Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatószer ízű edények a mosogatógépből fórum

Mosogatószer ízű edények a mosogatógépből (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
93. bowie
2012. szept. 19. 11:28
NEm tudom jó e az aszkorbinsav a citromsav helyett. Én is kikevertem a cuccost, nem egy teljes adagot, fél decis kis poharat vettem alapul próbaképp. Most megy a mosogatógép épp. Még másfél óra, és kiderül milyen.:))
92. M0ncsa (válaszként erre: 90. - Bowie)
2012. szept. 19. 11:17

bowie, reszemrol is ezer koszonet :) ma megcsinalom a port, szodabikarbona van, so nyilvan, citromsav helyett meg rakok bele aszkorbinsavat, sztem az is jo lesz. Borax, illoolaj kimarad.

Majd jelentem, milyen lett az eredmeny :)

91. málnabogyó (válaszként erre: 90. - Bowie)
2012. szept. 19. 11:04
Köszönöm! Ki fogom próbálni. Majd írd meg, hogy sikerült, mi a tapasztalatod.
90. bowie (válaszként erre: 89. - Málnabogyó)
2012. szept. 17. 15:38

Ha ott a mosószercsík az tényleg nem normális, és nem érzékenység..

Remélem beválik a por, vagy a folyadék.


De nézd csak, ezt otthon is el tudod készíteni, és a hozzászólások alapján elég jónak tűnik, én holnap készítek egy adagot ebből, az illóolajat ki is hagyhatod belőle:


[link]

2012. szept. 17. 15:04

Köszönöm a sok hozzászólást, segítséget, tanácsot. Sokat tanultam Tőletek. Jó kis praktikákat.

Volt a szerelő, és hát hagytam magam lerázni. Szerinte a gépnek semmi baja. Én vagyok hiperérzékeny. A tányért nem nyalta meg, pedig erőltetnem kellett volna. Miután elment, akkor vettem észre, hogy ott a nagy mosószercsík az egyik tányéron. Hát így jártam. Párom volt olyan kedves, és azt mondta, hogy nem érzi, persze Ő meg se nézte. Kvázi én voltam beállítva túl aggódónak. Na aztán megnyalattam vele a tányért, és be kellett látnia, hogy igazam volt. Sajna a szerelőnek ezt nem tudtam már prezentálni.

Abban maradtunk, hogy használjak mosogatóport, és ha az se jó, akkor hívjam. Ilyen "esettel" még nem találkozott.

Így kipróbálom a port, majd valamelyiket az Általatok ajánlott kevésbé ártalmas szerekből, és öblítőnek meg jöhet az ecet. Ha ez sem lesz megoldás? Hát...

Majd meglátjuk

Megkérdezte, hogy nem vagyok e terhes véletlenül? :D Mármint hogy netán azért vagyok ilyen érzékeny. (nem vagyok) Persze szerintem túlérzékeny se vagyok.

88. málnabogyó (válaszként erre: 74. - Bd55e3f068)
2012. szept. 17. 14:45
Még a citromsavat ki lehet próbálni, ha van otthon, bár ez már tényleg csak látszat. Persze az se csodaszer, de szépen kifakítja az ilyesfajta elszíneződéseket.
87. bowie (válaszként erre: 85. - M0ncsa)
2012. szept. 14. 17:13
Hát attól én is idegbajt tudnék kapni. A kamillás intim mosakodó..miközben a kamilla szárít..
86. mkriszti81 (válaszként erre: 85. - M0ncsa)
2012. szept. 14. 17:03
Lenkei boltokban is kapható színezék-és illatmentes tusfürdő és testápoló is, de a tusfürdőjét tescoban is láttam már. Én ilyet vettem, miután szültem, hogy a baba az én anyai illatomat érezze, ne a kémiai vegyszerillatokat...
85. M0ncsa (válaszként erre: 84. - Mkriszti81)
2012. szept. 14. 15:22

De most nem? En attol orultem meg, hogy nem lehetett kapni illatmentes intim szappant. Nehogymar, hogy az elsodleges nemi szerveim friss ocean meg levendula meg mittomenmilyen szaguak legyenek, hat eszemmegall. Szegeny ferfiak :D

Aztan megtalaltam a rozsaszinu Sabat, az szintelen-szagtalan (izet nem tudom, nem kostoltam :) HALLELUJA!

84. mkriszti81 (válaszként erre: 78. - M0ncsa)
2012. szept. 14. 15:09
Na ezzel értek én is egyet! Ezért tértem át a pár cseppnyi illóolajra, ami azért mégis némi friss illatot kölcsönöz (közel nem akkorát, mint egy öblítő és 100% lévén allergén anyagot sem tartalmaz), de mikor a szárítóról szedem le őket, már semmi illatanyag, csak a frissen száradt ruha illat :)
83. mkriszti81 (válaszként erre: 74. - Bd55e3f068)
2012. szept. 14. 15:09
De ez a pár csepp olyan kevés, hogy el sem ér a lefolyóig, a ruhákba szívódik. De ha el is ér, akkor sincs benne semmi káros anyag, ellentétben az öblítő "kisebbik részének" (ha a nagyobbik részét víz teszi ki), amiben jócskán lehet - na az rakódik le a gépeken (a tiéden is)...
82. mkriszti81 (válaszként erre: 79. - Bowie)
2012. szept. 14. 15:03
illóolajat csak a mosógépbe írtuk (vagyis én), nem a mosogatógépbe :)
81. 3d0696d927 (válaszként erre: 78. - M0ncsa)
2012. szept. 14. 09:14
Egyet értek!
2012. szept. 14. 09:10
Én pl a teflon és kerâmia edényeket tisztított vízzel átforralom, mert minden öblítés ellenére mosogatószer szaga van, mikor a gázra teszem, a pôrusok közé húzódó anyagok miatt. Egyszer szagoljátok meg, mikor melegszik!
79. bowie (válaszként erre: 78. - M0ncsa)
2012. szept. 14. 08:28

A mosogatógépbe való öblítőtől nincsen illata az edényeknek (szerintem), csak az öblítő segít letisztítani az edényről az esetleges mosogatószer maradványokat, amiket a víz önmagában mondjuk nem hozna le róla..és a víz az öblítővel könnyen elbánik. Már csak abból kiindulva, hogy ha ecettel öblítem az edényeket akkor sem maradnak ecet szagúak.

Viszont a gépből friss illat jön. Az illótól nem tudom milyen, azt még nem próbáltam.:)

78. M0ncsa
2012. szept. 14. 08:20

Namost, Holgyeim, en azert feltennem a millio dollaros kerdest: muszaj oblitot hasznalni? Minek?


Eleve a mosoporok, folyekony mososzerek is illatosak (en a leheto legkevesbe illatos Frosch-t hasznalom, abbol is keveset). Masreszt, szerintem a frissem nosott ruhanak legyen frissen mosott ruhaszaga, a kitakaritott lakasnak tiszta lakas-szaga, a boromnek meg Moncsaszaga. Illatozni nalunk kizarolag a cserepes jazminnak van joga :) (mar ha eppen viragzik, ugye).

Rengeteget keresgeltem, mire talaltam leheto legkevesbe illatos ill. illatmentes tisztito-tisztalkodoszereket, mert mindenbe belerakjak az illatositokat, legyen az mesterseges vagy termeszetes. Minek?? En ezt nem ertem, ezt az illatorgia-maniat, no.

77. bd55e3f068 (válaszként erre: 76. - Bd55e3f068)
2012. szept. 14. 07:10
Most néztem, talán kicsit félreérthető volt valakinek a hozzászólásom. A kisebb és ehhez kapcsolódó előny akkor állja meg a helyét, ha valaki olvas a gondolataimban :o) Az öko öblítőzerekkel hasonlítottam gondolatban.
76. bd55e3f068 (válaszként erre: 75. - Sylvia81)
2012. szept. 14. 07:02

Az 5-10 csepp és a fél-1 dl (bár nem tudom, 1 decit ki tesz bele) lett szemeállítva, nem az összetételük. Ha az lett volna kiemelve, akkor arra reagálok.

Kölönben már a 71. hozzászólásban félre lett csúsztatva amit a hetvenesben írtam, mert én a a természetes illóolajat és a szintetizált társát állítottam egymással szembe,és nem "mosóparfüm" vs öblítő volt a felvetésem.

75. Sylvia81 (válaszként erre: 74. - Bd55e3f068)
2012. szept. 13. 23:34

"Az öblítő térfogatának nagy részét víz teszi ki, környezetvédelmi szempontból az nem mérvadó."

Ez teljesen igaz, a kérdés csak az, hogy a "maradékban" mi van.

Nem kötözködni akarok. ;)

74. bd55e3f068 (válaszként erre: 73. - Mkriszti81)
2012. szept. 13. 23:07

Nem mondok ellent magamnak. Az öblítővízhez adagolja a gép, amit leenged a lefolyóba, aztán jön a centrifugázás, az a víz is a lefolyóba megy, utána vesszük ki a gépből, és a maradék párolog el.

Az öblítő térfogatának nagy részét víz teszi ki, környezetvédelmi szempontból az nem mérvadó.


Ha egy megszokás teljesen értelmetlen, akkor szerintem az a legjobb, ha kihajítjuk.


Én próbáltam célirányosan tisztítani, nem jött le egészen. Jó két éve nyüvöm ezt a mosógépet, a fehér törölközőket 95 fokon mosom, a zuhanyfüggönyt ecettel rendszeresen, nem jött ki. Igazából se jobb, se rosszabb nem lett. Nem látható az elem, úgyhogy nem foglalkozok vele.

73. mkriszti81 (válaszként erre: 72. - Bd55e3f068)
2012. szept. 13. 22:33

bocs, de szerintem ellentmondasz magadnak... elillan: azt jelenti, hogy az a mindössze 5-10 csepp folyadék beszívódik a nedves ruhákba, majd a levegőn száradáskor elillan, azaz légnemű lesz. A lefolyóba esélye sincs eljutni. De ha bármi el is jutna odáig, hol van az a fél-1dl-nyi öblítőhöz képest?

A 100% tisztaságú olaj nem hagy foltot a ruhán, nem tapad bele, csak olyat szabad venni. És aki ilyet használ, nem a hosszan tartó illat miatt teszi, ezzel csak a megszokást helyettesítjük, hogy a gépből kivett ruháknak legyen valamiféle illatuk. Mikor megszáradtak, ugyanis már semmi pacsuli szaguk nincs, csak finom friss száradt ruha illatuk :) Sőt, nekem az öblítőszagú ruhák most már túl erősek is, elszoktam tőlük és nem hiányzik. És a kislányomra is szívesebben adok ilyen ruhát.


A rózsaszínes lerakódás az öblítő, amit írtál. Nekem ha jól emlékszem, ecettel sikerült nagy részét kiszednem, és egy régi flexibilis végű fogkefével értem el nagy részére, belül meg rengeteg ecetes-forró vizes "átlötykölés" után jött ki. Valamennyi még ma is látszik, pedig már bő fél éve nem használok öblítőt.

Amúgy büdös nekem se volt soha, mert folyton nyitva van a teteje, de azért miután áttértem a parfümre, feltűnt, hogy nincs az a jellegzetes szag a mosógépben, amit korábban éreztem, csak már megszoktam.


Amúgy nem vagyok egy nagy környezettudatos ember, más dolgokból én is használom a vegyszert, ha nem találok jobb megoldást (mert pl. a mosódiót is próbáltam, de az speciel nem jött be, így visszatértem a sima mosóporhoz), de ez bevált :)

72. bd55e3f068 (válaszként erre: 71. - Mkriszti81)
2012. szept. 13. 22:15

A lefolyóba ugyanúgy megy. Egy része megtapad a ruhán, a többi nem elpárolog a vízből, hanem mindennel együtt az is megy a lefolyóba.

Különben tényleg elillan, én nem látom semmi értelmét. Jó illatot áraszt egy darabig, mikor szárad, de aztán ennyi. Én próbálgattam, de semmi értelme, felesleges pénzkidobás. Ha jó ilatot akarok a lakásban, akkor párologtatok közvetlenül a légtérbe, és nem engedem le a felét a lefolyóba.


A mosógépünk szeradaolójában van egy réteg halvány szürkés-rózsaszínes lerakódás belül, azt még a tulaj hagyta benne. El sem tudom képzelni, hogy mi az (vagyis sejtem, mert rózsaszín, nagyon sűrű öblítőt használt, csak nem akarom tudni, hogy abban mi volt), de azt nem lehet se nyomással, se kefével, se oldószerrel, se oldószeres főzőmosással, semmivel leszedni. Nekem még csak akkor lett büdös, áporodott a mosógépem, ha a férjem nedvesen lecsukta. A nyálkás fekete cucc (gondolom) penész, de az ellen a friss levegő szerintem a megoldás.


Amúgy előnyben részesítem a környezetbarát termékeket, de akkor már azt is elvárom, hogy ne egy másik szintetikus félmegoldás legyen csak.

71. mkriszti81 (válaszként erre: 70. - Bd55e3f068)
2012. szept. 13. 21:41

na de nem megy le a lefolyóba, nem szennyezi a környezetet, mert csak pár csepp kell egy mosáshoz, és el is illan

kisebb és praktikusabb valóban, és egy kis üvegcse kb egy évig elég, ami a drága öblítőkről nem mondható el

és nem rakódik le a mosógépben, ergo nincs többé az a büdös, áporodott szag, amit a lerakódott, nyálkás, fekete rothadó cucc áraszt....

70. bd55e3f068 (válaszként erre: 66. - Mkriszti81)
2012. szept. 13. 21:20
Én a mosóparfümök egy részét nem értem. Pontosabban kicsit átpalintázásnak tűnik nekem. Mert az rendben van, hogy miért lehet jobb a természetes olaj, mint a mű löttyök, de mikor mondjuk zöldalma illatú a mosóparfüm, akkor az már ugyanolyan szintetikus illatanyag, mint a többi. Esetleg annyival ecobb megoldás, hogy kisebb, könnyebb, a szállítása talán valamennyivel kevesebb foszíliás energiát igényel, ezen kívül könnyebb tárolni, meg kényelmesebb, ha hazafele menet megvesszük, nem szakad le a kezünk.
69. M0ncsa (válaszként erre: 67. - Sylvia81)
2012. szept. 13. 19:39

Hu, es tenyleg. Pedig nyilvanos volt, lehet, hogy frissitettek vmit hoxaek, mindegy, majd kijavitom, kosz, h szoltal :) Szlovenia egyebkent :)


Amugy te csinalod jol, Feled meg csak ne rohogjon, hanem oruljon, hogy okos a Zasszony :) (az enyem szerencsere ugyanilyen finnyas, mint en, ha nem jobban). Amugy igen, ecet remek dolog, Domestos es tsai meg azota vannak kitiltva, amiota sajat haztartast vezetek. Igy is tul sok merget eszunk elkerulhetetlenul, minek fokozni.


Nah. ON :)

68. Sylvia81 (válaszként erre: 65. - Mkriszti81)
2012. szept. 13. 19:35

Már nem volt garanciás, mire komolyabban művelni kezdte a nem-mosogatást... :(

Persze az is lehet, hogy lerakódott benne valami, amit igazából előtte le kellett volna öblíteni-kaparni az edényről (anyós krumplipürére gyanakszik), és ez is dob rajta egy nagyot.

Mindenesetre mikor tavaly náluk voltunk 2 hétig, és ők elmentek nyaralni egy hétvégére, én kimostam tisztítóval a gépet, feltöltöttem ecettel (azóta is teszek bele, ha nem látja), de még ez is kevés, mert továbbra sem jó. :(

67. Sylvia81 (válaszként erre: 62. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 19:31

Az adatlapod nem írja, hol élsz. Direkt lecsekkoltam még egyszer. Lehet, hogy nem tetted nyilvánossá. ;)


Én is Calgonittal, Calgonnal, vízkőoldókkal, Cillittel, meg a jó ég tudja, milyen szupercarokkal kezdtem. Aztán jöttek az infók, először csak olvasgattam, aztán szééépen beköltözött az életünkbe egy csomó minden. Felem röhög rajtam, mikor visszateszek néha élelmiszereket, mert bőven a tűréshatáromon túl van az összetétele.

Jah, a vegyszarokkal ott végeztem végleg, amikor a kisebbikem másfél évesen nyalogatni kezdte a fürdőkádat, amit viszont rendszeresen tisztítanom kell (legalább kétnaponta), mert Felem olyan helyen dolgozik, hogy hozza haza a mocskot, és ami a bőrén volt, az ugye a fürdőkádban köt ki... Azóta a gyerekfürdetővel mosom a kádat, ha fertőtleníteni és/vagy vízkőtleníteni akarok, akkor küldök a rongyra egy kis magyar 20%-os ecetet. (Csak ezekért veszem, élelmezési célra nem használom.)


Ööö, bocsi az offot. :)))

66. mkriszti81 (válaszként erre: 60. - Sylvia81)
2012. szept. 13. 15:31

én mosáskor öblítő helyett mosóparfüm (illóolaj) és ecet keverékét öntöm az öblítő nyílásába

(bocs az offért)

65. mkriszti81 (válaszként erre: 58. - Sylvia81)
2012. szept. 13. 15:29
miért nem vittétek vissza garanciába?
64. mkriszti81 (válaszként erre: 57. - Málnabogyó)
2012. szept. 13. 15:28

azért a drága tabletták közül a finish tényleg jó, öblítőszer nélkül is csillogó és szagmentes minden


(igaz, nem Bosch gépem van)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook