Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért lettek sósak a tiszta edények a mosogatógépben? fórum

Miért lettek sósak a tiszta edények a mosogatógépben? (tudásbázis kérdés)


15. Lolita63 (válaszként erre: 13. - Panna anyuja)
2018. szept. 1. 12:51

Úgy jártál mint Én a kezdetén...:)))

A leírtak alapján gondoltam hogy nem lett visszacsavarva a sótartály teteje , de megoldódott és örömöd van a mosogatógép használatával:)

2018. aug. 31. 17:52

Örülök, hogy megoldódott!


Itt a só rövid magyarázata, csak érdekességképpen:

[link]

13. panna anyuja (válaszként erre: 2. - Lolita63)
2018. aug. 31. 16:56
Irulok-pirulok. A sótrtály tetejét nem csavartam vissza. Köszi a válaszokat mindenkinek. Csillognak-villognak az edények. Speciális sót tettem bele, nem konyhasót, de azt olvastam, hogy amúgy ugyan az a só mint amit ételbe teszünk, csak kivonnak belőle néhány dolgot ami a konyhasóban benne van, hogy ne károsítsa a gépet. Szóval ezért mertem megóstolni.:D. Szóval mindenkinek köszönöm a választát.
12. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 10. - Lapbarna)
2018. aug. 30. 17:55
20 éves a lehető legegyszerűbb mosogatógépem -kopp-kopp-, hála az égnek semmi baja nem volt még. Gépbe való só mindig van benne. :)
2018. aug. 30. 17:44
Az enyém is csak só nélkül mosogat el szépen. A régibe viszont mindig kellett.
10. lapbarna (válaszként erre: 1. - Panna anyuja)
2018. aug. 30. 17:39

Anyám első mosogatógépe néhány hónaposan kezdte el azt, hogy sófoltosak lettek az edények. Még garanciás volt, kihívtuk a szerelőt. Megnézte, nincs semmi baja. Ne öntsünk bele sót.

???

Onnantól így tett. Nem használt sót. Még 9 évig működött. Most vett újat nemrég.

9. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. aug. 30. 17:34
Csak a speciális mosogatógépbe való sót lehet használni.
2018. aug. 30. 17:20
Ja, a mellépotyogott só miatt nem a gépnek lesz baja, hanem az edény lesz fátyolos.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Hybyskus)
2018. aug. 30. 17:19

A szódabikarbóna meg az ecet egymást közömbösíti. Attól függően, melyikből keversz többet, lesz gyenge sav vagy gyenge lúg.

A konyhasóval kapcsolatban igazad van, speciális só kell bele, de a német szakértői oldalon írták, hogy ki kell öblíteni a mellépotyogott sót. (Amellett, hogy jól rá kel húzni a kupakot.)


[link]


Általában tapasztalom, hogy úgy az Aldi, mint a Lidl (mivel német) megbízható. Nem csak az, amit nagyon reklámoznak. A németeknél nagyon erős a fogyasztóvédelem.

6. hybyskus (válaszként erre: 1. - Panna anyuja)
2018. aug. 30. 17:12

Szia

Konyhasót nem szabad bele tenni!Én a nagyméretű,direkt mosogatógépbe való sót teszek bele.A kupakot valóban meg kell erősen húzni, de nem számít ha egy kevés mellé folyik,semmi baja nem nem lesz a gépnek.Az öblítéshez viszont szódabikarbónát teszek kevés ecettel előre egy flakonba összekészítve , és abból öntök bele a tartályba.

Mosogatáshoz korábban a drága Finish használtam,de rájöttem az Aldi, vagy a Lidl saját márkás mosogató tabletták is megteszik.A só az a Pennyben kapható 4 kg kiszerelésben.Nekem fényesek az edényeim,műanyag edénytől a zom. vagy fényes edényeket is beleteszem

semmi gond.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Sirga)
2018. aug. 30. 15:20
Konyhasóval kell feltölteni, úgy olvastam.
2018. aug. 30. 15:19
Juj! Én biztos nem kóstoltam volna meg! Mégse konyhasó ...
2018. aug. 30. 14:49

Éppen megnéztem egy német naylvű utasítást erről.

Igen, a tartály kupakját szorosan vissza kell tekerni. Azt is ajánlják, hogy a sófeltöltés után járassunk le egy programot üresen, ezáltal a véletlenül mellészóródott só kiöblítődik a gépből.

2018. aug. 30. 13:37

Visszacsavartad a kupakot a só tartályára?

Én egyszer úgy jártam, elfelejtettem visszatekerni és mind a só kijött belőle mikor lejárt és foltosak lettek az edények...

2018. aug. 30. 13:33
A mosogatógépem használtan került hozzám, előtte pedig nem használtam mosogatógépet. Nem mosogatott szépen, ezért utánajártam, hogy mi a teendő. Feltöltöttem az öblítő tartályát és a só tartályt. Elindítottam a mosogatást és megnyugodva láttam, hogy a két kis lámpa, ami addig világított, "Salz" és "Klarspüler" felirattal, Most nem világítanak, szóval eddig ez volt a baj. Kész lett a mosás és a szép tiszta edények helyett egy rakás foltos edény van a gépben. Megkostoltam és só van az edényeken vastagon. A lámpa pedig világít, miszerint a sótartály üres. Nagyon sok sót tettem pedig bele előzőleg. Tehát egy mosogatás alatt kimosta magából azt a rengeteg sót. Mi a csudát csináljak vele? Mi baja van? Van valakinek ilyen tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook