Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mozgássérült Németországban. fórum

Mozgássérült Németországban. (tudásbázis kérdés)


21. Guruljka (válaszként erre: 18. - Royalniki)
2019. máj. 4. 23:34

Royalniki: a betegséged nevére rákeresve jár Németországban ellátás.


A nyelv mennyire megy? Tudnál ott is dolgozni? (nyilván megfelelő munkakörben)

2019. máj. 4. 23:12
És akkor értem, miért nem igénylitek a fogyatékosságit. Nyilván nem olyan az állapotod, szerencsére.
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Royalniki)
2019. máj. 4. 22:18
Akkor mégis jól tudtam.
2019. máj. 4. 20:57
Nem, az emelt családi jár nagykorúvá válás után is. Már nem tanulok, 32 vagyok.
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. máj. 4. 14:41

Bocsánat, utánanéztem, én tévedtem!

A nagykorúság elérését követően nem jár a családi, de akkor a fogyatékossági támogatás lép életbe.


Már nem vagyok ezekben naprakész. Annak idején én mint gyám kértem emelt családi helyett fogyatékosságit, mert az volt a gyerek számára előnyösebb, és valamiért úgy emlékeztem, már akkor nagykorú volt.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2019. máj. 4. 14:35
Enissa, az emelt családit bizonyos körülmények között a nagykorú sérült is kapja.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Royalniki)
2019. máj. 4. 12:26
Az emelt családit nem te, hanem a szüleid igényelték utánad, ugye? Mert ez is lényeges szempont. Gondolom gimnáziumba, vagy felsőoktatási intézményben tanulsz. Amíg tanulsz, a szüleid itthon felvehetik utánad, amint befejezed a tanulmányaidat ez az ellátás megszűnik.
2019. máj. 4. 10:27

Guruljka nagy kincs itt a hoxán.Amikor tud tényleg segit,sok ilyen segitökész ember kéne erre a világra!És nem utolsó sorban beszél németül,ami nem egy hátrány a Te esetedben.

Mindig figyelem az irásait,sok okos dolgot ir!!!Mint látod,most is!Fordulj hozzá bizalommal.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Royalniki)
2019. máj. 4. 02:07

Örülök, ha segíthetek!

Neked egyébként a fogyatékossági támogatás nem lenne előnyösebb az emelt családinál?


Megírod privátban, mi a betegséged? Akkor hatékonyabban tudok keresni.


Azért dolgozom ilyen összevissza munkarendben egyébként, mert éppen hogy német fordító vagyok, és itthonról dolgozom.

2019. máj. 3. 22:29

Jaj, de jó, borzasztó hálás vagyok, nagyon szépen köszönöm, tényleg.

Az emelt családit én kapom, gyerek nincs.

Igazán még nem tudom, hogy melyik régióban, azt se, hogy mikor. Még csak érdekelt, hogy egyáltalán beleélhetem-e magam, mert a szüleim évek óta azt szajkózzák, hogy hiú ábránd, hogy én valaha külföldön élhetnék ezzel a betegséggel és különben is, az ellátást csak itthon kapom.

Itthon nem szólok, míg nem tudok meg mindent ezzel kapcsolatban.

2019. máj. 3. 21:17

Egyelőre azt látom, hogy a helyi önkormányzatnál (Kommunalverwaltung) kell fogyatékossági igazolványt (Behindertenausweis) kérni, ezzel lehet majd a további támogatásokat kérni.

Ezen szerepel a besorolás, amely meghatározza az igénybe vehető további támogatásokat.


[link]


Itt az ábra kinagyítódik, ha rákattintasz, és mutatja lépésről lépésre, milyen sorrendben hova menj, mit vigyél.

A leleteid lefordításában tudok segíteni!

2019. máj. 3. 21:05
Ide tévedt, de jó. :)
2019. máj. 3. 20:53

[link]


Folytatom még persze a kutatást, de a hétvégére munkám is lett, majd ahogy sikerül.

2019. máj. 3. 20:36
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Royalniki)
2019. máj. 3. 20:22

Az emelt csp-t Te kapod?

Gyereketek van?

6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Royalniki)
2019. máj. 3. 20:21

Szia! Idekeveredtem.


Kerekesszékes férjem is volt, mindenképpen utánanézek a dolgoknak.


Melyik tartományba akarnátok költözni? Mert lehet tartományonkénti eltérés.

2019. máj. 3. 16:42
Nagyon szépen köszönöm az eddigi kommenteket, infókat. Két fórumra is írtam ezen kívül, de nem jártam sikerrel.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Royalniki)
2019. máj. 3. 15:30

Amíg beteg vagy, nem állsz munkába külföldi országban, mindegy hol élsz, ezt megkapod. (Ne botránkozzon meg senki, hogy azt írtam, hogy amíg nem áll munkába, hiszen több munkakört is betölthet valaki kerekes székkel is.)

A csp.-t egyik országban lehet igénybe venni. Ha kint dolgozik az illető, akkor ott ahol adózik.

De inkább, menj be egy kormányhivatalba és érdeklődj ott, mint esetleg egy komolyabb büntetést zúdíts a nyakadba.

3. shanta1 (válaszként erre: 1. - Royalniki)
2019. máj. 3. 15:10
Ez engem is érdekelne.
2019. máj. 3. 15:06
Szia. Guruljka a németországi témában otthon van, reméljük ide téved, mert ő szerintem tud segíteni. Sok sikert a kiköltözéshez!♥
2019. máj. 3. 14:52

Sziasztok!

Mozgássérült vagyok, kb. 3 éve kerekesszéket használok.

Betegség miatt rokkant járadékot, valamint emelt összegű családi pótlékot kapok. Párommal németországi kiköltözésen gondolkodunk.

Kérdésem az lenne, hogy ezt a két ellátást kaphatom-e Németországban is.

A válaszokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook