Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel mossam az antik megsárgult vászon ágyneműt, törölközőt, anélkül, hogy a színes hímzés, szőttes része kifakulna? Valakinek tapasztalat? fórum

Mivel mossam az antik megsárgult vászon ágyneműt, törölközőt, anélkül, hogy a színes hímzés, szőttes része kifakulna? Valakinek tapasztalat? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 1. 16:42

Köszönöm a tanácsokat, próbálkozom.

Ezek 35-40 éves lenvászon ágyneműk, törölközők, abroszok, falvédők, viszonylag ennyi idő után is elég masszív, erős anyagok, csak a tárolás közben, főként a hajtásoknál erősen sárgultak.

7. Marleine (válaszként erre: 6. - Rinike)
2009. nov. 1. 12:47
Nekem nem fogta össze sosem. Nem tudom mi lehet az oka.
2009. nov. 1. 12:46
Én egyszer kimostam valami ómatyó ágyterítőt. Nem volt piszkos, csak büdős, így épp csak átöblítettem hidegvízben öblítővel, mégis összefogta egyik szín a másikat.
2009. nov. 1. 12:13

Langyos vízben mosd ki kézzel kevés kímélő mosószerben.

Antik anyagokat nem tennék be a mosógépbe.

Vagy ha mégis beteszed, kímélőprogramra tedd és ne centrifugázd ki.

2009. nov. 1. 11:54
Mososzodaval. A feheret szepen kifeheriti es a sotete nem fakul tole:)
2009. nov. 1. 11:51

Szia!


Én a fehér ruhákhoz a mosópor mellé teszek egy kis cloroxot, attól szép fehérek lesznek a ruhák, de a mintákat nem teszi tönkre. (Nem antik, csak hímzett.)

Esetleg próbálj meg szódabikarbónát tenni a mosáshoz, állítólag az is fehérít. Vagy kaphatóak sima, kímélő kézi mosószerek, amiben van egy kis kékes adalékanyag (most főbelövés terhe mellett se jut eszembe a neve, kis tégelyben kapható), és kézmeleg vízben kimosni a szőtteseket.

2009. nov. 1. 11:51
Én bekentem előtte este vanis szappannal a sárga részt,és reggel tettem a mosógépbe.
2009. nov. 1. 11:46
Mivel mossam az antik megsárgult vászon ágyneműt, törölközőt, anélkül, hogy a színes hímzés, szőttes része kifakulna? Valakinek tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook