Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mosogatásálló körömlakkot keresek, tudnátok ajánlani? fórum

Mosogatásálló körömlakkot keresek, tudnátok ajánlani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
67. michelle.r (válaszként erre: 57. - Epresturmix)
2021. febr. 14. 00:33

Jah, emlékszem, Sugar daddy a neve. Tényleg nem akkora durranás, mint amit vártam, de a sötét színek szépek, nem csíkoznak, és a Mrs. Always right még tartósnak is mondható, bár ezzel a procedúrával nekem szinte minden.


Ami engem nagyon meglepett az a Rimmel gyorsan száradója. Szuper ecset, gyorsan szárad, és nagyon tartós, és 8-900 forint.


A napokban egy rég nem látott tásában találtam egy Orly lakkot, kb. hétéves, de egy cseppet sincs beszáradva. Csak nagyon kis csumpi az ecsete sajnos :/

66. michelle.r (válaszként erre: 51. - Timycat)
2021. febr. 14. 00:26
Ezek a lakkok mind gyorsan száradnak - viszonylag. Nekem nem tetszik az egy rétegben felkent lakk. Akkor csinálom, amikor egyébként is ráérek. Pl. filmet nézek.
65. michelle.r (válaszként erre: 50. - Channa*)
2021. febr. 14. 00:24
Igen, én is így emlékszem ;) Azóta is nagy szerelem a gél, bár most egy "silk nude'-ot vettem, és nyárra egy elképesztő neon pink homoklakkot.
64. Channa* (válaszként erre: 63. - Timycat)
2021. febr. 12. 20:13
Nekem is a biocuccok a legrosszabbak és azok, amik hiperszuper szenzitívek...
63. timycat (válaszként erre: 62. - Channa*)
2021. febr. 12. 20:08

Fuuu ne is mondd, nekem is van olyan ami egy ideig jó volt aztán egyszer csak arra is allergiás lettem 😕


Az érdekes, hogy sok bio dolog van a listán, általában azoktól készül ki a leginkább a bőröm 🤷‍♀️

62. Channa* (válaszként erre: 61. - Timycat)
2021. febr. 12. 19:44
Nekem még semmi nem vált be;)
61. timycat (válaszként erre: 59. - Globus)
2021. febr. 12. 19:29
Allergia. Egy csomó szemránckrémre (meg egyébként krémre, ahogy szinte mindegyik ajakápolóra is) én is allergiás vagyok. Felpuffad, viszket, könnyezik, rosszabb esetben kisebesedik aztán lehámlik. Ezért nem kísérletezek, van ami bevált azt használom, aztán ajánlhat bárki bármit nem érdekel.
60. Channa* (válaszként erre: 59. - Globus)
2021. febr. 12. 19:22

Pont így vagyok én is, azaz bedagad és kiütéses lesz a bőröm.


Egyébként én úgy hallottam, hogy a szemránckrémeknek pont ezt kell csinálniuk, azaz felpüffednie pl. a szem alatt, mert oda vonza a vizet, így simítja ki a ráncokat...

59. globus (válaszként erre: 56. - Channa*)
2021. febr. 12. 19:06
Nekem nem szívja be a bőröm, vastagon zsíros még reggel is. Egyedül a Nivea softot tudom használni, heti max.2-3 alkalommal. Volt olyan, hogy szemránckrémtől felpüffedt a szemhéjam.
58. syria (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2021. febr. 12. 18:54

Nekem olyan pocsék a körmöm, hogy mosogatás nélkül se bírta semmilyen lakk 3 napig lepattogzás nélkül. Azaz volt ilyen egyszer bő 30 éve: Dorothy Gray volt a márkája, nagyon megjegyeztem. Na, az egy hétig is bírta; de miután elfogyott, soha többé nem akadtam rá. Messze nem esztétikai okból kezdtem lakkozni, hanem azért, hogy a körmeim megnőjenek legalább 1-2 mm-esre; ne szakadozzanak, ne törjenek le. Nem vált be semmilyen trükk, ezért van 1991 óta műkörmöm, ami számomra ezen a téren megváltás. 5 hetente egyszer megcsinálja egy profi, s mindig rendben van, semmi gondom-dolgom vele.

Azt értem, hogy műkörömellenes vagy, de mi a baj a gumikesztyűvel?

57. Epresturmix (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2021. febr. 12. 11:13
Essie bakker. Vettem egyet mèg nyáron. 2000 forint. Mondom bánja a fene! De, bánta a fene. Egyszer lakkoztam ki vele. Nem egy nagy durr, de lehet én vettem rossz színt. 😅
56. Channa* (válaszként erre: 55. - Globus)
2021. febr. 12. 10:35
Én meg veszek egy csomó krémet, magamra kenem kétszer, hó kiütéses leszek és vagy elajándékozom vagy kidobom;)
55. globus (válaszként erre: 53. - Channa*)
2021. febr. 12. 10:16
Oké :) Én tavaly hirtelen felindulásból kidobtam az összeset, ami volt itthon, talán felbátorodok venni újra, tavaszig eldöntöm. Krémmánián érdemes olvasgatni tapasztalatokat. Bár ez gyakorlatban nálam úgy zajlik, hogy megnézem, mi van, aztán hazajövök nyugodtan megvizsgálni, és visszamenni érte.
2021. febr. 12. 10:14

Nekem az a tapasztalatom, hogy leginkább a fedőlakkon múlik a tartósság. Hetente lakkozom a körmöm, így nekem az a fontos, hogy vasárnap estétől a következő vasárnap délelőttig jó szép legyen.

Rimmel alaplakkot használok, rá 2 réteg színes körömlakkot (változó márkában nagyon, Catrice-től, L'Orealon át, La Roche-Posay-ig, stb. mindenféle) és vagy L'Oreal fedőlakk (ez a kedvencem fényben, bár mintha elkezdték volna kivonni a piacról...) van ArtDeco. Az ArtDeco-nak nem annyira annyira tökéletes fénye, viszont még egy fokkal tökéletesebben lehozza az 1 hetet, amit nem szeretek benne, hogy konkrétan egy örökkévalóság mire megszárad, főleg a L'Orealhoz képest, igaz cserébe tényleg atombiztosan bírja nálam a mosogatást. Igaz, nem egy 4 tagú családra mosogatok...

53. Channa* (válaszként erre: 52. - Globus)
2021. febr. 12. 10:04

Én se tudtam, amíg Mich nem mondta:DDDD

Én is azt hittem, hogy az körmös cucc;)


Sima körömlakk, csak az ecsetre rá van írva, hogy gel...


Így:

[link]

52. globus (válaszként erre: 50. - Channa*)
2021. febr. 12. 09:59
Én nem is tudom, mi az a gél... :D Eddig azt hittem, olyant körmös csinál lámpával. Vagy ez is lámpás, ami van neked?
51. timycat (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2021. febr. 12. 09:42

Alap és fedő lakk is, meg közte 2 réteg? Neeee, ennyit nem ér a remélt tartósság nekem. Ez rengeteg idő. El is unom a színt napokig nézegetni.


Én kopástól függetlenül max. 2 napot hagyom a körmeimen a lakkot, egyetlen rétegben, alap és fedőlakk nélkül. Egy lakkozásra max 10 perc időt szánok, előző lemosásával, új felkenésével és száradásával együtt.

50. Channa* (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2021. febr. 12. 09:27

Tényleg büszkék lehetnek magukra!


Fogalmam sincs, hogy mióta veszem ezt a lakkot. Azt tudom, hogy régebben nem gélt vettem, hanem gyöngyházfényűt vagy fedőlakkot vagy mit és azt használtam, és akkor vettem először és véletlenül gélt, amikor átváltottam a nude színre.

Ha jól emlékszem, akkor te említetted itt, hogy milyen jó a gél lakkjuk és akkor néztem meg, hogy az enyém is az:DDDD

49. michelle.r (válaszként erre: 48. - Channa*)
2021. febr. 12. 08:59
Legalábbis 9 éve az volt. A tulajdonosai - egy kb. velünk egyidős házaspár három gyerekkel - vették meg a budaörsi házunkat. Kb. akkor jelent meg a gél look széria. Azóta lehet, hogy eladták. De ha ők építettek ekkora brandet az akkor még olcsó noname termékből, hát büszkék lehetnek magukra.
48. Channa* (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2021. febr. 12. 08:47

Magyar!?


Ez most meglepett. Soha nem nézem, hogy mi honnan jön, mert azt veszem, ami tetszik...

47. mimy63 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. febr. 12. 08:41

Nem volt hozzá először sok bizalmam, mivel nem csak nagy az üveg, de még olcsó is.

De mióta kipróbáltam, ragaszkodom hozzá. Jó is, olcsó is, és nagyon sok színárnyalatot lehet kapni.

46. michelle.r (válaszként erre: 43. - NomNom)
2021. febr. 12. 08:22

Melyiket nem láttad? A Moyra magyar termék.

Az Essie valóban nem akkora durranás, és mint oly sok más esetén, itt is óriási különbség van a minőségben színek szerint. A Mrs. always right akár egy hétig is oké, a lábamon volt már közel három hétig. A világos nude-okat felkenni sem lehet szépen, és tényleg gyorsan kopnak.


Az Yves Rocher alap viszont nagyon jól megtartja, de úgy látom, kivonják a körömlakkokat, mert elég szánalmas a készlet a boltokban 🙄

45. michelle.r (válaszként erre: 41. - Channa*)
2021. febr. 12. 08:18
Menj. Az egy körömlakk mennyország 🤗
44. NomNom (válaszként erre: 41. - Channa*)
2021. febr. 12. 07:39

Ha más nem itt is van:

[link]

Még ennyi színt...😱

43. NomNom (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2021. febr. 12. 07:37

Nem tudom milyen gyártmány ez a körömlakk de külföldön élek és még egyáltalán nem láttam.:(

Bepalizott a jó drága Essie reklámja. Csodás színek de a tartóssága nulla. Bár lehet nem alapozok alá megfelelően...

42. NomNom (válaszként erre: 37. - Panna.33)
2021. febr. 12. 07:35
Számomra is de jobb megoldást még nem találtam. 😭 Most is csúnya a kezem...:(
41. Channa* (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2021. febr. 12. 07:07

Köszönöm!

Ha nem találok a környéken, akkor biztos el fogok oda menni;)

40. michelle.r (válaszként erre: 35. - 184481d874)
2021. febr. 11. 23:25
🙃 Kicsit talán kényszeresen is, de nagyon háklis vagyok a körmeimre.
39. michelle.r (válaszként erre: 30. - Channa*)
2021. febr. 11. 23:22
Auchanban, Rossmannban is látta , bár nem túl nagy a választék. A petőfi híd pesti lábánál van szaküzlet, ott rengeteg szín van.
38. Epresturmix (válaszként erre: 36. - 184481d874)
2021. febr. 11. 20:48
A Molyra nem lepattog hanem szépen rétegenként kopik le. Nem is értem. A színei pedig gyönyörűek. Az ecsete megint csak szuper jó, nem szàlasodik és a hosszú üveg miatt hosszabb az ecsettartója. Olyan könnyed vele lakkozni mèg balkèzzel is. 🙂
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook