Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mondókák, dalok 1,5-2 éveseknek fórum

Mondókák, dalok 1,5-2 éveseknek (beszélgetős fórum)


12. rinike (válaszként erre: 11. - Kiskicsicsiga)
2015. aug. 11. 18:09
Nem mondóka ugyan, de a Kiskakas gyémánt félkrajcárja mesét, ha mesélem, azt, hogy "Kukurikú török császár, add vissza a gyémánt félkrajcáromat!" azt, mindig a kislányom mondja, és nagyon tetszik neki.
11. kiskicsicsiga (válaszként erre: 8. - Jázmyn)
2015. aug. 10. 15:04

nem éneklésre gondoltam, rosszul fogalmaztam, úgy értem ohgy olyan dal, vers, mondóka amibe ő is be tud kapcsolódni


most még 2 jutott eszembe, a

egy kis malac RÖF RÖF RÖF, STB

ennek a végén mindig ő mondja hogy röf röf és nagoyn élvezi

a másik a tavaszi szél vizet áraszt, ebben is ő mondja hogy virágom virágom.

10. rinike
2015. aug. 8. 19:37

Az én kislányom 2 év 9 hónapos lesz, és két éves kora körül próbáltam összeszámolni, hogy mennyi mondókát és dalt tud, de nem sikerült, olyan sok. Mi ringató foglalkozásokra jártunk 6 hónapos kora óta, ott is nagyon sokat tanult, és a bölcsiben is, meg tőlem is. Amiket el is tud mondani, azok közül írom ide az első öt helyezettet a kedvencei közül, de ennél sokkal többet ismer:


Dalok:

Mókuska, mókuska, felmászott a fára

Katonabácsi haptákban

Lánc, lánc Eszterlánc

Aki nem lép egyszerre

Boci-boci tarka


Mondókák:

Lementem a pincébe

Nyuszi fülét hegyezi

Ecc-pecc kimehetsz

Gyí paci paripa, nem messze van Kanizsa

Hej, Gyula, Gyula, Gyula


Az én két kedvencem, amiket a kérésemre mond el:

Szomszédunk a hentes bácsi

Békás tóra gólya száll


Mi egyébként egész nap énekelünk, mondókázunk, mert nekem mindenről eszembe jut egy nóta... :D

2015. aug. 8. 17:07

2 éves kora körül jártunk zenebölcsibe rendszeresen és otthon is sokat énekeltünk. Így 6 év távlatából ezek ugrottak be mint nagy kedvencek. Akkoriban sokat énekeltük ezeket, és általában ő is énekelte velem. Nem azt gondoltam hogy a youtube-ot nézze a 2 éves, hanem ha anyuka nem ismeri, onnét megtanulhatja...


Nagy kedvencek voltak még a Halász Judit dalok, és a Kaláka Maszkabál, szintén 2 éves kora körül.


Amúgy tele van a net ilyen oldalakkal, rá kell keresni, és ezer közül lehet választani.

8. Jázmyn (válaszként erre: 7. - Kiskicsicsiga)
2015. aug. 8. 16:20

Azért bátorkodom az általad feltett témához hozzászólni, mert nem csak gyakorló nagymama, hanem szakavatott is vagyok a témában.

Nagyon ügyes, ha másfél évesen már 4 szavas mondatokat mond,ez annak az eredménye is lehet, hogy sokat énekelsz neki.

De! a zenei fejlődés nem az énekléssel kezdődik ebben a korban.Biztos nála is megjelent az un. halandzsa beszéd, és ebben már megfigyelheted az ismétlődő ritmust.Lehet, hogy a kitalált blabláit már különböző hangmagasságokban teszi. Biztos vagyok benne, hogy hangjátékokat is kreál magának, amivel szórakoztatja magát.Ez nála már az énekhangadás kezdete, amikor a beszédének és "énekének " jellegzetes különbözősége a hangszín, hangmagasság, hanglejtés, ritmus.Élvezi ezt a saját maga által keletkeztetett "éneklést", ez önkifejezéshez, örömhöz juttatja.

Nem szeretnélek lelombozni, de másfél éves kisgyermek fejlettségi szintjén kb .ennyit jelent az éneklés.Ne akard ezt siettetni, a zenei fejlődésnek is egyéni üteme van, mint minden másnak. A kicsinek erre is meg kell érni és ha továbbra is jó mintát nyújtasz, akkor hamarosan be fog kapcsolódni a tőled hallott dalocskába.Nagyon helyesen írod, hogy szavakat, szóelemeket már kiemel a mondókából, ezt fogja tenni a dalocskáknál is,ha már képes lesz rá.

Javaslom még, hogy éneklés közben használjatok bábot, amit ő is használhat.Az önkifejezés legjobb eszköze.Utánozzátok az állatok hangját bábozás közben, a hangszinek, hanglejtések, hangmagasságokkal játszadozva, énekelgetve, esetleg énekes párbeszéddel.Biztos vagyok benne, hogy hamarosan azon kapod, hogy bábbal a kezében halandzsázik, "énekel".

Azt írod, olyan dalt keresel, amit énekelni is tud...Ilyen dalt nem fogsz találni, amit másfél- két évesen egyedül végig énekel. Ahogy fent írtam, először a neki tetsző szavakat emeli ki, majd beszédfejlődésének, zenei fogékonyságának megfelelően egyre nagyobb részeket ragad ki, mire végül kialakul az, hogy folyamatosan énekli veled együtt.

2015. aug. 8. 15:34
köszi igen énis rengeteget éneklek neki, ezért is van mindenki elájulva, hogy másfél évesen már mondatokat mond(gyeje anya buj ide, fúj a széj a fákat) . a mutógatós dalokat már régóta ismeri, most olyat keresek, amit énekelni is tud, mert a csip csip csókának pl elég bonyolult a szövege.
6. Jázmyn (válaszként erre: 4. - Kiskicsicsiga)
2015. aug. 8. 15:18

A mai kisgyermek a You tube-t is nézi.Én születése óta énekelek, mondókázok az unokámnak, de ennek ellenére néha nézi a Kerek meséket.

Ha biztosítod neki, hogy utánozva vagy kedve szerint mozoghasson az ott hallott gyermekdalokra, akkor a talán nincs romboló hatása.

Igen, az Alma együttes: Nád a házam teteje-t már 2 évesen tudja mutatni....legfeljebb a gyorsításnál "begurul" ha lemarad, vagy éppen nevet rajta :)

De az Anya által átadott mozgással kísért ének- mondóka értékét a Tv, internet pótolni nem tudja.

5. Jázmyn (válaszként erre: 1. - Kiskicsicsiga)
2015. aug. 8. 15:09

Szia! Rengeteg ilyen van, a 20 hónapos unokám majdnem minden tevékenységében ott vannak a mondókák, dalocskák.Az ismétlődő, "fülbemászó" részeket már mondja velem együtt, persze mozgással kísérve.Ilyen pl.


Hej, Gyula, Gyula, Gyula,

szól a duda, duda, duda,

Pest, Buda, Buda, Buda,

pattogatott kukorica!


vagy:


Csip-csip csóka, vak varjúcska. Komámasszony kéreti a szekerét, nem adhatom oda, tyúkok ülnek rajta. Hess, hess, hess!


Lényeg, hogy a rövid, néhány soros mondókák és dalocskák ritmikusak legyenek,egyszerű mozgással kísért.


Pl. a Hinta-palintát biztos, hogy végig tudja mutogatni karja lengetésével majd az "ugorj a Dunába" résznél (ha már képes rá akkor ugrik)vagy leguggol.

Remélem, segítettem :)

2015. aug. 8. 14:27
ezeket énekli a 2 évesed?
2015. aug. 8. 14:24

És ami évekif sláger volt:


[link]

2015. aug. 8. 14:23

[link]


ezt nagyon szerette a lányom :)


Volt egy második versszak is:


"Ha elkapjuk a vadászt,

adunk neki egy nagy frászt,

nem lő többet nyuszira,

fogadjunk egy pusziba...." :)


- ezt inkább az apukája szerette...

2015. aug. 8. 14:14

Sziasztok!

Milyen mondókákat, dalokat énekeltek a 1,5-2 éves gyerekeknek, amikbe ők is be tudnak kapcsolódni már?

Gondolok itt arra, hogy pl mondom a Volt egyszer a kemencé....t, és mindig ő mondja, hogy Bence, vagy mondom a Fut robog a kicsi kocsi...t és mindig ő mondja, hogy din don .

Stb, tehát nem olyat, amit végig én mondok, vagy mutogatok, hanem amiben van egy ismétlődő rész, amit a kicsi mondhat.


Miket ismertek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook