Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Multi tabs immuno kid - valaki adja a gyerekének 4 év alatt is? Beválik? fórum

Multi tabs immuno kid - valaki adja a gyerekének 4 év alatt is? Beválik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. aug. 14. 19:20
Sziasztok! Én ma vettem a 4 éves kisfiamnak Supradyn gumicukrot omega 3-al. Nagyon ízlik neki, többet akar enni egyszerre :) Adom neki egy darabig, megnézem mi a hatása.
32. inf3rno (válaszként erre: 30. - Szabocsilike)
2014. aug. 11. 14:09

Kedves szabocsilike!


Amennyire tudom az immunválasz szempontjából a cink, a szelén és a D-vitamin szint, ami ténylegesen számít. A C-vitamin mértéktelen szedése, amit általában megfázáskor szoktak csinálni az emberek, gyakorlatilag jelentéktelen hatású.


Télre érdemes háziorvossal D-vitamint íratni, ez felnőttnek 2000NE naponta, mondjuk egy 30-35kg-os gyereknek elég a fele, nyilván testsúlytól függően. Nyáron nincs ilyen gond, ha az ember negyed órát kint van a napon, már az is elég. A D-vitamin mellé azt mondják, hogy nem jó a kalcium és magnézium szedése, bár erről megerősítést nem találtam, szóval lehet, hogy csak városi legenda.


A cinknél felnőttnek napi 30mg-ig biztonságos, gyereknek elég a 20mg. Inkább csak betegség esetén érdemes szedni, egyébként reggeli zabpehellyel be lehet vinni annyi cinket, amire szükség van. A cinknek van inzulinhoz hasonló hatása is, illetve részt vesz az inzulin szintézisban, így segít a hasnyálmirigynek, illetve megelőzheti a cukorbetegséget. Ezen kívül bizonyos tanulmányok szerint menstruáció előtt és közben néhány napig szedett 30mg-os dózis megvéd a görcsöktől.


A szelénnel nincs tapasztalatom, sajnos nehéz olcsón beszerezni.


Ezen kívül, ami még fontos lehet az immunrendszer szempontjából az az omega-3 és omega-6 telítetlen zsírsavak egy része. Ezek gyulladás csökkentő hormonok (prosztaglandinok egy részének) alapanyagai, ha nincs belőlük elég, akkor valószínűbb, hogy az ember elhalálozik érelmeszesedésben, illetve annak valamilyen szövődményében (agyvérzés, szívroham). Omega-3 a tengeri halakban van nagy mennyiségben, árulnak ezzel kapcsolatban halolaj kapszulákat, amikben nem biztos, hogy az van, amit mondanak, szóval nem érdemes venni. Inkább csukamájolaj kimérve gyógyszertárból, vagy lenolaj, ami olcsó, és amivel érdemes próbálkozni. Napi egy kanál elég, de ezek mind baromi keserűek. Talán kenyérrel lehet mérsékelni az ízüket, passz (én bírom a keserűt). Ezeken kívül még olajos magvak, pl dió tartalmaznak ilyesmit, ezekből is elég napi egy marék. Az omega-6 zsírsavaknál nem mindegyik jó, a kerti borágó virágja és levelei tartalmaznak gamma-linolénsavat, ami jó, viszont a levelekben ezen kívül van olyan alkaloid, ami nagy mennyiségben (kiló számra) fogyasztva káros. Az érrendszer szempontjából ami még fontos, hogy ne egyetek olajban sült dolgokat, mert az olajban lévő telítetlen zsírsavak hevítésre cisz-ről transz konfigurációra váltanak. Ezt úgy kell elképzelni, hogy cisz-nél kunkorodnak, transznál meg szög egyenesek. Ezután elkezdenek polimerizálódni, és az olajban sütésnél sok helyen látott sárgás-barnás lerakódást hagyják maguk után, illetve woknál a további oxidációra fekete réteget képeznek. Na ezek a transz zsírok, illetve olaj polimerek gyakorlatilag ugyanolyanok, mintha avas zsírt ennél, csak kevésbé érzed az ízén, hogy káros. Ha már sütnöd kell, akkor jobb zsírral sütni, és valamilyen zöld fűszert, pl rozmaringot használni, ami megakadályozza, hogy a fehérjékből rákkeltő anyagok keletkezzenek. Ha margarint használsz, akkor nézd meg, hogy mennyi benne a transz zsír, ha nem telik 0.1%-os tisztított margarinra, akkor használj inkább vajat vagy zsírt, bármelyik jobb. Sütésre, ha lehet, akkor ne használj margarint. Még nagyon hosszan lehetne sorolni a főzési tanácsokat, de nem látom értelmét, nagyon eltér az alap témától, szóval maradjunk ennyiben...


Az immunrendszer szempontjából ami kiemelkedően fontos az a mozgás. Egy gyereknek legalább kell napi 1 óra séta, és akkor még keveset mondtam. Ha ez nincs meg, esetleg elhíznak, egész nap a tv vagy számítógép előtt ülnek, akkor kezdődnek a bajok...


Remélem elég kimerítő volt a válaszom (így sok év után). További szép napot!

2014. aug. 11. 13:33

Szerintem nincs értelme nagyon vitaminozni, jobb lenne inkább normális kaját adni a gyereknek. Légúti fertőzésekre a Haas c-vitamin + cink, amit ajánlani tudok: [link] napi 20mg, felnőttnél 30mg, amíg beteg. Ha van térképnyelve, azt is helyreteszi. Illetve a sima zabpehely (nem cukrozott) is tartalmaz elég cinket, szóval az is elég cink szempontból, ha napi szinten eszi reggelire.


Hasmenéses, hányásos problémákra a legjobb a probiotikum. Pl rotavírusra az LGG, ami használ (ez van a multitabs immunoban is). Ezen kívül még van a Bonolact Pro+Kid, ami ilyesmire van. Ezek megelőzhetik a betegséget, vagy enyhíthetik annak lefolyását.


Ha valaki pl rotára tényleges védelmet akar, akkor a legbiztosabb, ha beoltatja a gyerekét. Rotára van szájon át beszedhető vakcina, ami 2-3 évig védettséget nyújt. Influenzára sajnos csak 1 éves vakcinák vannak, és azoknak is kérdéses a hatékonyságuk.

2010. nov. 22. 13:50

Sziasztok!

Kissé el vagyok keseredve, mert a fiaim állandóan betegek. A nagyobbik 4 éves a kisebbik 2 és fél, tavaly kezdtük az ovit, 1 hét ovi után 2 hét otthon és persze a kicsi is mindent elkapott. Decemberben csúnya torokgyuszi, akkor dúlt a h1n1 mizéria ezért nem engedtek haza csak 3 nap után, közben összeszedett egy rotát persze, így másnap mehettünk vissza 2 hét hányás hasmenés virrasztás, borzasztó volt. A kicsi nem kapta el, mert ő megkapta (persze borsos áron) a két adag rota ellenit anno. Ovibajárás persze ezután is olyan volt mint a mesében, hol mentünk, hol nem.... De ha nincs ovi akkor is mindent összeszednek pl a játszótéren, a nyáron 2x 2 hét enterovírusűzéssel telt, szóval már kész vagyok. Idén az ovis időszak már 2-3 hét és 1-2 hét betegség, de ez akkor sem normális. ráadásul a nagyobbik elég rossz evő, alig eszik zöldséget gyümit, nagyon ügyesen kell csinálnom (krémleves stb). Anyagilag nagyon lehúzná a családot ez a bizonyos Immuno Kid, de megvenném ha tényleg érdemes lenne. Eddig próbáltuk a bérest (szó nélkül lenyelte pedig borzasztó rossz), Theiss multit, Actival kidet, Cebion multit, de mintha semmit nem adnék. Persze mellette rendületlenül nyomom a cebion c vitamint és most csináltam nekik egy normaflore kúrát, napi két fityula/fő helyrettette a székletüket is (mert rota óta - közel 1 éve - a nagyobbiknak hol ilyen hol olyan), gondolom a sok antibiotikum szétrombolt mindent belül. Most is már tart több mint egy hete valami megfázásféle vírusos bacis nemtudommi sűrű orrváladékkal, napi 3x szívom és csak termelődik... Annyira akarom hogy egészségesek legyenek!!!

Csak azért írtam regényt, hogy hátha vki járt már hasonló cipőben és tud segíteni. Köszi!

Ui: influ elleni védőoltással kapcsolatban mi a vélemény?

29. 72f62a66ed (válaszként erre: 26. - Minimono)
2010. febr. 20. 13:28
Én inkább azt nézem mitől NEM lesz beteg a gyerek. És ha a drágább gyógyszert kell vennem ennek érdekében, akkor megveszem.
28. 72f62a66ed (válaszként erre: 27. - 2146457c37)
2010. febr. 20. 13:25
Így igaz! :-)
2010. febr. 20. 13:04
Ne várjatok csodát 2 hetes szedések után a multitabs immunot legalább 1-2 hónapig kell szedni, hogy védelmet is nyújtson.
2010. febr. 14. 15:42

sziasztok!


Én szedtem a multi tabs immunót..., de 2 hónapja váltottam... Hosszas keresés én összehasonlítások után találtam rá a DM-ben a Das gesunde Plus A- Z Depot névre hallgató komplex vitaminra. 5 hatóanyaggal többet tartalmaz mint az immunó, sőt van amiből több is van benne. És az ára sem mindegy ,hogy 1200/3hónap vagy 3300/1hónap.

2009. nov. 24. 21:05

Szia!

A nagyobbik fiam szeptember óta rendszeresen szedi. Igaz, ő négy éves. Nagyon bevált. Még nem volt beteg. A pici két és fél éves, neki viszont nem merem adni egyenlőre, pedig nincs sokkal elmaradva a bátyjától, mert súlyban is egyformák, így lehet hogy nem ártana neki, de inkább majd jövő szeptembertől szeretném elkezdeni. Akkor már három és fél éves lesz, talán az a fél év nem árt neki.

24. ében11 (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2009. nov. 24. 12:41

nem pici a Lucád!

az enyém is volt hogy egyben lenyelte-akkor kapott rá amikor c-vitamint kapott és azt lenyelhette egyben.de most már rágja szépen.

2009. nov. 23. 10:15
Hankámnak én nemrég kezdtem el adni,20 szem fogyott el,és azt fedeztem fel a vizeletében hogy vöröses por lenne,lehet ez a vitamintól? igy bontja le a szervezete?Most lessz 4 éves,napi 1 tabl adok ,lehet kevesebbet kellene adnom?
22. trapiti (válaszként erre: 21. - Orsóc)
2009. nov. 13. 07:46
Én kiskanálban összetöröm a rágótablettát, mert Luca hajlamos lenyelni egyben. Az Omega-3-at viszont szépen elrágja.
21. orsóc
2009. nov. 13. 02:16
A 9 éves nagyfiam már 3 éve szedi és nagyon jól működik nála. Látványos változás volt, előtte tök gyakran volt beteg, azóta csak ritkán. Többször volt már járványos időszakban, hogy az osztálya nagy része kidőlt, neki pedig kutyabaja. A kicsi 1,5 éves kora óta szedi (amúgy egy gyógyszerész barátom mondta, hogy nyugodtan szedheti, ha már el tudja rágni).
2009. nov. 8. 22:42

Én adom Lucának, igaz még csk 2 éves, viszont 16 kg. Egy hónapja szedi, azóta kétszer folyt az orra, korábban az ilyenekből mindig betegség lett, most magától elmúlt. Nem biztos, hogy ettől, de nekünk bevált, persz a nagy próba holnaptól indul a bölcsivel. Szívesen beveszi, szakmai szemmel is jó az összetétele, mi ennél maradunk.

Adom mellé a Multi Tabs Omega-3 Kid-et is, igaz az más miatt fontos.

19. misz
2009. szept. 11. 20:31
Nekünk nagyon bevált. A kislányom folyton középfülgyulladással küzdött a bölcsiben 3 és fél éves korában. Akkor kezdtem el adni neki fél szemmel. Ahogy betöltötte a 4-et egy egészet adtam neki. Hála Istennek azóta még lázas is csak 1x volt. Most 4 és fél éves. Remélem így is marad.
18. mimmo33 (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. szept. 9. 12:46
Nálunk még nagyszlők sincsenek, úgyhogy tényleg nehéz
17. ében11 (válaszként erre: 16. - Mimmo33)
2009. szept. 9. 12:43

a munka nagy úr-most mennem kellett volna nekem is de a felmondási időmet töltöm :(.viszont így nem akkora gond itthon maradni vele.félállásban máshol kezdtem el dolgozni,de az családi vállalkozás.

szóval el tudom képzelni ha mindketten dolgoznak meg a nagyszülők is(mint nálunk) milyen nehéz megoldani.

16. mimmo33 (válaszként erre: 14. - Ében11)
2009. szept. 9. 12:35

Ez igaz. De sajnos amíg Te odafigyelsz a gyerekedre,sajnos a z oviba nem csak a meghüléses gyerekeket viszik be a kedves szülők...

TISZTELET A KIVÉTELNEK!!

15. ében11 (válaszként erre: 12. - 0e9445d7ac)
2009. szept. 9. 12:35

én legalább egy adagot megetettek vele...de lehet tavaszig adom neki.nem csak ő lesz beteg-sokszor mi is elkapjuk-és néha minket jobban megvisel-munka mellett meg ez nem hiányzik.

aztán úgyis jön az influenza is...tavaly nálunk kimaradt.nem tudom idén mi lesz...

gondolkodom a védőoltáson...de eddig még sosem adattuk be magunknak az influenza ellenit.

14. ében11 (válaszként erre: 11. - Mimmo33)
2009. szept. 9. 12:32

a kasvirágról még nem hallottam-megnézem neten is.

nemcsak a közösség-hanem a hűvös idő is most jött be-reggel fáztunk délután meg meleg volt-így könnyű meghűlni is.

13. mimmo33 (válaszként erre: 12. - 0e9445d7ac)
2009. szept. 9. 12:22

2 hét alatt semmitől ne várj csodát:(

Jobbulást!

2009. szept. 9. 12:21
Mi már nagycsoportosok vagyunk,ovi kezdés(elseje)előtt egy héttel kezdtem el adni neki.Tegnap már köhögött ma csorog az orra.(nem is akárhogy:SÁRGa-ZÖLD)Szerintem nem ér sz.rt sem!!!!Pedig a gyógyszertárban nagyon dicsérték!
11. mimmo33 (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. szept. 9. 12:04

Nekünk nem vált be, de ez nem azt jelenti, hogy nektek sem fog. Ha most kezdtétek az ovit,és ezelőtt nem járt rendszeresen közösségbe, akkor mindenképpen szedjen valami vitamint. Szinte kizárt, hogy ne szedjen össze valamit az első időben:(

Nekünk a Béres csepp, a Cebion csepp, és Kasvirág szirup vált be. Igaz amíg idáig eljutottunk, megettük a gyógyszeripar összes "csodaszerét":(

10. ében11 (válaszként erre: 9. - F94c04200e)
2009. szept. 9. 11:59

nálam is dilemma volt-mert nem szoktunk csak úgy vitaminozni gyógyszerezni.de most kezdte az ovit-beszoktatás van-nekem meg lenne munka szóval jó lenne ha beszoknánk és nem lenne túlzottan beteges-és mi sem.szóval most próba hónap.

az ára igen elgondolkodtató-de ha csak fájdalomcsillapítót meg teát c-vitamint veszek-már az is majdnem annyi mint ez a vitamin

2009. szept. 9. 11:38
Nálam ez mindig nagy dilemma.Adjam vagy ne.Mármint úgy egyáltalán a vitamint bogyó formában.Ősszel kezdem a c-vitamint,ennyi.Ez a fajta ráadásul tényleg drága,ilyenkor arra gondolok hogy páran megint megakarnak gazdagodni.És itt nem a gyerektől sajnálom,szó sincs róla.Bár ha jól belegondolok,lehet semmivel nem teszek neki jobbat avval ha bogyókkal tömöm.
8. ében11 (válaszként erre: 6. - Borsi :-))
2009. szept. 9. 11:34
:D az enyém este kapott de reggel már kérte biztos finom az íze!
7. ében11 (válaszként erre: 4. - 6b95053358)
2009. szept. 9. 11:33
sajna nekem is csak ez a vírus juttatta eszembe...pedig régebben én olvastam hallottam róla.
2009. szept. 9. 11:32

Szia!

Én is adtam már 3 évesen a kisfiamnak,egy ideig jobb tőle az étvágya,aztán uolyan,mint amikor nem szed semmit.Náthás is volt mellette,de ettől függetlenül szerintem még ez a legjobb,ő is szívesen beveszi.

2009. szept. 9. 11:32

kicsit tényleg drága, 3000 Ft-ért vettem tegnap.a fiam 3 éves múlt-a patikusnak mondtam-de kiadta.otthon láttam hogy 4 éves kortól ajánlott.azért adtunk neki, nem hiszem sok baja lehetne.

sajna csak 1 hetet voltunk az oviba és sikerült beszerezni egy vírust.írjatok még kinek mi a tapasztalata.úgy gondoltam egy ideig adom neki.

2009. szept. 9. 11:30
Szia! Én több embertől is hallottam, hogy jó, kiscsoportosoknak is szokták adni. És köszi, hogy eszembe juttattad. :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook