Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatószer ízű edények a mosogatógépből fórum

Mosogatószer ízű edények a mosogatógépből (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. szept. 13. 15:10

Yonderboi - She Complains [Passive Control]


[link]

62. M0ncsa (válaszként erre: 60. - Sylvia81)
2012. szept. 13. 15:08

:) Nem Ausztria, eggyel alatta :) Irja amugy az adatlapomon ;) Mullert majd lecsekkolom, csak az is legkozelebb 120 km-re innet van :D Falun elek, no, evvan :p Esetleg nem lenne rossz otlet atkukkantani az olaszokhoz (ezt az otletet Ausztriaval adtad, koszi), hatha.


Ecetrol meg nagyon jokat irsz, termeszetes, olcso, es remek vizlagyito (is). Nem is ertem, egyesek miert vasarolnak Calgont es egyeb vackokat :) (de, tudom, mert mondtak a reklamba', hogy az joooo :D) Igaz, nalunk remek minosegu a viz, nem szorulok ilyen kiegeszitokre, de Mo-n azert kellett mindenkepp.


Nah, befejezem a bio-lobbit :))

61. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Málnabogyó)
2012. szept. 13. 14:47

túl alacsony hőmérsékleten mosol és túl nagy adag mosószerrel(tablettával)


8-9 terítékesbe sok az egy tabletta, ha ilyen géped van, inkább por állagú szert használj.

Öblítő szerintem felesleges, vagy akkor már inkább ecet.

Ha 12 terítékes a géped, akkor 1 tabletta az adagja és 65 fokon vagy afölött annak nem szabad sem szagot sem ízt okozni az edényeiden.

Anyumnak is Bosch van, sőt, az előző is az volt neki. Tökéletesen mosogat.

2012. szept. 13. 14:44

Azt még nem írtam, de ahogy észrevettem, a Calgonit nem vált be annyira, mint a Claro. Utóbbi környezetbarát. Egyszer vettem belőle öblítőt is, de a gépem valamiért tiltakozott ellene: ha feltöltöttem a tartályt, tuti, hogy 2 mosogatáson belül kinyílt a tartály fedele, és szééépen kifolyt az öblítő jó része (ha nem az egész)... :D

Amikor már vagy hatodjára játszottuk ezt el, beintettem, és megmondtam a gépnek, hogy többet nem veszek öblítőt, ecetet fog kapni! És mióta ecet van a tartályban, azóta nem nyílik ki a teteje...

Én hiszem, hogy ez egy jel volt! :)


Amúgy az ecet v. a citrom azért jó öblíteni, mert a mosogatószerek, -porok lúgosak. Ha öblítéshez savasat használunk, az egyrészt plusszba fertőtlenít, másrészt semlegesíti a lúgot, ezáltal az nem rakódik le. Se a ruhán/edényen, se a gépben.

Régen öblítőt használtam a mosáshoz. Aztán áttértem az ecetre... Az első 4-6 mosásnak olyan szaga volt, mintha poshadt talajvízben mostam volna. :( Azóta viszont már nagyon jó. :) Gondolom, annyi kellett, hogy feloldja a trutyit a gépből. (Az első adagra törüölközőt tettem a gépbe, 1:43 perces programra, 40 fokra. Mikor kinyitottam a gép ajtaját és kivettem az első törölközőt, már tettem is vissza, és indítottam újra a mosást, olyan büdös volt.)

59. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 14:33
M0ncsa, ha Ausztriában élsz, a Müllerben lehet kapni, fél kilós kiszereelésben. Én azzal tuningolom a mosószert, a mosogatógépbe még nem kellett, mert így is jól mosogat.
58. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Málnabogyó)
2012. szept. 13. 14:23

Bocsi, hogy eltűntem, és nem válaszoltam... Intéztem a lányaimat.


Igazából semmit. :(

Náluk az volt az alap probléma, hogy a tabi sem oldódott fel rendesen, még 75 fokon sem!!!

Aztán annyit sikerült kiokoskodnunk, hogy valszeg a vízzel nem stimmel valami, mintha nem lenne nyomás. Addig buzeráltuk, míg rájöttünk, hogy hátul a felső tálcánál a csatlakozó ugyan bepasszol a helyére, de a víznyomás előrébb löki pár mm-rel, így a víz nagy része lefolyik a gép hátuljánál, a forgó vízelosztóba alig jut valami. És ezért nem mosogat el. Após eszkábált valami félmegoldást, de sajnos csak annyit, hogy anyós szemét "kiszúrhassa" vele, mert nem igazán lett jobb a helyzet, csak kicsivel.

Szóval anyósom még mindig szív és kézzel-géppel mosogat. Az edények meg koszosak.

2012. szept. 13. 13:59

:)

A lényeg, hogy ne legyen összeveszés!

Én voltam olyan elvetemült, hogy kipróbáljam, persze csak egyszer. Abban azért biztos voltam, hogy egy alkalom nem a világ vége, és volt itthon tabletta.

Na ez van. Még egyszer köszönöm az ötleteket, mert pl ecet lehet hogy nem jutott volna eszembe, meg a többi, akár mennyire is vállalkozókedvű vagyok az ilyen olcsó és jó megoldásokra.

Azt már tudom, hogy sima mosószer nem jó. Meg a drága tabik se. Hát jöhet a többi alternatíva.

56. M0ncsa (válaszként erre: 55. - Simple)
2012. szept. 13. 13:49
En is spajzolok, de ez az eset pont az eskuvoi elmebaj kozepette tortent (marmint a sajat eskuvom elott egy nappal), hat istenuccse, elfelejtettem :) Nade, ne offoljuk a topikot, elnezest kerek az inditotol :)
55. simple (válaszként erre: 54. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 13:41
Hát azért nem, mert midnig mindent figyelek hogy mikor fogy el, de amikor félig van már csak akkor már veszem az újat hogy legyen tartalék, így nálam nem szokott elfogyni semmi. Meg amúgy a sarkon van egy dm, kb. 3 perc gyalog. :D
54. M0ncsa (válaszként erre: 53. - Simple)
2012. szept. 13. 13:33

:DDDD

Gondolom szinultig toltotte a tartalyt a nagyokos LOL

De megtanulta, az biztos.


Amugy meg hidd el, hogy eszedbe jutna, ha 10 fos vendegseged lenne, mosogatnivalo halomban, tabi elfogyott, a legkozelebbi bolt meg 15 km-re van :))

53. simple (válaszként erre: 52. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 13:28

Jaj láttam. Nagyon érdekes.... Volt már itt az oldalon olyan, aki írta hogy beletette a gépbe a mosogatószert, és ömlik ki a hab mit csináljon. :D

Na ő gondolom egy életre megtanulta a leckét. De nem is értem amúgy, nekem eszembe nem jutna.

52. M0ncsa (válaszként erre: 51. - Simple)
2012. szept. 13. 13:24
:D olvass vissza, irja, hogy 10 eves :))) en akkor hasznaltam eloszor es utoljara.
51. simple (válaszként erre: 50. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 13:21
Jézusom, És megy még a gépe?
50. M0ncsa (válaszként erre: 47. - Simple)
2012. szept. 13. 13:19
Nem hat. Csak Zsoka irta, hogy mindig azt rak.
49. M0ncsa (válaszként erre: 45. - Mkriszti81)
2012. szept. 13. 13:18
En is, de az otlet attol meg jo :)
48. M0ncsa (válaszként erre: 44. - Mkriszti81)
2012. szept. 13. 13:18
Nem. Sajnos a labas aljara ragadt rizs es teszta azon keves dolgok koze tartozik, amit muszaj "elomosni" manualisan :) De en nem banom, legjobban a nagy, zsiros edenyeket utalom mosogatni, azt meg remekul elmossa a gep :)
47. simple (válaszként erre: 43. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 13:16
Sima mosogatószerrel? :o Azt nem szabad a gépbe rakni....
46. simple (válaszként erre: 44. - Mkriszti81)
2012. szept. 13. 13:15
Azt előtte ki kell szedni belőle kézzel, azt semmilyen gép nem fogja elmosni.
45. mkriszti81 (válaszként erre: 43. - M0ncsa)
2012. szept. 13. 13:15
én eddig csak mosás témában olvastam róla, nem mosogatáshoz....
2012. szept. 13. 13:14

Lehetne nekem is egy kérdésem?

A lábasokat, amiben pl. rizs készült (és az aljára leragadt(nem égett!) egy kis réteg), nektek elmossa a gép? Vagy ami picikét leégett - az ilyeneket én szivacs dörzsi felével és max pici cif-el pillanatok alatt le szoktam mosni, de a gépi mosogatás után sajnos nem lesznek teljesen tiszták - bármelyik programmal sem :(

43. M0ncsa (válaszként erre: 39. - A14deb9047)
2012. szept. 13. 13:13

Nem tudom, milyen mosogatoszert hasznalsz, de nem veletlenul nem ugyanaz a ketto. Elofordult mar, hogy elfogyott a mosogatogepbe valo cucc, es helyettesitettem sima mosogatoszerrel, az eredmeny katasztrofalis volt. A mosogatoszer ugyanis sokkal jobban habzik, es csak ket utolagos oblitoprogrammal sikerult csak megszabadulnom a habjatol. Pedig nem tettem bele sokat, alig egy pettynyit, mosoporbol is az eloirt mennyiseg felet szoktam hasznalni, eleg.


Valaki irta a mososzodat, na, az remek otlet! Sajnos nalunk nem lehet kapni :( De Magyarorszagon igen, raadasul fillerekert, hasznaljatok ki!

2012. szept. 13. 13:10

Vagy így, vagy úgy, de az itta adott tippeitek segítségével biztosan fogok valami megoldást találni. Csak...

Azért mégis nem kevés pénzt kiadtunk ezért a monstrumért, és hát úgy érzem, hogy messze nem az ígéretnek megfelelően működik. Nem szeretném ennyiben hagyni. Szerintem ennyi jogom van, mert ha mindig mi keresünk megoldásokat, és nem a gyártók lépnek, akkor szép lassan bármit megtehetnek :(

Hétfőn vagy kedden jön a szervizes.

Kíváncsi leszek! vagyis vagyok :)

41. málnabogyó (válaszként erre: 39. - A14deb9047)
2012. szept. 13. 13:07
Megvallom őszintén, én is kipróbáltam a kézi mosogatáshoz használt mosogatószeremet, de sajnos nem lettek tiszták az edények, bár az eko programot használtam, lehet, hogy a 70C°-osnál az is elég.
40. málnabogyó (válaszként erre: 37. - Szabolts)
2012. szept. 13. 13:05

Hogy teljes legyen a kör, az öblítőt se fogjuk kihagyni ezentúl (először az ecetet vizsgáztatom majd), és tablettát is vltok.

A túlzásokról és az egyéni érzékenységről: Szerintem jó, hogy ha valaki érzékeny (nem túlérzékeny) a vegyi anyagokra, mert így legalább igyekszik elkerülni a kellemetlenségek végett. Annyi vackot nyalunk össze az életbe így is. Még a kaják is tele vannak vegyi anyagokkal. Sajnos ezek nélkül már nem is igen lehet élni, és ember legyen a talpán aki mindet el tudja kerülni, de azért jó ha észrevesszük, hogy valami nem stimmel, és így legalább párat sikerül kivédeni.

A csapvizet én se mindig iszom meg. nálunk sajna van, hogy pöceszagú, és nem túlzok! Felháborító! Az hogy a hét felében meg sárgább mint egy erős kamillatea, az már megszokott. Persze a vízmű mutogat az önkormányzatra, az meg az üres pénztárcájára. Ők is tudják, hogy nem egészséges, de nincsen pénz, a minták meg valahogy mindig az eü. határérték alattiak...

2012. szept. 13. 12:57
Közel 10 éve van mosogatógépem. Az első hónaptól kezdve "elfelejtettem" a tablettákat! Normál folyékon mosogatószer és só. Ritkán a vége előtt pici ecet. Ennyi. Nem szükséges a több ezer forintos tablettákat megvenni! Felesleges pénzkidobás!
38. málnabogyó (válaszként erre: 33. - Mkriszti81)
2012. szept. 13. 12:43
:) nekem se ez a hobbim, de ittam a pohárból, amit azzal mostam el, és kapásból éreztem a furcsa ízt, ezek után kíváncsiságból vizitáltam le az edényeket, és hát az eredmény elkeserítő. Ennyi erővel néha el is szopogathatnék egy ilyen tabit. :( Lehet, hogy elvetemülten, vagy viccesen hangzik ez az egész, de a családom egészsége már nem az.
37. Szabolts (válaszként erre: 17. - 3d0696d927)
2012. szept. 13. 12:43

Jól van, túlozz csak ha jól esik XD

Én annyit mondtam, hogy a csapvizet meg tudom inni, Te meg már a hypós vízzel jössz :D Azért azt nem szoktam inni, sőt jártam már olyan helyen, ahol a csapvizet sem ittam meg, mert tényleg volt szaga.


Azt a véleményemet tartom, hogy ha valaki használ mosogatógép tablettát, akkor használjon valamilyen öblítőt is, mert öblítő nélkül biztosan marad a szerből az edényeken. Ha egy rendszer egyik elemét kihagyjuk, akkor garantált a hiba.

Azt a véleményemet is tartom, hogy az öblítőnek nem muszáj gyári mosogatógép öblítőnek lenni, megfelel helyette ecet is. És később amit írtak néhányan, hogy az agresszív gépi mosogatószerek helyett lehet kíméletesebbet használni, azzal is egyetértek.

2012. szept. 13. 12:38
én csak finish tablettát és sót használok, öblítőt és egyéb szereket nem, és se szag, se íz (bár mondom, nem szoktam nyalogatni őket...)
35. monstro (válaszként erre: 34. - Monstro)
2012. szept. 13. 12:37

a () vedd ki belőle:)

Nem kell megnyxalni hogy érezd:)

34. monstro (válaszként erre: 5. - Málnabogyó)
2012. szept. 13. 12:37

használj mosószodát, vagy szódabikarbónát és ecettel öblítsd...amúgy nálunk is előforduló probléma volt, főleg a műanyagok gyerekcucokknak volt mosogytóíze...így én azokat már kézzel mosogatom, illetve van egy jó kis házi mosogatógépbevaló próbáld ki mert abban semmi káros sincs.

nem tudom engedi e de itt a link:

[link]

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook