Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mosógépmárkák: melyiket vegyem és melyiket ne? Az olcsóbbak közül! fórum

Mosógépmárkák: melyiket vegyem és melyiket ne? Az olcsóbbak közül! (beszélgetős fórum)

1 2
44. Gaby76
2011. aug. 24. 15:05
Egyébként az egésztől nem vagyok túl boldog, nem szeretek 5 perc alatt mosógépet venni. :-( De kénytelen voltam. 3 napja kezdett zakatolni, tegnap mondta a szerelő, hogy nagy a baj, és már ezalatt az idő alatt megtelt a szennyeskosár is, ez már csak így szokott lenni..
43. Gaby76 (válaszként erre: 42. - Bálna21)
2011. aug. 24. 15:04
a családban majdnem mindenkinek whirpoolja van ill. volt, nekik jok voltak a tapasztalataik. Biztosan szerencse is kell hozzá. Számomra az is fontos volt, hogy a boltból idehozzák, felhozzák a második emeletre (lift nincs), és elvigyék a régit, lehetőleg ingyen, mivel egyedül vagyok itthon hajnaltól estig, és megmozdítani is alig bírok egy 70 kilós mosógépet. Ha hangos lesz, az nem számít, úgyis a lakás másik felében van a fürdőszoba, engem nem zavar, más meg nem hallja. Van rajta rövid program egyébként, áztatót nem használok, mert irodai munkától nem lesznek annyira piszkosak a cuccaink. 1-2 órán belül hozzák is a gépemet.
2011. aug. 24. 14:27
Nekem azt mondta egy eladó, hogy ma már csak 4-5 évre (jó esetben) tervezik a gépeket, nem érdemes drágát venni, mert ha fő alkatrész romlik úgyis cserélni kell, mert akkor már nem érdemes javíttani. Nekem Whirlpool van most, nem szeretem. Hangos, nyüszög, pedig csak 3 éves. A nem ismert márkásak is jók, csak nincsennek reklámozva. Azt kell nézni mennyire energia takarékos, ill. milyen programok vannak rajta. Szerintem fontos a rövidprogram (én a legtöbb esetben ezt használom) és szerintem jó, ha van rajta áztató program is.
2011. aug. 24. 12:47

Nekem siemens mosógépem van,15 éves, és még csak egyszer látta szerelő, akkor is azért, mert költözéskor meglazul egy csavar.

Ő akkor azt mondta, hogy az akkori gépek még jól voltak összerakva, sajnos ma már csak a garancia idejére működik.

Na igen, el kell adni a gyártóknak a gépeiket, és ha csupa tökéleteset csinálnak, akkor kinek adják el???

40. Gaby76
2011. aug. 24. 10:08
Köszönök minden hozzászólást. Végülis a whirpool mellett döntöttünk, jelenleg ez van elfogadható áron és szerelőt is ismerünk, aki ezt javítja és házhoz jön, miközben a Bekoval kapcsolatban kétes információim vannak. 40 euro hozzáfizetéssel 5 év garanciát is lehet rá szerezni. Ugy gondoljuk, 5 év múlva valószínűleg úgyis ki kell cserélni, mert a legtöbb helyről azt hallottam, hogy ezek az olcsóbb gépek többet ritkán bírnak ki (szerencse kell hozzá)
39. mmacus (válaszként erre: 37. - Vaczila)
2011. aug. 24. 06:21
Mindenből a legjobb a Bosch, csak az átlagnál jóval drágább. Én ha valami elromlik, most biztos olyan márkára cserélem majd (de el ne romoljon valami:)), mert gyerekeim ott dolgoznak és jelentős kedvezményt kapnak a termékekre.
38. mmacus (válaszként erre: 33. - Gaby76)
2011. aug. 24. 06:19
Nagyon el van szúrva a mosószer és öblítő adagolója, szinte lehetetlen normálisan kitisztítani. És ezen 10 év alatt sem változtattak. Gusztustalan, amikor az alján megtapadva büdösödik a letapadt mosószer maradvány, minden eszközt be kellett vetni, hogy valahogy ki lehessen kotorni. Az Elektroluxnál egy mozdulattal kiemelhető, szétpattintható, minden mosás után elmosom, kitörlöm.
2011. aug. 24. 03:49
Nekem Candy van, ezt nem javaslom. Már 2 évesen motorhibás lett és a garanciális javíttatás sem volt egyszerű, mert olyan volt a hozzáállásuk hogy arról jobb nem beszélni. Körülnéztem én is akkor mert gondolkoztam hogy vegyek e újat. Egy szerelő ismerősöm annyit mondott, hogy legjobbak a Bosh gépek, de elég drágák. Amit kimondottan nem javasolt, a Wirpool-t, mert azt mondta hogy az átlagnál sokkal gyakoribb a meghibásodási aránynyuk. Persze ez nem jelenti azt hogy mind rossz, de jobb az óvatosság.
2011. aug. 23. 23:13
A hűtőm Elektrolux, és tényleg az is jó. Akciókat érdemes figyuzni, néha meglepően sokat lehet spórolni. Egy ismerősöm nemrég vett Samsung mosőgépet a Corában, 74ezer ft helyett 56 ezer volt az ára, és még a pénztárnál a végösszeg 10% áért kapott vásárlási utalványt. 1200 fordulatos a centrije, digitális kijelzős, és 6 kg ruha fér bele. Szép is:-)
2011. aug. 23. 22:48

Sziasztok!

Mi is gondolkodunk új gépben, utána néztünk.

Zunissi gépünk van már 12 éve, még nem volt baja. Most mintha meg akarna halni, bár még megy.

A műszaki boltban azt mondta az ismerős eladó, hogy mindenképp Zanussit ajánl, vagy Elektroluxot, mert a két gépet egy cég gyártja.

Egyformán jók.

Igaz, hogy nem olcsó. Bár 12 éve is 83 ezerért vettük, most is kb. annyi, talán még akiósan ha kifogja az ember még olcsóbb is valamivel.

2011. aug. 23. 22:34
Nekem az a véleményem összeségében, hogy a "nagy" gyártók már olyan megfontolásból gyártják a gépeket, és nem csak a mosógépeket, hogy az emberek zöme legalábbis a nálunk jóval gazdagabb országokban, 5 évente kihajítja a lomtalanításkor, mert már nem olyan korszerű, vagy nem olyan a dizájnja stb. stb. Sajnos a mi pénztárcánk meg úgy van vele, hogy szeretne egy "életre" venni pl. mosógépet, mert olyan drága a fizetésekhez képest. Úgyhogy szerintem a 200 ezres mosógép sem bírja sokkal tovább, legfeljebb több rajta a csillivilli, meg a program, amit sosem fogsz használni. Enyémen is vannak olyan jelek, hogy a fene sem tudja miket mossak vele? :-D Javíttítni meg sokszor azért nem érdemes, mert az alkatrész is aranyárban van, nem beszélve az aranykezű mester mit kér el a kiszállásért, meg a teketóriáért. Nekem sokan mondták, hogy sokszor a márkanevet vesszük meg, belűl meg szinte mindegyik ugyanaz.
33. Gaby76 (válaszként erre: 31. - Mmacus)
2011. aug. 23. 22:19
Mi volt ez a konstrukcios hiba?
32. Gaby76 (válaszként erre: 29. - Ujlany)
2011. aug. 23. 22:19
Ok, akkor van. de a boltokban a környéken nincs. :-) Vidékről vagyok
31. mmacus
2011. aug. 23. 22:18
Nekem 8 évig volt Whirlpool, a 8. év végén romlott el, egyszer megjavíttattuk, de nem lett az igazi. Még egyszer nem akartam volna olyat, mert volt egy olyan konstrukciós hibája, ami miatt megutáltam. Most 3 éves az Elektrolux Intuition, kop-kop, nagyon jó, és az a hiba sincs meg benne, ami a másikban annyira nem tetszett. Szépen mos, nem gyűröttek a ruhák, a fogyasztása is jó a férjem szerint, én ahhoz nem értek.
30. Gaby76 (válaszként erre: 27. - Ujlany)
2011. aug. 23. 22:18
Igen-igen, igazad van, csak nálunk nem árulnak Indesitet (Szlovakia)
29. ujlany (válaszként erre: 23. - Gaby76)
2011. aug. 23. 22:13

jo hirem van, rakerestem a google.sk ban az Indesitre, es van Szlovakiaban is.

[link]

28. krisz38 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2011. aug. 23. 22:13
Nekünk sem kellett sosem javíttatni egyik Whirlpoolt sem, és több gyereket "felneveltek" a családomban lévő készülékek:-) Még anyám tesója is ilyet vett kb . 5 éve, és dicséri. Egyszer romlott el az enyém, amikor véletlenül kimostam egy kb. 30 cm-es , bazi nehéz villáskulcsot a férjem munkásruhájával együtt. Na akkor elszakadt az a szürke gumiszalag, ami az ablak mögött van. Azt cseréltettük, de enyhén szólva is az én balekságom volt:-)Ja? és vízkőoldót, meg Calgont, ilyesmiket sosem láttak a masináink:-)
27. ujlany (válaszként erre: 22. - Gaby76)
2011. aug. 23. 22:11

hat nekem sincs ablakom, de para sincs (hogy is lehetne, lemegy a lefolyocsobe) sajnos meleget sem csinal, pedig telen de jol jonne, tudnek sporolni a futessel.

Dragabb az igaz, de az Indesit egy olcso marka, igy szaritoval egyutt sem kerul annyiba mint egy nagyon markas mosogep.

26. globus
2011. aug. 23. 22:10
Nekünk elöltöltős Zanussi van, 11 éves, egyszer volt javítva az ajtaja.
25. r-iett
2011. aug. 23. 22:08
Indesit :)
24. Gaby76 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2011. aug. 23. 22:08
Nem penészesedik vagy vízkövesedik?
23. Gaby76 (válaszként erre: 21. - Lonix)
2011. aug. 23. 22:07
Indesitet sem arulnak nalunk, Szlovakiaban
22. Gaby76 (válaszként erre: 19. - Ujlany)
2011. aug. 23. 22:06
nekem azt tanacsoltak, hogy szaritosat ne vegyek, mert meleg lesz tőle és pára - és nincs ablak a furdőszoban. Na meg dragabb is, mint a nem szaritos
21. lonix (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2011. aug. 23. 22:04
Indesit is jo,50eft kb.
20. trapiti (válaszként erre: 15. - Krisz38)
2011. aug. 23. 22:04
Nekünk is Whirpool van, a legolcsóbb felültöltős változata, nagyon jól teljesít, 2002-ben vettük, még sosem volt javítva, kisgyerek mellett is tökéletesen működik.
19. ujlany
2011. aug. 23. 22:03

nekem az Indesitek nagyon bejottek. Ajanlom a moso-szarito gepuket, egy geppel, egy csovel megoldottak a viz es para elvezetest.

En ugy mosok mint a mosomedve, naponta haromszor mos es szarit (kb. 3-3,5 ora egy teljes mosas-szaritas. Szoval szinte allandoan megy.

2011. aug. 23. 22:02
Nekem Samsung van. Imádom, semmi probléma vele, csak ajánlani tudom!
17. Gaby76 (válaszként erre: 15. - Krisz38)
2011. aug. 23. 22:00
Köszönöm, ennek örülök, mert hajlok ra..
16. Gaby76
2011. aug. 23. 21:59
Amiket nalunk arulnak: Amica, Elektrolux, Zanussi, Beko, Whirpool, LG - ez a váaszték. nekem meg olyan 80-90 ezer forintos keretem van ra, nem tobb
2011. aug. 23. 21:59
Nekem ez a második Whirlpool gépem, már több mint 6 éve nyúzom. Az előzőt 15 évig használtam, (kisbaba is volt, és sokat mosok amúgy is mániám:-) na a régit most adtam el 20ezer ft-ért, mert még semmi baja nem volt, csak a centrifuga 600 fordulattal már kevésnek bizonyult.( 6 évet állt a garázsban, az új megvétele óta)Anyukám szintén Whirlpool gépe a mai napig megy, és 1990-ben vette, szárít is. Szóval én ajánlom:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook