Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatószer ízű edények a mosogatógépből fórum

Mosogatószer ízű edények a mosogatógépből (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. szept. 13. 12:37
nem azért, de én még soha nem nyaltam meg az edényeket mosogatás után......
32. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 31. - Tilbog)
2012. szept. 13. 12:35

Neked is ajánlom a citromot.

Mi aldist használunk a tabiból. Só meg somat.

31. tilbog
2012. szept. 13. 12:29
Mi lidlis tabit, öblítőt használunk, semmi bajunk vele, öblítőszer nélkül tényleg büdi marad a tányér.
30. b-zs
2012. szept. 13. 12:29

nincs mosogatógépem, és szerintem, bár soha ne mondd, hogy soha, nem is lesz soha.. mégpedig azért nem, mert szét kellett szedni egyszer a mosógépet, ami számomra nagyjából hasonló elven működik, mint a mosogatógép, és hadd nem mondjam mi volt benne, ráadásul ott is ahol elvileg a tiszta vízzel öblít/ene.. trutyi trutyi hátán, pedig én a dobba teszem a mosószert és öblítőt sem használok.. akkor elhatároztam, én nem kérek belőle..

ha szaga is van és mosogató íze, akkor szét kellene szedni, és alaposan kitisztítani, mert valószínűleg valahol megtapadt a mosogatótabletta és öblítés során is belemossa..

29. koxy (válaszként erre: 15. - Bowie)
2012. szept. 13. 12:22
Nekem is Bosch van,az enyémmel semmi probléma, gyönyörűen mosogat! :)
2012. szept. 13. 12:05
Köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat, ötleteket! Továbbra is szívesen fogadom a meglátásaitokat, tapasztalataitokat.
27. málnabogyó (válaszként erre: 24. - Ba7da9cfc0)
2012. szept. 13. 12:03

A szag zavar kevésbé, bár igaz, hogy ahol a szag, ott van az anyagból is. A mosogatószer íze zavar, hogy minden edény mosogatószer ízű. Nem gyengén:(

Segít leöblíteni ezt a citrom? Mindenesetre egy próbát ez is megér, bár nem látom benne a reális megoldási lehetőséget, de ki tudja. Veszteni nem vesztek semmit, van is itthon citrom, és elég "piszkos" edény is:)

26. M0ncsa (válaszként erre: 23. - Málnabogyó)
2012. szept. 13. 11:53
Szivesen :) Vannak amugy mas kornyezet- es emberbarat tablettak is mosogatogephez, de nekem ez valt be legjobban. Probald ki egy doboz erejeig, mar csak azert is, mert valoszinuleg hasonlo gepunk van (az enyem Gorenje, de a Gorenje gyart a Bosch-nak is, csak a cimke mas :)) Igazad van, nem elfedni kell, hanem megszabadulni tole. Iszonyu karosak ezek a vegyszerek, en mar csak tudom, allergias vagyok a vegyi anyagokra :)
25. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 23. - Málnabogyó)
2012. szept. 13. 11:52
Nálam mindig nyitva van résnyire az ajtaja....
2012. szept. 13. 11:51
Semmi baci nincs a a mosogatógépedbe. Igen is minden gépnek szaga van, csak ott nincs aki használ valamit. Azért 10 l vizzel elmosogatni nem kis munka a gépnek. Simán meg lehet mondani hol használnak mosogatógépet a mosogatásra, mert eljön ez a szag. Vagy öblítőt használsz vagy citromot. Erről a Dm-s termékről még nem hallodtam. Ha elfogy a mostani tabi, lehet kipróbálom ,de szeritnem a citrom csodákra képes. Egyébként nem hiszem, hogy 1 citromkarika elég lenn a szag elfedésre, egyszerűen segít az öblítésben.
23. málnabogyó (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 11:47
köszönöm az ötletet. Bár szerintem a gép se százas, de az tény, hogy ezek a tabletták irtó erős vegyi anyagokkal bírnak:( Nem véletlenül. Szívesen kipróbálok más szert, ami kevésbé káros, de szintén jó.
22. málnabogyó (válaszként erre: 19. - Ba7da9cfc0)
2012. szept. 13. 11:45
A citrom biztosan jó, én is sok mindenhez használok pl citromsavat, de nem értem, hogy mitől lenne hatékonyabb a mosogatószer leöblítése? Vagy éppen a helyett ajánlod? Nem elfedni akarom a dolgot, hanem megszüntetni.
21. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Málnabogyó)
2012. szept. 13. 11:43

Szia!


Nem hiszem, hogy a mosogatogep hibaja lenne, inkabb az agressziv mososzere. Somat meg nemtommegmilyen tablettaval nekem is "keseruek" voltak az edenyeim. Aztan attertem az Ecover tablettara egy kedves forumozo tanacsara (DM-ben kaphato), azota nincs ilyen gondom, pedig a legrovidebb, fel oras, 35 fokos programon mosogatok. Give it a try :)

20. málnabogyó (válaszként erre: 17. - 3d0696d927)
2012. szept. 13. 11:43

Hát ez az. Nem azért adtam ki a pénzt, hogy kézzel mosogassak. Nálunk sajnos nagyon drága a víz (1200ft, igaz csatornadíjjal együtt, Balaton övezet:( 15km-re)

Nem vagyok kényes! De az egészségem fontos, és főképp a gyermekeimé! Ők is ezekből az edényekből esznek, bár egyenlőre átöblítem evés előtt, de nem hiszem, hogy ennek így kellene működnie.

Sajnos a két Pici végett (majd 7 hó, és majd 2 éves) nincsen felesleges időm, elég a főzés, meg az egyéb házimunka. Próbálok minden időt megspórolni, és azt a gyermekeimre fordítani, többek között ezért is ruháztunk be egy m.gépre. Nem büdös a munka, szeretek még mosogatni is, de vannak fontosabb dolgok is, és ha erre van lehetőség, akkor miért ne. Az árát megfizettük, busásan :( Akkor várnám a szolgáltatást érte, de eddig csalódnom kellett.

2012. szept. 13. 11:42

Nagyon egyszerű!

Minden mosogatásnál 1 karika citrom, ez minden gondodat megoldja. Próbáld csak ki mielőtt megveszel mindenfélre drága cuccot.

18. málnabogyó (válaszként erre: 10. - Szabolts)
2012. szept. 13. 11:36

Kipróbálom öblítővel is. Köszönöm a tippet.

Nem hiszem, hogy túl kényes lennék. Nem attól félek, hogy nem fogja a szerelő érezni az ízét, max letagadja. Nem kicsit olyan ízű :(

2012. szept. 13. 11:36
Ahol szag van, ott anyag is van. A semminek nincs szaga. Ezek nagyon durva anyagok. Persze, látom, van, aki képes meginni a klóros, vagy hypós vizet is, hát, izlés dolga.
16. málnabogyó (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2012. szept. 13. 11:35
Anyósodék milyen megoldást találtak?
15. bowie
2012. szept. 13. 11:30
Anyámnak is Bosch volt,neki az volt vele a baja, hogy nem mosogatott tisztára.
14. málnabogyó (válaszként erre: 9. - 001269bfc9)
2012. szept. 13. 11:28
Sót használok, fel lett töltve kapásból.
13. málnabogyó (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2012. szept. 13. 11:27
De, Bosch.
12. Szabolts (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2012. szept. 13. 11:23
Ecet jó ötlet :)
11. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - 001269bfc9)
2012. szept. 13. 11:21
Nekem is ez a tippem. Nálunk kemény a víz, és ha kifogyott a só, akkor szemcsések lettek az eszközök (gondolom, nem oldódott fel megfelelően a tabletta).
2012. szept. 13. 11:20

Használj öblítőt!


Ez így van kitalálva. A mosogatószer leszedi a koszt, de ott ragad egy része az edényeken, aztán az öblítő leszedi a mosogatószer maradványokat, és egy része ott marad az edényen, de végül a víz leszedi az öblítőt is, és így lesz tiszta.


Persze az se mindegy, hogy mennyire vagy érzékeny. Én pl a csapvízet simán meg tudom inni, nem érzek semmit, vannak barátaim, akik tisztítót használnak, mert a normál pesti csapvizet büdösnek, fémízőnek, klórízűnek érzik, na ők szoktak nálam panaszkodni, hogy a géppel mosogatott cuccoknak még éreznek némi vegyszerízét, és olyankor kénytelen vagyok kézzel elöblíteni nekik. Ha Te is ennyire érzékeny vagy, akkor szopacs... akkor inkább mosogass kézzel, vegyszermentesen, és a mosogatógépet csak kivételes esetekben használd!

2012. szept. 13. 11:17

Mosogatógépsót használsz?

Mert lehet, hogy túl kemény nálatok a víz, és ez okozhatja ezt.

8. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Málnabogyó)
2012. szept. 13. 11:13

Én az 50 fokos programon mosok. Ez nem a leggyorsabb és legmelegebb.

Ez nekem kb. 130 perces program, 13 literes vízfogyasztással.


Bocsi, de nem egy Bosch gépet vettetek?

Anyósomnak hasonló problémái vannak: koszos is marad az edénye, meg el sem olvad a tabletta...


Én az öblítő helyett ecetet használok.

Sosem volt se ecetízű, se tablettaízű semmilyen edényünk, pedig a régi mosogatógépem már kb. 10 éves volt, ez a mostani meg kb. noname, legalábbis én sosem hallottam korábban ezt a márkát (német nyelvterületen azért ismert).

2012. szept. 13. 11:13

Az eco-hoz pl nem is ajánlatos tablettát használni. Ahhoz folyékonyat ajánlanak a könyvek...

Nem árt megnézni egyébként, mert pl nekem az eco ugyanannyi áramot eszik, mint a 3 órás 65 fokos...és csak 5 literrel fogyaszt több vizet a 3 órás.

A 70 fokos az valamivel több áramot eszik, de kevesebb vizet fogyaszt, mint a 65ös..

2012. szept. 13. 11:12
Nem, ez nem normális dolog.:)
2012. szept. 13. 11:07
Ezek szerint ez így normális? Csak a legmelegebb program használható csak? A tisztasággal nem volt eddig bajom.
2012. szept. 13. 11:06
az eco-t, meg az auto-t próbáltam eddig. Az auto-van egy fokkal jobb volt. De azért nem megoldás az, hogy mindig a legmelegebbel mossak. hisz a spórolás is szemszög nálunk. A tabletta minden esetben eltűnt.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook