Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mosogatásálló körömlakkot keresek, tudnátok ajánlani? fórum

Mosogatásálló körömlakkot keresek, tudnátok ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
37. Panna.33 (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. febr. 11. 20:44
Nagyon idegen számomra, szóval úgy.
2021. febr. 11. 20:30
A Moyra géllakk tartós,de van egy könnyen száradó tipusa,az nem birja sokáig a gyűrődést.
35. 184481d874 (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2021. febr. 11. 20:28
Ámultam és bámultam amilyen precizen lakkozod a körmöd.
34. Channa* (válaszként erre: 33. - Globus)
2021. febr. 11. 20:25
Rosmannba szokott lenni.
33. globus (válaszként erre: 31. - Epresturmix)
2021. febr. 11. 19:54
Essence igen. Tesco, bizsuboltok, Auchan, meg ilyenek nincsenek...EuroFamilyben, DM-ben, Intersparban sem láttam. Kb. ezekben járok általában.
32. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Globus)
2021. febr. 11. 19:50

Ez lenne az.


[link]

31. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Globus)
2021. febr. 11. 19:47
Pedig sok helyen van. Régebben a nagyobb teszkók (amikor még jártak az emberek teszkóba, mert nem volt ilyen drága és silány) kint a pénztárakon kívül sok helyen volt a Molyra-nak kis bódèja. Mostanában én leginkább bizsuboltokban látom. Nekem is van kettő. A többi Essence (most van egy nagyon szép, a te ízlésesed ismerve tetszene a szín) :)
30. Channa* (válaszként erre: 29. - Globus)
2021. febr. 11. 18:37

Ne is mond!

Egyre kevesebb helyen lehet kapni:(

29. globus (válaszként erre: 8. - Channa*)
2021. febr. 11. 17:36
Ezt a Moyrát még soha sehol nem láttam.
2021. febr. 11. 11:48

Mindenféle lakkom van, Moyra - homoklakk és gél like - , Anny, Essie, Orly, Artdeco, az Essence, Pupa, és még ki tudja. Színre repülök, nem márkára 🙃


Mindegyik kibírja kb. egy hétig, de nálam ez egy kisebb szertartás 🙃


Vasárnap lakkozom ki, és péntek este, vagy szombat délelőtt mosom le. Amikor nincs rajta lakk, olívaolajjal kenegetem.


Mielőtt az alaplakkot, ezt: [link] felkenem, valamikor este felé.


Erre jön két szín, és amikor teljesen száraz, jön a fedőlakk, ez: [link] .


Ez a fedőlakk - én is lehúzom a köröm élére is - a negyedik napon kissé mattulni kezd, de akkor már nem érdekes, másnap úgyis lemosom.


Ha ez az alap és a fedőlakk, szinte mindegy, hogy közötte mi van.


Kesztyűt csak akkor húzok, ha valamihez súrolókrémet kell használni. Mosogatni az Ökonet kézmosóját használom, langyos vízzel is tökéletesen oldja a zsírt.

27. Bichi
2021. febr. 11. 10:54
Anny körömlakk szuper, nekem 1 hétig bírja, pedig mosogatok, főzök, takarítok, szóval mindent csinálok vele. Alatta van egy körömerősítő réteg, a tetején egy fénylakk, és 2 rétegben kenem. Én az összes lakkomat kidobtam, és ebből vettem vagy 10 színt. A többi nekem is 1-2 nap után vállalhatatlan volt...
2021. febr. 11. 10:47
Nekem az szokott segíteni hogy valamivel tartósabb legyen, hogy a körmeim végén "lezárom" a lakkot, azaz végighúzom az "élén" is az ecsetet. Persze ez szart sem ér ha nagyon sokat kell mosogatni. :D De talán kicsit jobban bírja. Egyébként a kesztyűre +1, én is kesztyűben mosogatok, ráadásul kizárólag ez az egy oka van, hogy ne kopjon le a körömlakkom. 🤷‍♀️
25. df1e1c376c (válaszként erre: 19. - Channa*)
2021. febr. 11. 10:14
Ha meglatnad a szuper cukker cicas kotenyem, rogton irigy lennel ;)
2021. febr. 11. 10:04
Szinte csak kézzel mosogatok hiába van gépem, gumikesztyűt semmihez nem használok. Nincs problémám a lakkok tartósságával. Astor, Rimmel, Moyra lakkom van leginkább. De adott márkán belül is van eltérés a lakkok tartóssága között. Én egy lakkozást max. 2 napra tervezek (öltözékhez illeszkedik mindig) így nálam nem szempont a tartósság.
2021. febr. 11. 10:01
Ha mosogatás közben lejön a lakk, nem igazán szokott, pedig nem drága körömlakkokat használok, akkor zokszó nélkül újralakkozom.
22. Channa* (válaszként erre: 20. - NomNom)
2021. febr. 11. 09:58

:DDDD


Én azt figyeltem meg, hogy ha kímélő, akkor tuti nem bírom, mert telerakják mindennel, ami biztos, hogy zavarja a bőrömet.


Nem rég voltunk valahol, ahol ragaszkodtak a saját kézfertőtlenítőjük használatához, ami tele volt bőrkímélő és ápoló szerekkel. Kb. 3 perc múlva elég súlyos allergiás reakcióm lett, így gyorsan kezet kellett mosnom és lefújtam a sajátommal a kezeimet, ők meg nem győztek elnézést kérni, hogy rámtukmálták.


Szerencsére hamar leszedtem a kezeimről, így nem tartott napokig a gyógyulás.


Ja, én is szoktam gumikesztyűt felvenni több házimunkához, mert sosem tudhatom, hogy melyik tisztítószer épp mit talál ki a bőrömmel;)

21. Channa* (válaszként erre: 18. - NomNom)
2021. febr. 11. 09:52

Húúú, nem vagyok nagy kencefincés. Nem tudom mi az az alaplakk...


Nekem ez a moyra nagyon bevált, előtte sokfélét kipróbáltam és mindtől megsárgult a körmöm, pedig drágát, olcsót mindent kipróbáltam.

20. NomNom (válaszként erre: 17. - Channa*)
2021. febr. 11. 09:51
Próbáltam kímélőt, meg olyat ami elvileg még hidratálja is a bőrt de szerintem alapvetően az ázást nem bírja. Mindegy, én már így "úrinősen" maradok a büdös gumikesztyűben. :'D
19. Channa* (válaszként erre: 15. - Df1e1c376c)
2021. febr. 11. 09:50
Jaj, mi ez flanc:DDDD
18. NomNom (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. febr. 11. 09:50
Alaplakkal a többitől sem sárgul be. De ha bevált neked az jó. Nekem pirosom van de sajnos nem tart semeddig.
17. Channa* (válaszként erre: 13. - NomNom)
2021. febr. 11. 09:50

Én is allergiás vagyok több mosogatószerre, így azokat nem veszem. Próbáltál több félét?


Én pont azokat nem bírom, amiket annyira reklámoznak, mint a pur és jár.


Florent szoktam venni. Na meg van mosogatógépem, ami miatt kevesebbet kell mosogatnom, bár most elromlott és várjuk az alkatrészt, így egy ideje újra kézimosogatás van...

2021. febr. 11. 09:38

Én is kesztyűben mosogatok évek óta. Sőt abban súrolom a kádat is. Nem olyan ördöngös dolog. nem ezt a pici orvosi kesztyűt veszem, hanem az erősebb anyagút, aminek hosszabb szára van. Egyrészt forró vízben is tudok mosogatni, jobb a hatékonysága, de a kezem nem ég el, illeve nem szárad halálra mire végzek.


Nekem még egy lakk se maradt fent a körmömön, ami bírta volna ha bármit is csinálok vele. Egyedül a gél lakk, ami bírja a gyűrődést. De az meg tönkre teszi a saját körmöt.

15. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2021. febr. 11. 09:38
Én nem csak kesztyűt huzok, ha mosogatok, hanem általában kötény is van rajtam, ha a konyhában ténykedek :)
14. Csicsi25 (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2021. febr. 11. 09:34
Miért? Az nem úrinős, ha belakkozod a körmöd? Szerintem inkább az, mint hogyha valaki vigyáz a bőrére, főleg ha az nagyon érzékeny.
13. NomNom (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2021. febr. 11. 09:21

Hát ha neked is véres lenne a kezed pár mosogatás után akkor sztem nem tartanád annak te sem.;)

Nem azért veszem fel mert olyan remek jó érzés.

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Mimy63)
2021. febr. 11. 09:11

Én nagyon szeretem, amióta létezik ezt használom, mert nem elég, hogy tartós, de a körmeim nem sárgulnak meg alatt, mint a többitől.


Szerintem is szuper;)

11. mimy63
2021. febr. 11. 09:08
Még egy szavazat a Moyra lakkra, szerintem szuper jó.
10. Epresturmix (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. febr. 11. 09:07
számomra ez olyan úrinős! Kesztyűben mosogatni! 😊
9. Panna.33 (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. febr. 11. 09:06
Életemben nem használtam gumikesztyűt a mosogatashoz.
2021. febr. 11. 09:04

Én először ezt kenem rá a körmeimre:


[link]


Majd ezt:


[link]


Minden nap mosogatok, takarítok, gépelek, stb. és annyi, hogy az első hét végére kicsit elveszti a fényét.


Azaz én hetente festem a körmeimet és szép egész héten.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook