiköltségtérítés régen nem volt probléma, most a vidékit emiatt sok helyre fel se veszik, vagy ha igen, nem fizetnek térítést, horribilis jegyárak mellett. Ezt a jelenséget azért se értem, mert a munkáltató leírhatja költségként. Plusz, voltak pesti kollégáim, akiknek csípte a szemét az ingázó. Mintha nekünk öröm lenne az életünkből naponta több órát erre áldozni. Én lennék a legboldogabb, ha a közelben lenne munka. S azt se felejtsük el, hogy vidéken ugyanazért a munkáért kevesebbet fizetnek. Vajon miért is? A médiákban állandóan papolnak a diszkriminációról, ezeket a dolgokat valahogy mégsem elmlítik. Jobban kéne preferálni a vidéki munkahelyteremtést, ez mindenkinek jobb lenne.
2007. nov. 18. 22:29

az olcsóság relativ. én 50 km-re lakom bp-től, és a kocsink is sokat fogyaszt, sajna marad a vonat... a tömegtől én is rosszul vagyok, amikor a 30 ezerforintos bérlettel a zsebemben állok...

aztán szerdán megint sztrájk! már harmadszor!!! mi lesz megint, előre félek, hogy fogok bejutni a munkahelyemre :( mert ugye erre nem vehetek ki szabit...és ha nagyon ugrálok 20 pesti jelentkező van a helyemre ugyebár.

2007. nov. 17. 18:38

Férjem ha kérem a kocsit, vonattal megy. A reggel még ok, de amikor jönne haza, valahogy mindig besazrik a zónázó, és az utólsó öt percben átszállítják őket egy hagyományosra, 4 kocsi 45 perc 20 helyett, és heringek...

Mellesleg ólcsobb a kocsi,mint a vonat és bkv bérlet.

2007. okt. 24. 12:26
amikor a lakóhelyemen, a másik utcában dolgoztam,és beteg lett a gyerek, akkor a főnököm minden héten többször, este elhozta a könyvelnivalót, reggelenként jött érte...a hóvégi zárást szintén...és mindez idő alatt beteg állomány pénzt kaptam...na 50 km-ről nincs zaklatás...bár 10 éve nem voltam betegállományban.de azért a távolság erre is jó.
2007. okt. 24. 09:13

Én is ingáztam már elég sokat. Bár a buszon, ha le tudtam ülni, olvasással "múlattam" az időt, mégis időpocsékolásnak érzem az utazással töltött időt. Igyekszem a lakóhelyemhez minél közelebb találni melót, bár ez eléggé behatárolja a lehetőségeket.

Az utazási költségek térítése pedig tényleg problémás sok helyen. Ez valóban aggasztó, hiszen akár a busz, akár a vonat nem olcsó. Ráadásul jogszabály létezik a költség térítésére, amit a munkáltatók "elfelejtenek" betartani, a munkavállalók pedig kiszolgáltatottak, ezért nem tudják "követelni".

2007. okt. 24. 08:01
itt vidéken nagyon sokan vagyunk egy munka helyre, nehéz bejutni bárhová is...3 órát utazom összesen egy nap, de sok társammal együtt nincs más választásunk, már a szüleink is ezt tették. és hozzá teszem, hogy az utazási költséget nem sok helyen támogatják, engem inkább ez aggaszt...
2007. okt. 23. 18:09
Hat en tutti sajnalnam ingazasra az idom. Marmint tobb oras utazas.. Megeri?
2007. okt. 23. 17:46
hahó! ha csak ennyien ingázunk, mi az a sok ember minden reggel az állomáson? én azóta tudok olvasni, amióta napi két órát vonatozok...és akkor még nem is beszéltem az áthangolódásról, ami kell a munka és az otthon között....
2007. jún. 6. 18:19
Én régen másfél,két és fél órát vonatoztam+Bp-n a közlekedés 1óra és uez vissza.Napi 5-6órából kijött,ha nem késtek a vonatok,de legtöbbször késtek.
5. f124753f33 (válaszként erre: 1. - Ppippa)
2007. jún. 6. 17:48

Én nem, de családtagjaim igen. Egy óra vonat.

Amúgy régebben én is, ma már anniyra elszoktam tőle, nem biztos, hogy még egyszer bevállalnám, de hangsúlyozom, meg lehet szokni.

2007. jún. 6. 17:47

Én ingáztam többször is az életemben.

A "legjobb" az volt amikor Vácról jártam naponta Budapesten át Érdre. Nagy élmény volt : 2 és fél óra oda, ugyanannyi vissza. Megtanultam állva is aludni. Voltak olyan évek is, amikor Pest megye különböző településeit jártam, minden nap máshová kellett menni. Meg lehet szokni, én azóta is szeretek utazni. Nekem mindig a munkahely volt a fontos és idővel ahhoz igazítottam a lakóhelyemet.

2007. jún. 6. 17:30
mire vagy kiváncsi? én ingáztam 12 évig. de semmi különös. reggel este 1óra busz ahol még aludni is lehet..nem vészes....
2007. jún. 6. 16:27

Senki nem inázik vagy ingázott a lakhelye és a munkahelye között?

:(

2007. jún. 5. 20:17

Ingázik valaki Budapest és egy kisváros között munkahely miatt? Tapasztalat?


Erről érdekelnének hozzászólások, tapasztalatszerzés végett. Köszi aki észrevett.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook