Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményed, az 1-3 éveseknek készült üveges "bébikajáról"? (..ha veszitek-eszitek, ha nem) fórum

Mi a véleményed, az 1-3 éveseknek készült üveges "bébikajáról"? (..ha veszitek-eszitek, ha nem) (beszélgetős fórum)


1 2
55. 5239d91094 (válaszként erre: 53. - -bvildiko)
2011. máj. 19. 10:33
8 hónaposan azt ette amit ti? Sorry, de akkor elég szegényes lehet az ízvilágotok.
54. tündér74 (válaszként erre: 53. - -bvildiko)
2011. máj. 19. 10:22
Pedig nem szégyen, ha néha-néha a kismamának nincs kedve főzni és üveges bébiétel után nyúl. Mellesleg a babák ízvilága még egész más mint a felnőtteké. Őnekik még felesleges a sok fűszer, és nem beszélve arról, hogy ártalmas is.
2011. máj. 19. 00:58
Én egyszer megkóstoltam az üveges bébiételt, hát szörnyű amit szegény gyerekkel meg akarnak etetni....ezért mi nem is adtunk neki boltban kapható bébikaját. Míg kisebb volt neki külön főztem, de nyolc hónapos kora után már azt ette amit mi. Igaz nálunk nem volt olyan, hogy nincs kedvem főzni, hisz gyakorlatilag a GYÁS, GYED, és GYES alatt minket ezért is fizetnek.
52. Pen80 (válaszként erre: 42. - Martin3)
2011. máj. 19. 00:00
:) Én is. A lányom azokat nem is eszi meg. Dehát kinek a pap, kinek a papné. :)
51. tündér74 (válaszként erre: 19. - Naiv)
2011. máj. 16. 21:52
Szia!:) Szerintem nyugodtan adjál neki üveges bébiételt, ha éppen nincs kedved, vagy időd főzni. A bébiételben nincsen sem ízfokozó, sem tartósítószer, sem adalékanyag. Úgyhogy szerintem egészségesebb, mintha megvennéd a piacon, vagy a nagyáruházakban a zöldséget/gyümölcsöt, amiben senki nem tudja, hogy milyen mennyiségben tartalmaz mérgeket.
50. Nestea32 (válaszként erre: 48. - 5239d91094)
2011. máj. 16. 19:03

Biztos pirospaprikát, meg sót is tett bele a bébikajákba:)

Ja, meg hagymát.

Végülis lehet, hogy holnap egy jó magyaros pörköltet adok Zsombimnak:)

49. Nestea32 (válaszként erre: 42. - Martin3)
2011. máj. 16. 18:59

6 hónapos babának milyen fűszerezést adnál a zöldfűszereken kívül? És persze azt sem szabad túlzásba vinni.

És nekem akkor is ízlenek a húsos bébiételek:)

48. 5239d91094 (válaszként erre: 42. - Martin3)
2011. máj. 16. 15:15

Ez azért durva beszólás!

Egy fél évesnek füszereznéd a kaját?

Nem kell nagy tudomány babakaját füzni, de eltudom képzelni, hogy az üveges jobban ízlik Nestea babájának.

47. 5239d91094 (válaszként erre: 23. - Armika)
2011. máj. 16. 15:08
így igaz!
2011. máj. 16. 15:03

Bébiétel és bébiétel között is van különbség. Én magam fözök a fiamnak, de ha üvegest adok neki, akkor adok a minöségre. Hipp és Nestlé Alete legtöbb bébikajája bio és színezéktöl, adalékanyagtól, stb- töl mentes.

Ha csak nem bio boltban vásárolsz, nem lehetsz biztos benne, hogy nincs-e tele károsanyaggal. A babaétel gyártók nagyon szigorúan ellenörzöttek, ezért nem szól semmi ellene. De ne kizárólag üvegeset kapjon a gyerek. Szerintem.

2011. máj. 16. 15:01

Én is ezt mondtam.


Egyébként sajna nem a barna rész a gáz, hanem a túl egészséges..

44. martin3 (válaszként erre: 43. - 4c1a787e8f)
2011. máj. 16. 14:49

na jó persze kezdhetjük a kályhától is...lassan a levegő/víz sem tiszta.

de ha a bébiételek apróbetűs részét is elolvassuk, csillaggal jelölve: tartósítószert és adalékanyagokat, ízfokozókat csak a megengedett mennyiségben tartalmaz, igen de ha 1 nap 4-5db-ot kap a bébi?? azon kívül ti tudjátok mit pürésítenek le? mert én kivágom az éppenhogy barna részeket is a gyümiből, vagy a zöldségből, ami nem tetszik, vagy mindig friss húsból stb van...amit pedig a gyárban pürésítenek, ott aztán van minden a túlérettől az éretlenig minden...hiszen tonnaszámra darálják, szerinted ki áll ott egy késsel és nézegeti, mi nem való bele?

mondom 1 éves korig még jobb, mint a saját(mármint a piaci, mert nekünk saját van a kertből így tudom mikor van vegyszerezve, amúgy nincs nagyon) de 1 éves kor felett teljesen feleslegesnek tartom...

43. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - Martin3)
2011. máj. 16. 14:38

A "bébiételek", -tehát nem a tejpépek, babjoghurtok, stb...- hanem az üveges bébiételek túlfőzéssel vannak tartósítva.


Azaz úgy, mint ahogy Te teszed el a paradicsomot, lekvárt, befőttet, meg miegyebet.


Azzal viszont egyetértek, hogy egy éves kor felett minek...


Viszont azt honnan tudod, hogy amit Te főzöl, az olyan egészséges?

Már a saját kertben se tudod, mi jön át a szomszédtól, meg mit hoz ide az eső..

Sajnos.


Persze azért megtesszük, amit lehet.

42. martin3 (válaszként erre: 21. - Nestea32)
2011. máj. 16. 14:37
a húsos bébiételek ízletesebbek, mint amit készítesz? bocs, akkor tanulj meg főzni...én kifejezetten undorodom a szaguktól, egy förtelem...
41. martin3 (válaszként erre: 40. - Martin3)
2011. máj. 16. 14:27

ja lepürésítve csak addig van, amíg nincs foga természetesen...

és én 4kicsi gyerek mellett naponta főzök(van hogy ebéd és vacsi is...) igaz sokszor este van rá időm, de megoldom..

2011. máj. 16. 14:26

1-3 évesnek?????? MINEK???!!! még talán 1 éves korig, de utána? azt eszi, amit mi, persze le van pürésítve, és még mielőtt magunknak újból készre ízesíteném kiveszem a gyerek adagját.

legalább látom és tudom mit eszünk/esznek a gyerekek, nem mű kaját eszik! a babakaják tele vannak tartósítóval, ízfokozóval, adalékanyagokkal, ráadásul förtelmes az ízük...utána meg csodálkoznak, miért válogatós a gyerek...

2011. máj. 16. 14:19

Sziasztok!


Mivel az első (kettő) gyereknél még sulis voltam, nem volt sok időm a kajálással foglalkozni, vettem többször bébiételt, de mintig lelkifurdalásom volt, hogy bizti rossz neki.


Aztán egyszer megyek a piacra, hogy na most frisset veszek, meg főzök, meg stb...

A zöldséges, (akik igencsak árujuk eladásán vannak finoman szólva) megkérdezte, hogy a kicsinek lesz-e. Mondom igen. Erre azt mondta a saját árujára, hogy ne vegyem meg, mert ki tudja, mi van benne...


No azóta nincs lelkifurdalásom, nem gondolom, hogy a bio bébiétel egészségtelenebb lenne, mint a "kitudjami". Legalább egyszinten bizti van vele...


Most a 3.nál már ráérek főzni, de kb. 50-50%ban adom a főzöttet, meg a bébiételt.

Sokszor azt csinálom, hogy kiveszek a családnak főzöttből, mielőtt a tejet, vagy erősebb fűszert beleteszem...


Egy éves kor fölött viszont simán eszi azt, amit mi.

2011. máj. 16. 09:02

Szia!

Az én kisfiam 13 hónapos múlt, amióta elkezdtem a hozzátáplálást(4 hónap)azóta vegyesen kap üvegeset és általam elkészített ételt, mondjuk olyan 30-70% arányban az általam elkészítettek javára.

Most, hogy már ennyi idős azt eszi, amit főzök magunknak, külön már nem készítek neki semmit.Mindig van itthon üveges kaja, 3-4 db, de mostanában nem fordult elő, hogy elővettem volna valamelyiket is.De bármikor akadhat dolgom, vagy nem érek rá, és akkor azt kapja.Szerencsére nem válogatós, mindent megeszik, nagyon szereti a hasát:)

37. Kori92
2011. máj. 16. 08:55
Szerintem a tejbegrízes desszerteken kívül nagyon rossz mind,a lányom inkább megette a gulyáslevest és a töltött káposzta töltelékét már 8 hónaposan összeturmixolva, de az üveges főzelékektől kirázta a hideg. A tejbepapikat viszont szereti. De ezt is gyereke válogatja.
2011. máj. 16. 08:39
Csak annyi hogy elég büdösek. Szerencsétlen csöppségek nem is tudom hogyan képesek megenni :-)
35. ddorina (válaszként erre: 29. - Naiv)
2011. máj. 16. 08:39
A Müller drogéria saját márkája a Bebivita. Az én fiaim szeretik, nagyon jól elkészített, ízletes bébiételek. Én mindig megkóstolom, amit adok Nekik és ez valóban finom.
34. Pen80 (válaszként erre: 32. - Naiv)
2011. máj. 16. 08:38
Azt hiszem, a m*ller saját terméke.
33. Pen80 (válaszként erre: 29. - Naiv)
2011. máj. 16. 08:37

A lányom abból bolognait kapott már, nagyon ízlett neki és én sem találtam rajta kifogásolni valót.

Amúgy összességében én is azt mondom, hogy biztos, hogy jobban ellenőrzik őket, mint a piacon áruló kofákat... Szóval nem lesz baja a babának, ha ilyeneket eszik, az tuti.

Én is azokat veszem, ami épp nincs még a fagyasztóban sem és azt keverem itthon főzött étellel. De ha megyünk valahova, akkor természetesen üveges.

32. naiv (válaszként erre: 31. - Armika)
2011. máj. 16. 08:34
azt hiszem német vagy osztrák termék
31. Armika (válaszként erre: 29. - Naiv)
2011. máj. 16. 08:29
Arról én még nem hallottam.
30. Armika
2011. máj. 16. 08:29

nekem is H*pp-et javasolt a doki, és kiderült, hogy a kecskemétit is a hipp csinálja már. Szóval ezt a kettőt ajánlották, de inkább a hippet, mert az Bio gazdálkodásból származik, és még dokumentumfilm is készült, hogy mennyire steril körülmények között gyártják, és milyen válogatott alapanyogokból. Még a marha is bio szénát kap....


De szerintem tégy belátásod szerint, ahogy neked/nektek a legjobb.


Én csináltam kis konyhakertet, ahol megterem az amire a lányomnak szüksége van, van sok gyümölcsfánk is, de amíg nem lesz saját termés, addig üvegeset kap, mert jobban jár mint a bolti dolgokkal, amik agyonvegyszerezett, primör áruk. Kivétel a biotermékek...

29. naiv
2011. máj. 16. 08:26
a Bebivitárol ki mit mond kaptuk ajándékba
28. de6dcdc43c (válaszként erre: 19. - Naiv)
2011. máj. 16. 08:26
Semmi gond nincs vele.
27. andi6020 (válaszként erre: 19. - Naiv)
2011. máj. 16. 08:25
Én mindkét gyerekemnek sokat adtam, leginkább a H*pp bébiételeket vásároltam.
2011. máj. 16. 08:24

Univer is jó, azt hiszem azon szerepel egyedül, hogy hozzáadott cukrot nem tartalmaz.

Amúgy én kecskemétit és univert tartok itthon, vészhelyzet esetére.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook