Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyiket vegyem az inhalátor készüléket vagy az otthon használható sógépet? fórum

Melyiket vegyem az inhalátor készüléket vagy az otthon használható sógépet? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 5. 21:26
Mindenkepp inhalator,3500 volt receptre.pulmonologus írja fel.
11. Zoé5
2014. jan. 5. 20:05
Köszönöm szépen
10. lolka78 (válaszként erre: 9. - Zoé5)
2014. jan. 5. 12:47
Nekünk kompresszoros van, (apex mini plus).... nem írhatja fel háziorvos, csak szakorvos :( én is az előbbinél próbálkoztam, Ő küldött az sztk-ba...
2014. jan. 5. 11:58
Háziorvos is írhat fel inhalátort?Mennyivel olcsóbb úgy?
2014. jan. 5. 11:57
Köszönöm mindenkinek a választ!Bealudtam egy picit...:-) Sokáig köhögtünk és teljesen elkeserít, hogy senki nem tud megoldást(orvosok)Hidegpárásítónk van azt szeretjük is.Akkor megkönnyítettétek a döntést.Akkor a párásítóba is kipróbálom a salvus vizet.Hauser UH 58 ilyenünk van.Ebbe lehet tenni? Milyen inhalátor jobb?Közép árkategóriást gondoltam 16-20.000 de ezekből is van ultrahangos és kompresszoros is.Azt hallottam, hogy az ultrahangos halkabb de nem lehet mindent beletenni.Tényleg olyan lenne jó amivel gyógyszert is lehet(ha úgy hozza az élet) inhalálni.Köszönöm mégegyszer mindenkinek.
2014. jan. 5. 11:54
Kisfiam 2 éves múlt, szintén sokszor beteg, csúnyán köhög ilyenkor.... A fülorgégész felírta receptre az inhalátort, így 3500.-ft-ba került 18 e helyett... használjuk, nekünk bevált... salvus víz és köptető keverékét teszem bele, napi 2-3X max. 10 percet inhalál...
6. Ekka
2014. jan. 5. 10:05

Mindkettőt! Tudom, ez így egyszerre luxus, de idővel mindkettő jó, ha van.

Elsőre inkább az inhalátort javasolnám.

2014. jan. 5. 10:00
Mindenkepp inhalatort! A fiam 6 eves es mar masfel eves kora ota ota hasznaljuk. Azert is jobb mert nem cask sosvizes oldatot lehet hasznalni benne, hanem gyogyszerest is ha esetleg szukseg lenne ra. Nalunk van, volt, sok korhazba menetelt megusztunk mert tudtunk ejjel gyogyszeres inhalalni. Hozzateszem a korhazba ugyanazt csinaljak csak bent tartanak 3! napig. Vehetsz sotombot es berakhatod a szobajaba.
4. Icus (válaszként erre: 2. - Zoé5)
2014. jan. 5. 09:45
Nekem asthmás a kisfiam, jó már nem olyan kicsi 13 éves:). Neki is és a nagynak is aki már 22 éves, gyógyszer porlasztója volt, van. Gyógyszertárban, vagy Aldi, Lidl.. lehet kapni már 8ezertől. Nekünk közgyógyra a tüdőgyógyász írta fel. Abba, mi natrium-klorátum oldatot párologtatunk, amit szintén a doki ír fel.Egy maszk segítségével, közvetlen belélegzi a gyerek. De, sokan esküsznek A Salvus vízre. Azt lehet tenni. sima hifegvizes párlogtatóba, és az olcsóbb, mint a gyógyszer porlasztó. A lényeg, hogy kis helyiségbe legyetek. Erre tökéletes az ablak nélküli panelfürdő. Oda beültök és párologtatjátok a salvus vizet. Azért jó a fürdő, mert a só kicsapodik mindenhova és a csempéről könnyebb letörölni:)
2014. jan. 5. 04:44
Én az unokáimnak vettem, egy-egy sópipát, mert az személyes használatra való, de van mellette ROSALINA nevű készülék, ami sós levegőt fúj egy kicsi ventillátorral. Nagyon halk, így mehet éjszaka is, és az arcukra van irányítva. Semmi rosszat nem tudok róla mondani. De még az allergiás tünetekre is nagyon jó hatással van nyáron.
2014. jan. 5. 04:03
Gyermekemnek bronchitis,orr és garatgyulladásai vannak megfázásos-influenzás időszakban.Légúti panaszok, heves fojtogató köhögés kínozza.Melyik gép jobb az ilyen panaszokra?
2014. jan. 5. 04:01
Melyiket vegyem az inhalátor készüléket vagy az otthon használható sógépet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook