Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » MOSÁS-Mit, mivel együtt, hány fokon mosol? fórum

MOSÁS-Mit, mivel együtt, hány fokon mosol? (beszélgetős fórum)

1 2
dec. 20. 08:01
40 fokon mindent es fehereket,sotet dolgokat kulon mosom.
43. yantra
dec. 19. 19:01
Nektek volt már olyan, hogy 30 fokon mostátok a ruhát és mégis összement ?
2019. júl. 24. 06:00
Nalam 40es Es 60as mosás van. 40es utcai, 60as alsónemű. Ritkán van világos, 40 fokon. Bugyinak kell a 60 fok, mert 60 foktól kezdődik a fertőtlenítés. Eddig nem ment tönkre tőle semmi.
2019. jún. 19. 09:59
Feketét és fehéret külön...Koszos munkásruhát külön...színes ruhát együtt...világos ruhát együtt...fehérneműt kézzel...finom anyagú ruhát kézzel...ágynemű és világos törülközőt együtt...a szintengedő mosnivalót külön mosni.Ennyi...talán nem hagytam ki semmit.
40. mongi
2019. jún. 19. 07:36
A fekete-fehér ruhákat hogy mossátok?
2018. febr. 23. 17:31
Törölközőt és bugyit lehet együtt mosni 90 fokon? A fertőzések elkerülése végett szeretném, de ugye, ha csak bugyit teszek bele kevés.
2017. szept. 27. 20:00

Bosch mosógép,Persil por mososzer,mindent negyven fokon mosok.

Sötét külön,világos külön.

37. globus (válaszként erre: 31. - Hanami)
2017. szept. 27. 19:52

Szerintem sem... ráírják a kezelési címkében, de állandóan nem hasznos alkalmazni.

Ha csak nem ótvar koszosak a ruhák, 40 fok jó minőségű mosószerrel elég kell, hogy legyen.

2017. szept. 27. 19:21
színeseket nem szoktam nézni, mit-mivel, 40 fok
35. c73db520ef (válaszként erre: 34. - Hanami)
2016. okt. 6. 08:20
Nekem igy jo evek ota.
34. Hanami
2016. okt. 6. 08:13

Használtam én is folyékony persilt,de kis Hableányrol elnevezett port jobban szeretem.

Egy anyag pedig nem attól nem gyurodik,mert angol,hanem attól, hogy milyen százalékban tartalmaz pamutot.Ha minimális,vagyis műszal, akkor felesleges 60-on mosni.

2016. okt. 6. 08:03

Folyekony Persilt hasznalok Whrlpl mosogepben.

90 %-ban angol textiliaim vannak, nem gyurodnek.

32. mmacus
2016. okt. 6. 08:01
Fehér/világos színes/sötét színes. 40 fokon, a mosási idő ruháktól függően változik. Színfogó kendőt használok.
31. Hanami (válaszként erre: 30. - C73db520ef)
2016. okt. 6. 08:00
Akkor válts mosóport.Szerintem nem tesz jót a textíliáknak,ha mindig 60-on vannak mosva.Mondjuk lehet,hogy a mosógéped már nem melegíti valódi 60 fokra.
30. c73db520ef (válaszként erre: 29. - Hanami)
2016. okt. 6. 07:57
40 fokon nem voltak szepek a textiliak
29. Hanami (válaszként erre: 28. - C73db520ef)
2016. okt. 6. 07:53
Az már főzés ,nem mosás,minek a 60 fok? :)
2016. okt. 6. 07:50
feher-szines-sotet kulon-kulon 60 fokon
2016. jún. 17. 08:07

Sok hasznosat olvastam.

Jó rég varrtam sok ruhamosó zsákot. Ezekbe a kb egyszínű zoknik, alsóneműk kerülnek. Nincsenek szanaszét a gépbe.

Sálakat is ilyenbe pakolom...

Néhány dolog biztos. Feleslegesnek tartom a pl 16 programos gépet. ( lehet azért mert leghosszabb, és a kb 1 órásat használom, ami a " napi " ruhás az én gépemen. gyapjú, kézit talán sose használtam )

Nálunk van nagyon koszos, igazi szerelős olajos vasporos munkaruha. Max 50 °c -ra állítom, és " fehér " mosás, ami majdnem leghosszabb idő.

A polók és az ilyen pulcsik szintén 1 adag. Ez is 50 °c on. A napi program.

Fekete, és az összes sötét ruha egybe. Az én melósomat is ebbe szoktam, ennek elég a 40 °c. ennek is elég szokott lenni a napi program.

Színeseket kénytelen vagyok rendesen szétválogatni. Nagyon világosak - színesek, kicsit sötétebbek. 40 °c. Napi program...

Fehéreket persze teljesen külön. 40 °c Ha van benne kötött pulóver. És persze annak is megjár a ruhamosózsák. ;)

Ágynemű, törölközők, fürdőlepedőket egyszerre szoktam.

Szerencsére van jó pár ruhám, így biza a 3 kg - nyi összejön.

Lejjebb írta valaki " háklis a mosásra ". Gyanítom akkor én is az vagyok.

Mikor pótlom ( veszek új ) a bugyikat, zoknikat, már kezdek ráállni pl vagy fekete és sötét, vagy fehér, vagy világos színes ( a pólóknál ). Nem szokták öszefogni a színek egymást, de egy idő után csak látom hogy a színűk nem az igazi... Lehet mégis engedik a színűket??

Én így szoktam szelektálni a ruhákat. Mert végülis a gép mossa, centrizi ki. Ja és a centruga fordulat az 700. Van aminek elég, van aminek nem.

( sok éves a gép, sokszor mi szedtük szét javítottuk. pár program elszállt benne :(. pl az előmosás. vagyis amikor használtam, alig szivta fel a vizet, pörgette párszor, és ment a szivattyú engedte le a hideg vizet. a cetrifordulat is 1 ilyen belenyúlás után a 800 ast nem vette be. vagyis majdnem vizesen vettem ki aruhákat. azóta a 700 fordulaton van ).

2012. szept. 8. 19:43

Szia, nem tudom találtál-e már megoldást.

Én minden mosásnál átdörzsölöm a ruhák hónaljrészért valamivel, és úgy megy a gépbe. Amúgy nincs az a mosószer, ami tisztára mosná.

A mosószappan is jó, most egy pasztát használok, az is nagyon jól tisztít. Így meg szoktam előzni az foltot.

Ha már elsárgult azt nehéz kihozni... leginkább egy puha körömkefét ajánlok... és a mosópasztát (kék tégelyben van a mosószappan mellett árulják a tescoban, nem is drága).

Ami még bevált, hogy fehérítős Tomi mosóport szórtam az elsárgult részre, félbehajtottam, és forró vizet engedtem, kicsit dörzsöltem... és pár órát így állt mosás előtt. Tök meglepődtem, amikor kihozta a foltot.


Szerintem amúgy nem is a mosószer a lényeg, hanem a folttisztítás. Ha közvetlenül a problémás részeken hagyod hatni a mosószappant, vagy ezt a pasztát, akkor már nem kell sok, vagy erős mosószer.

2012. ápr. 23. 15:33

Sziasztok

olyan problémám van hogy a párom világos ingeiből nem tudom kimosni a koszt... pl nyakán koszos, honaljnál sárga marad... 40 foknál többre nem merem állitani mert drága ingek és nem akarom hogy károsodjanak... probáltam már gyorsprogramon, 1,5órás proramon... de nem igazán akarja kiszedni...Áztató programom nincs...


:(


Ti hogy szoktátok?

24. Nyeki
2011. ápr. 18. 16:19
Sziasztok! Én olyan segítséget szeretnék kérni Tőletek hogy az ágyneműhuzatom bolyhos lett egy ágytakarótól és nem tudom leszedni róla. Mostam már háromszor, probáltam ilyen szösz leszedős gurgulával is, de nem jön le róla. Tud nekem vki mondani vmit hogy mit csináljak vele? Köszi
2010. nov. 25. 18:40
Fehér,tarka, sötét - mindegyik külön - 40 fokon.
2010. máj. 4. 09:04

A törölközök,ágyneműhuzatok hosszú programon mennek 60fokon.

A feketék,fehérek,színesek rövidebb programon 30 fokon mennek.A fehérekhez néha öntök pici fehérítőt is.

Nem kell tönkretenni a ruhákat,nekem ezek nem koszosak,csak egyszer viseltek,ezért is kímélem rövid programmal és 30fokkal.

2010. máj. 4. 09:04

Szió!


Én háklis vagyok a mosásra-teregetésre, úgyhogy nálam több csoport van, mint normálisan :)

Vannak a feketék, ebbe belemegy nadrág, felső zokni, alsógatya, póló. Kivéve ingek, és kényes holmik.

Van a sötét vegyes, ezek általában barnás-zöldes színűek, itt is vegyes póló-zokni-nadrág.

A színeket nagyjából külön mosom, vannak a pirosak (ide megy a narancs meg a rózsaszín is), a kékek (ha nem gyűlik össze, az élénkzöldeket is belerakom néha), zöldek (zöldek, sárgák).

Van olyan csoport, hogy világos vegyes, ide a bézs és szürke árnyalatok kerülnek. Fehérből kétféle van, a zoknik-törülközők fehér munkásruhám, ill a kényes darabok, mint fehérnemű és ingek-blúzok.

Rengeteg színes tröeülközőnk van, azokat mindig szín szerint más cuccoktól külön rakom be a gépbe.

Mindent 40 fokon mosok, és aztán vasalok, így tuti megvan a fertőtlenítés is, és a magas hőfokú mosás nem teszi tönkre a ruhákat.

A fehér törcsikhez, dolgozós ruháimhoz szoktam klórtablettát beletenni.

Öblítő helyett sima háztartási ecetet használok, kb 1 deci kell mosásonként, fixálja a színeket, gombaölő hatású, és azóta nem büdösödnek be a ruháink. Jah, és vízkő ellen is hatásos! És kb 120 Ft literenként :D

Ha valami illatot szeretnék a ruháknak, akkor az ecet mellé cseppentek citrom illóolajat, de ezt sokszor elfelejtem, még ha bepakoláskor az agyamban is van :)

20. ccd8b44456 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2010. máj. 3. 21:54
annyira durva! ami az elso ket sorod, nalam pont ugy van minden :) ugyanazokat ugyanazon fokon :)
19. Bcicus
2010. máj. 3. 21:07
Ágynemü, törölközők és apárom edzős ruhái (persze ez utobbit külön) 95C-on, farmerek, polók 40-fok, ingek, kényesebb anyagú pólók 30 fok, és persze van egy két kési mosós ruha, azt kézi mosás programmal.
2010. máj. 3. 19:00

Ja, az ágyneműket 90 fokon mosom és néha a törölközőket is.

A zuhanyfüggönyt és a fürdőszobaszőnyeget szintén 30 fokon szoktam, akárcsak a kabátokat.

2010. máj. 3. 18:58

Színeseket együtt mosom, 40 fokon, ez 2 órás mosás.

A fehéreket és a rózsaszíneket is együtt mosom, de mivel abból kevés van, ezért csak 30 fokon gyapjú programon, ez a legrövidebb program a mosógépen (albérletben) és így is egy órahossza:S Aztán még rátolok egy centrifugát, ami kb. 10 perc.


Valami "no name" mosógép van itt.

Csak hétvégén mosok, mert akkor itt félárú az áram.

2010. máj. 3. 18:39
Én minden hétvégén mosok. Egyik hétvégén csak a kényes ruhákat, ha összegyűlik. A másik hétvégén meg minden más egyebet. De mostanában mind 3 mosást egy napra teszem.
2010. máj. 3. 18:37
húha. Én mindig akkor mosok, mikor van időm, és összegyűlik. Hetente kb 5-6 alkalommal, de bírom, hogy valakinek ilyen pontos terve van:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook