Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » MRI vizsgálat klausztrofóbiásoknak :) fórum

MRI vizsgálat klausztrofóbiásoknak :) (beszélgetős fórum)


1 2
2014. ápr. 14. 08:08
Miért nem lehet ott mondjuk mellettem a férjem, miért csak egy ponton ülhet, vagy állhat, ezt nem értem. De majd megkérdezem az tuti :) Adnak valami pánikgombot, az ember kezébe?
8. manó2000 (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2014. ápr. 14. 08:07

Szia!

Nekem nemrég csináltak MRI vizsgálatot. Tereld el a figyelmedet és pillanatok alatt eltelik az a kis idő.

2014. ápr. 14. 08:05
Igen, már rákerestem és képeket is néztem, de úgy gondolom, hogy legalább derékig biztosan betolnak a gépbe, mivel "csak" 165 cm magas vagyok. Mindenki azt mondja, hogy ki lehet bírni, én mégis reggel már gyomorideggel ébredtem, biztosan nagyon rá is parázok... Hát nem tudom... előtte beveszek egy nyugibogyót, úgy tervezem... Húúú, koponya vizsgálatnál engem tuti altatni kellene.
6. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2014. ápr. 14. 08:03

Szia!


EGyütt érzek Veled. Én is nagyon félek a bezártságtól. Decemberben kellett MRI-t csinálni a bal bokámról, lábfejemről. Totál be voltam ijjedve. Neked a térdedről van szó és lábbal előre tolnak be, de csak a térdedig, így csípőtől kifelé leszel. A zaj miatt pedig nyugodtan befoghatod a füledet. Én is azt csináltam. :) A végén rájöttem, hogy nem kellett félni tőle.

2014. ápr. 14. 08:03

Készülj fel rá, hogy ISZONYAT hangos lesz és ijesztő, nekem az első élményem az volt, hogy "anyám, ez mindjárt meggyullad" meg hogy "ez a gép tuti, elromlott"... (Előtte ne nézd meg a filmet, amiben megég a csaj a szoliban...) :D - - - Mindamellett ez egy rutinvizsgálat, futószalagon mennek az emberek és eddig még mindenki túlélte. Be lehet menni hozzátartózónak, de semmit nem számít (nekem első alkalommal bejött, de nem is láttam, csak egy pontra állhatott és nem is beszélhettünk). Szólj előtte, hogy extrém-ideges vagy, de ne kérj semmiféle nyugtatót, nem érdemes, teljesen fölösleges! A dokik minden másodpercet végignéznek, olyan, mintha ott állnának melletted, csak te nem látod őket. Teljesen biztonságos.

Tudatosítsd magadban, hogy ez egy nagy debella fényképezőgép, ami fotókat csinál a szerveidről. És azt tanácsolom, nézegesd a Dr. House-t, ott minden részben van egy Mr-vizsgálat... :)

2014. ápr. 14. 08:02
Nekem is terd vizsgalatom volt nehany eve, csak derekig toltak be, de igy is nagyon szornyu volt. Elso korben kb 8 percnel ki kellett jonnom, mert remegtem a sirastol. Szerintem az is nagyon kozrejatszott, hogy elotte fogalmam sem volt, milyen vizsgalat ez. Masodszorra becsuktam a szemem, es valami nagyon jora gondoltam. Igy kibirhato a 20 perc is. Ha elfogasz egy tanacsot, valamit vigyel be amit tudsz morzsolgatni, nalam egy zsepi volt, es a karodat tedd a fejed fole. Engem ez a kis matatas is megnyugtatott valamennyire. Kitartast es jo egeszseget kivanok!!!!
2014. ápr. 14. 07:48
Én nem régen voltam, koponya MR-en. Megkérdezik. Ha gondolod, akkor adnak nyugtató injekciót.Bár én úgy gondolom, hogy a térd vizsgálatához nem leszel bezárva. A gép nem az egész testedet takarja. Keress rá a googlen, hogy MR vizsgálat. Ott leír mindent, meg lépeket is látsz. Szóval nyugi!!
2. 259a746ef3 (válaszként erre: 1. - Sly7105)
2014. ápr. 14. 07:46
Túl fogod élni!!:) Nem olyan vészes,nem zárnak rád semmilyen ajtót,nem egyedül leszel,ha bármi gond van lehet szólni.Zaj az van, próbálj valami nagyon jóra gondolni!:)
2014. ápr. 14. 07:39
Szeretnék pár tapasztalatot olvasni azoktól, akik klausztrofóbiásak, de nem kicsit, és MRI vizsgálaton estek át. Nekem "csak" egy térd MRI-m lesz/lenne ma elvileg, de nagyon félek, mert nem bírom a bezártságot és attól is tartok, hogy elviselhetetlen a zaj, amit a gép müködése okoz, és hogy egyáltalán ki fogom-e bírni 20 percig mozdulatlanul, ráadásul nem szívesen fogadják, a "had jöjjön be velem egy hozzátartozóm " kérést, pedig elvileg a betegtájékoztató szerint ez kérhető, van rá lehetőség. Lehet túl aggódom a dolgot, de mint afféle fóbiás ember, ez talán nem csoda.... Mit gondoltok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook